Zobrazit přihlášovací formulář

Zvažujete podzimní dovolenou? Zkuste ostrov s bohatou historií

  • Publikováno:
Zvažujete podzimní dovolenou? Zkuste ostrov s bohatou historií

Maják Agios Nikolaos, zdroj P.Merakos/ Archive of GNTO

Rhodos se může pochlubit středověkými památkami a krásnými plážemi, které obklopují borové lesy. Milovníky historie a přírody řecký ostrov nadchne. V podzimních měsících je tu příjemná teplota pro objevování zajímavých míst. Rhodosu se těžko odolává. Poznejte ho v celé jeho kráse. 

Cesta časem

Rhodos je takový středomořský klenot. Má za sebou opravdu zajímavou minulost plnou nečekaných osudů a zvratů. Všichni dobyvatelé na něm zanechali silnou stopu, jako třeba Peršané, Řekové, Římané, Arabové nebo Turci. Řecký ostrov byl osídlený už v době bronzové. V minulosti se proslavil gigantickou sochou zvanou Rhodský kolos, která byla postavená 291 př. n. l. na počest boha Hélia. Při zemětřesení se bohužel zřítila. Nyní na tomto místě v přístavu Mandraki můžete obdivovat sochu jelena a laně. 

Palác s kamennými hradbami

Ten najdete ve stejnojmenném hlavním městě ostrova Rhodos. Palác velmistrů řádu johanitů, postavený ve 14. století, dnes slouží jako archeologické muzeum. Město je obklopeno kamennými hradbami a středověkými uličkami plnými obchodů a restaurací. Nezapomeňte navštívit kostel sv. Michala, Sulejmánovu mešitu a gotický kostel Panny Marie.

Přístav ve městě Rhodos, zdroj P.Merakos/ Archive of GNTO

Bílé domky na skalách 

Město Lindos je jedním z nejkrásnějších na ostrově Rhodos. Najdete tam kamenný hrad, pod kterým leží sněhově bílé domy. Z obou stran město obklopují krásné pláže a okouzlující zátoka. Romantickou atmosféru celého místa dokreslují úzké středověké uličky, které si zamiluje úplně každý. Památky města Lindos jsou zapsány seznamu UNESCO.

Rhodes Lindos, zdroj P.Merakos/ Archive of GNTO

Polibek dvou moří 

Na jižním cípu ostrova se nachází pláž Prasonisi. Zvláštností je, že ji omývají ze dvou stran dvě různé moře – Středozemní a Egejské. Díky silnému větru, který na tomto místě duje, jde o oblíbené místo vodních sportů. Během přílivu je pláž dokonce zatopená. I když je tu na podzim moře studenější a vykoupou se tady jen otužilci, unikátní přírodní úkaz stejně stojí za vidění. 

Pláž Prasonisi, zdroj GREEK NATIONAL TOURISM ORGANIZATION

Chtěli byste toho na ostrově Rhodos vidět ještě víc? Více tipů, kam se vydat, najdete zde.

Článek vznikl ve spolupráci s Řeckou turistickou centrálou.

 

Zdroj GREEK NATIONAL TOURISM ORGANIZATION

 

Reklamní sdělení

Články mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé

Komentáře k článku

Kategorie