MAGAZÍN - Rodina

Proč nám děti lžou?Publikováno 26.2.2017, 14:15
„Tatínek občas nosí tvoji podprsenku.“ To mi řekla má čtyřletá dcera, když byla se mnou v pokoji, zatímco jsem se převlékala. „Vážně? A kdy prosím tě?“ „Když spíš. V neděli ráno si ji oblékl přes tričko a pak šel skákat na zahradu na trampolínu.“ Nevěděla jsem, jestli se mám smát, jestli to může být pravda a proč se dcerka celá tak kroutí a ne a ne se mi podívat do očí. Odpoledne jsme se na to manžela ptala, ten vyjeveně koukal a pak jsme se tomu společně dlouho smáli. Jenomže... nemůže se za takovou smyšlenkou skrývat něco víc?
Tatínkovy výhody ve výchověPublikováno 16.2.2017, 13:09
Doba se mění. Maminky sice připadají všem pořád jako z rodičů ty důležitější, ale tatínkové se čím dál tím víc hlásí o slovo (a teď rozhodně nebereme v úvahu biologickou funkci, ta zůstává nenahraditelná úplně stejně). Tátové se čím dál tím víc zapojují do výchovy a, i když se nám to zdá normální, zdaleka ne vždycky to tak bylo. A tak naše dnešní děti čerpají poměrně zásadní výhody, které do výchovy vnáší mužský element.
Digitální rodičovství – omezení nebo výhra?Publikováno 16.2.2017, 13:08
Ještě si ani pořádně nezvládnou zavázat tkaničky, ale smartphone nebo tablet ovládají levou zadní. Hry, aplikace, technologie, na rozdíl od mnoha rodičů nemají problém se zorientovat v ovládání téměř jakéhokoliv digitálního přístroje. Poznáváte své dítě? Technologie a internet obecně přidali v rodičovství doopravdy několik karet na stůl. Karet, se kterými ještě tak úplně nikdo nevíme, jak hrát.
Rodičem stále poprvéPublikováno 6.2.2017, 10:49
O tom, jak se zbavit dětské vyrážky, které pleny jsou nejlepší a jak co nejúčinněji trénovat dítko na nočník, se dočteme na neuvěřitelném množství míst internetu, časopisů nebo knih. Ale rodičovství je doživotní záležitost. Ať chceme nebo ne, to, že máme dítě, bude náš život ovlivňovat, dokud neumřeme. Když úspěšně přečkáme období, kterého se jako rodiče zezačátku (a z nevědomosti) bojíme nejvíc, tedy péči o novorozence, batole a předškoláka, chtěli bychom si oddechnout... ale přichází na řadu období další. Moment, kdy si uvědomíme, že naše role je naprosto bez hranic, nekonečná a všeobjímající.
8 znaků muže, který vás nepřestane milovatPublikováno 1.2.2017, 15:16
Muž, který našel ženu, se kterou chce zůstat až do konce svého života, si je vědom, že se tak nestane, nevyvine-li taky nějakou aktivitu. Protože uvědomění, že to je „to ono“, přichází až s nějakými zkušenostmi, kdy bylo jasné, že tohle „to ono“ rozhodně není. A jelikož se chybami člověk nejen učí, ale chyby ho taky učí vážit si toho dobrého, existuje pár znamení, podle kterých poznáte, že muž po vašem boku je pevně odhodlaný být s vámi do skonání věků.
Co nám manželé nikdy neřeknou (ale my bychom to měly vědět)Publikováno 29.1.2017, 10:41
Je až neuvěřitelné, jak závažné věci umí zůstat nevyřčeny. Mlčení o nich se maskuje za ohleduplnost, nebo je potlačené strachem z reakce nebo ztráty „mužnosti“ v tom necitlivém slova smyslu. Z rozhovorů s desítkami párů z celého světa vyplynulo, že existuje devět věcí, které manželé svým manželkám neříkají a neřeknou, ani když se přímo zeptají. Jaké věci to jsou? Co bychom my, ženy, měly o svých mužích, jejich obavách a starostech vědět?
Výchovou proti pocitům méněcennostiPublikováno 27.1.2017, 15:26
Vědomí vlastní hodnoty je v dnešním progresivním světě na jednu stranu velmi žádanou vlastností, na straně druhé máme pocit, že „dobré vychování“ tak trošku souvisí v neustálém pochybování o sobě sama. Nedostatečnou asertivitu často zaměňujeme za úctu k druhým, nedostatek sebevědomí za zdravou sebereflexi. Pokud sami víte, jaké to je, žít s více či méně potlačovaným „pocitem méněcennosti“, asi nechcete, aby se s podobnými potížemi potýkalo vaše dítě. Jak tomu předcházet? Nebo alespoň nepřispívat?
Vztahy, které ničí manželstvíPublikováno 16.1.2017, 16:52
Když si večer leháte s partnerem bok po boku do postele, je možné, že na mentální úrovni je tam s vámi lidí více, než je zdrávo. Pokud cítíte čím dál tím větší odstup, kdy mentální vzdálenost mezi vámi a vaší drahou polovičkou roste a není to zrovna v tom nejlepším slova smyslu, je možné, že za to můžou mimomanželské vztahy. A rozhodně nemáme na mysli nevěru. Víte, jaký nepořádek umí vnést do manželství nejlepší kamarádka, kolega nebo domácí mazlíček?
Rodiče a drogová závislost dětíPublikováno 2.1.2017, 7:44
Noční můra každého rodiče je už jenom představa, že se našemu dítěti děje něco zlého. Cokoliv, od píchnutí vosou po plánovanou operaci. Ačkoliv jsou naše záměry vždycky v nejlepším zájmu dítěte, stane se, že nám nějaká maličkost proklouzne mezi prsty. A z té maličkosti se může vyvinout kdeco. Často se objevují dotazy, co dělat, když zjistíme, že naše dítě užívá drogy. Represivních opatření, pomoci lékařské, terapeutické, farmaceutické a podpůrné existuje velká spousta. Někdy je ovšem škoda začít řešit problém, až když nastane. Co můžeme dělat proto, aby vůbec nenastal?
6 situací, kdy je rozvod na místěPublikováno 14.12.2016, 15:06
Dávno ty tam jsou doby, kdy rozvést se nepřipadalo v úvahu, bylo to nemožné a ne-li nemožné, tak aspoň pořádná ostuda. Dnes zažíváme dobu opačného extrému, mnoho párů se díky pocitu nepřeberných možností rozchází a rozvádí velmi lehkomyslně. Pokud se ale kloníte spíše k tradičnímu pojetí manželství a zastáváte názor, že je třeba vydržet až do hořkého konce, vězte, že existují případy, kdy je lepší být sám. Jaké případy to jsou?
Celkem: 105 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,11 další >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Černá listina | Kontakt | Facebook