Zobrazit přihlášovací formulář

6 tipů, jak zabavit děti, když jsou venku plískanice

  • Publikováno:
6 tipů, jak zabavit děti, když jsou venku plískanice

Zdroj: Shutterstock

Podzim je opět tady a s ním i sychravé počasí a brzké stmívání, které nepřeje venkovním aktivitám. Pokud děti přimějete alespoň ke krátké procházce, považujete to za úspěch. Ale co s nimi dělat dál, když už je tma v pět hodin odpoledne? Řešením můžou být zábavné knihy, ale i různé herní sady, které zaujmou i vás.

1. Hledejte kámen mudrců v pohodlí domova

Jistě znáte interaktivní mluvící knihy z Kouzelného čtení s krátkými texty a obrázky, které promluví nebo vydají nějaký zvuk, jakmile se jich dítě dotkne elektronickou tužkou. Teď je tu úplná novinka - kniha Putování magickou Prahou s interaktivní mapou. Dobrodružství s ní děti mohou zažít nejen doma v pokojíčku, ale i přímo v ulicích Prahy. Jejími hrdiny jsou tajemný alchymista, kočka Anežka a lektvar času. Ti při svých toulkách metropolí potkávají postavy z pověstí i historie. V patách je jim duch ohně Plamínek, před kterým alchymista ukryje kámen mudrců. Najdou ho i vaše děti?

Zdroj: Clinet

2. Zahrajte si na paleontology

Jako máma víte, že dítě nejdéle vydrží u toho, co ho baví. Zvlášť, když je neposedné a jen se čtením knih si nevystačí. Zkuste jeho pozornost udržet díky herním sadám, které kombinují manuální zručnost, kreativitu i vědomosti zábavnou formou. Patří mezi ně i novinka od Albi – Posviť si na dinosaury: T-rex, která obsahuje nejen kostru legendárního tyranosaura, ale i sádru, kutací nástroje, ruční projektor se 40 snímky a pracovní listy.

Zdroj: Clinet

Nejdříve si vaše dítě zahraje na archeologa, kostra T-rexe je totiž ukrytá v sádře. Pak jednotlivé kostičky mohutného plaza sestaví v celek. Společně si pak na zeď promítnete obrázky různých dinosaurů. Při projekci dětem přečtěte zajímavá fakta z přiloženého sešitu. V něm se nachází i listy s omalovánkami a dalšími aktivitami.

3. Naučte je, že zvířata nejsou jen pro zábavu

Miluje vaše dítě koně a sní o tom, že třeba jednou bude mít i svého vlastního? Seznamte ho nejprve s tím, co vše toto zvíře potřebuje. Se znalostmi vám pomůže encyklopedický box Koně – Objevuj svět! Najdete v něm nejen nádhernou encyklopedii s fotografiemi a zajímavostmi o životě koní, ale i zábavné prvky. Děti nadchne model klisny a hříběte, plakát s anatomií koně, pexeso s plemeny těchto ušlechtilých zvířat i pracovní sešity s praktickými chovatelskými radami, hádankami a samolepkami.

Zdroj: Clinet

4. Učte je hrou

Chcete dětem ukázat ještě více ze zvířecí říše, ale víte, že poslouchání není jejich silnou stránkou a raději si na vše přijdou sami? Pak je nadchne vzdělávací hra Chytré kostky – zvířata, která obsahuje kostky a kartičky. Stačí jen hodit kostkami, na kterých jsou symboly jídla, rostlin, hmotnosti nebo místo jejich výskytu, a co nejrychleji k nim přiřadit kartičku s konkrétním zvířetem, k němuž tyto údaje patří, např. s agamou vousatou. Cílem je tedy propojit co nejvíce symbolů s kartičkami zvířat.

Zdroj: Clinet

5. Spojte vzdělávání s pohybem

Ještě aktivnější je hra Hoď a objevuj – Kvído, která kromě přemýšlení vyzývá děti také k pohybu. Jejím základem je neobvyklá měkká kostka s průhlednými kapsami, do které vložíte některé z 53 karet s obrázky. Ty jsou rozdělené do tematických okruhů: pohyb, zvířata, emoce, povolání, počty a písmena. Hra tak cvičí nejen přemýšlení v souvislostech, ale přiměje děti i k předvádění aktivit na kartičkách (pantomima  – např. předveď kočku apod.).

Zdroj: Clinet

6. Rozvíjejte zručnost

Oblékají vaše děti s nadšením panenky nebo plyšová zvířata? Ale ještě raději by jim oblékly módní kousek, který samy vytvořily? Pak je nadchne šicí stroj, na kterém se naučí základy šití včetně pěti typů stehů. Stroj se ovládá velmi snadno a obsahuje vše, bez čeho se žádná švadlenka nebo krejčí neobejdou: nitě včetně řezače, cívky, jehlu, navlékátko, ochranný kryt na prsty i materiál na výrobu gumičky do vlasů. Šicí stroj stačí jen zapojit do elektrické zásuvky a můžou se pustit do díla.

Zdroj: Clinet

Víte, že?

Všechny uvedené hry získaly ocenění v anketě Hračka roku 2023.

 

Reklamní sdělení

Články mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé

Komentáře k článku

Kategorie