PRODÁM NOVÉ ZBOŽÍ

NOVINKA CUCA MELON POPÍNAVÉ MINI MELOUNKY/10 semen

Nové zboží k prodeji

*Představujeme Vám žhavou novinku na českém trhu – CUCAMELON známy také pod názvem mexická okurčička. Tato popínavá rostlina velice rychle roste a vyznačuje se velkým množstvím plodů.
Plody jsou velikosti větší kuličky hroznového vína. Tyto plody ve tvaru miniaturních melounků jsou příjemně křupavé s osvěžující chutí a chuť je kombinací salátové okurky v kombinaci s melounem a s nádechem limetky. Roste velice rychle, plodí po celé vegetační období, kdy na rostlině jsou jak zralé plody, tak i květy, dobře snáší sucho. Znalci doporučují nakládat s mátou a koprem s přidáním vinného nebo dubového listu, což zabrání měknutí melounků.
Jak pěstovat CUCAMELON:
Cucamelon můžeme pěstovat přesně jako běžné okurky, ale proces je mnohem jednodušší. Není třeba skleník ani proštipovaní během vzrůstu, rostlina nemá u nás přírodní nepřátele a je odolná vůči chorobám. Semena zasejeme konec dubna/ květen (když pomine nebezpečí promrznutí) do truhlíku (kyprá kompostová půda), přikryjeme a zajistíme rosení. Předpěstované rostliny vysadíme v červnu do půdy na zahradu. Mohou být vysazené velmi blízko sebe, postačí rozestupy 15 cm. Pak pokud zajistíme oporu pro růst v podstatě péče, až na občasnou zálivku péče končí …. Sklízet začneme, když plody jsou velikosti hroznů, ale plody jsou pořad sytě vybarvené a pevné.
Pěstujeme jako jednoletou rostlinu, ale lze také pěstovat jako trvalku – na konci vegetačního období ustřihneme révu, ponecháme tak 10 cm šlahoun a vyjmeme kořen ze země (nutno vykopat před prvními mrazíky). Ten pak uložíme do vlhkého kompostu a ponecháme přes zimu v bezmrazé místnosti. Počátkem května zasadíme ven do půdy a kořen znova vypustí šlahoun.
Balení 10 semen
  • Poštovné a balné: 49 Kč
  • Již odpovědělo 119 zájemců
  • (K dispozici může být více kusů.)
cena: 27

Zaregistrujte se a provádějte okamžitě závazné objednávky

Doporučte produkt přátelům

Podobné nabídky bazárku

Ostatní nabídky bazárku