Když se zamiluje…muž Vztahy a sex

Zná to každá žena… Ať chce, nebo ne, jednou za čas se objeví ON. Ať už jde o muže, který se na vás nezávazně usměje nad šálkem kávy v restauraci, když jdete probrat novinky s kamarádkami, o elegána, který vám koupí drink na baru a vede příjemnou konverzaci, nebo extrémní jiskření při jakékoliv jiné příležitosti. A okouzlená žena pak sedí, vymýšlí způsoby, jak ho kontaktovat, sleduje jeho veřejné profily, zjišťuje od známých a kamarádů. Ale jak prožívá okouzlení muž? Jak poznáte, že je do vás zamilovaný?

Může se to zdát neuvěřitelné, ale také páni tvorstva sem tam prožijí chvíle, kdy jsou nejistí, nervózní a chovají se trošku jako namachrovaní puberťáci zkřížení s nelítostnými byznysmeny a k tomu všemu ještě šmrncnutí uplakaným dítětem. Ženy se nechají okouzlit velice lehko, protože je stav pobláznění (i když celkem nevinný) baví. Baví je řešit, co by, kdyby, představovat si, prožít si paralelně malinký postranní život, byť jen v hlavě. Za to ovšem vděčí pověstnému multitaskingu, protože i s hlavou okupovanou představami, které je nutí se neustále uculovat, zvládají každodenní agendu více méně bez problémů.

S muži je to jinak. Nebo takové je obecné přesvědčení, protože chlapi se prostě neschází s kámošema, aby jim povykládali, jak se na ně holka v tramvaji usmála. Takže je veřejné povědomí o tom, jak prožívá pučící lásku muž, žalostně malé.  

Nechcete být trapná? To ani on.

Situací, kdy se dva potkají a jejich setkání je rozhodně víc než přátelské, může být nepředstavitelně hodně. V každém případě ale nastane stádium, kdy je oběma jasné, že „o něco jde“, a není to zdaleka jen sex.

Pokud si žena láme hlavu s tím, proč nenapsal, když mu dala číslo, věřte, že muž má s touto situací také plno potíží. I jemu se honí hlavou otázky: Mám napsat hned? Budu vypadat moc dychtivě a ještě by si začala myslet, že mě má jistého. Mám napsat zítra? Není to ještě moc brzo? A pozítří? Co když už nebude vědět, kdo jsem? Taková krásná ženská, o tu musí být zájem. A co mám napsat? Má to vyznít neutrálně? Nemůžu jí přece dát moc najevo, že o ni stojím, nebudu za zoufalce. A tak dále. Muž řeší většinou to, jak bude před ženou vypadat, řeší o trošku víc, než je tomu naopak.

„Není to dlouho, co jsem zažil blesk z čistého nebe. I když to není tak úplně pravda… známe se dlouho, Tamara je moje dlouholetá kamarádka a já jsem si nikdy naplno neuvědomil, co k ní cítím. Pak ale přišla vhodná situace a já jí to řekl. Jakmile jsem to vyslovil nahlas, jako bych v sobě zvedl stavidla, ten nával citů se prostě nedá zvládat. Neřekla mi výslovné ano, náš vztah je složitý, ale ani ne.

Rozhodl jsem se jí poslat do práce květiny. Hezké, že? Jenže to rozhodnutí mi trvalo asi pět hodin. Chodil jsem po bytě a nebyl schopný dokončit objednávku. Pochopí to? Že jí chci prostě jen udělat radost? Nebude si myslet, že jsem moc vlezlý? Je to vůbec hezké gesto nebo otravné? Chodil jsem po bytě jako tygr v kleci a kytku nakonec objednal až dlouho po půlnoci. V momentě, kdy jsem zaplatil, bych to nejraději vzal zpátky.

A druhý den? No v práci jsem neudělal nic – pořád jsem kontroloval telefon. Nejdřív jsem čekal zprávu ze zásilkové služby, jestli květina dorazila. Když přišla, tak to teprve začaly hodiny trýzně. Proč se neozývá? Naštvala se? Má moc práce? Dorazily jí ty květiny? Ví, od koho to je? Proč jsem tam, blbec, nechal napsat jenom iniciály? Ale nakonec to dopadlo dobře. Zavolala, poděkovala a šli jsme na večeři.“

Radim, 37 let

Vidíte? Jestli si jako žena lámete hlavu, kdy co a jak napsat, věřte, že je na tom stejně. Nebo třeba ještě „hůř“.

Společenské hry

Díky filmům, seriálům a vykládání kamarádek máme každá/ý nějaké představy o tom, co se sluší a patří. V době, kdy se nikdo nechce vydat všanc a všichni si na začátcích vztahů tak trošku kryjí záda pro případ, že by to nevyšlo, jsou bohužel nutné jisté společenské hry, které jsou takovým malým bojem o nadvládu.

Odpovědět na sms okamžitě? Neexistuje, ani když máme čas. Sice to patří k jisté etiketě, ale tady nejsme na obchodním jednání, že. Je třeba posečkat. Alespoň pár hodin. Ti otrlejší odpovídají až druhý den. A zdaleka ne proto, že nemůžou nebo nechtějí. Ale prostě si nechtějí připadat jako nedočkavci…

Kývnout na nabídku společně stráveného času? No to tak to zas pr, já mám svůj život, přece nebudu vypadat, že nemám žádné plány. A že je kvůli ní hned všechny zruším. Nebo že čekám jenom na to, až se ozve a společně něco naplánujeme. I když je to třeba pravda. A tak s omluvou, výmluvou a těžkým srdcem odmítáme.

Kdy si můžete být (téměř) jistá

Po absolvování několika kol výše zmíněných společenských her ale přijde doba, kdy už mají oba dva jasno a vyhradí jeden druhému ve svých životech jistou exkluzivitu, ať už vyřčenou, nebo ne. Jak tedy žena pozná, že jí má muž plnou hlavu?

  • Předvádí se – tady máme toho namachrovaného puberťáka v plné míře. Nenápadně se chlubí vším, čím může, tělem, dárky (myšleno penězi), úspěchy. A jak ho v lásce utvrdit? Obdivujte ho. I když se sem tam jeho snahám pousmějete.
  • Otevírá se – povídá si s vámi o svém dětství, o tom, jaké má vztahy s rodiči, jaké křivdy v mládí pocítil, jak a kde vyrůstal, co se mu líbilo. Naslouchejte, buďte chápavá. A vstřebávejte informace, můžou se hodit.
  • Je nervózní – třebaže to na sobě nechce dát za žádnou cenu znát. Sem tam mu něco vypadne z ruky, vrazí do dveří, třeba se trochu víc potí. Ale nebojte, i v tomto případě bude určitě, ale určitě vonět. Možná až moc.
  • Chlubí se – a to vámi! Vezme vás do společnosti svých kamarádů, k rodině, prostě vás ukazuje jako svou trofej. Že si připadáte trošku jako v zoologické? Užívejte si to. Jakmile se vámi chlubí, je to „v kapse“.
  • Touží po vás – nedá se nic dělat, chemie je mocná. A k lásce patří, bez ní dokonce snad ani láska není možná. Že se vás „nenápadně“ dotýká? Vyhledává jakýkoliv fyzický kontakt a blízkost? To je dobře.
  • Stará se – každá žena v tom „svém“ muži probouzí touhu se o ni starat. Poznáte to, až budete nemocná a zrušíte schůzku. Přijede za vámi, nakoupí vám ovoce, vybrakuje lékárnu.
  • Má radost – usmívá se. Možná u toho nejste, ale jeho okolí by to potvrdilo.

Jak na vás působí nová láska? Jsou znamení, která vám přijdou úplně jasná? Jaký byl ten „váš“ příběh? Povězte to ostatním na Mimibazaru!

PublikovánoČLÁNKY MOHOU KOMENTOVAT POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Registraci provedete ZDE
Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt

© 2004-2021 CZECH NEWS CENTER a.s.