Podnikatelky a budoucí podnikatelky

DISKUSNÍ TÉMATA | POSLEDNĚ DISKUTOVANÁ TÉMATA
DISKUTOVAT MOHOU POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Podnikatelky a budoucí podnikatelky
ZOBRAZIT PODLE NEJNOVĚJŠÍCH PŘÍSPĚVKŮ
ZOBRAZIT STARŠÍ PŘÍSPĚVKY Z ARCHÍVU
Celkem: 60 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6 další >>

Vybrané nabídky z našeho Mimibazaru

zuzana z. (miazmije) ID 212258, mimibazar.cz/miazmije (29.3.2021, 12:48)
Důrazně žádám ukončení trapných poznámek (6)
ODPOVĚDĚT
Martina Š. (e-sladkyspanek.cz) ID 159367, mimibazar.cz/e-sladkyspanek (26.3.2021, 10:29)
Anketa.

Jak to máte vy.
Vstup se psem do prodejny.

Bohužel se mi tady cpala s větším psem, řekla jsem , že pro psy je vstup zakázány. Docela nepříjemná a , že nemám nikde napsáno zákaz vstupu.


Přece slušnost je se , když už zeptat, jestli může. A nemůže vědět , jestli nejsem alergik.
Zásilku jsme ji podala ve dveřích a teda pes pěkně smrděl,

To fakt mám všechno vypisovat?

Za chvíli budu muset mít na dveřích štítek, že v prodejně nemůžoiu za regálem srát.
Aspoň takového dojmu jsem nabyla.(&) (&) (&) (&) (&) (&) (&) (&) (&) (&)
ODPOVĚDĚT
Dáša K. (Dáša59) ID 41508, mimibazar.cz/dasa59 (26.3.2021, 12:35)
Tak já mám psiska hodně ráda......ale do obchodu by mě to fakt nenapadlo....tam nemá pes a nevychovaný děcko co dělat... (H) (H)
ODPOVĚDĚT
Zdena K. (zdenakucerova) ID 17869 (26.3.2021, 12:25)
Včera mi jeden pes málem ukousl hlavu...čteš správně...hlavu...byl to dost nepříjemný zážitek podrobnosti sdělím víš kde ,-)...nicméně následující s tímto zážitkem nesouvisí. Nevadí mi když mě cizí pes očuchá nebo se přijde mazlit ( v únosné míře )
Máme psa, psy mi neva, ale vadí mi jejich přítomnost v obchodě, kadeřnictví, lékárně i čekárně u lékaře. Pes může být sebečistší, sebevychovanější, úplný mikropsíček,úplně nej, nemám výhrady kvůli zápachu, chlupům a čertví čemu, ale prostě za mě pes do prodejny ne...ani do zverimexu ,-) Pominu hygienu, kdy psík v tašce majitele, kterou má na rameni očuchává pečivo. Ale myslím si, že to prostě není vhodné prostředí, jde přeci i o tu bezpečnost psa. Může se něčeho leknout a kousnout, může na něj někdo šlápnout, nechtíc ho strčit. Když jsme měli psa v bytě, tak prostě se šlo venčit a pak až to ostatní, max se zaběhlo do sámošky pro mlíko a rohlíky a pes počkal venku, ale aj to minimálně, většinou tam totiž bývalo psů víc a ne všichni byli klidní, bála jsem se aj krádeže. A nevidím důvod, proč bys musela mít výlohu polepenou zákaovýma tabulka,a je přeci jasné že pes do obchodu nepatří, To si tam vylepíš cedulku zákaz vstupu se zmrzlinou a bude se s tebou hádat někdo kdo tam přijde nakoupit s hranolkama nebo pizzou v ruce? Protože tam nemáš zákaz vstupu s hranolkama???
ODPOVĚDĚT
Martina Š. (e-sladkyspanek.cz) ID 159367, mimibazar.cz/e-sladkyspanek (26.3.2021, 14:25)
Já mám psy ráda. Sama jsem měla boxera.
Ale pes mi v krámu vadí . Hlavně je to malý prostor, otočí se prdelí a lízá peřiny,
Nebo šňupe v dekách. a to se mi hnusí.
ODPOVĚDĚT
Anna L. (Lanna1) ID 177468 (26.3.2021, 15:10)
:^) no ale to snad není chyba nebohého pejska, že máš malý krám a ještě si tam topíš podlahovým topením a chudák zvíře si nemá ani kde lehnout :-@ (pirko) ,-)
ODPOVĚDĚT
Michaela C. (MíšaC) ID 1796, mimibazar.cz/misac (26.3.2021, 11:53)
Odpovím ti trochu oklikou: moje veliká kamarádka, která ale bydlí cca 30 km od nás, má velkého psa, až bych řekla tele (smich). Já mám psy ráda, když jsem u nich tak si ho hladím, jsem s ním naprosto v pohodě. Akorát ho nechci mít u nás doma v baráku. Takže oni k nám nejezdí, protože bez něj nepřijedou :^) Přitom oba chodí do práce a to je pes pochopitelně doma... Ačkoliv bych jí i jejího muže (jsou to naši svědci, i s mým manželem s nima máme výborné vztahy) ráda viděla častěji, moc to nevychází, já tu toho psa prostě nechci (zip)
ODPOVĚDĚT
Helena H. (helena53) ID 138762 (26.3.2021, 11:53)
Ti lidi mě taky pěkně "kakánkujou" a to je mám ráda - teda (pes).
(F) (F)
ODPOVĚDĚT
Ivana J. (cipofka) ID 105292 (26.3.2021, 11:46)
Nepochopím...
A nepochopím ani majitele těch mezichlebových, že "však ho mám v tašce, nechápu, komu to může vadit a nikdo o něm neví.."
Kamarádka je tak silný alergik, že stačí kolem psa se chvilku zdržet a soplí... a toho neškodného pejsánka v tašce nevídí... a nenapadne tě, že jdeš do potravin a někdo tam prostě toho psa vleče...
Hnala bych je svinským krokem.

Víš, že nejsu pejskař, ale kočkař, ale psy jsme u našich měli dva a ani ve snu by mě nenapadlo je tahat do obchodu... buď ho jdu vyvenčit nebo když vím, že jdu do obchodu a nechci riskovat jeho krádež před obchodem, tak holt si tam zaběhnu bez psa.
ODPOVĚDĚT
Barbora J. (BaLiDa) ID 12312, mimibazar.cz/balida (26.3.2021, 11:21)
Souhlasím, ale popíšu mou zkušenost. Ještě před rokem a půl jsem nebyla pejskomil a všechno toto jsem absolutně odsuzovala, přes to nejel vlak a měla jsem za to, že pes nemá žádná práva ,-) Pak dcera dostala psa na narozky bez našeho vědomí, zkousávala jsem to dlouho, navíc starší měla regulérná fobii ze psů, skákala na stůl, do silnice když kolem prošla čivava, bez legrace, bylo to šílené. Její fóbie se tím z velké části vyléčila. Po roce a půl cítím něco co jsem nikdy před tím nepociťovala a my všichni, psa bereme až na úplné vyjímky "všude", je to naše láska, doslova. Pořídili jsme mu pas, jezdí s námi do zahraničí, při představě, že ho necháme u babičky a dědy, kteří ho taky milují, byť jen týden, stýskalo by se nám všem a moc, tak radši za něj ty nehorázné prachy, že s námi může být v hotelu, dáme. Ale vždycky bych respektovala jak to má druhý a nikdy bych nevešla se zvířetem někam automaticky. Např pro němce je pes něco jako dítě, může tedy kamkoli, do restaurace úplně v pohodě, obchody jsem nikdy neřešila, protože tam bych psa prostě nevzala, ale třeba ve všech hotelech ve kterých jsme byli tak na snídani mohli psi, ostatním to přišlo roztomilé a co tam obsluhovali tak ještě pejskům podstrojovali ,-)
Ale jsou prostě lidi a lidi, někteří mají pocit, že mají úplně všechna práva a můžou cokoli, nevezmou psa do prodejny, ale neukázněné détě, které nechají dělat úplně cokoli a nepřijde jimto vůbec ale vůbec divné. Měla jsem takovou švagrovou, která i když se ji to už x krát vymstilo, tak volná výchova je její modla a prostě děti si můžou dělat opravdu co chtějí. +o(
ODPOVĚDĚT
Silvie H. (danima3) ID 68838, mimibazar.cz/danima3 (26.3.2021, 12:29)
Když jsem jezdila do Brna do školy, tak jeden turnus jsem byla na pokoji s holkou z hygieny. Chodila jsem k jejich stolu na snídani, tak jsem vyslechla věcí. Např. to, že pes do restaurace apod. může. Že omezit to může jen majitel. Ona ta jedna byla pejskařka, a navíc znala všechny zákony, tak tam líčila, že se pohádala v nějaké pizzerii, kdy ji tam nechtěli pustit se psem. Tak to vím ,-)
ODPOVĚDĚT
Zdena K. (zdenakucerova) ID 17869 (26.3.2021, 12:35)
Mě kolikrát bylo líto psů na výletech...horko a uondaný pes se vleče na Sněžku za páníčkem nebo horko a pes na dece u vody. Vím, že je kolikrát problém s hlídáním, vím že pes je člen rodiny a může se mu stýskat stejně jako páníčkovi, ale co to tomu psu přinese? Tůra? Ležení na dece? Pak se pes potřebuje svlažit a koupe se hned vedle? Vyleze a otřepe se? Mokří všichni v dosahu a je z toho akorát nepříjemnost. Stejně tak pes na dovolené v hotelu...spí ve stejné posteli, do které si pak lehne další host. Nejsem cimprlich, pokud je v nabídce uvedeno , že pes povolen koukám se pak radši jinde.
ODPOVĚDĚT
Silvie H. (danima3) ID 68838, mimibazar.cz/danima3 (26.3.2021, 12:40)
Zdeni, vidíš. Takhle já nikdy nepřemýšlela. Jsem zvyklá z nemocnice na jiné chuťovky, raději spát po psovi, než tuhle z jedné pacientky lezl nějaký hmyz, to se mi fakt dělá zle. ,-) Zlatý blechy ,-) Nebo přijela paní z bolakama na nohách a mouchy ji do nich nakladly červy. To fakt dávám tak tak už. Lidi jsou hrozný prasata. Ale je fakt, že i ten pes je pak jak páníček. Některý čistší než 80 procent lidí, na některého člověk nesahne.
ODPOVĚDĚT
Zdena K. (zdenakucerova) ID 17869 (26.3.2021, 12:49)
Silvi co si budeme povídat...v těch hotelových postelích se odehrává kde co a pes je možná to nejmenší ,-) vůbec to nemám tak jako fuj pes v posteli. Měli jsme několik let potkany, což také není úplně oblíbené zvíře, občas jsem zažila údiv, jak můžu mít ráda a mazlit se s krysou ,-) to vůbec není o nějaké citlivosti ( to co popisuješ si ai nechci představit ) natož zažít, ale prostě nevím jak to napsat :^)...pokud je někdo zvyklý spát doma se psem v posteli , jeho věc...ale hotel je veřejná věc, copak to že se mnou bude pes jíst u stolu, budu ho krmit z ruky a bude jíst ze stejného talíře neznamená, že to samé budu praktikovat i v hotelu. Rozumíš mi? (F) To není vůbec proti psům, ale pro mě je to pocit jakési hranice. Ano existují asistenční psi, ale to je něco jiného.
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (26.3.2021, 11:30)
Bári, psa nemám, ale uvažuji o něm. Je mi jasné, že pokud si ho pořídím, tak se vším všudy - včetně té lásky (F)
Nicméně mám dvě děti, jedno je pejskofil, jedno má naprosto panickou hrůzu - přesně jak jste psala. I to je jedne z důvodů, proč přemýšlím, že by bylo dobré mít psa doma. Ale nikdy nezapomenu, co to pro toho staršího znamená, potkat psa - nebudu tomu teda vystavovat někoho cizího. Nikdy nemůžu vědět, jestli zrovna někdo kolem mě nemá silnou alergii, bojí se psů, nesnáší zvířata...
Tak, jako moje obě děti od malička ví, že nikdy nesmí hladit cizí zvíře, ani se k němu moc přibližovat, tak i cizí lidé musí vědět, že se jejich zvíře nesmí přibližovat k jiným - a jsou za to odpovědní.
ODPOVĚDĚT
Barbora J. (BaLiDa) ID 12312, mimibazar.cz/balida (26.3.2021, 11:39)
Myslím, že jsme si už o tom Vlasti psali, máme to tedy opravdu stejně, jen já dvě holky, jedna roky prosila, bylo nám jí líto a druhá neskutečný strach, nemohli jsme ani nikam na návštěvu kde měli psa, byla pořád ve střehu a stresu, že se odněkud vynoří a pak jsme byli všichni vhozeni do vody, no a bylo to to nejlepší co nás mohlo potkat, jinak věřím, že by jsme se rozhoupávali do teď. Fobii to naprosto vyřešilo, nikdy bych tomu nevěřila, kdyby mi to někdo řekl, ale tak fobii se musí jít vždy naproti. A jak říkáte ani mi nebylo milé, když někdo kdo věděl, že dcera má takový strach, tak stejně psa vypustil s tím, že je to miláček a nic neudělá, to zkrátka nešlo vysvětlit, ona měla strach i z bezzubého stařečka. Souhlasím naprosto se vším (F)
ODPOVĚDĚT
Yva P. (yva) ID 6246, mimibazar.cz/yva (26.3.2021, 11:35)
Souhlas, naprosto!

Co je mi po tom, že se mi panička s milým úsměve pokorně omluví a na psa udělá "fuj", když mám šok a od jejího s odpuštěním v tomhle případě "čokla" zaslintanou a zablácenou bundu a gatě, jak mě "rád viděl" protože "má strašně rád lidi"...
ODPOVĚDĚT
Dana D. (Danka) ID 201849 (26.3.2021, 11:16)
Do prodejny pes nepatří a popravdě jsem tam ani žádného snad ještě neviděla (ale věřím, že tam ty své chlupáče bezohledně tahají *-) krom takového malého třasořitky, kterého paní dokonce měla v košíku. Ale v jedné prodejně s látkami měla paní cedulku, aby si tam rodiče hlídali své děti s opatlanýma rukama. Tomu rozumím, ne každý je z jejich roztomilých dětiček nadšený +o(
ODPOVĚDĚT
Yva P. (yva) ID 6246, mimibazar.cz/yva (26.3.2021, 11:21)
Já viděla i psa posazeného na tašce v Bille přímo v košíku. A bez košíku 8o|
Tam, kam si další člověk nic zlého netuše potom dá jídlo 8-|
ODPOVĚDĚT
Dana D. (Danka) ID 201849 (26.3.2021, 11:47)
Aby ses nepos...vždyť byl určitě roztomilej a odčervenej. Vůbec nikde nečuchá u popelnic, ani neolizuje psí čuránky a hovna...jsi zlá :´(
ODPOVĚDĚT
Silvie H. (danima3) ID 68838, mimibazar.cz/danima3 (26.3.2021, 12:23)
Jo a v tv sleduje jen intelektuální programy ,-), na Helenku Vondráčkovou vyje
ODPOVĚDĚT
Yva P. (yva) ID 6246, mimibazar.cz/yva (26.3.2021, 11:53)
Já vím. A určitě vůbec nezasmradí celej malej krámek, když tam s paničkou 1/4 hodiny pobude...
Su hrozně zlá...
Za celej svůj život jsem potkala jedinýho psa, který nesmrděl.
Ale toho každý den večer sprchovali a jednou týdně koupali a šamponovali ,-)
Takže to asi zase nebylo úplně nejlepčejší pro toho psa +o(

Nejhorší na tom je, že já ty psy spolehlivě cítím i z jejich majitelů. I z těch nejčistotnějších (smich)
ODPOVĚDĚT
Martina Š. (e-sladkyspanek.cz) ID 159367, mimibazar.cz/e-sladkyspanek (26.3.2021, 12:00)
no hlavně si lehne na tu zem, mám podlahové vytápění a okamžitě to je citět.
Nabíhám s parním čističem a pucuju, mám v něm nalitý eukalyptový olej. Tak to nakonec tady voní a desinfikováno.
ODPOVĚDĚT
Silvie H. (danima3) ID 68838, mimibazar.cz/danima3 (26.3.2021, 12:33)
Psi mě provází už skoro 20 let, působí na mě jako můj antistres polštářek, ale nikdy jsem neměla potřebu je brát do obchodu.
ODPOVĚDĚT
Yva P. (yva) ID 6246, mimibazar.cz/yva (26.3.2021, 12:19)
Prostě a jasně: Psi, ani ty nejmenší meziveky do žádného obchodu ani do restaurace nepatří. Tečka. (F)
ODPOVĚDĚT
Zdena K. (zdenakucerova) ID 17869 (26.3.2021, 13:06)
až se o mezivekách dočte Zmije, zle dopadneš (smich)
ODPOVĚDĚT
Eva N. (evánek1) ID 86572 (upraveno 26.3.2021, 13:31)
Já taky zastávám názor, že psi do obchodů a restaurací nepatří ...výjimka je rest. zahrádka. Tam mi to nevadí. Výjimku u mě mají samozřejmě vodící psi, ti mají mít přístup všude, bez jakýchkoliv debat.

ups...jsem trdlo a vloudily se mi tam chybky, tak napravuji, ať se po tom nemá nikdo potřebu vozit.
ODPOVĚDĚT
Yva P. (yva) ID 6246, mimibazar.cz/yva (26.3.2021, 13:13)
Mám to stejně.
ODPOVĚDĚT
Zuzana K. (Bzukova) ID 10901, mimibazar.cz/bzukova (26.3.2021, 11:44)
No a někdo to dotáhne k dokonalosti a k tomu psovi dá i dítě :^)
ODPOVĚDĚT
Yva P. (yva) ID 6246, mimibazar.cz/yva (26.3.2021, 11:46)
Ano, v botech, bohužel +o(
ODPOVĚDĚT
Dana D. (Danka) ID 201849 (26.3.2021, 11:50)
To jsem tady jednou psala a bylo mi "řečeno", že si stejně každý dává zboží do sáčků, takže zahnojené dětské gumáčky v košíku nevadí +o(
ODPOVĚDĚT
Olga V. (STŘELEC) ID 41867, mimibazar.cz/STRELEC (26.3.2021, 11:59)
fujtajbl, zkušenost z jednoho hypermarketu: uvnitř mezi regály cukru, mouky stojí takový ten nízký vozík a v něm ležící polovyslečené necelé roční pokakané (child9) a maminka ho tam utírá a vyměňuje jednorázovou plenu.
ODPOVĚDĚT
Veronika R. (veru) ID 1296, mimibazar.cz/veru (26.3.2021, 11:14)
Co chceš slyšet? (smich)
Venku bahno, pes mokrej - 90% lidí sem nakráčí jakoby se nechumelilo...
+o(
ODPOVĚDĚT
Martina Š. (e-sladkyspanek.cz) ID 159367, mimibazar.cz/e-sladkyspanek (26.3.2021, 11:21)
Už jsem to tam napsala.
Prodávám hygienické zboží a některé věci jsou na posteli. Jiné na zemi.
(&) to slinatjí, očuchávají.Kdysi mi to až tak nevadilo, než se mi v nestřeženém okamžiku (&) vychcal v prodejně.
Od té doby mi to strašně vadí.

A ano, v zimě mokrý (&) a ještě se cítí dotčení, jako co si to dovoluji +o(
ODPOVĚDĚT
Veronika R. (veru) ID 1296, mimibazar.cz/veru (26.3.2021, 11:31)
Obvzlášt druhá polovina poslední věty (smich)
ODPOVĚDĚT
Jitka L. (nicky1) ID 1672, mimibazar.cz/nicky (26.3.2021, 11:02)
Vždycky jsem měla psy, malé, teď mám vlčáka, a nikdy by mě ani ve snu nenapadlo ho brát sebou kamkoli do obchodu. A to jsem fakt pejskomil, psí máma jak se říká.
ODPOVĚDĚT
Marcela L. (hokovka) ID 655, mimibazar.cz/hokovka (26.3.2021, 10:44)
(&) máme, ale prostě nějak pes do obchodu ne e...... malého v tašce možná..... *-) a jak píšeš i tak než bych tam s ním v té tašce vlezla, tak bych se napřed zeptala jestli mohu s ním vstoupit..... (F)
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (26.3.2021, 10:42)
Pes ( ani jiné zvíře) nepatří do žádného obchodu, úřadu, společných uzavřených prostor. Bez diskuse.

Mmch já jsem řešila pracovně loni - v trafice, kam si paní vzala psa, pes označkoval promostolek, který je vyrobený z kartonu ( řádově pár tisíc korun). Stolek samozřejmě k nepotřebě, zničený... Ochota uhradit škodu méně než nulová, vždyť je to jen pejsek...
ODPOVĚDĚT
Anna L. (Lanna1) ID 177468 (26.3.2021, 10:45)
(smich) četla jsem porno stolek (smich)
ODPOVĚDĚT
Michaela B. (Pytlík) ID 30429, mimibazar.cz/pytlik (26.3.2021, 11:13)
Taky jsem si říkala, jak ten pes byl uvědomělý, že načůral zrovna do porna..... (*) ,-)
ODPOVĚDĚT
Ivana L. (Ivca214) ID 408488 (26.3.2021, 10:54)
Já taky :-D
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (26.3.2021, 10:46)
Napřed Yva, teď vy, to se nám ten pátek teda pěkně zvrhává.
Nene, do porna nedělám :-D
ODPOVĚDĚT
Yva P. (yva) ID 6246, mimibazar.cz/yva (26.3.2021, 10:40)
Mně přijde naprosto logický, že už z hygienických a bezpečnostních důvodů pes do obchodu - jakéhokoliv prostě nepatří. A do restaurace, kde se jí, už vůbec.
Ano, nemám psa, ale i kdybych měla, nenapadlo by mě tahat ho do obchodů.
Pokud si vzpomínám z dětsví a mládí, vždycky to tak bylo a lidé to ochotně dodržovali.
Mám pocit, že tahle "sobecká pseudopráva" tahat zvířata tam, kam nepatří, přišla +- s kultem dítěte, bohužel :-(
ODPOVĚDĚT
Jitka L. (nicky1) ID 1672, mimibazar.cz/nicky (26.3.2021, 11:04)
Já jsem velký pejskař, jak píšu výš, jsou to moje životní lásky, a v životě bych ho do obchodu ani do restaurace nebrala.
ODPOVĚDĚT
Yva P. (yva) ID 6246, mimibazar.cz/yva (26.3.2021, 11:17)
(F)
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (26.3.2021, 10:45)
Souhlas hlavně s poslední větou.
Moje dítě/ pes je úžasný - všichni ho musíte respektovat a milovat stejně jako já!
ODPOVĚDĚT
Anna L. (Lanna1) ID 177468 (26.3.2021, 10:37)
Pes do prodejny ne a je mi jedno jak je velký. (zip)
ODPOVĚDĚT
Zuzana K. (Bzukova) ID 10901, mimibazar.cz/bzukova (26.3.2021, 10:33)
Mám psa, ale do obchodů by mě nenapadlo ho brát. I když já ho neberu ani do zoo a na koncerty apod. akce, které mi tedy také nepřijdou pro psa to pravé ořechové. Pokud chci se psem do restaurace, když jsme na výletě, tak se nejdříve ptám zda smíme. Nějak nepočítám s tím, že jsou na něj všichni zvědaví. Někteří lidi nemají soudnost.
ODPOVĚDĚT
Marie H. (horkam) ID 593444 (5.3.2021, 19:22)
Prosím mám 3 potvrzení o příjmu. (zaměstnání, šití roušek...) Takže si musím udělat DP sama. A chci se zeptat, když vypisuji do aplikace Adis potvrzení, jdou tam navolit řádky. Když má 3 potvrzení o zdan. příjmech, dám to 3 řádky? Děkuji M :-o
ODPOVĚDĚT
Martina Š. (e-sladkyspanek.cz) ID 159367, mimibazar.cz/e-sladkyspanek (5.3.2021, 18:44)
Kdo se víc vyzná .
Zahlidla jsem, že od 17.3. Budou muset mít negativní test i ovsč .
Trochu hodně z toho nejsem moudrá.
Tyla se to taky mě i když nemám zaměstnance a jsem v prodejně sama ?
ODPOVĚDĚT
Gábina K. (Elka 1) ID 576606 (5.3.2021, 18:50)
Nevím zda jsem slyšela vše,ale říkali,že se to bude týkat živnostníků kteří provádí nasmlouvané práce ve větších firmách,které testují.
ODPOVĚDĚT
Martina Š. (e-sladkyspanek.cz) ID 159367, mimibazar.cz/e-sladkyspanek (5.3.2021, 18:51)
Js to právě co četla , tak to bylo takové nejednoznačné .
Byla jsem z toho kokot .
ODPOVĚDĚT
Daniela B. (matik) ID 51578 (5.3.2021, 20:14)
Četla jsem na seznamu. U firmy s 50 a víc zaměstnanci musí mít všichni testy i OSVČ, co jim tam bude něco dělat na zakázku. I DPP, agenturní pracovníci atd.
ODPOVĚDĚT
Martina Š. (e-sladkyspanek.cz) ID 159367, mimibazar.cz/e-sladkyspanek (5.3.2021, 20:23)
Dekuji.
ODPOVĚDĚT
Gábina K. (Elka 1) ID 576606 (5.3.2021, 18:53)
Taky jsem z toho jelen.Nejlepší je,že jsem teď u nás zkoušela sehnat samotesty a nikde nic nemají.Už vidím jak kluci v podnělí nebou moc dělat,protože si to někdo vyloží po svém
ODPOVĚDĚT
Martina Š. (e-sladkyspanek.cz) ID 159367, mimibazar.cz/e-sladkyspanek (5.3.2021, 18:56)
To jsou pořad takové hurá akce.
Nic zajištěné a člověče snažím se .
Já osobně dojít si na test problém nemám . Jen bych ráda věděla dopředu , jak se zařídit a naplánovat si to .
ODPOVĚDĚT
Jitka P. (jitule1220) ID 41178, mimibazar.cz/jitule1220 (11.2.2021, 14:38)
Holky ještě bych potřebovala jednu radu pro známého. V roce 2016 přerušil živnost na 2 roky a šel do pracovního poměru. Po dvou letech měl asi živnost obnovit, popř. zrušit a zapomněl. Co s tím? Platí se něco? Jsou za to nějaké sankce?
ODPOVĚDĚT
Jitka P. (jitule1220) ID 41178, mimibazar.cz/jitule1220 (10.2.2021, 17:36)
Holky mám dotaz? Jsem celý rok zaměstnaná a živnost mám jako vedlejší. Loni jsem neměla z živnosti téměř žádné příjmy. Musím podávat daňové přiznání? A co přehledy na ČSSZ a VZP? Ze zaměstnání mi dělá daňové přiznání zaměstnavatel (podepsala jsem ten růžový papír). Děkuji za odpověď.
ODPOVĚDĚT
Hanka B. (Hanka_Bohmova) ID 272761, mimibazar.cz/hanka-bohmova (10.2.2021, 23:08)
Pokud je příjem (ne zisk) z živnosti pod 6000 za rok a nevykazujete ztrátu, je možné nepodávat přiznání a nechat si jen udělat zúčtování u zaměstnavatele. Finančák je ale třeba o tom uvědomit - poslat prohlášení, jak píše paní Jitka. Formulář na to není, stačí napsat, že jste dosáhla příjmu tolik a tolik, proto nepodáváte přiznání, ale zaměstnavate dělá roční zúčtování.

Přehledy jsou povinné. A když nepodáváte přiznání, mění se termín pro přehledy, nevím, jak to bude letos s posouváním termínů, ale normálně když nepodáte přiznání, tak přehled pro OSSZ má prodlouženou lhůtu, ale přehled pro ZP je naopak zkrácený a musíte ho podat do data, kdy by mělo být podáno přiznání (tedy do dubna).
ODPOVĚDĚT
Jitka P. (jitule1220) ID 41178, mimibazar.cz/jitule1220 (11.2.2021, 14:30)
Moc děkuji.
ODPOVĚDĚT
Kat J. (funkymama) ID 43507, mimibazar.cz/funkymama (10.2.2021, 18:06)
Určitě ano.... a)aby nebyla mezera b)aby se nezačali pídit c) pokud jste nepřerušila živnost doložit to musíte- ač to bylo málo....
Stejně tak sociální zdravotní... ti by vás beztak obeslali že jste ještě nedodala (F)
ODPOVĚDĚT
Jitka P. (jitule1220) ID 41178, mimibazar.cz/jitule1220 (11.2.2021, 14:31)
Moc děkuji.
ODPOVĚDĚT
jitka m. (motji) ID 165867 (10.2.2021, 18:04)
na VZP a ČSSZ musíte udělat přehled o příjmech, u ČSSZ se neplatí do určité částky, na zdravotní to njakou kačku hodí. K daním jsem vždy dávala papír, že z vedlejšího příjmu nic neodvádím. Ale už nevím, jak jsem to psala, musím se podívat.
ODPOVĚDĚT
Jitka P. (jitule1220) ID 41178, mimibazar.cz/jitule1220 (11.2.2021, 14:31)
Moc děkuji.
ODPOVĚDĚT
Martina T. (martinates) ID 82850, mimibazar.cz/martinates (15.1.2021, 11:18)
Pro přihlášené k paušální dani, případně pro ty, kteří o přihlášení na příští rok uvažují - informace, které myslím trochu zapadly. Tak aby nedošlo k nějakému nepříjemnému překvapení:
https://www.golan.cz/pausalni-dan
ODPOVĚDĚT
Eva T. (eva0626) ID 58166, mimibazar.cz/eva0626 (20.10.2020, 16:59)
Jdu si k Vám pro radu , jsem OSVČ ubytovací služby, vzhledem k situaci ohledně covid 19 lidí moc nejezdí, skoro vůbec , když pozastavím činnost , můžu jít na brigádu a jakou smlouvu podepsat ? Původně jsem myslela že bych živnost nepřerušila a šla na brigádu na DPP , ale když budu mít výdělek víc jak 10000kč budu vlastně ZP a SOC. P. platit dvakrát + 15 % daň , tak to mi moc nezbyde.
Budu ráda za každou radu , děkuji.
ODPOVĚDĚT
Markéta N. (Marketa2001) ID 626856 (17.10.2020, 8:59)
Přerušení podnikání a zrušení podnikání a finanční úřad. Co to prosím obnáší? Je v tom nějaký rozdíl?
ODPOVĚDĚT
Hanka B. (Hanka_Bohmova) ID 272761, mimibazar.cz/hanka-bohmova (17.10.2020, 11:33)
Pokud přerušení trvá i přes termín přiznání (přerušíte teď, obnovíte např. příští rok v létě nebo třeba za pět let), tak se to v přiznání projeví číselně stejně, jako kdyby šlo o úplné ukončení. V přiznání a přehledu pro OSSZ se objeví dodanění zásob, pohledávek, závazků.

Ukončení oznamujete na živn. úřad a tam to přes jednotný formulář oznámí dalším institucím. Přerušení můžete buď také udělat takto, nebo pokud je krátké a v přiznání by se ani neprojevilo, tak ho nemusíte vůbec oznamovat. Jen na své ZP a OSSZ prohlásíte, že teď nějakou dobu nebudete vykonávat činnost, oni si to zapíšou a nebudou po vás chtít podnikatelské platby na pojistné.
ODPOVĚDĚT
Dana D. (Danka) ID 201849 (upraveno 17.10.2020, 12:21)
Hani, prosím o radu. 3.10. byl na e-shopu objednán nábytek, 5.10. byla objednávka potvrzena a dneska bychom ji, po přečtení recenzí, chtěli zrušit. Není ještě zaplacená. Asi není šance, že? *-)
ODPOVĚDĚT
Martina Š. (e-sladkyspanek.cz) ID 159367, mimibazar.cz/e-sladkyspanek (17.10.2020, 12:55)
Zrušit objednávku můžeš do 24 h. Pak už leda vrátit pak ve 14 denní lhůtě . Ale pozor můžou si účtovat náklady . Takže teď už nemůžeš nic jen čekat . Objednávka ke závazná . Můžou zaplacení žádat i soudně a vyhrají . Jediné pokud dali termín kdy to bude a to nedodrží , je možno odstoupit . Ale pokud bude nouzový stav , tak se to bude požívat asi jinak .
ODPOVĚDĚT
Dana D. (Danka) ID 201849 (17.10.2020, 13:00)
No, toho se právě i bojím. Píšou za 10-14 týdnů. A takhle by nám ji mohli dovézt třeba až v červenci +o(
Do pr...e práce.Tak aspoň budem doufat, že to bude v pořádku a sedačky se dočkáme. :-|
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (17.10.2020, 12:37)
Pokud to není nábytek na míru, můžete odstoupit od smlouvy.
ODPOVĚDĚT
Dana D. (Danka) ID 201849 (17.10.2020, 12:39)
No právě...chtěli jsme jiný potah, píšu dole. Určitě to ještě nevyrábí, když to má přijít až příští rok, ale nejspíš bude záležet na jejich ochotě...ach jo :-|
ODPOVĚDĚT
Hanka B. (Hanka_Bohmova) ID 272761, mimibazar.cz/hanka-bohmova (17.10.2020, 12:25)
Mají o tom něco v prodejních podmínkách? A už vám to poslali?
Ono se dá vracet do 14 dnů bez udání důvodu, jen platíte poštovné zpět, takže kdybyste jim napsali, že to rušíte, ještě před odesláním, mělo by to být obdobné, jako když to převezmete a pošlete na vlastní náklady zpět.
ODPOVĚDĚT
Dana D. (Danka) ID 201849 (17.10.2020, 12:37)
V podmínkách, ani v potvrzení objednávky jsme nic nevyčetli. Je to sedací souprava + taburet a bude se to teprve vyrábět, protože chceme jiný potah. Dodací lhůta až 14 týdnů (taky hrozné). Dneska jsme jim napsali, že objednávku rušíme, manžel tam ještě v pondělí zavolá, ale nevím co dál, pokud nebudou chtít vyhovět *-)
ODPOVĚDĚT
Iveta L. (johnynka) ID 58604 (17.10.2020, 13:16)
rušila jsem kuchynskou linku po asi 3 dnech od objednání. Našla jsem ji jinde s dodáním ihned. Tihle měli dodání za 3 týdny. Neměli s tím vůbec problém. Ale volala jsem i psala.
ODPOVĚDĚT
Dana D. (Danka) ID 201849 (17.10.2020, 13:21)
Jsem zvědavá, v pondělí tam ještě budem radši volat. Doufám pevně, že když je tak strašně dlouhá dodací lhůta, tak že na tom ještě nezačali dělat a mohli by nám tudíž vyjít vstříc. :^)
ODPOVĚDĚT
Hana B. (hanulina77) ID 44619, mimibazar.cz/hanulina77 (17.10.2020, 13:08)
Dani, ja myslim ze to pujde zrušit... dodavatele ted maji obrovské problémy s dodáním a výrobou... nejsou komponenty na vyrobu,pěny, nožičky, úchytky... od spoustu dodavatelů již ted mame info, ze termíny dodání posunují... mnoho z nich nam do Vánoc slíbilo dodání jen u objednávek do konce září... a to driv byly termíny dodání do tří týdnů...
ODPOVĚDĚT
Dana D. (Danka) ID 201849 (17.10.2020, 13:18)
Dík za to povzbuzení, snad se teda s nimi domluvíme...asi se i začnu modlit ,-)
ODPOVĚDĚT
Daniela M. (kulisanda) ID 17722, mimibazar.cz/kulisanda (14.9.2020, 10:13)
Dobrý den,
dokázal byste mi prosím někdo poradit, jak lze z UK uplatnit vratku DPH?
Kamarád má autoservis a objednal jeden produkt v UK a rád by od nich dostal VAT zpět.
Procházela jsem web gov.uk, ale moc se v tom nevyznám (nejsem účetní a znalost angličtiny je na komunikativní úrovni...)
Předem děkuji za jakýkoli tip!
ODPOVĚDĚT
Celkem: 60 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6 další >>
© 2004-2021 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt