Rady právníka

DISKUSNÍ TÉMATA | POSLEDNĚ DISKUTOVANÁ TÉMATA
DISKUTOVAT MOHOU POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Rady právníka
ZOBRAZIT PODLE NEJNOVĚJŠÍCH PŘÍSPĚVKŮ
Jolana P. (rybka) ID 7591, mimibazar.cz/rybka (20.10.2017, 16:17)
Prosím o radu. (F) Známý chce odejít od přítelkyně, se kterou bydlí a mají 11-ti letého syna, o kterého se v podstatě stará sám včetně vaření a nákupů. Žena je psychicky labilní a léta vytváří doma peklo, vyhýbají se jí a syn s ní být nechce, je zvyklý dělat vše s otcem, který se mu maximálně věnuje. Byt patří jemu. Jaká je prosím možnost, že mu dítě případne do péče a může si dítě říct, ke komu chce? V dubnu mu bude 12 let. Děkuji
ODPOVĚDĚT
Miluše Ž. (mildík) ID 15565 (20.10.2017, 16:30)
Jo, od 12 si muze rict...ke zbytku se vyjadrovat nebudu.
ODPOVĚDĚT
Ilona J. (Akimka) ID 184419, mimibazar.cz/tauvec (13.10.2017, 8:03)
Dobrý den. Prosím Vás.

Prosím Vás, máme v práci pojištění, doplnění k autu. Smlouva byla uzavřena 9.10.2017 - ještě nebyla zaplacena.
Vedení pojistku podepsalo, má 9 listů a je tam spousta věcí, která se jim nelíbí. Chtějí smlouvu vypovědět.

Ve smlouvě je napsáno, že pojištění může zaniknout i jinak , pokud tak stanoví občanský zákoník nebo Záruční program. Můžete mi prosím poradit, jestli je možné tu pojistku zrušit. Je to na 3 roky a 15 000
-Kč.
Je možné odstoupit na základě OZ § 2805? Děkuji Vám.
ODPOVĚDĚT
Šárka O. (sarah.05) ID 111983, mimibazar.cz/sarah05 (13.10.2017, 10:42)
Já to nevím úplně jistě,ale vždy můžeš odstoupit od smlouvy .Mrkni na to.jestli to pomůže?
https://finance.idnes.cz/jak-kdy-a-proc-ho-muzete-zrusit-povinne-ruceni-f4t-/poj.aspx?c=A150511_110424_poj_sov
ODPOVĚDĚT
Ilona J. (Akimka) ID 184419, mimibazar.cz/tauvec (13.10.2017, 12:39)
Děkuji moc.
|:o)
ODPOVĚDĚT
Jarmila L. (e-l-l) ID 282239, mimibazar.cz/e-l-l (9.10.2017, 18:05)
Dobry den,prosime vas o radu,potrebujeme zridit vecne bremeno na vodovodni a elektropripojku,ktere budeme delit,po vymereni budou pripojky na nasi strane pozemkujelikoz chceme usetrit penize,tak bychom radi stahly formular,ale bohuzel nevime kde a jake,moc dekujeme za pripadnou radu.
ODPOVĚDĚT
Iveta L. (Zentrichova-apatyka) ID 58604, mimibazar.cz/zentrichova-apatyka (9.10.2017, 18:06)
nám sám čez napsal svou smlouvu
ODPOVĚDĚT
Lucie K. (krejcovka) ID 8979, mimibazar.cz/krejcovka (22.9.2017, 12:24)
Lze nějakým způsobem rozhodnutí soudu, když jsem se cca 14 dní po rozhodnutí dozvěděla, že ex v den rozhodnutí vědomě lhal a díky tomu se odvíjel výsledek soudu. Oba jsme v té době se neodvolávali. Já už byla na tom psychicky dost špatně a on samozřejmě tušil, že pokud by se to táhlo dál, přijde se na tu jeho lež.
ODPOVĚDĚT
Jitka D. (Ayra) ID 3251, mimibazar.cz/ayra (23.9.2017, 9:14)
Opravné prostředky existují - třeba žaloba na obnovení řízení z důvodu křivé výpovědi. Ale doporučuji najít si právníka a celou věc s ním probrat - nestačí jen vědět, ale taky tu věc bude potřeba dokázat a dokázat jí tak dobře, aby to protistrana nedokázala zvrátit. Taky je otázka, jak moc rozhodující vliv by to mělo na průběh a výsledek řízení, jestli by to stálo za ty nervy a taky riziko, že neuspějete a budete mít (nemalé) náklady s dalším soudním řízením.
ODPOVĚDĚT
Martina R. (Kejko) ID 43889, mimibazar.cz/kejko (23.9.2017, 8:31)
Také nejsem právník,ale myslím si stejně jako paní,že jediná možnost je podat odvolání a u odvolacího soudu dokázat jeho lež a pokud už lhůta uplynula,tak jedině nové soudní jednání.Nevím o co jde,ale do toho bych já už asi nešla.
ODPOVĚDĚT
Lucie S. (Lucci) ID 6772, mimibazar.cz/lucci (22.9.2017, 16:18)
Nejsem právník, ale v každém usnesení je uvedena lhůta na odvolání. Většinou to bývá 15 dní ode dne doručení usnesení. Lhůta se počítá ode dne doručení poslednímu z účastníku řízení (ten, kdo si z účastníků převezme usnesení jako poslední). Pokud je usnesení pravomocné, pak už se odvolávat nemůžete.
ODPOVĚDĚT
Lucie K. (krejcovka) ID 8979, mimibazar.cz/krejcovka (23.9.2017, 0:06)
To vím, ale jde mi o napadnutí jeho výpovědi - něco jako lživá výpověď, pohrdání soudem atd. Ale díky.
ODPOVĚDĚT
Petra B. (tonky) ID 48111, mimibazar.cz/tonky (9.9.2017, 19:44)
Prosím o radu, dnes jsme zjistili, že si soused, který je nalepený na našem plotě s domem v místě kde máme terasu a okna do domu, cca 10 m od plotu, umístil na dům kamery tak, že monitoruje celou terasu a celé okolí našeho domu. Je to zrovna strana, kde trávíme celé léto, kamera vidí i do oken, pokud nezatáhneme žaluzie. Bohoužel je to velmi arogantní soused, se kterým není domluva.
Už jsme se i dozvěděli, že poslouchají, když sedíme na terase a roznášejí, co slyší, takže pochybuji, že nás kamery nezabírají.
Poradí někdo, jaká máme práva a jak v tomto případě postupovat? *-)
ODPOVĚDĚT
Petra B. (tonky) ID 48111, mimibazar.cz/tonky (9.9.2017, 20:49)
Děkuji všem, bohužel nemáme důkaz, kam ty kamery přímo míří, jsou to kamery na 360 stůpňů. Mám jim nejdříve napsat třeba email a vyžádat si screenshot, kam kamery míří, nebo rovnou řešit ostře? On je soused opravdu hrozný arogantní magor, takže kdoví jak bude reagovat. Nechci ty špatné vztahy ještě vyhrotit.
ODPOVĚDĚT
Jarka U. (jardis) ID 74228, mimibazar.cz/jardis (9.9.2017, 20:58)
já bych si to taky vyfotila, jak mi míří na terasu
ODPOVĚDĚT
Dana V. (slunisluni) ID 138970 (9.9.2017, 20:55)
já bych si to fotila a řekla že na radu právníka
ODPOVĚDĚT
Petra B. (tonky) ID 48111, mimibazar.cz/tonky (9.9.2017, 21:08)
Zítra si je určitě vyfotím a musím nějak pořešit, je mi z toho úplně zle, když si pomyslím, že vidí každý náš pohyb. Máme po celé délce vysoké thuje, abychom měli soukromí, ale kamery jsou na baráku a monitorují přes ty thuje.
ODPOVĚDĚT
Dana V. (slunisluni) ID 138970 (9.9.2017, 21:17)
já bych se šla zeptat na obecní úřad a na policii, jestli neví co a jak...takový šmejdy miluju
ODPOVĚDĚT
MONIKA N. (zelenoockam) ID 109200, mimibazar.cz/zelenoockam (9.9.2017, 21:22)
Hele.jeste,ze jsem tady jela.mys v kredenci.hnizdo v ryzi.na lince bobky... 8-|to je moc i na mne.uz mam vylity litr sava ,-)a kredence jakpo vanocnim uklidu!!jen se mi nechce likvidovat ty moje pavoucky
ODPOVĚDĚT
Dana V. (slunisluni) ID 138970 (9.9.2017, 21:30)
ve vysavači jim udělej meeting (Y)
ODPOVĚDĚT
MONIKA N. (zelenoockam) ID 109200, mimibazar.cz/zelenoockam (9.9.2017, 21:32)
Nikdy.!!!!blaznis.ja bych pavouka nezabila.mam takove speslchytatko.kazdeho lapnu,vynedu ven,rozloucim se...pak vysaju pavuciny :-D
ODPOVĚDĚT
Dana V. (slunisluni) ID 138970 (upraveno 9.9.2017, 20:16)
dotaz na Úřad na ochranu osobní údajů , asi vám odpoví toto:

Pořizovat nahrávku smí pouze soukromá osoba nikoli podnikatel .Kamera nesmí být namířena a zasahovat k sousedovi,v případě že zachytává i obraz veřejného prostranství není to na závadu nesmí být nahrávka umístěna třeba na internetu apod.

Ten kdo vstupuje na chráněný pozemek musí být informován že je monitorován se záznamem
Zdroj: https://www.poradte.cz/domacnost-a-bydleni/29356-kamery-u-souseda-s-vyhledem-na-me.html

jinak teda já bych byla dost tvrdá, šla bych za práníkem, protože člověk má doma malé děti a kdoví kde se ty kamerové záznamy můžou objevit a já je chci chránit (klidně bych řekla že kdoví proč si vlastně soused nahrává moje děti) a pokud by i nadále ty kamery byly namířené na barák, tak se lze domáhat změny žalobou - ale to chce právníka
ODPOVĚDĚT
Eva S. (evik01) ID 60831 (9.9.2017, 19:49)
Úřad pro ochranu osobních údajů. Nemohou vás natáčet. A samozřejmě policie. Případně přestupková komise na městě.
ODPOVĚDĚT
Radomíra R. (Brůs) ID 146328, mimibazar.cz/Rakuska (9.9.2017, 19:47)
Nesmi vas mo itorovat. Dojdete na policii. My mame na baraku taky kameru a museli jsme to.oznamit na policii, mestsjem urade a oznamit to postackam. A to je mam namirene jen na psi kotce, abych mohla monitorovat smecku.
ODPOVĚDĚT
Petra B. (tonky) ID 48111, mimibazar.cz/tonky (9.9.2017, 21:06)
Radu prosím a oni by tedy měli mít kamery hlášeny, pokud pořizují záznamy? Kde bych to mohla zjistit, zda to mají?
ODPOVĚDĚT
Radomíra R. (Brůs) ID 146328, mimibazar.cz/Rakuska (9.9.2017, 21:47)
Normalne bych zasla na policii. Pokud to maji hlasene, reknou vam to. V kazdem pripade byste meli byt informovani vy. My sousedy nemame. Ale nekdo nam chodil poustet psy, pomohly kamery.
ODPOVĚDĚT
Petra B. (tonky) ID 48111, mimibazar.cz/tonky (9.9.2017, 22:00)
Dobře, děkuji. Napíšu jim email, aby si kamery nastavili tak, aby nezasahovaly do našeho soukromí a v pondělí se zajdu zeptat na policii, protože předpokládám, že to řešit nebudou.
Moc děkuji (L)
ODPOVĚDĚT
Dana J. (Danča 2) ID 19490 (7.9.2017, 8:07)
Prosim,pred mesicem jsem nastoupila do prace na dohodu o provedeno prace. Jenze firma se stehuje jinam a propousti. Mam narok na podporu? A z ceho by se vyocitavala? Jsem zoufala, nevim na co mam pravo a hlavne nemohu byt bez prijmu. Jsem sama s detmi. :´(
ODPOVĚDĚT
Jitka D. (Ayra) ID 3251, mimibazar.cz/ayra (7.9.2017, 8:22)
Na odpověď jste neuvedla dostatek informací.
Obecně - neztrácíte nárok na podporu jen proto, že vám zaměstnavatel předčasně ukončí DPP.
Nárok na podporu máte, pokud jste v posledních dvou letech měla práci v délce alespoň 12 měsíců (musí to být práce, ze které se odvádělo důchodové pojištění, což DPP vždycky neslňuje, nebo náhradní doba - např. RD). Další podmínky se uplatňují v případě, že už jste na ÚP byla registrovaná a podporu čerpala.
ODPOVĚDĚT
Dana J. (Danča 2) ID 19490 (7.9.2017, 9:42)
Aha. Zamestnana jsem byla rok a pul, z toho jsem posledni 4 mes marodila. A podporu jsem uz mela je to zpetne asi tri nebo ctyri roky.
ODPOVĚDĚT
Jitka D. (Ayra) ID 3251, mimibazar.cz/ayra (7.9.2017, 10:36)
Pokud to bylo zaměstnání s odvodem důchodového pojištění, tak vám nárok na podporu znovu vznikl, čerpání podpory před lety nebude mít žádný vliv.
ODPOVĚDĚT
Dana J. (Danča 2) ID 19490 (7.9.2017, 12:05)
Ano to bylo. Jeste se zeptam z jakeho obdobi se vypocitava podpora? To je z prumeru nekolika mesicu nebo jen z te DPP? Dekuju
ODPOVĚDĚT
Hanka B. (Hanka_Bohmova) ID 272761, mimibazar.cz/hanka-bohmova (7.9.2017, 12:12)
podpora se počítá z toho, z čeho odvádíte sociální, takže z té předchozí práce
ODPOVĚDĚT
Zdeněk K. (Nany 2) ID 165175, mimibazar.cz/nany2 (31.8.2017, 20:42)
Prosím Vás, poradíte, kde najdu nějaký vzor na žádost k soudu na zrušení výživného? synové jsou už věkově starší jeden už pracuje a další dodělal školu a chystá se také do práce,poradíte někdo ? díky
ODPOVĚDĚT
Jarmila P. (Jarpra) ID 173732, mimibazar.cz/jarpra (30.8.2017, 13:24)
Holky je mezi Vámi nějaký právník na Občanské právo? Potřebuji rychle radu. Děkuji moc (F)
ODPOVĚDĚT
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Kontakt | Facebook