MAGAZÍN - Zdraví

15 nenápadných volání o pomocPublikováno 26.2.2017, 14:15
O tom, že dnešní populace více než kterákoliv jiná trpí psychickými potížemi, už víme (a možná to dokonce víme lépe, než bychom chtěli). K nejčastějším z nich patří úzkosti a deprese, které na nějaké úrovni zažívá až každý pátý člověk. Zdaleka ale nemusíme nechat svůj psychický stav dojít tak daleko, jak si představujeme, když se řekne deprese. Naše tělo, hlava i srdce totiž volají o pomoc mnohem dříve, než bychom si mysleli. To jenom my je často neslyšíme.
Co dohromady zmůžou česnek, jablečný ocet a med?Publikováno 24.2.2017, 16:25
Najdeme nepřeberné množství receptů na různé elixíry, tinktury, lektvary, kapky nebo odvary. Různé ingredience a postupy ale často naráží na jeden nešvar – mohou se navzájem nepříznivě ovlivňovat. Kombinace jablečného octa, česneku a medu naopak tvoří trio, kde vlastnosti jednotlivých složek se navzájem podporují, doplňují a výsledný efekt je synergický. Jak si připravit směs báječnou pro imunitu? Jak se vyvarovat česnekového dechu? A kdy bychom takovou směs užívat rozhodně neměli?
Varovné signály kostí v ohroženíPublikováno 4.2.2017, 17:06
Všichni žijeme v přesvědčení, že osteoporóza neboli řídnutí kostí je spíše seniorský“ problém, takže se jí nemusíme ještě pěkných pár let obávat. Pravdou ale je, že čas na prevenci je právě teď, nehledě na to, kolik nám je let. Zatímco je pravda, že většina zlomenin páteře, kyčlí nebo například předloktí je doopravdy doménou seniorů, základy pro tyto bolestivé a často život ohrožující úrazy pokládáme mnohem, mnohem dříve. A jakmile naše kosti zkřehnou a začnou být na zlomeniny náchylnější, většinou je už pozdě.
Sedm pomocníků při boji s depresíPublikováno 4.2.2017, 17:06
Je pomalu třeba přijmout fakt, že z deprese se stává civilizační choroba. Prognózy pro společnost nejsou dobré, ale nezbývá nám nic než se snažit o co nejlepší prevenci vzniku tohoto plíživého psychického onemocnění nebo, když už je tady, necítit stud a vinu za to, že s ní bojujeme. Nároky na člověka převládající v našich středně východních podmínkách, jsou o dost jiné, než v západnějším světě. Ale jsme stejní lidé, stejně křehcí a se stejným nárokem na pomoc. Kterou si ale často můžeme významně dopřát i sami.
Co když o stresu ani nevíme?Publikováno 31.1.2017, 16:17
Protože na všechno si člověk zvykne. Znáte princip pomalu se vařící žáby? Když hodíte žábu do vřelé vody, okamžitě vyskočí. Když ji ale dáte do studené, tu zahříváte, chudinka žába se nechá klidně uvařit. Tento obecně platný, dramatický princip můžeme vztáhnout na kde co v našich životech. A rozhodně i na stres. Protože jestli se ve vašem životě objevoval postupně, nemizel a jenom se zvětšoval, pravděpodobně byste své potíže ani jako maximální stres nepopsali.
20 věcí, které jste o těle a zdraví nejspíš nevěděliPublikováno 31.1.2017, 14:38
Na světě existuje mnoho studií, výzkumů a proběhlo už hodně pokusů, takže jsme se dozvěděli užitečné, méně užitečné i naprosto zbytečné informace. Nicméně se nedá popřít, že některé i z těch neužitečných jsou bezesporu zajímavé. A kdo ví, i ta na první pohled sebezbytečnější informace se prostě může někdy hodit. Věděli jste, že psi cítí rakovinu? Nebo třeba co umí zvýšit naše úspěchy při hubnutí až dvojnásobně?
Bolest beder skrytá v kyčlíchPublikováno 30.1.2017, 14:25
Bolest beder bychom vlastně dnes mohli nazvat civilizační chorobou. Pokud nemáme vyhřezlou plotýnku, posunutý obratel, nejsme po operaci nebo netrpíme nějakou neurologickou chorobou, pravděpodobně nás bedra bolí proto, že máme zkrácené a/nebo ochablé svalstvo. A zdaleka ne jen svaly na zádech. Mobilita jiných kloubů, protažení svalů kolem nich nám může pomoct s bolestí zad. Jak na to?
Moringa, zatím neznámá, ale zázračnáPublikováno 29.1.2017, 10:40
Moringa olejodárná, moringa oleifera, je takzvaný „jedlý strom“, který se u nás ještě na výsluní zájmu nedostal, což je ovšem škoda. Strom pochází původně z oblasti Himalájí, ale během let se rozšířil do mnoha dalších zemí a na spoustu kontinentů. Dokáže plnohodnotně růst i v těch nejextrémnějších podmínkách, bez vláhy i živin v půdě, což znamená, že si musí tak nějak vystačit sám – a proto jeho listy, kořeny, kůra i květy musí umět zadržet v sobě co nejvíce živin. Přichází nová superpotravina, která strčí do kapsy i chlorelu nebo třeba zelený ječmen.
Jak si pomoct při bolesti v krkuPublikováno 27.1.2017, 11:27
Každé polknutí je jako smirkový papír, každé zakašlání jako bodání do hrdla ostrým nožem. I když víme, že dohromady zas o tolik nejde, bolest v krku nám umí pěkně znepříjemnit život. Ale když něco bolí, není psáno, že si nemůžeme dopřát trošku úlevy. Některé domácí recepty mohou bolest jenom zamaskovat a doopravdy neléčí. Některé ale ano.
Dejte sbohem tuku na břišePublikováno 23.1.2017, 13:58
A to ideálně co nejrychleji. Je-li ho tam totiž moc, způsobuje mnohem víc než jen nepříjemný vizuální zážitek. Zvýšená masa orgánového tuku totiž může za nejedno chronické, ale i fatální, onemocnění. Jednat se může o cukrovku, kardiovaskulární potíže (především vysoký tlak), onemocněním jater nebo mozkové mrtvice. Nicméně zbavit se tuku na břiše je poněkud obtížnější, než by se nám líbilo. Proč je tomu tak a co tedy můžeme dělat?
Celkem: 145 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,15 další >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Černá listina | Kontakt | Facebook