Zobrazit přihlášovací formulář

Vyšetření v těhotenství, příprava na porod, kurzy

Avatar
Odesláním formuláře souhlasíte s pravidly diskusí
veerraveerra 8. 5. 2020, 10:19
Ahoj holky :) , vyvíjím potravinové doplňky pro ženy, které přemýšlí nebo se snaží o miminko. Bohužel dle našeho průzkumu více než 50% žen neví, které mikroživiny jsou pro vývoj plodu a pro přípravu pohlavní orgánů na miminko důležité. Jestli tento projekt chcete podpořit, respektive podpořit ženy, kterým se nedaří otěhotnět nebo které se o to teprve budou pokoušet, vyplňte tento dotazníček. Budu za to moc vděčná! (Vyplnění nezabere déle než 1 minutu.) Hezký den Všem!!! https://docs.google.com/forms/d/1MGyguDqp3uxRGAwZdt2hVWi1kvqArHIpIGQcC6DiuTg/edit (F)
stafik 12. 2. 2020, 8:43
Holky moc všem díky za rady.Nechtěla bych ani císařa,není o co stát.Doufám že se porod rouběhne normálně.Nespracovala jsem za 14 let první porod,proto mám pocit že mi taky přecvakne v hlavě.Hlavně at je malá v pořádku (child6)
Lanna1 12. 2. 2020, 8:47
@stafik Hlavně se snažte na to nemyslet i když vím, že to nejde. Ta psychika je sviňucha :-S já si stejné pocity zažívala po zpackaném císaři taky, navíc když je tam ten pocit, že je vina na straně lékaře. 14 let je dlouhá doba, věřím a přeji ať je vše v pořádku a máte brzy za sebou krásný přirozený porod a zdravé miminko. (F)
ZuzkaPK 12. 2. 2020, 7:29
x
stafik 12. 2. 2020, 6:30
Holky potřebuju radu.Zítra mám termín porodu,malé se nechce,porod se podle doktorky nechystá.Ale před 14 lety jsem rodila dceru-10 dnu přenášela.Na monitoru malé nešlo srdíčko tak doktor porod začal vyvolávat.Po 5 hodinách sem šla na akutní sekci kdy to malá málem nepřežila.Ležela 3 týdny na Jipu.Nějak sem se z toho ještě dnes nedostala.Nevadi mi rodit normálně ale odmitám vyvolaní porodu,mám panickou hruzu že to dopadne stejně..Vím že člověk na to nesmí myset....ale.. :-(Máte někdo zkušenost odmítnout vyvolaní porodu? (F)
Lanna1 12. 2. 2020, 8:31
@stafik Blblo srdíčko a kvůli tomu začal vyvolávat? Pokud jste po císaři tak se další porod nevyvolává. Buď se vyčkává zda se nerozjede sám což máte pokud je všechno v pořádku ještě hromadu času, nebo se volí opět císařský řez. Takže předpokládám že před volbou vyvolávání vůbec stát nebudete, protože se to opravdu po císaři nedělá (F)
klotylda 12. 2. 2020, 8:20
@stafik Šári, já jsem měla první taky vyvolávaný, 10 dní po termínu, hnusný, malá taky už téměř nedýchala atd. Nicméně si nemyslím, že to bylo tím, že porod byl vyvolávaný....druhého porodu sem se bála úplně šíleně, byl taky vyvolávaný, ale ve srovnání s tím prvním úplně pohodový a rychlý....držím vám pěsti (F)
BaLiDa 12. 2. 2020, 8:18
@stafik O tom bych mohla psát kroniky, o vyvolávání, do dneška mám z toho trauma, první porod....v úplné zkratce jsem na tom byla psychicky před druhým porodem jinak a porod začal sám, o proti prvnímu skoro bezbolestný, úžasný a třetí? Přeplo mi hlavě a už od začátku jsem se budila hrůzou, že budu mít zase vyvolávaný, strach jsem měla neskutečný, příšerný. Navíc velký plod, který nechtěl sestoupit, i když jsem byla pár dní na pár cm otevřená...v Německu v porodnicích podávali (nerodila jsem tam, ale věděla jsem o tom) vyvolávací koktejl (pije se), měla jsem po termínu a měla jsem jít na vyvolání, za tři dny jsem načetla zkušenosti 600 žen a šla jsem do toho, večer před vyvoláním, porod mi začal začal přesně tak jak bylo popisováno, úplně učebnicově. věděla jsem, že vyvolávaný mě nemine, pokud toto alespoň nezkusím, porodila jsem 3 hodiny před tím než jsem měla jít na vyvolání. Té něm.por.as., která to vymyslela by měli dát nějakou cenu, do dnes jsem ji vděčná, neskutečně. teď mě to čeká po čtvrté a pokud to samo nepůjde, jdu do toho znovu (F) Jinak ingredience mi kupoval manžel v německé lékárně (dají se koupit i tady) a lékárník hned, že to má určitě pro těh. manželku ,-)
danca60 (upraveno) 12. 2. 2020, 8:19
@stafik Především tohle stresovani není dobré. A navíc za 10 let se toho v porodnictví dost změnilo. Když srovnám porod před 9 lety a před 2 je to fakt posun k lepšímu. Poslední byl také vyvolávaný z důvodu počínajících komplikací a dlouhého přenášení a já nechtěla nic podcenit. Říkala jsem si, že v břiše malé moc nepomohou, když už bude venku, tak se postarají mnohem efektivněji. Věřila jsem Dr. a nechala si porod vyvolat.. Celou dobu jsem byla na monitoru, manžel u mě, sestra mě chodila kontrolovat,... vše bylo v pořádku - já i dcera. Nebojte se a věřte, že budete oba v pořádku - ať už to bude postupovat přirozeně nebo ne. Držím všechny palce a hlavně klid
ZuzkaPK 12. 2. 2020, 7:30
@stafik Z toho co pisete není jasne, ze nasledne problémy vznikly z vyvolani porodu. Mě také vyvoláváli, první den se nedělo nic, tak druhý den znovu a to už se rozjelo. Hlavně se nestresujte dopředu.
slunisluni 12. 2. 2020, 7:17
@stafik a jako laik si myslíte, že kdybyste rodila normálně kdysi, že by na tom dítě bylo lépe - když bylo špatně slyšet srdíčko dítěte? chjo...
stafik 12. 2. 2020, 7:42
@slunisluni Jako laik si myslím když malé jednou už nešlo srdíčko,tak jako rodiča sem měla být napojena na monitoru,popřípadě měla být udělaná sekce hned a ne připojit mě na monitor po 5 hodinách co srdíčko blblo...chjo.
adamito 12. 2. 2020, 14:02
@stafik nešlo srdiečko *-) snáď len ozvy boli spomalené *-)
BaLiDa 12. 2. 2020, 11:50
@stafik Šárko a svěřila jste se svými obavami svému gynekologovi/gynekoložce? Určitě by jste měla právo na sekci. (F)
slunisluni 12. 2. 2020, 8:24
@stafik ono myslet si znamená houby vědět, když člověk u toho nebyl a není lékař
stafik 12. 2. 2020, 8:57
@slunisluni Dobrý,tak to prosím nekomentujte,když jste nepochopila otázku na kterou jsem se ptala,děkuju.
slunisluni 12. 2. 2020, 9:10
@stafik já to pochopila, pochopili to i ostatní , můžete u lékaře odmítnout cokoliv a podepsat jim to ,-)
michelka69 12. 2. 2020, 8:16
@stafik A napadlo vás, jak by to mohlo dopadnout, kdyby porod nevyvolávali vůbec a čekali, až se rozjede sám? (zip) Ano, nejspíš jste měla být od počátku napojena na monitor,... dnes už bych řekla běžná praxe (alespoň tam, kde jsem naposledy rodila já) ael to teď neřešte. Řekněte dr. o svých obavách, všechno vám určitě vysvětlí,.... kržím palce, ať je vše OK
neo 12. 2. 2020, 8:20
@michelka69 spíš měli udělat hned sekci a nečekat na nic (F)
anib 12. 2. 2020, 6:42
@stafik Odmítnout můžete všechno, jen jim to podepíšete. Ze vám to nabídli vysvětlili a vy jste to zvážilila, ale nechcete - podpis hotovo.
Nikis. 12. 2. 2020, 6:33
@stafik Zkušenost s odmítnutím nemám, ale měla jsem taky špatný zážitek z prvního vyvolávaného porodu a doufala jsem, že se tomu napodruhé vyhnu (první syn byl taky na JIP). Druhé těhotenství jsem přenášela a měla jsem poslední termín na vyvolání 2. 2. nástup v 7:00 a přijela jsem tam v 6:00 s přirozeným porodem, tak držím palce a moc, aby to taky přišlo "samo" (F)
stafik 12. 2. 2020, 6:49
@Nikis. Pořád pevně věřím že porod začne sám.Opravdu nehodlám podstupovat stejné riziko. (F)
neo 12. 2. 2020, 8:28
@stafik Věřte, že porodíte (F) a pokud ne, trvala bych na sekci. Zkušenost nemám, ale myslím, že v dnešní době Vás nikdo do ničeho nutit nemůže. A jen si představím tu hrůzu co člověk musí zažít, když se řeší takový problém, že chápu, že znovu to podstoupit nechcete. I když císaře bych také nechtěla, je to těžké rozhodování...dopadne to dobře (F)
LinSpi1 16. 2. 2018, 20:48
Ženy, znáte program pro maminky FETVIEW? Nedávno jsem přešla k novému doktorovi, a on to používá - ukládá tam zprávy z vyšetření, utz, videa miminka (child4) Mě to přijde naprosto super, snad to funguje tak jak jsem od něho pochopila (Y) Máte zkušenost některá z vás?
slaevaa 3. 2. 2018, 0:33
Aktuálně se stále hledají nastávající maminky pro TV Pořad Malé lásky. Nyní se do pořadu mohou hlásit i maminky, které plánují rodit mezi únorem a dubnem 2018. Přihlásit se můžete zde: https://talent.nova.cz/Male-lasky V případě, že máte zájem v pořadu účinkovat a máte nějaké otázky, ráda je zodpovím, napište mi prosím zprávu.

Vybrali jsme pro vás

Kategorie