Zobrazit přihlášovací formulář

Mytí vlasů naruby

  • Publikováno:
Mytí vlasů naruby

Budeme předpokládat, že mytí vlasů děláme každá a každý stejně. Umyjeme si jednou nebo dvakrát vlasy šampónem, dáme kondicionér nebo masku, opláchneme, naneseme závěrečnou péči a je to. Pokud ovšem máte problém s rychle se mastícími vlasy, máte vlasy jemné a ne a ne jim dodat objem, co takhle to zkusit jinak?

Reverzní metoda mytí vlasů není nic komplikovaného, nejedná se o nic náročného. Prostě jenom vyměníte pořadí nanášení přípravků na vlasy, konkrétně tedy kondicionéru (masky) a šampónu.

Jak a proč to funguje?

Tato metoda je ideální pro ženy, které bojují s řídkými vlasy, s vlasy jemnými, snadno elektrizujícími nebo rychle se mastícími. Riziko nanášení hutnější péče na vlasy, jako je maska a kondicionér, jako poslední, spočívá v tom, že v naprosté většině případů je dost dobře nesmyjeme. Balzámy pak na vlasech zůstávají, vlasy těžknou a rychleji se mastí, protože se chtějí cizí látky „zbavit“.

A pokud si nanášíte vlasové balzámy až k hlavě, tj. k vlasovým kořínkům (což je jedna z nejčastějších chyb péče o vlasy), máte při nedostatečném opláchnutí zaručeně mastné vlasy už den po umytí.

Zkuste to naopak!

Krok 1: Namočte si vlasy, propláchněte je teplou vodou a jako první naneste kondicionér nebo masku. Podle návodu je nechejte několik minut působit. Ale POZOR! Vlasové balzámy nanášíme zhruba na dolní dvě třetiny vlasů, výše ne!

Krok 2: Potom vlasy důkladně opláchněte a naneste šampón. Ten, na rozdíl od balzámů, nanášíme ke kořínkům vlasů, masírujeme pokožku hlavy a na délky vlasů necháme šampón ztéct jenom při oplachování.

Krok 3: Vlasy opláchněte a vysušte, jak jste zvyklí. Díky tomu, že nanášíme šampón jako poslední, si zajistíme, že nám u kořínků ani v délkách vlasů nezůstanou zbytky vlasové péče, které by vlasy zatěžovaly.

Zkušenosti žen, které tuto metodu vyzkoušely, jsou úžasné. Už po pár týdnech mají vlasy viditelně lesklejší, nemají tolik problém s jejich elektrizováním a hlavně – vlasy se zdaleka tak rychle nemastí.

Vyzkoušeli jste už někdy reverzní metodu mytí vlasů? Nebo ji teprve máte v plánu vyzkoušet? Nezapomeňte se podělit o své zkušenosti s ostatními na Mimibazaru!

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli

Články mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé

Komentáře k článku