Stáhnout stránku ve formátu PDF

Upozornění na podvodné pokusy o nabídky a nákupy zboží

Vzhledem k neustále narůstajícím pokusům o podvodné jednání uživatelů internetu většinou z kontinentu Afriky (ale i jiných kontinentů ) jsme se rozhodli na toto chování upozornit.

Pokud Vám příjde "velmi zajímavá a výhodná " nabídka na nákup či případný prodej výhodného zboží v angličtině, buďte opatrní. V drtivé většině případů se jedná o pokus o podvod. Nenechte se zlákat výhodnou cenou za Vaši věc. Může se lehce stát, že nejen přijdete o prodávanou věc, ale rovněž zaplatíte nemalé náklady na doručení zboží do cizích destinací. Totéž se týká zajímavé nabídce na prodej. Prodejce Vám výhodně nabídne poptávané zboží, to však NIKDY neobdržíte.

 

Příklad podvodné poptávky :

Hi Seller, My name is Mrs Kate Smith from London(UK).I saw your item(Gold Jewelry) on mimibazar.cz in Czech.I am interested in buying the item for a client of mine in Africa who urgently needs the item.I am willing to pay you an extra amount of $60 to your final selling price if you accept to sell the item to me ok.Reply back to me only and directly at smithkate1000@yahoo.com so as to know if my offer is ok. Thanks Mrs Kate.

Podvodnící často používají maily zřízené na cizích doménách yahoo.com a ke své transakci používají platební nástroje Western Union, Paypal. Zejména nedoporučujeme zasílání finančních prostředků předem prostřednictvím služby Western Union, MoneyGram, PayPal nebo dokonce přímo s využitím platebních karet na těchto stránkách, kdy může dojít i ke škodám většího rozsahu při zneužití citlivých údajů klienta.

Na tyto nabídky nereagujte a případné zjištěné informace o těchto podvodech předejte prosím co nejdříve na mail podpory.

Společnými znaky těchto podvodů jsou:


Stalo se i u nás

Syn prodával mixážní pult loni na podzim. Dostali jsme velmi výhodnou nabídku. Měli jsme poslat zboží do Nigerie. Bohužel náš puberták na odeslání trval, tak jsme zaplatili 1000 kč poštovné. Nikdy jsme zádné peníze za zboží neobdrželi. Největší gol byl, když se nám balík za tři měsíce vrátil a já musela poště zaplatit 1500kč za to že balík přišel zpět. Žádost přišla z emailu kateenshaw@yahoo.com
Stránku si přečetlo 238960 návštěvníků
© 2004-2018 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Kontakt | Facebook