MAGAZÍN - Vztahy a sex

Podle čeho poznáme dobrou partnerkuPublikováno 16.1.2017, 16:52
Ne partnera, ale partnerku. Někdy není na škodu přestat přemýšlet nad tím, jaké bychom měli vznášet nároky, ale na chvíli se zastavit a zkusit se zamyslet nad tím, jestli a jaké nároky splňujeme. Životní partner nebo partnerka by totiž měli splňovat nejen hodnoty estetické, ale také povahové a morální. Když volíme partnera, který s námi bude vychovávat děti, určitě chceme, aby to byl člověk podle našich měřítek co nejlepší. A jaká jsou nenápadná znamení, že si například váš syn vybral partnerku, která je „ta pravá“?
Čím zabíjíme svou krásuPublikováno 14.1.2017, 12:05
Všichni víme, že krása zdaleka nespočívá jen v našem vzezření, ale mnohem víc v tom, jakým jsme člověkem (a skutečná krása je především v očích toho, kdo se dívá). Abychom byli pro ostatní přitažliví ne jen v tělesném slova smyslu, jsme vychovávaní tak, abychom byli hodní, laskaví, pečující, schopní a tak dále. Během života si ale můžeme vypěstovat a osvojit chování, které naši atraktivitu doslova zabíjí. Můžeme vyhovovat sebevíce fyzickým standardům a požadavkům, ale co když nám to sem tam kazí osobnost...?
Vlastnosti skvělých přátelPublikováno 3.1.2017, 14:13
Pamatujete si dobu, kdy náš spolusedící v lavici, kamarád z kroužku nebo láska z tábora znamenali celý svět? Je lehké být přítelem, když je nám sotva pár let. Když jde jen o zábavu, společné koníčky a trávení volného času. Jak ale život plyne, z toho co bylo „napořád“ se stane jen vzpomínka, a to doopravdy „napořád“ vypadá úplně jinak, než bychom si dříve představovali. Postupem času totiž nejde jen o zábavu, když je dobře, ale o reálná slova a činy, které dokazují, že nám na sobě navzájem záleží.
Hypersenzitivní, empatická nebo hysterická?Publikováno 2.1.2017, 10:02
Teoreticky by se všechny tyto pojmy daly zaměnit. A ještě bychom mohli přihodit ty přidružené nebo přeložené – vnímavá, přecitlivělá, citlivá, kreativní, temperamentní. Určitě by vás asociací spojených s těmito označeními osobností lidí, kteří mají citlivost k různým podnětům vytočenou trošku víc směrem k maximu, napadla ještě další řada. Nebudeme se zabývat termíny z oblasti psychologie, psychiatrie, neurologie nebo jiných věd. Zkusíme se podívat na citlivou osobnost jako na něco, co při troše obratnosti umí krásně obohatit náš život.
I chytré páry chybujíPublikováno 30.12.2016, 23:49
Každý pár je unikátní, každý vztah individuální, ale... zdaleka ne všechny chyby, které děláme, a problémy, které kvůli nim máme, jsou tak výjimečné, jak si myslíme. Stěžujeme si, že nám partner nerozumí, že spolu netrávíme dost času, že nám s ničím nepomůže, že se neshodneme na penězích a že náš sexuální život není, co býval. Jestli se vás některý z těchto problémů týká, možná je to proto, že snad každý pár sklouzne k následujícím chybám.
„Tichá domácnost“ nadělá víc škody než užitkuPublikováno 29.12.2016, 13:58
Určitě znáte, používáte nebo jste byli obětí takzvané tiché domácnosti. A to zdaleka ne jen s partery, ale velmi často se metoda ignorování objeví mezi sourozenci, rodinou, spolupracovníky atd. Ignorovat někoho jako trest za cokoliv může být vrcholně uspokojivé. Ale... z druhé strany to zase tak moc prima není. Víte, že záměrná ignorace se dá považovat za týrání? A že u citlivějších lidí může působit poměrně zásadní psychické problémy? Pojďme se na to tíživé ticho podívat z druhé strany.
Co bychom měli přestat očekávat od ostatních. Okamžitě.Publikováno 20.12.2016, 16:26
Za jedna z největších zklamání, jaká v životě prožíváme, si překvapivě můžeme tak trochu sami. Nenaplněná očekávání jsou totiž věc, která nám umí nejen zkazit den, ale i člověka. Jenomže za to, co od ostatních očekáváme, jsme zodpovědní my sami. Nároky, které na ostatní klademe, jsou založené na našich zkušenostech, výchově a osobnosti, ne na objektivních faktech. Proto bychom se možná měli na chvíli zastavit a uvědomit si, co vlastně po ostatních chceme, jak to vyžadujeme a jestli to dostáváme.
Dobré ráno pro dobrý vztahPublikováno 18.12.2016, 9:54
Když nám ráno zazvoní budík, to první, na co začneme myslet (po několikerém ne, prosím, ještě ne) je seznam věcí, které nás přes den čekají. Svačiny, zavézt děti do školy, práce, úklid, vyzvednout, nakoupit. To, na co ale pravděpodobně zapomínáme, je naše drahá polovička, která leží hned vedle. Samozřejmě, sem tam si přes den napíšeme nebo zavoláme, občas vyrazíme na „rande“ bez dětí a o vztah pečujeme, jak ale zařídit, abychom měli díky sobě navzájem každé ráno i celé dny krásnější?
Rady pro vztah, které zformuluje až manželstvíPublikováno 15.12.2016, 14:04
Prognóza pro manželství „po dětech“ není pro většinu párů moc růžová. Statisticky – po narození dětí klesá spokojenost ve vztahu partnerů. Když do vztahu vstoupí děti, ubude času, energie i prostoru na toleranci, nadsázku a velkorysost, a často žijeme spíše v neustálých drobných půtkách než v neskonalé harmonii. Po čase ale zjistíme, jak na to. Jak vypadají rady pro vztah, které si formulujeme až po letech od doby, kdy jsme řekli „ano“?
Všechno vás unavuje? Možná je to proto…Publikováno 12.12.2016, 19:20
Vyčerpávají vás běžné každodenní aktivity? Nemůžete se pořádně probrat a soustředit ani po dvou šálcích kávy? Nepomůže vám dostatek spánku, protože tělo není to, co je vyčerpané? Pokud se nemůžete donutit pořádně do práce, do domácnosti do komunikace nebo péče o ostatní, všechno zvládáte jen s vypětím sil a vyčerpání je vaším průvodcem od samého ráno až po ulehnutí, možná za to můžou věci, které by nás ani nenapadly. Co například?
Celkem: 94 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 další >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Černá listina | Kontakt | Facebook