PRODÁM NOVÉ ZBOŽÍ

LÉČIVÉ LESNÍ JAHŮDKY NA VAŠÍ ZAHRADĚ/450 semen/

Nové zboží k prodeji

.
Fragaria Vesca

*Skoro celá Evropa, východně zasahuje areál až na západní Sibiř a do Střední Asie, druhotně se rozšířila i do východní Asie, Severní a Jižní Ameriky, severní a jižní Afriky, Tasmánie a na Nový Zéland.U nás se vyskytuje hojně téměř na celém území, vzácnější je jen v horách.Roste na pasekách a lesních světlinách, v lesních lemech a na křovinatých stráních, v pásmu od nížin až do subalpínského stupně.

*Nejlépe na slunném místě,preferuje půdy humózní,mírně suché až mírně vlhké,neroste na půdách velmi kyselých a velmi chudých,na slunných místech bohatě plodí.Aromatická lesní jahůdka na Vaší zahradě–nejen super chuť,ale i léčivé účinky!

*Sbírájí se listy, které trháme v době květenství,které sušíme ve stínu nebo při zrychleném sušení za teplot do 40°C.Někdy se listy i fermentují. Listy obsahují až 10% tříslovin,vitamín C, flavonoidy,kvercitrin,draslík,trochu silice s citrónově vonnou složkou a další aromatické látky.

*Plody obsahují cukry,pektiny,organické kyseliny,antokyan,fragarin aromatické látky a další látky.Jahodník působí mírně svíravě a protizánětlivě,užívá se zejména jako posilující prostředek při rekonvalescenci,při zánětech střevní sliznice spojených s průjmy, při chorobách ledvin a ledvinových kaméncích,kdy se užívá vnitřně.

Balení obsahuje 100 semen.
Všechna semena jsou prodávány samostatně v ZIP sačcích a návod na pěstování je samozřejmě přiložen.


N O V I N K A !!!!!Podívejte se na mou nabídku dekorativního písku!!!!!
.
  • Poštovné a balné: 49 Kč
  • Již odpovědělo 188 zájemců
  • (K dispozici může být více kusů.)
cena: 19

Zaregistrujte se a provádějte okamžitě závazné objednávky

Doporučte produkt přátelům

Podobné nabídky bazárku

Ostatní nabídky bazárku