AKCE NOVÉ ZBOŽÍ

Physalis peruviana-Mochyně peruánská-/180 semen/

Nové zboží v akci

ZTRACENÝ POKLAD INKŮ -CHUTNÉ PLODY
Physalis peruvianaMochyně peruánská

Zěmě původu je hlavně Peru a Guatemala, kde již mnoho století před objevem Ameriky byla potravou Indiánů. Později se rozšířila v podstatě do celého světa.

CHUŤ DOMA VYPĚSTOVANÝCH PLODŮ SE ABSOLUTNĚ NEDÁ POROVNAT S TÍM, CO SE VÁM TŘEBA NĚKDY PODAŘÍ KOUPIT V OBCHODĚCH, PROTOŽE SE SBÍRAJÍ NEZRALÉ PLODY, KTERÉ PAK DOZRÁVAJÍ (SPÍŠE HYNOU) MIMO KEŘ!!! KDO PĚSTUJE RAJČATA, TENTO ROZDÍL DOBŘE ZNÁ.

Běžně používaný název je brazilské rozinky, neboť zralé plody se dají zasušit a vypadají jako rozinky. Při správném pěstování výnos může být až 2 kg plodů z jedné rostliny!!!

V Česku pěstujeme na zahradě jako jednoletou rostlinu, pokud pěstujemě doma( nebo ve vyhřívaném skleníku) a vytvoříme vhodné podmínky, může být mnoholetá, jako v krajině původu. Dosahuje výšky 1 metru a šíře až 1,5 -1,8 metru .

Plod tvoří oranžová bobulka o průměru 2-3 cm, která je schovaná v mnohem větším křehkém obalu, který připomína lampion. Plně zralé plody jsou jedlé a velmi chutné. Pozor! Nepleťte si mochyni peruánskou s klasickou mochyní ze zahrad našich babiček, ta je bohužel nejedlá!!!

Zralé bobule jsou sladce nakyslé a mají příjemnou vůni. Obsahují cukry, pektíny, vitaminy C a A. Pektíny přispívají regulavci trávení, pomáhají snížit obsah cholesterolu a také krevní tlak, také prospívají nervové soustavě. Zralé plody se konzumují čerstvé, lze je zavařovat (jako kompot nebo zpracovat jako džem) nebo sušit.

Bobule obsahuje mnoho semínek, takže další semena již budete mít z vlastní sklizně!

BALENÍ OBSAHUJICÍ 0,2 gramů semen tj. 180-200 semen.
  • Poštovné a balné: ČP doporučeně 59; ČP balík na poštu 89; ČP balík do ruky 109; PPL 129; DPD 99; Zásilkovna 59; Kč
  • Již odpovědělo 37 zájemců
cena: 24

Zaregistrujte se a provádějte okamžitě závazné objednávky

Doporučte produkt přátelům

Podobné nabídky bazárku

Ostatní nabídky bazárku