Jak připravit pleť na zimu Móda a krása

Zima chystá na naši pleť opět zvýšenou zátěž. Nejen teplota, ale také zhoršená kvalita vzduchu, přechody z tepla do zimy, nedostatek slunečního záření, změna biorytmu, jiná výživa, méně vitamínů, a tak dále, a tak dále. Na přípravu není nikdy moc brzo, takže pojďme už uprostřed podzimu myslet na to, aby naše pokožka přežila zimu ve zdraví a co nejlepší kondici.

Přejděte z mlék na krémy. Obecně platí, že na zimu bychom měli používat přípravky, které neobsahují tolik vody. Jednak se tolik nepotíme, takže pleť neztrácí vláhu, ale především – naše kosmetické prostředky by měly obsahovat co nejméně vody. Protože co dělá voda, když zmrzne? Změní se v led. A led má jaký objem? Větší než voda. Takže přemíra vody v pleti mže způsobovat malé trhlinky a zadělávat tak na vrásky. V zimě potřebuje pleť ochrannou bariéru a vláhu uzamknutou v sobě. To zvládnou obsahově bohatí konzistence, jako krémy, oleje nebo třeba másla.

Dopřávejte si kratší sprchy. A rozhodně přejděte z horké vody na vlažnou. I když v zimě to svádí dávat si večer, ráno, nebo kdykoliv je nám zima horkou koupel, není to úplně nejlepší nápad. Horko a voda způsobí, že se nám rozevřou póry, které nasají velkou vláhu, a když pak nedlouho po horké sprše půjdeme ven, voda v naší pokožce může začít opět mrznout. V zimě se hodí vlažné a kratší sprchy, po kterých pokožku okamžitě otřete a na ještě vlhkou nanesete hydratační krém od hlavy po paty. A pozor, zkuste se přes zimu vyvarovat agresivních mýdel. Ta totiž smývají i přirozenou tělesnou ochrannou vrstvu mazu, kterou v zimě potřebujeme. A čím více ji budeme smývat, tím intenzivněji se bude tvořit – takže se nám mohou začít více mastit vlasy a pleť, což může vést ke zhoršeným projevům akné.

Pozor na jídlo. V zimě máme obecně menší potřebu jíst ovoce a zeleninu, což by samo o sobě nemuselo tolik vadit. Máme ale také zvýšenou potřebu konzumovat tuky, čemuž se většinou urputně bráníme, a tak je nahrazujeme cukry. Ty vedou ke ztrátě pevnosti pokožky, k větším projevům akné, což vede k vytváření více a více zbytečných narušeních kůže, ze kterých se přes zimu mohou stát základy pro hlubší vrásky. Soustřeďte se na zdravé tuky a antioxidanty, klidně si dopřejte i doplněk stravy s vitaminem C.

Nezapomínejte na rty a ruce. Balzám na rty a rukavice jsou naprosto nezbytné, a to ještě předtím, než vyjdete z domu. Nečekejte na to, až vám rty popraskají, ani na to, až vám bude na ruce zima, to už je pozdě. V takovém případě je škoda už napáchaná, a my opravujeme. A prevence je rozhodně lepší cesta!

  • Nezapomínejte na vyživující masky. I v zimě je dobré zhruba jednou týdně provést peeling těl i obličeje, případně rtů. A na obličej, rty a vlasy je třeba také sem tam nanést vyživující masky, které jim dodají zvenku to, co jim chybí. Od výživy po ochranu.

PublikovánoČLÁNKY MOHOU KOMENTOVAT POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Registraci provedete ZDE
Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt

© 2004-2021 CZECH NEWS CENTER a.s.