Zobrazit přihlášovací formulář

Geocaching

Avatar
Odesláním formuláře souhlasíte s pravidly diskusí
anilvap2 28. 2. 2021, 11:02
Jakou apl. používáte na iphonu, prosím? Na Androidu mám C-geo, ale to mi na iphone nejde . A teď to, co mě ještě zajímá. Když budu mít na každém telefonu jinou apku, tak tam uvidím všechny nalezené kešky, i z té druhé apl.? Asi blbost, že? Propojené to asi není.
aannyy 28. 2. 2021, 16:04
@anilvap2 Na iPhonu používám tu oficiální, ale mám pocit, že pokud nemáte zaplacené Premium členství, bude se vám zobrazovat jen omezené množství listingů. A co se týče propojení aplikací, pokud je člověk v obou aplikacích přihlášen pod stejným účtem na gc.com, nevidím problém v tom, pokud kešku odloví přes aplikaci na iPhonu, aby se nezobrazila v c:geu *-) ale v praxi jsem to nezkoušela.
anilvap2 28. 2. 2021, 16:30
@aannyy Děkuju. Jj, chtějí to zaplatit. |-) Jinak tam nevidím skoro nic. Ale vidím tam ty svoje ulovené ze C-geo, tak to ano. No nic, budu používat raději Android. iPhone mi teda byl čert dlužen. Už nikdy více. Po dlouhé době jsem dneska ulovila 3, v pěkném prostředí Hanspaulky. A taky jsem narazila na moc fajn kavárnu, Sladký život http://sladkyzivot.cafe/ A to bylo úplně nejlepší. Vynikající káva a výborná, křehká laskonka, mňam (Y)
aannyy 28. 2. 2021, 16:52
@anilvap2 Tak já si platila Premium už na Androidu, takže po přechodu na iPhone mi to bylo jedno, ale z hlediska Basic je lepší Android. Pěkný úlovek a díky za tip na kavárnu (F) já mám pořád zimní pauzu, naposledy jsem byla lovit myslím v listopadu. Příští víkend měla přijet kamarádka a chtěly jsme zahájit sezónu, ale bohužel, je z Plzně, tak počkáme, až bude moct z okresu ,-)
anilvap2 28. 2. 2021, 17:43
@aannyy Letos jsem byla na lovu poprvé. Budete se mit, holky, na co těšit delší dobu ,-)
aannyy 28. 2. 2021, 18:27
@anilvap2 To teda, už jsme to 2x odložili ,-) jednou kvůli zranění a teď tohle, tak snad se sejdem aspoň v létě ,-)
M.Lenka 28. 2. 2021, 19:35
@aannyy Teď nepůjde Janina lovit ani se mnou, i když jsme 10 km od sebe, ona je Plzeň město a já Plzeň sever (smich) (smich) (smich)
aannyy 28. 2. 2021, 19:53
@M.Lenka Jako fakt? (smich) jako Praha je naštěstí jen jedna, ale zakázali i návštěvy přátel a příbuzných ve stejným okresu, takže je to vlastně jedno +o(
RadkaKolín 7. 5. 2020, 14:23
Dobrý den. S dětmi, kterým je 15, 10 a 5 let, bychom se rádi začli věnovat geocachingu. Stáhla jsem si aplikaci, kde kešky vidím. Ale měla bych nějaké dotazy. V čem bývají kešky nejčastěji ukryté? Když ji najdu, jak postupovat, co mohu najít a jak a tím naložit? Neměl byste nékdo tip na nějakou hezkou trasu s keškou ( keškami ) pro začátečníky kdekoli středočeský, královéhradecký, pardubický kraj? Moc díky.předem.
anib 7. 5. 2020, 16:03
@RadkaKolín Proč si nezkusíte odlovit tradičky v Kolíně, je jich tam hodně a zjistíte co a jak nebo třeba tuhle serii https://www.geocaching.com/geocache/GC42VXB_planeta-opic-14 část jsou tradičky, zbytek mysterky, ale jednoduché-třeba tu co jsem dala odkaz má souřadnice uvedené pod obrázkem šroubovice DNA Čím víc toho vyluštíte, a čím víc toho najdete tím do bude lehčí Jinak keše s obtížností D 5 jsou typu-hádej na co jsem myslel, když jsem se dnes ráno vzbudil-většinou se ani nesnažím luštit.
anib 7. 5. 2020, 15:57
@RadkaKolín Pro začátek to nejdůležitejší: zelená krabička na mapě- tradiční keška, je na místě, kam ukazují souřadnice modrý otazníček-musí se nějak luštit, souřadnice se musí nějak najít žlutá krabička multina-začátek je na uvedených souřadnicích a pas se v terénu zjišťují nějaké indicie, ty se většinou doplní do vzorce a vyjdou souřadnice kešky obálka lettrobox-něco jako multina, jen je to v terénu hkedání další trasy pomocí popisu v textu, nebo pomocí fotek. Vyfocená třeba socha, tu najdete dojdete k ní a hledáte objekt na další fotce, dojdete k němu a tak dál. zeměkoule-earth keš-dojdete na souřadnice a tam splníte nějaké úkoly, co jsou zadané v textu. Pozor. každá keš má v listingu uvedeno D T ( vlevo nahoře ) D obtížnost hledání či luštění, T je terén-označeno hvězdičkama T1 zvládne vozíčkář, T5 musíte mít speciální vybavení lezecké, potápěčské, loď atd. Pro začátek doporučuji D tak do 3,5 a T-co zvládnete. T4 se občas leze po skalách-tak pozor Vlevo dole máte nápovědu: napoví buď s luštěním, nebo s hledáním. Třeba kámen ( nejlépe v kamenolomu), nebo pařez- v lese plném pařezů.
RadkaKolín 7. 5. 2020, 17:15
@anib Díky za vyčerpávající odpověď. To jsem přesně potřebovala dovysvětlit. Máte pravdu, asi opravdu začneme v okolí, ať se trochu zorientujeme, jetli nám to vůbec půjde. Díky. |:o)
kosticka 7. 5. 2020, 15:29
@RadkaKolín také ráda poradím, krásná serie je u v.n. Pařížov, je to serie 12 keší, krásně v lese, moc ráda to místo vzpomínám
RadkaKolín 7. 5. 2020, 17:24
@kosticka Moc děkuji, kouknu na to. |:o)
anilvap2 7. 5. 2020, 14:55
@RadkaKolín Ukryté můžou být v lecčems. V kořeni stromu, jednou jsme našli v lese moc pěknou chaloupku na dřevěné noze a v tom keška. Mikrokeška byla ukrytá v šroubku vystaveného traktoru. Většinou je dobré sledovat stopy na zemi, pokud jste v přírodě. Já většinou najdu nějaký cíl výletu a teprve potom hledám, jestli tam nejsou kešky. Ale my jsme takoví věční začátečníci. Hledáme většinou ty jednoduché.
RadkaKolín 7. 5. 2020, 17:24
@anilvap2 Díky moc.
hasičky 7. 5. 2020, 14:47
@RadkaKolín Tak nejlépe pročíst si o tom něco http://wiki.geocaching.cz/wiki/Hlavn%C3%AD_strana ... jsou různé druhy kešek, různě zapeklitě ukryté, a je různé, co s nimi.. základ u "klasických" kešek vždy dojít až k logbooku: papírek, knížečka, kam se musí fyzicky zapsat (může být i v samotné kešce schovaná, nebo se k němu jinak dopracovat..) a pak zalogovat v aplikaci (mobil, PC). kdyžtak ráda poradím, odpovím na dotazy... |:o)
RadkaKolín 7. 5. 2020, 17:23
@hasičky Moc díky za odkaz i rady, super. Takže vždy je tam knížečka čí nějaký papír, kam se tužkou zapiše ten, kdo kešku najde? Zapisuje se jen jméno?
ladab 7. 5. 2020, 17:44
@RadkaKolín Ano, sešitek, papír...logbook. Zapíšete datum a tzv. nick, tj. přezdívku, pod kterou máte účet. Můžete i něco dopsat, když je to sešit, kde je více místa. Poděkovat. A se stejným datumem se pak zapíšete v aplikaci nebo na stránkách geocachingu. Důležité je, že když v keši najdete něco s přívěskem, kde je kód (tzv. Travel bug, to si vygooglete, jak vypadá), tak to si nenechaváte, to se může vzít a dát do jiné kešky (ale zase zapsat, do které), pro začátek to neberte. Stejně tak mince s kódem, tzv. geocoiny. Vše najdete na českých stránkách geocaching.cz
RadkaKolín 7. 5. 2020, 18:18
@ladab Jdu to pročíst a moc děkuji.

Vybrali jsme pro vás

Kategorie