Zobrazit přihlášovací formulář

Snadnější cestování s dětmi. Jaká vychytávka vám pomůže?

  • Publikováno:
Snadnější cestování s dětmi. Jaká vychytávka vám pomůže?

Autosedačka patří spolu s kočárkem a postýlkou mezi základní věci, které budete pro své miminko pořizovat. Budoucí rodiče ji zpravidla vybírají s dostatečným předstihem, protože právě v autosedačce neboli „vajíčku“ si novorozeňátko většina z nich veze domů z porodnice. Společnost Maxi-Cosi nyní představila novinku – isofixovou základnu, která rodičům ušetří čas, starosti i peníze.

Existují v zásadě dva způsoby, jak dítě bezpečně připoutat v autě. V prvním případě vajíčko, korbičku nebo autosedačku upevníte pomocí systému autopásů, ve druhém ji zafixujete pomocí isofixu. Obě varianty jsou schůdné a bezpečné, ale u pásů musíte dávat pozor, aby byly zapnuté správně, nepřekrývaly se a nebyly přetočené. V tomto ohledu je použití isofixu rychlejší a jednodušší. Bez ohledu na to, který způsob využíváte, je nutné dítě převážet v sedačce vždy – i tehdy, kdy popojíždíte jen kousek.

Dítě od narození do cca 12 let věku vystřídá dvě nebo tři autosedačky. Miminka na cestách nejlépe ochrání sedačky, které svým kompaktním zaobleným tvarem připomínají vaječnou skořápku. „Vajíčka“ jsou určena pro děti od narození do cca 13 kg, tedy přibližně jednoho roku věku, a jejich výhodou je, že v nich díky praktickému madlu můžete miminko pohodlně přenášet z místa na místo, nejen z domova do auta, ale třeba i k lékaři nebo na návštěvu.


Vajíčko se do auta upevňuje zásadně proti směru jízdy, a to na zadní sedadlo. Chcete-li dítě převážet na místě spolujezdce, je nezbytné deaktivovat airbag. Miminka mohou v autě cestovat také v korbičce, která je součástí kočárku. Ta je pro malého cestovatele sice pohodlná, ale na rozdíl od vajíčka zabere více místa, hůř se s ní manipuluje a nevejde se do každého vozu. Batolata a starší děti pak cestují vsedě v klasické autosedačce.

Unikátní řešení od Maxi-Cosi

Předností isofixové základny 3WayFix Family, novinky od společnosti Maxi-Cosi, je, že na ni lze umístit korbičku, vajíčko i pokračovací autosedačku od Maxi-Cosi bez nutnosti dokupování dalších dílů. Základna skvěle poslouží pro všechny typy sedaček – kombinovat ji můžete s s 0+ autosedačkou Pebble Pro I-Size, autokorbičkou Jade I_size i pokračovací autosedačkou Pearl Pro I-Size do cca 4 let (respektive 104 cm).

Maxi-Cosi 3WayFix zajišťuje nejbezpečnější způsob přepravy dětí, který umožňuje cestovat v protisměru jízdy od narození až cca čtyř let. 3wayFix je součástí modelu 3wayFamily, který poskytuje perfektní ukotvení pro autosedačky Jade ISOFIX autokorbičky, Pebble Plus, Rock a Pearl Pro i-Size. Samozřejmostí je, že všechny tyto sedačky splňují bezpečnostní normu i-Size (R129), a tak dítěti zajišťují maximální bezpečnost.

Jak je u Maxi-Cosi zvykem, i model 3wayFix se velmi snadno instaluje a používá. Nově navržená ergonomická uvolňovací pojistka je snadno přístupná z obou stran. Vyšší bezpečnostní standardy se také soustředí na dodatečnou bezpečnost hlavy a krku. Základna navíc vydává vizuální a zvukový signál, který potvrzuje, že je sedačka bezpečně připojena, a tak nehrozí, že byste se vydali na cestu bez dostatečného zabezpečení.

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli

Články mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé

Komentáře k článku