MAGAZÍN - Tipy a triky

Přírodní lék na spaníPublikováno 22.3.2017, 19:02
Nemůžete usnout? Převalujete se klidně i hodiny, i když jste vyloženě unavení? Nespavost je bohužel v současné době velmi častým jevem, souvisí s mírou stresu, nárůstem depresí a úzkostí mezi lidmi, nevhodným stravováním, nedostatečným pohybem, vlivem „modrého světla“ z displejů a televizí a tak dále, a tak dále. O příčinách svých nespavostí víme každý své, co ale dělat, když je nechceme/nemůžeme řešit systémově a prášky na spaní rozhodně nejsou řešení pro nás?
Nevyhazujte cibulové slupky! Budou se hoditPublikováno 15.3.2017, 13:25
Cibule je v české kuchyni rozhodně jednou z nejpoužívanějších ingrediencí vůbec – pokud vaříte denně, pravděpodobně s ní také denně přicházíte do styku. Zatímco o loupání a krájení můžete najít spoustu článků s radami, jak na to, o tom, že slupky z cibule byste rozhodně vyhazovat neměli, se dočtete málokde. A tak většinou končí v koši. Přitom je to velká škoda – cibulové slupky jsou totiž opomíjeným elixírem zdraví, který pomůže od vlasů po zažívací trakt. Jak a proč?
4 cviky k formování celé postavyPublikováno 14.3.2017, 13:29
Je to vlastně celkem prosté. Pokud chceme posilováním „jen“ zformovat postavu a nepřejeme si extrémní nárůst svalové hmoty, bohatě stačí posilování se zátěží vlastního těla, žádná externí není třeba. Ale i posilování s vlastní váhou může být ošidné – cviků najdeme nekonečné množství a vybrat si je snad ještě těžší, než se zorientovat v posilovně. A přitom je to relativně jednoduché. Na všechno, včetně problémových partií, nám stačí čtyři (správně prováděné) cviky.
Shrnutí: Jak hubnout a nebláznitPublikováno 10.3.2017, 9:15
Člověk si zvykne na všechno, i na pravidelné cvičení. Co je na rozhodnutí zdravě zformovat svou postavu nejtěžší, to je prolomit své stravovací návyky a vyměnit je za nové, zdravější. Jídlo se nicméně v poslední době stalo jednou z našich největších radostí, ale také naším největším nepřítelem. Vzhledem k přísadám, které se do kdečeho přidávají, nestačí naše chuťové buňky uspokojovat obyčejná chuť suroviny, rostě potřeba cukru i závislost na látkách zvýrazňujících chuť.
Proč mít rýmovník v každém pokojiPublikováno 10.3.2017, 9:14
Nenáročná, levná a rychle rostoucí pokojová rostlina, která má léčivé účinky a můžete ji použít na sto způsobů pro svoje zdraví – co víc si přát? Možná už ho dávno máte doma, jenom nevíte, že vám pomůže, když se nachladíte, ale třeba taky proti mouchám nebo komárům. Řeč je o rýmovníku, respektive molici nebo moudu. Ale možná ho znáte pod názvem mexický nebo řecký eukalyptus nebo třeba kubánské oregano.
Jak zařídit, aby nás lidé měli rádiPublikováno 3.3.2017, 13:54
Možná je to až smutné, ale v mezilidské komunikaci se dají odhalit pravidla (většinou pozorováním přirozeně oblíbených jedinců), kdy chování podle nich si můžeme osvojit – a stát se tak oblíbencem ve všech možných kolektivech a napříč celým lidským spektrem. Jak je to možné? Komunikační strategie a řeč těla. Někdo by mohl říct, že jde o manipulaci, ale občas se stane, že účel světí prostředky. A nebojte se, naučit se to dá, ale neupřímnost odhalíme taky bez mrknutí oka.
Proč se po ránu cítíme mizerněPublikováno 20.2.2017, 15:43
Perfektní, daří se nám spát doporučovaných 8 hodin denně? Tak proč to ale nefunguje? Co může za stavy, kdy se i po teoreticky vydatném spánku ráno probudíme a cítíme se, jako by nás někdo přejel parním válcem? Hlava nesoustředěná, spát se nám chce a ne a ne se probudit ani po druhé kávě... Příčin, proč dlouhý spánek neznamená kvalitní spánek, může být spousta. My pro vás máme šest nejčastějších. A některé vás možná překvapí.
Cvičení ne a ne zafungovat? Možná víme proč.Publikováno 16.2.2017, 13:08
Mnoho z nás propadlo dvěma trendům poslední doby. Oba jsou sice ne zrovna úplně pochopitelné, ale prostě jsme je jako ženy přijaly. Tím prvním je návrat k hustému a výraznému obočí, tím druhým je co nejkulatější, pevný a klidně i trošku větší zadeček. Zatímco na obočí si můžeme koupit tužku, stíny nebo gel a nějak ho prostě nafingovat, se zadečkem neuděláme nic jiného, než že budeme cvičit. Ale... co když cvičíme, cvičíme a on se ne a ne zvednout, zakulatit a vyhladit?
Ranní rituály, které by bylo lepší vynechatPublikováno 13.2.2017, 16:07
Pokud patříte k většinové populaci, znamená to mimo jiné také to, že nemáte ráno před odchodem z domu do práce/školy/za jinými povinnostmi zrovna přehršle času nazbyt. Ale i to "málo", co ráno stihneme, má potenciál ovlivnit nás na celý následující den. A to jak v dobrém, tak /bohužel ve většině případů) v tom ne zrovna nejlepším. Na jakých ranních zvycích bychom měli zapracovat?
14x jedlá soda v praxiPublikováno 8.2.2017, 14:18
Jedlá soda patří do skupiny takových malých domácích zázraků. Společně s citrónovou šťávou, octem nebo kokosovým olejem je jedlá soda univerzálním pomocníkem v domácnosti, ale nejen při péči o ni, ale také při péči o tělo nebo třeba srst našich mazlíčků. A jelikož přicházíme stále na nové a nové použití této původně „jen“ léčivé látky, máme pro vás nové tipy, jak s ní v domácnosti naložit.
Celkem: 110 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,11 další >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Černá listina | Kontakt | Facebook