MAGAZÍN - Vztahy a sex

Co se stane, když nezvládneme konfrontaciPublikováno 27.2.2017, 16:23
Komunikace v dlouhodobých vztazích je velmi ošemetná záležitost. Nejhorší a zároveň nejpravdivější je, že veškerá pravidla se nastavují na začátku. Později měnit zaběhané vzorce sice není nemožné, ale je to frustrující, náročné a často to bývají právě změny ze špatného nastavení komunikace, které nastartují konec vztahu. Co všechno je třeba vzít v úvahu? Proč často více zohledňujeme předpokládané partnerovy pocity a podceňujeme ty vlastní? A proč s tím co nejrychleji přestat?
Jak se neutopit v množství přátelPublikováno 22.2.2017, 12:08
Nezáleží na tom, jak definujeme přátelství. Může jít o epizodní vztahy, o přátelství na pracovišti (která překvapivě rychle vymizí, když jeden z nás z práce odejde), kamarády z různých typů škol, známí známých a tak dále. V našich životech se objevuje velké množství lidí, většina z nich přichází a odchází, někteří z nich zůstávají. Ale co se děje v obdobích, kdy je okolo nás přelidněno? Mohlo by se to zdát jako dobrá věc, ale je to velký nápor na psychiku.
Tři drobnosti k dlouhodobým vztahůmPublikováno 17.2.2017, 13:17
Většina z nás žije v nějakém více či méně šťastném dlouhodobém svazku. Možná se ale denně potýkáme se starostmi, které nám přináší, možná nejsme tak úplně spokojení se stavem věcí takovým, jaký je. Možná dokonce přemýšlíme o tom, že bychom ve svém životě udělali rázný krok a velké změny. Tyto myšlenky nás můžou pronásledovat každý den, znepříjemňovat nám život a (když si je necháme v hlavě přezrát) také nás můžou dovést k rozhodnutím, která nejsou úplně opodstatněná.
Láska, manželství a šest tipů, aby obojí vydrželo ideálně navěkyPublikováno 12.2.2017, 20:54
Zatímco láska prý hory přenáší a podle nenapravitelných romantiků „se prostě stane“, zkušenosti mluví trošku jinak. Jakmile jsou osobnosti a párové zvyky příliš nekompatibilní, i ta nejkrásnější zamilovanost podlehne rychlé zkáze. Jak si zajistit, aby láska a manželství vydržely co nejdéle? Ideálně je se problémům vyvarovávat, než pak řešit jejich následky. A to můžeme už při volbě partnera, ale i za trvání vztahu. Jak na to?
Mýty, které mohou ničit vztahyPublikováno 10.2.2017, 12:56
O dlouhodobých vztazích panují stovky mýtů a koluje ještě víc nepravd. Na první pohled zní logicky, takže jim spousta z nás věří. Ale když je podrobíme kritickému zkoumání, zjistíme, že prostě pravda nutně musí ležet někde jinde. Proč jsou takové mýty nebezpečné? Protože nastavují nereálná očekávání od vztahu a pokřivují nám perspektivu, jakou náš vztah hodnotíme. Už jenom představa, že dobrý vztah „by měl“ být takový nebo onaký, může zasít semínko frustrace. Jaké mýty jsou ty nejnebezpečnější?
Nejlepší sebeobrana je sebeúctaPublikováno 30.1.2017, 14:26
„Na střední škole jsem byla průměrný puberťák, žádný výrazný typ. Měla jsem pár kamarádů, učila jsem se spíš dobře, ale že by někdo jiný než mí spolužáci ve škole znal mé jméno, to asi spíš ne. Strašně se mi líbil jeden kluk. Hrál ve školním divadle, uváděl plesy, byl to oblíbenec jak učitelů, tak spolužáků, prostě takový ten snový. Měli jsme společného kamaráda, jeho spolužák byl můj kamarád z dětství, soused ze vchodu. A právě toho jsem se zeptala, jestli by ho na mě nějak neupozornil...
Rozvedeme se? a další otázky, které by neměly nikdy padnoutPublikováno 26.1.2017, 11:13
...pokud je tedy nemyslíme vážně nebo nechceme svého partnera doopravdy, ale doopravdy zranit/rozčílit/umlčet. Ve vztazích se komunikace cizeluje léta, je ovlivněná nejen obyčejnou mezilidskostí, ale také city, společnými zážitky a rozhodnutím, že spolu strávíte zbytek života. Což může být zbraň pěkně dvojsečná. Když přijde na partnerskou komunikaci, neklademe náhodou občas špatné otázky?
Věci, které vztah upevní, nebo zničíPublikováno 22.1.2017, 13:38
Pamatujete si na větu, kterou říká oddávající – v dobrém i ve zlém? Ono se to slibuje dobře, když si to „ve zlém“ ještě tak úplně neumíme představit. Nicméně není jen dobré a zlé, ale také jiné. Prostě v každém manželství (potažmo vztahu) nastanou situace, se kterými jsme buď nepočítali, nebo si je jednoduše jen neuměli představit. A tak přicházejí krize, které manželství buď rozvrátí, nebo upevní. Ale každopádně změní.
Podle čeho poznáme dobrou partnerkuPublikováno 16.1.2017, 16:52
Ne partnera, ale partnerku. Někdy není na škodu přestat přemýšlet nad tím, jaké bychom měli vznášet nároky, ale na chvíli se zastavit a zkusit se zamyslet nad tím, jestli a jaké nároky splňujeme. Životní partner nebo partnerka by totiž měli splňovat nejen hodnoty estetické, ale také povahové a morální. Když volíme partnera, který s námi bude vychovávat děti, určitě chceme, aby to byl člověk podle našich měřítek co nejlepší. A jaká jsou nenápadná znamení, že si například váš syn vybral partnerku, která je „ta pravá“?
Čím zabíjíme svou krásuPublikováno 14.1.2017, 12:05
Všichni víme, že krása zdaleka nespočívá jen v našem vzezření, ale mnohem víc v tom, jakým jsme člověkem (a skutečná krása je především v očích toho, kdo se dívá). Abychom byli pro ostatní přitažliví ne jen v tělesném slova smyslu, jsme vychovávaní tak, abychom byli hodní, laskaví, pečující, schopní a tak dále. Během života si ale můžeme vypěstovat a osvojit chování, které naši atraktivitu doslova zabíjí. Můžeme vyhovovat sebevíce fyzickým standardům a požadavkům, ale co když nám to sem tam kazí osobnost...?
Celkem: 102 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,11 další >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Černá listina | Kontakt | Facebook