MAGAZÍN - Móda a krása

Účesy, které přidávají rokyPublikováno 7.2.2017, 15:38
Není to jen naše pleť a postava, které prozrazují skutečný věk. Ženy si často samy na sebe kladou pasti, do kterých v dobré víře padají a vypadají starší, než by se jim líbilo. Vedle oblečení a make-upu velkou roli hrají naše vlasy. A nemusí to výt jejich barva, to, jestli našemu vzezření prospívá, závisí na tom, jestli nám sluší, ale v účesech a úpravě vlasů můžeme pěkně šlápnout vedle. Když už patnáct let slavíme pětadvacítku, čemu bychom se měly vyhnout?
Módní rebelkou po čtyřicítcePublikováno 24.1.2017, 13:01
Je pomalu na čase vytlouct si z hlavy poučky našich maminek a babiček, že „od určitého věku“ bychom se měli začít oblékat „slušněji“. Co přesně to znamená, to nikdo neví, ale rozhodně v sobě máme zakořeněnou představu, že oblečení, outfity a styl, které bychom označili jako „sexy“ už se nějak přestává hodit. To je ale hloupost. Formulovali jsme pár pravidel, která, když si je přečtete hlasem své babičky nebo puritánštější maminky, určitě už ve vašem okolí zazněla. Pojďme je porušit!
Obličej a osm míst, kde nás zradíPublikováno 12.1.2017, 12:03
...když přijde na věk. S přibývajícími léty se můžeme vyrovnávat nonšalantně a s grácií, nikdy by nikomu ale nevadilo se třeba o pár let zpět vrátit. Nebo alespoň tak vypadat. Co je znamením věku v obličeji? Mohli bychom říct, že přibývající vrásky, ale není to tak úplně pravda. Pojďme se podívat na místa, která mohou za to, že „vypadáme starší“. A když už poznáme nepřítele, budeme také vědět jak s ním bojovat!
Pět zázračných masek z domácí spížePublikováno 25.12.2016, 11:19
K tomu, abychom dostali tu nejlepší péči, často nepotřebujeme drahé kosmetické přípravky. Příroda nám nadělila vlastně všechno, co potřebujeme. A nejen, že většinu nejdůležitějších ingrediencí pro plnohodnotnou, jemnou, efektivní a ohleduplnou péči o naši pleť a vlasy máme možnost koupit v každém obyčejném obchodě, ale velmi pravděpodobně je máme doslova na dosah ruky. Konkrétně ve spíži a v ledničce. Jak si dopřát péči jako ze salónu a přitom nevytáhnout paty?
6 omylů při vysoušení vlasů a jeden bonusPublikováno 23.12.2016, 8:36
Když si hlavu umyjeme, málokdy ji necháváme jen tak na vzduchu proschnout (i když by to bylo to nejzdravější, co bychom pro své vlasy mohli udělat). Nemáme čas čekat několik hodin, než se naše vlasy usuší a my budeme moct vyrazit ven. A k tomu všemu... pokud si vlasy už nějakou dobu barvíme nebo je máme od přírody ne zrovna nejzdravější, po přirozeném uschnutí nevypadají úplně nejvíc k světu. A tak saháme po fénu, i několikrát týdně, možná dokonce denně. A v čem chybujeme, čím si vlasy ničíme?
Vánoční péče o suché rucePublikováno 18.12.2016, 9:51
Přišlo přesně to období roku, kdy se soustředíme především na pečení, úklid, nákupy a chystání, z té předešlé nám zůstává péče o rodinu a práce. Je velmi pravděpodobné, že jestli si na něco teď doopravdy nenacházíme čas, je to péče o sebe. A konkrétně naše ruce dostávají zabrat od neustálého umývání při pečení, od kontaktu s čisticími prostředky a v neposlední řadě od pořádné zimy, která venku vládne. Jak si dopřát extrémně výživnou péči o ruce a ještě k tomu navodit okouzlující voňavou vánoční atmosféru?
Nejlepší přírodní ingredience pro mastnou pleťPublikováno 10.12.2016, 19:33
Lidé s mastnou pletí mají výhodu, nemají tolik vrásek, pleť neztrácí na pružnosti, lépe uzamyká vlhkost… a tak dále. Jenomže musíme počkat tak do padesáti, aby se tyto výhody projevily. Do té doby je mastná pleť spíš utrpení než požehnání. Protože nikdo nechce vypadat jako v pubertě, když slaví pětatřicáté narozeniny. A tak už jsme asi vyzkoušeli masky, čisticí přípravky, krémy… něco pomohlo, něco ne. Ale co z přírodních látek na mastnou pleť zabírá nejlépe?
Co nám způsobuje vrásky? Starosti to nejsouPublikováno 20.11.2016, 20:45
Nebo rozhodně ne v první řadě. Vrásky jsou součástí procesu stárnutí, ale nikdo jich nechceme mít víc, než je nezbytně třeba – ale často tomu tak je. Protože do našeho života patří zvyky, které vrásky způsobují, respektive způsobují poškození pleti buď mechanicky, nebo chemicky. Některé vrásky, které máme, tedy nemají co dělat s naším věkem, ale s tím, jak se k sobě chováme a jaké máme zvyky. Co tedy (ne)dělat pro dokonalou pleť?
Dýňové recepty trošku jinakPublikováno 18.11.2016, 15:42
Dýni známe jako skvělou surovinu pro přípravu polévek, kompotů, k pečení, vaření nebo „jen tak“ k ozdobám okolo u nás stále populárnějšího Halloweenu. Když už si tato příbuzná cuket nachází pomalu místo na našich stolech, je pomalu načase, abychom odkryli také její tajemství v účincích na krásu. Protože taková čerstvá, rozmělněná dýně, to je doslova požehnání pro pleť i vlasy, olej z ní udělá pokožce službu jako málokterý jiný, a v kombinaci s dalšími ingrediencemi si můžete doma vyrobit úžasné masky, peelingy a mnohé jiné.
Chcete vypadat dobře na fotkách aneb Kosmetické trikyPublikováno 13.11.2016, 12:12
Už jsme asi zaregistrovali, jaká kouzla se dají provádět s vizáží (ale nejen s ní) pomocí různých fotografických triků a především pomocí počítačové úpravy. Ale oklamat všetečné oko fotoaparátu můžeme i my. Můžeme totiž využít skutečnosti, že fotky se pořizují z trošku větší vzdálenosti, tak nám nějaký ten mazaný trik projde. A nejen projde, ale některé se dají využít skoro každý den!
Celkem: 107 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,11 další >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Černá listina | Kontakt | Facebook