Zobrazit přihlášovací formulář

5 věcí, které ničí zuby

  • Publikováno:
5 věcí, které ničí zuby

Odmalička nám vtloukají do hlavy, že sladké sodovky, cukrovinky a tak dále jsou špatné pro naše zuby. Víme, co nám ubližuje, o zuby se staráme, používáme zubní nitě, pasty, mezizubní kartáčky, ústní vody. Ale věděli jste, že cukry a kyseliny, které našim zubům škodí, jsou obsaženy i v naoko nevinných potravinách? Tady je pět z nich a zároveň taky pět řešení, jak poškození zubů předcházet.

Ovocné džusy, šťávy, smoothie

Ano, ovoce je prospěšné pro náš organismus, vitamíny a vlákninu potřebujeme. Ale většina ovoce obsahuje tolik cukru, že je pití džusu pro zuby stejně škodlivé jako koupel v čokoládě. Cukr obsažený v ovoci likvidují bakterie v ústech a mění ho na kyselinu, která oslabuje sklovinu a zanechává zuby velmi citlivé.

Řešení: Pijte džusy, šťávy nebo smoothie přes brčko. Tak se šťáva nedostane k povrchu vašich zubů. A ujistěte se, že si alespoň 45 minut po pití džusu nebudete čistit zuby! Zkuste si přeplánovat snídani, protože zuby jsou po kontaktu s ovocem (převážně citrusy) oslabené a náchylnější k poškození. Kartáčkem si pak doslova obrušujete sklovinu.

Žvýkací vitamíny

Princip je vlastně podobný jako u džusů. Kromě potenciální agresivity samotných vitamínů, obsahuje většina žvýkacích bonbónů spoustu cukru, který se ještě ke všemu na zuby lepí a zůstává na nich déle.

Řešení: Pokud berete vitamíny, zkuste normální pilulky, nebo pokud vám vyhovuje forma bonbónů, tak normální rozpustné.

Marinovací omáčky (především barbecue)

Máte rádi tuto silnou omáčku? Používáte ji na grilování? Vyhovuje vám její hustá a lepkavá konzistence? Pokud ano, vězte, že ji má díky množství obsaženého karamelizovaného cukru. A ten je, jak víme, zabiják zubní skloviny.

Řešení: Jednoduše si po konzumaci masa naloženého v barbecue omáčce vyčistěte zuby. Někteří lékaři doporučují drastičtější opatření – před konzumací naneste na zuby tenoučkou vrstvu vazelíny.

Sušené ovoce

Zatímco některé čerstvé ovoce je pro zuby prokazatelně dobré (především to, které obsahuje hodně vody a má tuhou slupku, např. jablka a hrušky), sušené ovoce není dobré nikdy. Nutričně je samozřejmě sušené ovoce zcela v pořádku, nicméně na malý objem ovoce zůstane stejné množství cukru. Sušené ovoce je tedy koncentrovaná cukrová bomba, která má navíc ještě „žvýkací“ konzistenci, takže na zubech ulpívá.

Řešení: Zbavte se zbytků sušeného ovoce v ústech a na zubech hned po jeho konzumaci. Vyčistěte si zuby, použijte zubní nit nebo mezizubní kartáček.

Bílé víno

Co se negativních účinků na zuby týče, má obecně špatnou pověst spíše víno červené. Bílé víno je ovšem minimálně stejně tak škodlivé, jen nemá „zabarvovací“ schopnosti. Kyseliny ve víně ztenčují sklovinu, a zuby jsou pak náchylnější k poškození dalším pitím nebo jídlem.

Řešení: Společně s vínem jezte sýr! A klidně hodně – sýry jsou bohaté na proteiny, vápník a fosfor, tedy na vše, co zubní sklovina potřebuje. Méně kalorická varianta je vyplachovat si při posezení u vína ústa čistou vodou. Tak se zbavíte zbytků vína v ústech.

Berete ohrožení zubů jídlem a pitím vážně? Co používáte k jejich ochraně? Je pro vás péče o zuby každodenní rutinou nebo se snažíte pečovat o zuby i nějak „nadstandardně“? Podělte se!

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli

Články mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé

Komentáře k článku