MAGAZÍN - Zdraví

Krvácíte z dásní? Možná proto, že...Publikováno 18.1.2017, 14:43
...příčin může být spousta. Od mechanického poškození po autoimunitní onemocnění. Při krvácení dásní je důležitější než jindy některé věc dělat, a některé zase ne. Podstatné ale je, že i když někdy důvod obavám není a zvládneme věc vyřešit vlastními silami, je třeba se soustředit na slovo „vyřešit“. Rozhodně bychom stav krvácení dásní neměli podceňovat a nechávat ho bez povšimnutí. Co všechno se vlastně může s tělem dít?
Cvičit po ránu? Stačí se protáhnout!Publikováno 12.1.2017, 12:03
Spousta věcí, které zařadíme do své rutiny, se prostě vyplatí. Pokud chodíte ráno cvičit, možná raději než závěrečnému protažení věnujete těch pár minut navíc kardiu. Možná ráno cvičit nechodíte a dopřáváte si tyto hodiny odpoledne, a tak ráno vlastně tělo jen nakrmíte a obléknete. Možná nechodíte cvičit vůbec - v tom případě je správně alespoň protažení věcí, která by vaše ráno měla provázet každodenně. Protože správné protažení má vliv nejen na svalovou relaxaci.
Hallux valgus neboli vybočený palecPublikováno 10.1.2017, 14:49
Stav chodidla, kdy se nám palec začne vybočovat směrem k druhému prstu, kloub bolí a noha začíná mít ne zrovna reprezentativní vizáž, to je noční můrou každé ženy. Ne jen, že je tento stav poměrně neestetický, omezuje nás ve výběru bot, ale především jde o poměrně bolestivou záležitost. Tato deformace postihuje lidi bez ohledu na věk, ale zato s ohledem na jiné faktory. Jaká je příčina vzniku? Jak se bránit a co podniknout, když už jsme nechali stav zajít příliš daleko?
Trpíte lupy jen v zimě?Publikováno 7.1.2017, 15:41
Lupy jsou nepříjemné problém, který mnoho z nás chápe jen v estetické rovině. Je to ovšem často také kožní onemocnění, které způsobuje kvasinka rodu malassezia furfur neboli pityrosporum oválné, lupy jsou tedy dermatomykóza – kvasinkové onemocnění kůže. Ale často nás problém s šupinkami kůže ve vlasech a na ramenou postihuje jen v zimě. Proč? A jak se (nejen) zimních lupů zbavit?
Když je špatný dech i špatné znameníPublikováno 5.1.2017, 12:49
Každý asi máme propracovaný systém na to, aby byl náš dech okolí libý. Čistíme si zuby, často i jazyk, používáme mezizubní kartáčky nebo nitě, sem tam si vypláchneme pusu ústní vodou, na prvním rande si nedáváme česnečku a po ranní kávě si na cestu do práce vezmeme žvýkačku. Jenomže... co když toto všechno děláme, a z našich úst se neline zrovna vůně fialek (teda mentolu)? Špatný dech totiž nemusí být jen následek, ale také symptom. Čeho?
I zdravých věcí může být mocPublikováno 5.1.2017, 12:49
Všichni víme, že když sníme dvě tabulky čokolády, naše tělo nám nepoděkuje. Ale existují i potraviny, které obecně pokládáme za zdravé, a tak se jich nezdráháme jíst vlastně neomezené množství. Což se mám ovšem může vrátit jako bumerang. Protože ne všechno, co je zdravé, je zdravé v jakémkoliv množství. Zvlášť, pokud máme náběh na některé zdravotní deficity. Na co bychom si měli dát pozor? Jak nám můžou ublížit rajčata nebo tuňák v plechovce?
Jak se deprese projeví na našem tělePublikováno 28.12.2016, 10:10
Všichni asi známe varovné signály, kterým naše tělo hlásí, že s hlavou a emocemi není něco v pořádku. Symptomy jako podrážděnost, únava a smutek jsou vlastně už notoricky známé a s depresí neomylně spojované. Deprese se ale na těle umí projevit způsoby, které bychom nečekali. Pokud dlouho vy nebo vaši blízcí váháte, nevíte, jestli je stav už natolik „vážný“, abyste vyhledali odbornou pomoc, následující symptomy mohou misku vah také převážit. ...i když nejlepší by bylo, kdyby neznamenaly vůbec nic.
Jak udržet metabolismus v choduPublikováno 27.12.2016, 13:11
...i když nám na narozeninovém dortu přibývá svíček? Je smutnou, ale neodvratitelnou pravdou, že po zhruba pětatřicátém roce věku se u žen začínají projevovat známky úbytku pohlavních hormonů. A mezi důsledky patří i zpomalování metabolismu. Pokud nepřikročíme k preventivním opatřením, je možné, že nás překvapí přibírání na váze, i když se naše denní rutina nijak nezměnila. Jak tomu předcházet a udržovat si metabolismus pěkně v chodu?
Jak bojovat se žaludečními potížemi... a vyhrávatPublikováno 19.12.2016, 10:20
Když nás bolí žaludek, většinou známe příčinu. To ale nemění nic na tom, že je to velmi nepříjemná obtíž, která umí pěkně zkazit celý den. Ať už se potýkáme s pálením žáhy nebo diagnózou Gastroezofageálního (jícnového) refluxu, máme spoustu účinných zbraní ve vlastním arzenálu. Jak si od těchto nepříjemných potíží pomoct pěkně vlastními silami? Drobné změny v jídle, spánku, ale třeba i spodním prádle udělají své.
Proč jsme najednou zapomnětliví?Publikováno 15.12.2016, 13:32
Otevřete mikrovlnku a zjistíte, že je v ní miska polévky, kterou jste si chtěli ohřát včera k večeři. Dáváte si do kalendáře vlastně všechno, bez notifikace zapomenete i vyzvednout děti z tréninku. Už potřetí jste vstali a „pro něco“ šli, ale za boha si ne a ne vzpomenout, pro co vlastně. A dalších příkladů určitě najdete bezpočet. Je normální sem tam zapomínat, ale pokud se z toho stává chronická věc, možná bychom měli zpozornět. A ne, zdaleka nemusí být příčina Alzheimerova choroba. Co může za to, že začneme zapomínat?
Celkem: 135 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,14 další >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Černá listina | Kontakt | Facebook