Petr K. (stars7279)

mimibazar.cz/stars7279 ID 313500
Členství SAFÍR
PRODÁM NOVÉ ZBOŽÍ

RAJČE CHRISTMAS GRAPES keříkové/10 SEMEN/

Nové zboží k prodeji

Nádherná keříková odrůda červených keříkových rajčátek CHRISTMAS GRAPES se řadí mezi časně rané odrůdy. Jak naznačuje název, vytvářejí hrozny s velkým množstvím malých rajčátek,10 až 20 plodů na trsu. Keříky dorůstají 40-50 cm, nepotřebují podporu. Od květenství po cca 60 - 80 g plody dozrávají cca 80 - 90 dnů. Typická odrůda hroznových rajčat. Patří mezi determinatní odrůdy rajčat. Oblíbena odrůda, protože je možno ji bez problémů pěstovat jak ve skleníku, na balkóně, na okenním parapetu, tak i na poli. Odrůda je vitální a odolná k nemocem. Zralé plody mají typicky rajčatový kulatý tvar, krásnou světle červenou lesklou barvu a mají velmi chutnou dužinu. Mají bohatou, sladkou chuť.Lze použít také jako příloha k jídlům, jako salát, ideální k přímé konzumaci, zejména pro děti i k běžnému zpracování či nakládání.

Rajčata mají vysokou hladinu lykopenu, což je přírodní antioxidant, který může snížit riziko vzniku rakoviny prostaty, kolorektálního karcinomu a žaludku. Rajčata obsahují velké množství vitaminu A, vitaminu C, stejně jako vitamín B a draslík, díky nimž jsou účinné při snižování hladiny cholesterolu a snižování krevního tlaku. Zahrnutí rajčat do vyvážené stravy tedy může pomoci předcházet infarktu, mrtvici nebo jiným problémům se srdcem.Dekoratívní keříky dorůstají do výšky cca 60 cm. Vyséváme doma od března, předpěstované sazeničky sadíme do květináče či na zahradu od konce května

Jako všechna rajčata vyžaduje odrůda slunné stanoviště, dobrou zálivku (ráno nebo večer, ke kořenům, nikdy na listy) a přihnojování nejlépe organickými hnojivy (nepřehánět s dusíkatými hnojivy).

Pěstování:

Před vysazením doporučujeme namočit na 12 - 24 hodin ve vlažné vodě.

Setba: semena do skleníků od poloviny b
  • Poštovné a balné: ČP doporučeně 59; Zásilkovna 49; Kč
  • Již odpověděl jeden zájemce
  • (K dispozici může být více kusů.)
cena: 29

Zaregistrujte se a provádějte okamžitě závazné objednávky

Doporučte produkt přátelům