Zobrazit přihlášovací formulář

Nejkrásnější adventní věnce, které zvládnete vyrobit na poslední chvíli

  • Publikováno:
Nejkrásnější adventní věnce, které zvládnete vyrobit na poslední chvíli

Už v neděli byste měli rozsvítit první svíčku na adventním věnci. Jestli jste ale na to zapomněli a žádný jste si letos ještě nepořídili, nemusíte panikařit. Máme pro vás celou řadu tipů, jak si ho snadno a rychle vyrobit s minimem nákladů jen z toho, co máte doma. Inspirujte se a pusťte se do toho.

Je čas začít odpočítávat čtyři týdny do Vánoc. Ten nejkrásnější čas v roce začíná, i když letos je tak trochu jiný, poznamenaný koronavirovou krizí. Přesto bychom neměli zapomínat na každoroční zvyky a tradice. Mezi tu nejznámější patří zapalování svíček na adventním věnci, který zdobí většinu domácností. A protože je nastávající víkend prvním adventním, na Železnou neděli, jak se čtvrtá adventní neděle nazývá, byste měli zapálit tu první.

Věděli jste, že…
… se svíčky na adventním věnci zapalují proti směru hodinových ručiček? A že ta první by měla být fialová, protože tato barva symbolizuje pokání, ztišení a čekání? Jedna ze zbylých tří by pak měla být růžová, protože tato barva symbolizuje radost

Pokud vás letos začátek adventu zaskočil nepřipravené, nesmutněte. Adventní věnec si totiž hravě vyrobíte sami doma. A nepotřebujete k tomu nic speciálního. Vystačíte si s tím, co doma najdete. Nevěříte? Přesvědčte se na fotkách níže a načerpejte inspiraci.

Adventní svíčky nemusí přece zdobit jen věnec. Stačí jen čtyři silnější postavit třeba na nějakou pěknou misku či tác, skvěle vypadá i kameninová bábovková forma, přidat mech, různé ořechy ve skořápce, vánoční ozdoby, šišiky, plátky sušených citrusů a podobně, a adventní svícen je na světě. Nebo je jen obvažte stužkou, přidejte svitek skořice, a postavte je třeba na prádelník.

Jestli doma najdete jen svíčky dlouhé, nevadí. Vezměte vyšší zavařovací sklenici nebo třeba plechový obal na květináč, nasypte do ní kilovku soli a svíčky do ní zapíchněte. Průšvih to není, ani když máte jen malé čajové svíčky. Využijte malé zavařovací skleničky a vyrobte si z nich čtyři svícínky. Stačí je třeba jen omotat jutovým provázkem nebo polepit novinami, dozdobit a máte hotovo. Upéct si můžete i věnec z perníku.

NÁŠ TIP:
Pokud si přece jen na výrobu netroufnete, pořiďte si věnec keramický, který je krásným doplňkem pro tu pravou předvánoční atmosféru. Každý rok si ho můžete dozdobit podle svého, pokud použijete větvičky, je dovnitř dokonce možné dát vodu, aby déle vydržely. Úžasně vypadá ale i jen se svíčkami.

Adventni věnec zelený, Keramika Čádovi, 555 Kč

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli

Články mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé

Komentáře k článku