NÁVODY

Daniela V. (Kirscha) ID 380321
Oblast: Karlovy Vary
+PŘIDAT K OBLÍBENÝM (přihlášení)
Registrace: 23.7.2011
Naposledy: 11.6.2014 21:23
Aktualizace: 6.9.2013 19:49
INZERTNÍ FOTOGRAFIE 0
prodám | koupím
vyměním | věnuji | půjčím
zdarma k objednávce
slevy | akce | vzkazy
odkazy na aukce
PROBÍHAJÍCÍ AUKCE
PODMÍNKY PRODEJE
HODNOCENÍ 0
VŠECHNY FOTOGRAFIE 38
Rodinné fotky
Scrapbook
Módní show
Spokojení zákazníčci
Moje hobby
Zahrada
Naše bydlení
Dekorace
Poradna
Domácí mazlíčci
Sběratelství
Naše úlovky
KOMENTÁŘE
VTÍPKY 0
RECEPTY 0
NÁVODY 8
NÁZEV
VŠECHNY NÁVODY
FOTOGRAFIE
SCRAPBOOK
RUČNÍ PRÁCE
BYDLENÍ
ZAHRADA
AKTIVITY S DĚTMI
SPORTOVNÍ AKTIVITY
DIETY
DOMÁCÍ MAZLÍČCI
SBĚRATELSTVÍ
RŮZNÉ VYCHYTÁVKY
HÁČKOVÁNÍ
PLETENÍ
ŠITÍ
Celkem: 8 (zobrazuje se 1-8)
PLETENÍ
Huňatý svetr

Přidávám další ze svých výtvorů. Tentokrát jsem opravdu pletla "poslepu".
Vlna Roxy - Vlnika (12 klubíček), jehlice č.4

vel. cca 38/40

Začala jsem na 66 ok. Protože vlna je opravdu velice chlupatá, pletla jsem klasickým žerzejem a rovně. Ze začátku to chce trochu cviku nahmatávat očka :-). Výstřih jsem jela 23-20-23 ok. Splétala jsem jen 1x 3 a1 x 2 oka. U zadního dílu jsem dopletla 2 řady, u předního 6 řad.
Rukávy jsou na 50 ok s tím, že jsem zhruba po 2O-ti řadách z každé strany jedno oko ubrala. jak jsem psala u svých předchozích návodů, jsem líná počítat :-) a tak jsem řady nepočítala, prostě jsem na každém klubíčku ubrala z každé strany po 3 okách.
Sešívala jsem taky poslepu :-D

Zobraz více ...


ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 5 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (10) poslední: 13.11.2013, 12:50 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
PLETENÍ
Vesta podle katalogu

Dcera si vybrala vestičku v katalogu, ale když jsem uviděla cenu, raději jsem ji upletla.
Není zdaleka tak dokonalá, ale radost udělala.
Neumím plést podle návodů, takže jsem jela "od oka" a v průběhu měřila. Možná je tu některá z vás také tak "líná" jako já a tak vkládám návod:

Vlna Aneta, jehlice 2, vel. 36

Pletla jsem na 100 ok, 8 řad rantl patentem, poté klasický žerzej.
Zadní díl: žerzejem do cca 130.řady, pak jsem ujmula průramky a po dalších cca 50. řadách vytvarovala výstřih a ukončila. Záleží na tom, jak ji chcete dlouhou a jak hluboké ty průramky. Já skončila na 24 okách, které jsem ukončila.

Zobraz více ...


ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD |

KOMENTÁŘE (4) poslední: 20.9.2013, 0:13 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
PLETENÍ
Jednoduchý a rychlý pro deštivé dny

zdravím všechny pletařky,.
nějak jsme se zasekly (asi nám zahrádky nedávají moc času) :-) a tak tu těch novinek moc není. Přidávám tedy spíš pro zpestření jeden ze svých posledních svetrů: ,
vlna Comfort color - Vlnap
jehlice 3,5
Pleteno na mě, tedy vel. cca 38-40.
Základ je na 110 ok patentem 8 řad. pak každé desáté oko 1 nabrat. A pléct klasickým žerzejem (hladce líc, obrace rub) až do výšky výstřihu. Rozdělit 2x45 ok (ramena) 31 ok uzavřít. Ubrat v každé lícové řadě 1x3oka, 2x2 oka 1x1 oko a pléct ještě 6 řad a uzavřít.
Zadní strana to samé, až na to, že pleteme o těch 6 řad nahoře víc, pak ubereme úplně stejně jako předek a hned uzavřeme. Já ihned připlétám patentový rantl cca 6 řad.\r\nRukávy jsou na 100 ok. Pleteny naprosto stejně. U zápěstí pak spletu každé 2 oka, v další řadě pak 1 oko upléct, 2 oka splést. Následně jedu patent 6 řad a uzavírám.
Je rychlý a vypadá dobře. :-)

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 7 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (9) poslední: 30.10.2015, 16:29 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
PLETENÍ
Svetry na mobil

Nevím jak vám, mně zbývají po vánocích takové ty zbytky vln, co už nejsou ani na ponožky.
A kamarádka mě přivedla na nápad :-)
Je to jednoduché až blbé, ale možná se to někomu bude hodit.
Podle síly vlny začínám na jehlicích č.2 (2,5) 18 - 22 ok patentem. Jak je libo dlouhým, někdy dělám "rolák", někdy jen rantl.
Pak si hraju s copánky, každý svetřík mám jiný, někdy jen ze dvou, někdy ze tří, někdy jeden cop, někdy dva. Délka dle telefonu. Vzorek končím tak 4 řady nad horním koncem a pak jedu zase dolů až k patentu. Nakonec sešiju. Ty zdatnější můžou rovnou splétat, jako ponožku, ale k tomu jsem se já ještě nedopracovala, to mi nejde :-)
Moje svetříky jsou na smartphony (široké a velké placky), malé klasické budou mít rošku menší rozměry.

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 9 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (8) poslední: 4.1.2013, 18:47 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
PLETENÍ
Další z mých jednoduchých svetrů

Ty, které mě už znají ví, že nejsem zastánkyně složitých návodů :-) a i tenhle svetr je pletený téměř od oka a velice jednoduše. Možná se některé z vás bude líbit.
Pleteno je vlnou Comfort - khaki, jehlice č.4, vel. cca 38

přední díl: nahodila jsem 110 ok a upletla 7 řad okraj hladce/ obrace. Poté jsem svetr rozdělila na 35 ok z každé strany, které jsem pletla 2x hladce/2x obrace. Uprostřed jsem pak měla 5x 8 ok, kdy jsem střídala vzor 8x obrace, 8xhladce, přičemž jsem zároveň tvarovala copánek, 8x obrace, 8x hladce zase copánek, 8x obrace. Tedy shrnuto: 35 - 8 - 8(cop) - 8- 8(cop) - 8 -35.

Copánek jsem jela jednoduše: 1.řada :4 oka jsem nabrala na pomocnou jehlici dozadu, spletla následující 4 oka, pak z pomocné jehlice přehodila ta první 4 a spletla. Vše hladce. Dalších 9 řad v sloupečku jsem jela jak se jevily. Tedy každou 10.řadu jsem načínala nové přetočení u sloupečků pletených hladce. Snad to píšu srozumitelně.

Celý tenhle postup jsem opakovala, dokud jsem neměla 10 přetočených oček copánků.Nahoře jsem poslední 11-té copánkové přetočení nedělala 10 řad, ale pouze 6. Pak jsem vše uzavřela tím, že jsem 3 řady pletla obrace. A nakonec 16 řad hladce/ obrace až k výstřihu. Vytvarovala jej ubráním 1x3 ok, 2x2 ok a dalších 8 řad upletla jak se jevily a ukončila.

Zobraz více ...


ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 61 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (15) poslední: 8.10.2013, 21:43 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
PLETENÍ
Rychlý chlupatý svetr

Upletla jsem velice jednoduchý a rychlý svetr, který má u mé rodiny úspěch a tak sem přidávám návod pro ty z vás,kterým se líbí také. Přiznávám se, že pletu od oka, ale není problém upravit si návod podle svého (pokud chcete např. ubírat průramky na rukávy - mně to přišlo zbytečné, vzhledem k formě úpletu)
Tedy:
Je z vlny Rachel z Vlniky, pletený na jehlicích č.6
na sebe jsem začala na 56 ok (jsem celkem buclatá ) a hned od začátku jela pružným patentem 1 hladce/1 obrace a to až do výšky ke krku, podle toho, jak jsem chtěla mít svetr dlouhý. Díky patentu je to celé pružné, takže jsem neubírala průramky na rukávy, prostě jsem jela "nudli rovně". U krku jsem si pomyslně rozdělila na 3 části pro výstřih, tedy 20 upléct, 16 ukončit, 20 upléct a těch 20 z každé strany ubrala 1x3oka, obrace jak se jeví, 1x2 oka, obrace jak se jeví a 3x1 oko, obrace jak se jeví. Jela jsem ještě 4 řady a ukončila. Tím je hotový přední díl.
Zadní díl naprosto stejně, až na to,že jsem po ubírání rovnou ukončovala (tedy již nepletla ty 4 řady).
Rukávy jsem dělala na 40 ok a to také tímto patentem do požadované délky, pak jsem ukončila.
Sešila jsem si náramenice a upletla rantl kolem krku - také tímto patentem - do výšky 8 řad(lze udělat rolák, lze udělat vyšší, jak je libo) .
Nakonec jsem vše sešila klasickou nití (mám to raději, je to pružnější než splétání vlnou, navíc tahle je hodně šmodrchavá)

Zobraz více ...


ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 23 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (11) poslední: 21.1.2013, 11:06 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
PLETENÍ
Šála a čepice z chundelaté vlny JINO

Tak se mi dostala do ruky vlna Jino, která mne nadchla. Chvilku jsem se s ní prala a nakonec z toho vylezlo toto. Pokud se někomu líbí, zde je návod:
na čepici 1 klubko ( + na bambuli)
začneme na 45 ok, pleteme 1 oko hladce 1 oko obrace pružným vzorem do výšky cca 16/18 cm (dle hlavy), pak spleteme každé 3,+4,oko. V následující řadě pak splétáme 2 oka a v další také. Konec uzavřeme a sešijeme k sobě.
Pokud chcete bambuli ( mám v jiné barně, dodám později), prostě ji přišijte na vršek.
Pozn: mimochodem z této příze mi ta bambule prostě nešla klasickým způsobem, hodně jsem se u toho navztekala :-)

na šálku (cca 160 cm) 3 klubíčka
ta je naprosto jednoduchá: prostě hladce obrace do požadované délky.

Zobraz více ...


OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 14 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (23) poslední: 17.10.2013, 14:19 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
PLETENÍ
Pletené rukavice od oka

Nejsem žádný expert, ale snad tenhle návod někomu pomůže.\r\nDcera chtěla rukavice s odklápěcí špičkou. Našla jsem tu návod, ale to se jí moc nelíbilo a tak jsem se inspirovala zdejšími pracemi děvčat a tady je výsledek.\r\nPletla jsem na kruhové jehlici 3,5, vlna Lada baby \r\nDceři je 20 let,ale je štíhlá, tedy jsem začala na 46 ok patentem 3 hl/3obr. do výšky nátepníku (cca 7 cm). Pak, abych nemusela tvarovat dlaň, jsem jela dál patentem 1 hl./1 obr. ještě 24 řad ( podle výšky dlaně). Aby se mi líp naplétala špička, jela jsem ještě 6 řad klasicky líc hladce, rub obrace k prstům. Tady jsem si pomyslně rozdělila všechna oka tak, abych na konci sešila pouze vnější stranu dlaně - tedy při pletení palec uprostřed pleteniny a jela jsem dál líc hladce, rub obrace .Takže kraj 16 ok ( dlaň), 14 ok uprostřed (2x7 ok na palec) a opět 16 ok (hřbet ruky). Prvních 16 ok pleteno klasicky, dalších 14 jsem nabrala na pomocnou jehlici, posledních 16 ok zase na původní . Tuto poslední část jsem hned upletla 6 řad a ukončila. Pak jsem se vrátila k pomocné jehlici, navázala vlnu a upletla zase 6 řad. Taktéž s částí dlaně. Sešila jsem vnější části rukavice a palec. Tím jsem získala rukavici bez prstů s napleteným palečkem. "Překlápěcí část" jsem pletla jako ponožku...tedy 20 ok, do výšky prstů líc hladce, rub obrace. Špičku tvarovala 3x2 oka ubrat z každé strany v lícu, rub jak se jevil, až k 8 okům. Pak zase přidávat na původních 20 ok. Část, která měla být na hřbětu ruky jsem upletla o 2 řady delší, aby se mi líp našívala. Celé jsem to sešila a vzniklou kapsičku našila na hřbet rukavičky.\r\nDoufám, že jsem to napsala srozumitelně, je to můj první návod.

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 36 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (4) poslední: 6.1.2016, 17:52 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
Celkem: 8 (zobrazuje se 1-8)
© 2004-2018 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt