Tipy pro romantiku každý den Vztahy a sex

Pamatujete si, když rande znamenalo večeři, kino, divadlo, procházky, svíčky, pohledy do očí, hodiny a hodiny povídání a jemných doteků? Takové radovánky bohužel s dětmi, domy a domácími mazlíčky poněkud vymizí. Což je dobře, každá životní fáze má svá pozitiva. Jak ale nedopustit, aby se romantika vytratila úplně? Chce to kreativitu a trochu snahy, která ovšem stoprocentně stojí za to! Věnujte pozornost detailům, važte si maličkostí a zkuste některé z našich tipů. I když věříme, že většinu z nich jste už stejně dávno objevili.

Tajná znamení

Nic nevytvoří pocit vlastního světa tolik, jako společný jazyk a gesta, která patří jen vám dvěma. Za léta spolužití jste si už určitě vytvořili slovní obrat nebo gesto, které vám dvěma říká něco úplně jiného, než zbytku světa. Je to ideální způsob, jak říct „miluju tě“, „vypadáš krásně“ nebo „neboj se, všechno zvládneme“ i před dětmi, rodinou nebo přáteli.

Držení se za ruce

Jak prosté, že…? Ale i tak už skoro nevnímané gesto je pro pocit sounáležitosti maximálně důležité. Je nevinné a hezké, ale hlavně vám připomíná, že i tohle prosté uchopení za ruku kdysi stačilo, aby se vám zrychlil tep.

Ranní flirt

Začněte den malým flirtem, roztomilým připomenutím, že nový den neznamená jen rutinu v péči o domácnost, děti a chození do práce. Rozpustilé štípnutí nebo líbnutí na ucho udělá každý den krásnější. Zkuste to ještě předtím, než vstanete a zapomenete, že občas jste jenom sami pro sebe.

Napište to  

Zkuste občas do provozní a logistické komunikace, na kterou se smrskne snad každé esemeskování a volání mezi rodiči, zařadit i zprávy „jen tak“. Protože se máte rádi.

Světlo svíček

Je dráždivě tlumené a měkké, a každý se při něm cítí tak nějak víc komfortně a sexy. Sem tam si je zapalte a dejte si při nich jídlo, i kdyby to měly být zbytky od oběda snězené před televizí. Je to maličkost, ale pomůže naladit romantickou atmosféru. A třeba večer ještě neskončí…

Romantický oběd

Kdo říká, že rande musí být nutně večeře? Oběd je doba, kdy mají většinou i zaměstnaní lidé trochu času. Pokud vám to pracovně a rodinně vyjde, zkuste si dát přes oběd s partnerem dostaveníčko! A nezapomeňte, je to opravdová schůzka, květina i pěkné šaty jsou víc než na místě.

Nechejte seznam

Stejně jako sms, nemusí papírky nutně znamenat jenom nákupní seznam nebo rozpis úkolů a domácích prací. Nechejte partnerovi jednou za čas třeba seznam věcí, které byly v poslední době hezké, nebo důvodů, proč ho milujete. Zdá se vám to laciné? Ano, je. Ale potěšilo by vás to? Nejspíš taky ano.

Oslavujte malá vítězství

Povedlo se někomu v práci sehnat klienta nebo cokoliv jiného? Dosáhli jste na spořicím účtu kulaté částky? Otevřete lahev šampusu a připijte si, místo toho, abyste pořád jen čekali na „něco většího“.

Obdivujte se veřejně

Partneři by na sebe navzájem měli být pyšní. A největším důkazem toho je, že se nestydí druhého chválit veřejně. Sluší to vašemu příteli v obleku? Vyfoťte ho a pochlubte se na Facebooku, pokud je to váš šálek čaje. Umí to krásně s dětmi? Nezapomeňte to nadnést na příští rodinné oslavě nebo večeři s přáteli.

Přebijte negativní pozitivním

Už už chcete vynadat za povalující se špinavé prádlo nebo nevynesený koš? Zastavte se na chvíli. Zkuste si vybavit momenty a důvody, proč jste vlastně spolu, co hezkého jste prožili a na co rádi vzpomínáte. A ideálně řekněte toto místo peskování. Uvidíte, uleví se vám i partnerovi – vy se nebudete muset vztekat a on se nebude muset cítit provinile. Oba víte, co je špatně, tak si raději připomeňte, co je dobře.

Prosím a děkuji

Pokud jsou tato slovíčka pro vás automatická, gratulujeme. Ale i přes to, zkuste si všímat, jestli byste si jich nemohli říkat o malinko víc. Někdy od člověka, který je nám nejblíže, čekáme spoustu věcí naprosto automaticky a bez patřičného ocenění.

Dárek jen tak

A nemusí jít o nic velkého ani drahého, šperky ani květiny. Prostě zkuste druhému udělat radost malou věcí – oblíbenou sladkostí, časopisem nebo čímkoliv, co by vám partnera přes den připomnělo.

Jaké jsou vaše tipy pro udržení romantiky ve vztahu? Děláte vědomě něco proto, aby váš vztah pod tíhou každodenní rutiny nezešedl? Podělte se s ostatními!

PublikovánoČLÁNKY MOHOU KOMENTOVAT POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Registraci provedete ZDE
Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt

© 2004-2021 CZECH NEWS CENTER a.s.