Zobrazit přihlášovací formulář

Jak zkrotit váhu po letních dovolených? Poradí výživový poradce The 1:1 Diet

  • Publikováno:
Jak zkrotit váhu po letních dovolených? Poradí výživový poradce The 1:1 Diet

Nedaří se vám naskočit po letních „výstřelcích“ zpátky do režimu a ručička na váze ukazuje něco jiného, než byste si představovali? Nevadí, přinášíme vám tipy od Lukáše Vrány, výživového poradce komplexního výživového programu The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan. 

Krásné letní počasí a dovolené přímo vybízejí k užívání si dne a života a snadno se tak může stát, že si dostatečně neohlídáme příjem kalorií. Příjemné grilování pod širým nebem, setkání s přáteli nad sklenkou vína nebo mlsání zmrzliny s dětmi si každý rád dopřeje, ale pokud je to častější zvyk, můžeme se s koncem prázdnin divit při pohledu do zrcadla a na váhu. 

Zpátky do režimu

„Po prázdninách je nutné vrátit se k tomu, co jste byli zvyklí dělat před rozvolněním režimu. Sledujte, zda jíte pravidelně a máte svůj standardní počet a velikost porcí,“ radí Lukáš Vrána a dodává: „Důraz dejte i na skladbu jídelníčku. Cíleně snižujte příjem vysoce zpracovaných potravin, jako jsou polotovary, slazené nápoje, sladké pečivo nebo mražená jídla a rychlá občerstvení. Pohlídejte si také vhodné poměry mezi sacharidy, bílkovinami a tuky. Jídelníček doplňte ovocem a zeleninou, abyste tělu dodali potřebnou vlákninu. A také stále platí, že špatnou stravu nepřesportujete.“ 

Nepodceňujte pitný režim

Vybírejte si nápoje bez přidaného cukru, tedy vodu, čaje a podobně. Slazené nápoje včetně většího množství džusů ze stravy vyřaďte, stejně jako alkohol. Není jen skrytým zdrojem energie, ale zároveň neprospívá našemu organismu. 

Nezapomínejte na pohyb

Pokud jste přes léto přestali pravidelně cvičit, vraťte se k normálnímu režimu. Zahrnout bychom měli jak pravidelný pohyb, tak cílené tréninky. Jako pravidelnou pohybovou aktivitu chápeme jakýkoliv pohyb pro zdraví v součtu minimálně 45 minut za den (nejčastěji chůze), cílené tréninky by pak měly být minimálně 2-3 hodiny týdně v blocích alespoň po 45-60 minutách. 

Naučte se zacházet se stresem

Vyhýbejte se stresovým situacím, nebo se je alespoň naučte zvládat. Neřešte je rozhodně jídlem, protože se tak snadno dopracujete k nadváze. Ať už vás baví meditace nebo procházka v přírodě, malování nebo třeba adrenalinový sport, uvidíte, že takto získaný dopamin vám rozhodně pomůže s náladou lépe než mlsání. 

Najděte si čas sami na sebe

Pokud jste pod neustálým stresem, v poklusu a stále řešíte problémy, vaše tělo vám nepoděkuje. I proto, abyste byli výkonní v ostatních oblastech, je nutné se občas od všeho oprostit a zregenerovat. Najděte si čas na svoje koníčky, hlídejte si svůj životní styl (stravu, pohyb, regeneraci, spánek a další), ale hlavně na to jděte postupně. Nepříjemný pocit z plnění přísných režimů může hrát proti vám. 

Pokud se vám opakovaně nedaří redukovat hmotnost, případně dostat se zpátky do formy, zkuste to tentokrát ve dvou s výživovým poradcem na základě hesla „Spolu kila dolů“. Pomůže vám také s nastavením individuálního plánu na míru včetně vyváženého jídelníčku. Svého nejbližšího výživového poradce najdete na www.spolukiladolu.cz.

 

Články mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé

Komentáře k článku

Kategorie