Školáci

DISKUSNÍ TÉMATA | POSLEDNĚ DISKUTOVANÁ TÉMATA
DISKUTOVAT MOHOU POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Školáci
ZOBRAZIT VŠECHNY PŘÍSPĚVKY | ZOBRAZIT PODLE NEJNOVĚJŠÍCH PŘÍSPĚVKŮ
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (23.5.2020, 7:39)
Tak nám přišla pozvánka na přijímačky ,-)
Četla jsem ty hygienické podmínky a doufám, že to nebudou brát tak striktně. Žě by dítě zakašlalo v průběhu dopoledne a vyhodili ho od přijímaček? ,-) Naštěstí nepsali nic o rýmě... :^)
ODPOVĚDĚT
Hanka B. (Hanka_Bohmova) ID 272761, mimibazar.cz/hanka-bohmova (23.5.2020, 10:08)
Oni budou bez roušek, žejo? Kdyby je měli, dalo by se pod ně schovat nějaké tlumicí zařízení na ty kašle a pšíkance ,-)

Jinak já jsem včera s dcerou (4. třída) dělala zkusmo cermatí přijímačky z ČJ a poněkud jsem se nad některými úlohami vytočila. Chápu, že potřebují protřídit děti, ale proč je teda nezkoušejí z kuchařských receptů nebo z něčeho podobně užitečného, a nechávají je ztrácet čas drilováním takových kravin? A ještě tomu říkají vzdělání?
Definitivně jsme si doma potvrdili, že pokud to nebude nezbytně nutné, do tohohle nesmyslného systému naskakovat nechceme.
ODPOVĚDĚT
jitka m. (motji) ID 165867 (23.5.2020, 21:39)
taky ty testy nechápu. Jsem je zkoušela a češtinu na 60 procent, matiku na 50 ,-). Ale u té češtiny některé věci fakt nechápu. Navíc nechápu, proč děcka nemůžou mít testy, jak bylo zvykem a musí se na ně vlastně učit, jinak by si neškrtly... Hele synátor má alerii a ač je odpůrce léků a radši to přetrpí, tak ted si je bere, protože by ho mohli vyhodit ze školy ,-)
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (23.5.2020, 10:28)
Co se týká roušek - musí přijít v roušce a mít sáček. Ve třídě po zahájení zkoušky mohou roušku sundat a uložit do sáčku ( oni i vyučující). Při pohybu na chodbách a toaletách ji mít musí. Ve třídách jsou rozestupy 1,5 m a uchazeči z rizikových skupin jdou do třídy nejdříve a jsou usazeni nejblíže k oknu a co nejdále od dveří. Mezi zkouškami se musí místnost větrat nejméně 5 minut. Povrchy se budou desinfinikovat několikrát denně. ,-)

Ano cermatí testy mě nepřestávají fascinovat. Pořád nechápu, jestli MŠMT považuje tento typ zkoušky za správný, proč se tímto způsobem nepracuje i ve škole. Pokud jim přijde lepší současná výuka, proč tedy stále platí Cermatu za tyto testy...
A testy z češtiny 8-| Některá cvičení určená k prověření čtenářské gramotnosti mě fakt berou - občas se stává že i při nejlepší vůli vidím řešení jinak, než autoři...Nebo vymyslet slovo příbuzné ke slovu *** v textu, které bude mít tři slabiky a bude se skloňovat podle vzoru žena. Jako cvičení je to vtipné a občas to i hrajem v autě - ale dávat body za to, že ho to zrovna napadne? +o(. Minule jsem hledala přesah v básni *-)
ODPOVĚDĚT
Hanka B. (Hanka_Bohmova) ID 272761, mimibazar.cz/hanka-bohmova (23.5.2020, 11:21)
Ano, třeba ty slabikové úlohy v mém osobním žebříčku zhůvěřilostí aspirují na první příčku :o)
ODPOVĚDĚT
Eva F. (Density) ID 56291, mimibazar.cz/density (23.5.2020, 20:52)
Ano, u mě taky. Dítě je jazykově kreativní po mně. Na VŠ mě vyhodila ze zkoušky z německé slovotvorby, že to už je moc ,-)
ODPOVĚDĚT
Zuzana S. (Abby21) ID 237421 (23.5.2020, 10:23)
Omlouvám se, ze sem do toho skáču, ale zkušební testy jedeme s dcerou(5.tř.) už tři měsíce a čeština mi přijde docela v pohodě. Zato nad matikou teda kroutímhlavou a dcery je mi občas až líto. Některé úlohy vážně řešíme celá rodina
ODPOVĚDĚT
Hanka B. (Hanka_Bohmova) ID 272761, mimibazar.cz/hanka-bohmova (23.5.2020, 10:57)
Mně nejde o to, jestli je to lehké, anebo těžké. (Ostatně bez přípravy a ve 4. třídě to dala na polovinu bodů.) Vadí mi, že některé úlohy - a tedy čas, který děti ve škole i jinde stráví přípravou na ně, na úkor jiných věcí - nemají s jazykovými dovednostmi nic společného. Neučí ty děti nic užitečného, je to jen další "práce pro práci", jak tu v jiném kontextu psala paní. Zrovna český jazyk na základní a střední škole je tím naprosto zamořený. Dlouhodobě to považuju to za ostudu našeho vzdělávacího systému a smutnou vizitku "vzdělanosti" těch, kdo ho vymýšlejí a realizují.
Ale to se nepohne, dokud společnost nezačne mít na školu náročnější požadavky, dokud na peďáky nepřestanou chodit nejméně úspěšné percentily středoškoláků, dokud odborníci-úředníci nevylezou ze svých bublin a nevezmou si k srdci, že po dětech na ZŠ požadují věci, které nepožadují po jejich rodičích, po svých lékařích, zastupitelích, soudcích (o listonoších a prodavačkách nemluvě), dokonce ani po vyučujících z jiných oborů.

Proto se snažím své děti udržet mimo tento systém, aby svůj čas mohly věnovat tomu, co je skutečně vzdělá.
ODPOVĚDĚT
Hanka S. (Nikitini) ID 60232 (25.5.2020, 8:15)
Perfektně napsáno. Já když vidím úkoly dcery v sedmé třídě, nestačím žasnout. K čemu je dětem znát milion druhů vět vedlejších? Kdyby raději procvičovali pravopis, práci s textem, praktické věci... taky je fajn druhý jazyk na ZŠ od 7. třídy. Kdyby raději přidali hodiny angličtiny. Hani, mohla bych se Vás zeptat, jestli nemáte tip na nějakou knížku, "učebnici" pro děti - k rozvoji všeobecného přehledu? Mám děti 3. a 7. třída. Samozřejmě s nimi probírám praktické věci, ale nejsem pedagog, tak spíš praktikujeme to, co mě zrovna napadne. ,-)
ODPOVĚDĚT
Hanka B. (Hanka_Bohmova) ID 272761, mimibazar.cz/hanka-bohmova (25.5.2020, 9:49)
Bohužel, konkrétní tip nemám. Nám se osvědčuje prostě s dětmi mluvit. Pořád a o všem, i když člověku přijde, že sex, politika nebo potíže v zaměstnání možná pro ně ještě nejsou, tak stejně zkusit jim to nějak přiblížit, ať mají představu, jak věci fungují.
Jinak starší dcera (4. třída) opravdu hodně čte, té prostě podstrkávám mezi její praštěné knížky sem tam něco hodnotnějšího. Teď jsem si třeba prošla dějepis, jak se v její třídě asi tak učí, a vypadá to, že spoustu máme "probráno" prostě jen tím, že četla Štorcha a další knihy odehrávající se v historii.
Pročítám s nimi nejrůznější encyklopedie, i když třeba není kniha úplně dobrá, aspoň se od ní člověk odpíchne k povídání. A když jsme na výletě, na procházce, zjišťuju si přírodovědné a vlastivědné údaje o okolí a mluvíme o tom, připravuju jim pracovní listy. Koukají často na Byl jednou jeden život nebo Byl jednou jeden člověk.

Ale připomněla jste mi - včera jsem dceři vysvětlovala jeden vtip v Opráskách sčeskí historje, on je teda vulgární ,-) Komenský přijde prvního září do třídy, na tabuli je klasický sprostý obrázek s nápisem "Obrys Pičus" a třída se chechtá. No, musela jsem jí nejdřív vysvětlit příslušnou nadávku a potom jí promluvit o Komenském, potom jsem na netu na projektu Guttenberg našla Orbis Pictus v latině a staré angličtině a prohlíželi jsme si to všichni. A je to vážně hrozně roztomilá a obsáhlá a hezky napsaná encyklopedie :o)
ODPOVĚDĚT
Hanka S. (Nikitini) ID 60232 (25.5.2020, 9:59)
Děkuji. (F) Také dětem podstrkuji knížky - právě jsme dočetli knížku Adéla na svatbě královny Margot, líbila se i třeťačce. Nejen, že ví zase o části fr.historie, ale probrali jsme i slepé střevo, kóma... Pestrá knížka. Četli jsme řadu knížek o historii, dceru to v učebnici samozřejmě moc nebaví, tak alespoň takto. Pořád to tak nějak navazujeme, vzpomínáme, srovnáváme, snad se něco uchytí. ,-) Někdy mě ale dost překvapí - třeba včera jsem zjistila, že sedmačka neví, co je márnice... No - tak už ví. (H)
ODPOVĚDĚT
Hanka B. (Hanka_Bohmova) ID 272761, mimibazar.cz/hanka-bohmova (25.5.2020, 10:11)
schválně jsem se zeptala dcery na márnici a říkala, že to nějak souvisí s nemocnicí a nosítkama ,-)
ODPOVĚDĚT
Hanka S. (Nikitini) ID 60232 (25.5.2020, 10:23)
Tak alespoň ponětí má. (Y)
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (23.5.2020, 11:37)
To je ten princip jediné správné cesty a jediného správného řešení, ke kterému jsme byli vedeni ve škole...
Pozorovala jsem tvoření té nové Strategie vzdělávací politiky 2030 a rozhodně se to neposunuje k zářným zítřkům. Každý si tam hlídá tu svou kuličku a valí si ji před sebou +o(
ODPOVĚDĚT
Zdenka J. (bébébé) ID 18727, mimibazar.cz/bebebe (23.5.2020, 11:42)
jj,něco ve smyslu,mám činnost
ODPOVĚDĚT
Zdenka J. (bébébé) ID 18727, mimibazar.cz/bebebe (23.5.2020, 11:11)
zjednodušeně můj názor - český jazyk má naučit porozumět textu,umět text vytvořit,jenže,to je náročnější učit,než opravovat rozbor vět (myslím třeba pracovat se slohy),přijde mi,že se čj učí něco ve smyslu malá filozofická fakulta - vědecký obor český jazyk
ODPOVĚDĚT
Kateřina V. (katkajohny) ID 56774, mimibazar.cz/katkajohny (23.5.2020, 11:15)
Obě jste to s Hankou napsaly naprosto přesně.
ODPOVĚDĚT
Hanka B. (Hanka_Bohmova) ID 272761, mimibazar.cz/hanka-bohmova (23.5.2020, 11:14)
přesně, lingvistika
a ještě špatná lingvistika, protože se tváří děsně suverénně i tam, kde nepřípustně zjednodušuje nebo zamlčuje
ODPOVĚDĚT
Zdenka J. (bébébé) ID 18727, mimibazar.cz/bebebe (23.5.2020, 11:20)
miluju náš 8l. gympl a čj na něm,naše pořád píše slohy,občas diktát na oživení pravopisu,občas mají tu teorii,ale asi jen naprosté minimum,aby zvládli maturu
ODPOVĚDĚT
Hanka B. (Hanka_Bohmova) ID 272761, mimibazar.cz/hanka-bohmova (23.5.2020, 11:29)
Pragmatický přístup "jen aby zvládli maturitu", lépe to za těchto okolností už nejde, zbytek závisí na těch, kdo vytvářejí podobu maturity.

No, uvidíme, jak se budou děti vyvíjet, ale jsem otevřená i úplně minimalistickým možnostem typu maturity na zahradnické SOŠ (flower)
ODPOVĚDĚT
Zdenka J. (bébébé) ID 18727, mimibazar.cz/bebebe (23.5.2020, 11:31)
bohužel jsou státní maturity,takže ty pitomý didaktický testy jsou všude stejné
ODPOVĚDĚT
Hanka B. (Hanka_Bohmova) ID 272761, mimibazar.cz/hanka-bohmova (23.5.2020, 11:38)
To mi nevadí, na maturitu se nadrtí, stejně jako se nadrtí na přijímačky, pokud to bude potřebovat a chtít.
Ale daly by se tím dost zjednodušit ty čtyři roky chození do školy. Vůbec nejlepší by bylo, kdyby bylo možné skládat maturitní zkoušku se soukromou přípravou, bez absolvování střední školy, ale to prozatím nejde.
ODPOVĚDĚT
Zdenka J. (bébébé) ID 18727, mimibazar.cz/bebebe (23.5.2020, 11:41)
no nás asi čeká teď v kvintě indi plán kvůli sportu - jsou u nás fakt vstřícný, přitom děti v pohodě odmaturují a jsou v životě úspěšný,když někde vidím ten šílenej dril - a je to úplně k ničemu,drtí to osobnost a sebevědomí
ODPOVĚDĚT
Věra H. (cervenka) ID 53190, mimibazar.cz/cervenka (23.5.2020, 11:07)
Že vy nepovažujete nepravé vedlejší věty a polovětné vazby za nejdůležitější pro život? ,-)
ODPOVĚDĚT
Hanka B. (Hanka_Bohmova) ID 272761, mimibazar.cz/hanka-bohmova (23.5.2020, 11:13)
copak nepravé vedlejší věty, ale někdy mám tak anarchistické nálady, že jsem podezíravá i vůči úlohám na určování pádu :-D
Zato vzory mi nevadí, ty jsou v pořádku, nakolik pomáhají určování i/y... a protože kuře vůbec nepomáhá, přestala bych ho procvičovat a šoupla ho do trouby.
ODPOVĚDĚT
Věra H. (cervenka) ID 53190, mimibazar.cz/cervenka (23.5.2020, 11:15)
(Y)
ODPOVĚDĚT
Anna L. (Lanna1) ID 177468 (23.5.2020, 11:14)
On by v podstatě dětem stačil jen první stupeň ,-)
ODPOVĚDĚT
Hanka B. (Hanka_Bohmova) ID 272761, mimibazar.cz/hanka-bohmova (23.5.2020, 11:18)
Ale jako jo ,-) Když vidím Terezu, co všechno jsem ji naučila a že píše na databázi knih kolikrát líp než někteří tamní dospělí, tak by opravdu bohatě stačilo, kdyby uměla pořádně první stupeň. V dalších letech už by jen rozvíjela obsahovou, argumentační a stylistickou stránku, tam je ten věk hooodně vidět ,-)
ODPOVĚDĚT
Martina V. (Mapol) ID 134470, mimibazar.cz/mapol (24.5.2020, 19:49)
souhlasím, děti dokáží výrazně více, než jim na 1. stupni nabízíme, mám s tím osobní zkušenost
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (23.5.2020, 11:48)
Ano, podle mě to tak je - po prvním stupni je v podstatě gramatika probraná, pak se jen opakuje a mírně rozšiřuje. Ale lingvistika se pořád drží na chvostu a osnovy na druhém stupni jsou stejné, jako byly před 30 lety. Ačkoliv je ve většině světa běžné učit psát děti eseje snad od první třídy, naučit je formulovat myšlenky, argumentovat a hodnotit zdroje, u nás se eseje pořád třepou až někdy v druhé polovině středních škol a to ještě ne všude. +o(
ODPOVĚDĚT
Silvie H. (danima3) ID 68838, mimibazar.cz/danima3 (23.5.2020, 12:05)
Souhlasím. Musí se změnit osnovy. Naše děti stále neumí důležité věci jako odprezentovat svůj názor, umět pochopit názor druhého, formulovat to, co chtějí říct. Dále finanční gramotnost, základy práva apod. Věci praktické pro život. Zdvorilost, slušnost. Etiketa. Nebo třeba spolupráce s ostatními. Na těch gymplech trochu, na základce úplně minimum. Hlavně, že mají papouškovat a papouškovat věci, co hned zapomenou.
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (23.5.2020, 10:32)
My to máme naopak :-D
U matiky se občas zadrhne, protože nerozumí zadání ( občas nejsou ty úlohy úplně srozumitelně formulované)
Za to u češtiny mi přijde, že je to někdy jen o názoru zadávajícího ( správné pořadí textu má podle mě občas víc než jednu variantu správnou, co vyplývá z textu nebývá vždycky úplně jednoznačné, atd...) Nemluvím o gramatice, ta je jasná.
ODPOVĚDĚT
Zuzana S. (Abby21) ID 237421 (23.5.2020, 10:38)
Mně ty testy z češtiny baví ,-)
Ale matiku bych obcas nejradši prohodila oknem. Dost často to jejich zadání nechápu ani já :-@ A nebo sice vím, jak to vyřešit, ale způsobem, který se oni ještě vůbec neučili...
Přitom u nás se nic neděje pokud se nedostane, chtěli jsme to spíš jen zkusit, protože se ve škole nudí a je z celého ročníku nejlepší, ale bude mě mrzet, jen proto, že nepochopí pár nesmyslně zadanych úloh, které už pak v životě nebude potřebovat...
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (23.5.2020, 10:53)
Jo, v matematice mají používat intuitivní metody - není to jen o tom, co se učili ve škole. Občas stačí použít metodu pokus - omyl a najít cestu ke správnému výsledku vylučováním, použít jen nějakou logickou cestu třeba. Ale aspoň stačí jen výsledek.
Horší mi přijde matematická olympiáda, kde nestačí ani správný výsledek, bodují se jednotlivé části logického postupu, takže pokud dítě nenapíše něco, co mu nepřijde důležité, nebo je to příliš zjevné a nebo na to přijde prostě úplně jiným postupem, nezíská patřičný počet bodů +o(
ODPOVĚDĚT
Zuzana T. (princeznaK) ID 203820, mimibazar.cz/princeznak (23.5.2020, 8:13)
My tam teda nic takového nemáme, jen to čestné prohlášení,takže tohle jsem minula bez povšimnutí, ale nespala jsem z počtu dětí,které se hlásí, škola,kde jsem si myslela, že nebudou mít takový počet nad a že je to naše záchrana, tak tam je 200 přihlášek a berou 88,loni měli 30 dětí nedostatek, letos je u těch deváťáků jiné, rodiče začali přemýšlet o uplatnění do budoucna (Y)
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (23.5.2020, 8:25)
My jsme dostai ještě Organizační opatření v souvislosti s epidemií..
ODPOVĚDĚT
Zuzana T. (princeznaK) ID 203820, mimibazar.cz/princeznak (23.5.2020, 8:34)
Tak to bude asi na stránkách školy, tohle už vypouštím tím, že už chodí do školy, tak ty opatření zná a já vím, že když bude nemocen nemá tam chodit (Y) u těch přijímaček se stejně každý soustředí na sebe, akorát nám zakázali chodit do školy a já myslela, že si tam dám kafíčko v kantýně
ODPOVĚDĚT
Monika K. (minak) ID 13382, mimibazar.cz/minak (23.5.2020, 8:28)
My to máme pod informacemi k průběhu zkoušek....nikdo s příznaky infekce dýchacích cest nesmí vstoupit do školy / teplota, kašel/...
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (23.5.2020, 8:31)
jojo, pečlivě rozebráno ,-)
ODPOVĚDĚT
Dana V. (slunisluni) ID 138970 (23.5.2020, 8:02)
takže když dítě bude chtít sabotovat přijímačky, možná stačí když si připraví zelený sliz pod nos a popotáhne.... (pirko) (smich) (smich)
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (23.5.2020, 8:10)
To by rozhodně prošlo ,-)
Jen si nedokážu představit dítě, které by chtělo sabotovat přijímačky +o(
Jakože se bojí a nejraději by tam nešli, je naprosto pochopitelné, ale blbí nejsou..
Stačí v průběhu párkrát zakašlat z nervozity a je to +o(
ODPOVĚDĚT
Dana V. (slunisluni) ID 138970 (23.5.2020, 8:13)
někdo tam jde kvůli rodičům žejo ,-)
minulý týden jsem seděla v tramvaji a říkám - hele - ted zakašlu, není to kovid, ale prostě nějaký prach co s mi dostal do krku ,-), lidi okolo byli mrtví smíchy
ODPOVĚDĚT
Hanka B. (Hanka_Bohmova) ID 272761, mimibazar.cz/hanka-bohmova (23.5.2020, 10:01)
:-D
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (23.5.2020, 8:18)
Myslím, že to letos tak moc není - deváťáci jsou jasní a u nižších ročníků tam, kde chtěli jen rodiče, to při letošní prodloužené přípravě vzdali. Všechny kurzy a pod jsou zrušené, takže se doma připravuj jen ti, co mají pevné nervy a dostatek času. Zůstali jen ti, co se fakt chtějí dostat a nevzdali to. +o(
ODPOVĚDĚT
monika ch. (chrom) ID 157968 (23.5.2020, 8:45)
.
ODPOVĚDĚT
Dana V. (slunisluni) ID 138970 (23.5.2020, 8:30)
jasně, to bylo míněné v žertu na odreagování, je to na prd
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (23.5.2020, 8:35)
já se taaak těším na konec června, až to skončí +o(
Se asi opiju ,-)
ODPOVĚDĚT
Dana V. (slunisluni) ID 138970 (23.5.2020, 8:38)
je to prostě nápor, já to chápu , ale bude to aspon ted z krku |:o) |:o)
ODPOVĚDĚT
Zuzana T. (princeznaK) ID 203820, mimibazar.cz/princeznak (23.5.2020, 8:37)
16.6. 2020 - mám už koupenou láhev koňaku :-D
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (23.5.2020, 8:42)
A to je pěkná motivace :-D
Nad tím taky zapřemýšlím, čím bych si to mohla zpestřit.
ODPOVĚDĚT
Zuzana T. (princeznaK) ID 203820, mimibazar.cz/princeznak (23.5.2020, 8:21)
Berte to jako výhodu (Y) akorát já klukovi asi přetočila hodiny, doučování,škola, hodiny navíc se už projevují :-( lítá mu výsledek od 10 ke 40 nejede stabilně, je na něm znát únava,tento týden mu dávám volno a pak zas naplno,já tomu fakt obětovala rok času,aby se někam dostal a aby něco uměl
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (23.5.2020, 8:30)
U nás to výhoda není, na obě školy je přetlak ( 400/30 ; 500/60). Takže i kdyby odpadla polovina, počítám že zůstávají ti nejsilnější, kteří o to opravdu stojí a makají +o(
U nás je naštěstí výkon stabilní, spíš záleží na tom, že občas pochopí zadání jinak, než bylo myšleno... (F)
ODPOVĚDĚT
Zuzana T. (princeznaK) ID 203820, mimibazar.cz/princeznak (23.5.2020, 8:41)
Tak u vás je to 5.třída, tak holt zůstane na ZŠ a půjde potom, ale přetlak máte slušný ,-) to už bych vůbec nespala ,-) ale lituji každý den a minutu,že kluk nešel na ten 8.letý gympl, takže držím palce (Y)
Jinak teda 400 dětí a to bude velmi zajímavé, ty děti mají stejné vysvědčení, testy napíšou taky tak nějak stejně, jak to udělají, když 30 dětí bude mít stejně bodů ? *-)
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (23.5.2020, 8:57)
U nás na základce zůstat nemůže, má individuál už teď, příští rok by tady neměl co dělat, takže mu jde o hodně...
Co se týká testů, každá škola má svůj složitý přepočet cermatových bodů, matika je zvýhodněná oproti češtině... atd. Ředitel toho gymplu, kam chce víc, říkal, že 90 cermatových testů je na jistotu, 85 je ještě naděje... Něco se navíc dalo nasbírat za soutěže a olympiády, za vysvědčení buď body nejsou vůbec, nebo minimální. Díky tomu ještě nikdy nemělo 30 dětí stejný počet bodů.
Všichni si budeme držet palce navzájem. Ale věřím, že kdo má v sobě základ, a přípravu nepodcenil, tak ze sebe něco vytlačí i přes tu trému. (F) Musím tomu věřit ,-)
ODPOVĚDĚT
Dagmar D. (Dedida) ID 46318, mimibazar.cz/dedida (23.5.2020, 17:35)
Kolik se vám podařilo nashromáždit bodů kolem?
Doufám, že mají všichni celkem málo.
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (23.5.2020, 20:47)
Na Jarošce má 28, téměř max. počet, na GML 5 bodů, tam moc nedávají - a je to teprve páťák, tak neměl tolik příležitostí (F)
ODPOVĚDĚT
monika ch. (chrom) ID 157968 (23.5.2020, 17:41)
myslíte za olympiády? letos je to ochuzeno o krajská kola, ne?
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (23.5.2020, 20:50)
Ano, skoro žádná se nestihla, až na výjimky... Ani některá okresní kola neproběhla. +o( Ale počítají se body i za olympiády a soutěže v loňském školním roce.
ODPOVĚDĚT
monika ch. (chrom) ID 157968 (23.5.2020, 21:20)
je to na pytel +o(, tak si budeme držet palce (F)
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (23.5.2020, 21:46)
Ano, hlavně optimisticky ,-)
ODPOVĚDĚT
Dagmar D. (Dedida) ID 46318, mimibazar.cz/dedida (24.5.2020, 8:16)
Tak to jste mě nepotěšila, ba naopak totálně odrovnala.... To si ani nedovedu představit, že se dá za matiku ve čtvrté získat. Musí být fakt hlava. To máme prvního přijatého na Jarošku. Naštěstí chcete jít na GML a my na Terezu.
Ten můj ve čtvrté dělal jen Klokana, všechny soutěže měl mít (a ve škole i tak dělají) až v páté, tudíž máme z matematiky pouze za matematickou olympiádu, v logické do kraje nepostoupil.
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (24.5.2020, 9:55)
On některé soutěže dělal ve čtvrté s dětmi z druhého stupně , dopadl dobře i v okrese a letos ho nacpali, kam to šlo. Pythagoriády, bobřík, olympiády... už si nepamatuju všechno, ale myslím že hodně bodů mu dalo Mateso a logická, tam byl v republikovým finále. Jo a ještě ty legrační body za sportovní a kulturní činnost ,-)
ODPOVĚDĚT
Dagmar D. (Dedida) ID 46318, mimibazar.cz/dedida (24.5.2020, 19:35)
V letošním školním roce se právě stihla akorát matematická olympiáda, logická a bobřík.
Na Mateso se vloni matikářka vykašlala a já tomu, bohužel, nevěnovala pozornost.
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (24.5.2020, 20:00)
Mateso bylo určitě tento školní rok, vím že jsem tam jela pro ceny nějak před Mikulášem. Školní kola pythagoriád proběhla myslím v lednu nebo únoru? letošního roku.Mladej dělá většinou soutěže typu olympiáda,pythagoriáda a klokan pro dvě kategorie zaráz a pak jde buď na okresní kolo taky na obě a pokud se kříží, tak si vybere, kterou chce.Dá se to tak dělat, protože je danný nejvyšší věk pro každou kategorii, ale nejnižší ne. Letos třeba Jaroška postavila do okresního kola olympiády pro deváťáky přes 70 studentů od primy po kvartu.
ODPOVĚDĚT
Šárka K. (SarinaK) ID 85772, mimibazar.cz/sarinak (23.5.2020, 8:09)
ležím v posteli, se snídaní a kávičkou a přemlouvám se, abych šla cvičit. :^) moc se mi teda dneska nechce. Krásně mi tu šumí deštík, jídla a pití dost, ticho klid. Já se ale mám. (smich)
ODPOVĚDĚT
Dana V. (slunisluni) ID 138970 (23.5.2020, 8:14)
zůstan v posteli, kašli na cvičení... když roztáhnu pařáty na ruce, tak jsem jak z anatomie, malá se mi smála včera
ODPOVĚDĚT
Zuzana T. (princeznaK) ID 203820, mimibazar.cz/princeznak (23.5.2020, 8:09)
Makají už dost dlouho po termínu, myslím, že i oni už to chtějí mít za sebou ,-) náš deváťák je ve stavu ko (N) chtěl by mít už volno jako jeho spolužáci přijatí na učňáky a ono to nejde a mám i pocit, že ve škole začali dohánět snad celých 9 let, nechápu, místo, aby je nechali odpočívat, tak mu naskočilo ráno asi 30 úkolů -takové ty důležité předměty -dějepis, zeměpis, informatika, výtvarka, hudebka, rodinka,občanka :-(
ODPOVĚDĚT
Klára K. (Silverwing1) ID 222983, mimibazar.cz/silverwing1 (23.5.2020, 9:47)
Synovec dělal i písemný úkol z tělocviku-jaký rozměr má fotbalová branka, popsat pravidla basketu a musel natočit videa, jak dělá kliky, dřepy... :^) Už měli mít od těláku pokoj a tohle přišlo tento týden.
ODPOVĚDĚT
jarmila š. (jarla) ID 263223 (23.5.2020, 11:47)
Synův tělocvikář posílá odkazy na videa "cvičme v rytme" s tím,že si mají taky zacvičit (smich)
ODPOVĚDĚT
Anna L. (Lanna1) ID 177468 (23.5.2020, 10:11)
Kromě toho videa mi to příjde do tělocviku jako úkol v pohodě ,-) otázka pár minut , bez asistence rodiče ,-)
ODPOVĚDĚT
Věra H. (cervenka) ID 53190, mimibazar.cz/cervenka (23.5.2020, 10:27)
Popsat pravidla basketu není otázka pár minut. Leda tak vytisknout z netu..
ODPOVĚDĚT
Anna L. (Lanna1) ID 177468 (23.5.2020, 10:31)
Popsat základy basketu je otázka pěti minut, zjistit rozměr branky je otázka minuty. Když to přeženu úkol na dvacet minut.
ODPOVĚDĚT
Věra H. (cervenka) ID 53190, mimibazar.cz/cervenka (23.5.2020, 10:43)
Ne základy basketu, ale pravidla basketu . Basketbal patří mezi nejrozšířenější sportovní hry na světě a jeho pravidla se řadí mezi nejsložitější a nejrozsáhlejší.
Přestupky, osobní chyby, technické chyby, měření času, hráči, náhradníci atd atd
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (23.5.2020, 10:55)
Tak stačí strejda Gůgl a tetička Wiki a je to otázka minuty..
ODPOVĚDĚT
Věra H. (cervenka) ID 53190, mimibazar.cz/cervenka (23.5.2020, 11:02)
Jasně, vždyť jsem výše psala vytisknout na netu...
ODPOVĚDĚT
Anna L. (Lanna1) ID 177468 (23.5.2020, 10:53)
Tak základní pravidla basketu jsou opravdu otázkou chvilky. Předpokládám, že učitel nechce podrobné pravidla.
ODPOVĚDĚT
Lenka H. (lososak1) ID 92466 (23.5.2020, 10:07)
Je zajímavý, že ty nesmyslné úkoly děti (a rodiče) vypracovávají, asi síla zvyku ,-)
ODPOVĚDĚT
Lenka R. (lenkac) ID 464, mimibazar.cz/lenkac (23.5.2020, 10:23)
Naši mají úkol z TV od učitele ze ZŠ, zvládnete taky? ,-)
https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=8030a4cREEA
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (23.5.2020, 10:44)
oba moji kluci na první pokus - stačí mít chápavý palec na noze :-D
Teď se tady tomu doma řežeme, zároveň jsem je vyzkoušela z rozměrů fotbalové branky, ač fotbalisti, oba jen tipovali +o(
ODPOVĚDĚT
Anna L. (Lanna1) ID 177468 (23.5.2020, 10:34)
(smich) (smich) (smich)
ODPOVĚDĚT
Věra H. (cervenka) ID 53190, mimibazar.cz/cervenka (23.5.2020, 10:33)
S dovolením to pošlu vnučce.... (Y)
ODPOVĚDĚT
Lenka R. (lenkac) ID 464, mimibazar.cz/lenkac (23.5.2020, 15:03)
(F)
ODPOVĚDĚT
Lenka H. (lososak1) ID 92466 (23.5.2020, 10:27)
To je super, a ten toaleťák (Y)
ODPOVĚDĚT
Zuzana T. (princeznaK) ID 203820, mimibazar.cz/princeznak (23.5.2020, 10:14)
Se bojíte ,-) ,-) u nás spíš jede dějepis a jeho 9 levlů každý den, syn je začne v 15 hodin a končí ve 21 +o( já potřebuji, aby tuhle dobu měl na odpočinek ,ráno je ve škole do 11.40, pak jedeme na doučování a vrací se v těch 15 hodin a jede do večera úkoly ze zbytku předmětů +o( takže syna týden před přijímačkami omluvím, že úkoly plnit nebude a bude se věnovat jen čj a ma a klidu :-(
ODPOVĚDĚT
Lenka H. (lososak1) ID 92466 (23.5.2020, 10:36)
Tuhle mi popisovala jedna matka, jak její dítě v první třídě sedí na on-line asi 3 hodiny denně, dokonce i s prezencí (nepřítomnost musí rodič omlouvat).
Sedí a sedí, nudí se a nudí, s matkou by probíranou látku zvládlo během pěti minut, případně by jí nemuselo dělat vůbec, protože to dávno umí, přesto sedí ...páč se bojí nesedět. 8-|
ODPOVĚDĚT
Hanka B. (Hanka_Bohmova) ID 272761, mimibazar.cz/hanka-bohmova (23.5.2020, 10:02)
rozměr fotbalové branky pobavil, tomu teda říkám tělesná výchova... manžel říkává, že kdyby se ve škole začal vyučovat sex, lidstvo by vymřelo (smich)
ODPOVĚDĚT
monika ch. (chrom) ID 157968 (23.5.2020, 10:05)
ano, ještě, že s lecčíms si lidi poradí i bez školní výuky ,-)
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (23.5.2020, 10:05)
(F)
mám doma dva fotbalisty - schválně se jich půjdu zeptat, jestli ví, jaký rozměr má fotbalová branka... U nás se tomuhle říká práce pro práci.
Asi ředitel školy nastoupil na všechny učitele, že musí prokázat činnost. :-D
ODPOVĚDĚT
Šárka K. (SarinaK) ID 85772, mimibazar.cz/sarinak (23.5.2020, 9:53)
já musela fotit a potvrzovat rozpisy - tréninky dcery a točit videa, následně opravná videa a opravný videa opravných videí. Chvílema jsem si myslela, že nacvičuje na olympiádu. (smich)
ODPOVĚDĚT
Martina Š. (e-sladkyspanek.cz) ID 159367, mimibazar.cz/e-sladkyspanek (23.5.2020, 10:00)
(smich)
ODPOVĚDĚT
Šárka K. (SarinaK) ID 85772, mimibazar.cz/sarinak (23.5.2020, 10:04)
a na oplátku jsem dostávala rozbory chyb :^) A ještě to celé vyžadovalo mou součinnost. +o(
ODPOVĚDĚT
Zuzana T. (princeznaK) ID 203820, mimibazar.cz/princeznak (23.5.2020, 10:19)
By nestačil brzdit pan učitel,co bych mu napsala, ale u vás to beru, jste doma (Y) já chodím do práce a abychom dodělali úkoly musela jsem si vzít dovolenou a ještě nemáme hotovo, chybí nám 15 referátů z HV
ODPOVĚDĚT
Šárka K. (SarinaK) ID 85772, mimibazar.cz/sarinak (23.5.2020, 13:23)
já nejsem doma, 3x týdně v práci 2x HO. Ale tohle nebylo ze školy, ale od trenérky. (H)
ODPOVĚDĚT
Kat J. (funkymama) ID 43507, mimibazar.cz/funkymama (23.5.2020, 9:48)
A uškodilo mu to nějak? ,-)
ODPOVĚDĚT
Hanka B. (Hanka_Bohmova) ID 272761, mimibazar.cz/hanka-bohmova (23.5.2020, 10:11)
1. zabralo to čas, který mohl věnovat něčemu jinému
2. posílilo to nedůvěru k vzdělávacímu systému

,-)
ODPOVĚDĚT
monika ch. (chrom) ID 157968 (23.5.2020, 9:59)
to jistě ne, ale na hlavu to je, nebo ne? ,-)
ODPOVĚDĚT
Kat J. (funkymama) ID 43507, mimibazar.cz/funkymama (23.5.2020, 10:21)
Tak zrovna vy tady často zmiňujete, že učitelé “sedí doma za 100% platu”.... a když ti tělocvikáři chtějí něco dělat je to blbě? ,-) tak já to asi nechápu ,-)
ODPOVĚDĚT
monika ch. (chrom) ID 157968 (23.5.2020, 10:53)
máte pravdu, já jsem si ani neuvědomila, že s tím ten učitel měl vlastně práci to vymyslet, a pak ještě zkouknout všechna ta videa, takže si vlastně těch svých 100% platu plně zasloužil (Y)
ODPOVĚDĚT
Kat J. (funkymama) ID 43507, mimibazar.cz/funkymama (23.5.2020, 12:53)
No taky může docházet do rodin a pískat jim za dveřma na pišťalku do rytmu ,-)
ODPOVĚDĚT
monika ch. (chrom) ID 157968 (23.5.2020, 14:15)
to nevím, jestli by těch 100% už ale nebylo málo ,-)
ODPOVĚDĚT
Anna L. (Lanna1) ID 177468 (23.5.2020, 14:33)
Šoupnete v obálce něco navíc pod dveřmi (smich)
ODPOVĚDĚT
Hanka B. (Hanka_Bohmova) ID 272761, mimibazar.cz/hanka-bohmova (23.5.2020, 15:05)
a když šoupne málo, tak pan učitel bude pískat hlasitěji a falešněji, dokud nešoupne víc :-D
ODPOVĚDĚT
monika ch. (chrom) ID 157968 (23.5.2020, 14:45)
já ne, to jdou k tý nějaký jiný paní, co jí tady vlastně ani neznáme ,-) já bych jim asi nic nedala, jak se znám (H)
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (23.5.2020, 8:14)
Jo, všichni už to chceme mít za sebou (zip)
A to u našich přijímaek je aspoń konená, dneska jsem četla článek, jak se kříží maturantům maturity s přijímačkama a leckde jim nevyjdou vstříc. Tenhle pan ministr by konzistentně zasloužil na zadek... V současné situaci nepomohl a zkomplikoval všechno, co mohl.
ODPOVĚDĚT
Eliška S. (mojevyrobky) ID 433257 (24.5.2020, 18:10)
Nechci být ošklivá....Když jsem maturovala já, tak se mi také křížili termíny maturity a přijímaček. Měla jsem na 2 VŠ smůlu....V jednom týdnu jsem měla dva maturitní dny (praktická část jeden ten a zbytek druhý den), další dva dny přijímací zkoušky (každou v jiném městě) a v pátek předávání vysvědčení. Žádná VŠ mi nebyla ochotná vyjít vstříc. Jediný, kdo mi byl "ochoten" pomoci byla střední škola - upravili mi ústní část....Ačkoliv jsem neměla gymnázium, tak 75% předmětů se jelo/ učilo a zkoušeno až do cca poloviny května, jen 25% předmět-můžeme se učit maturitní předměty...Svatý týden opravdu jen týden před maturitou....
Když si představím, kolik času letos měli maturanti na přípravu, (ale i v jiných letech jak vidím, jejich docházku do školy od dubnových termínů písemných maturit), tak si myslím, že kdo chce, je připravený. Ano, bylo to a je stresující období. Dlouho nikdo nevěděl, jestli maturita ANO x NE... Myslím si, že kdo byl zodpovědný, připravoval se i v nejistotě. No, prostě se "maturující" děti musí postavit k problému čelem (kolize termínů), vybrat, rozhodnout se a neříkat, jak za to může někdo jiný a má to někdo vyřešit (ministr, škola, atd...) Je to možná nevýhoda, ale myslím, že mnoho mladých bude dělat první rozhodnutí....
ODPOVĚDĚT
monika ch. (chrom) ID 157968 (23.5.2020, 8:46)
maturantům se letos pomstili asi nejvíc, ještě jak jim školy mění kriteria pro přijetí :-S
ODPOVĚDĚT
Vlasta Z. (vlastaz) ID 11528 (23.5.2020, 9:04)
Ano, doufám, že se to ministerstvu někde v budoucnu sečte.

"Na řadě vysokých škol je součástí přijímaček test obecných studijních předpokladů, a to není věc, na kterou by se člověk potřeboval tři týdny učit. Samozřejmě jsou fakulty, kde jsou i specifické přijímačky, a tam chápu, že se někdo připravovat musí,“ uvedl Plaga

Nad tím se mi chtělo plakat... To je hezké, že to chápe, ale neudělá nic, aby to umožnil. A na TSP se studenti připravují i měsíc, pokud vím. Nevím, kde vzal tu kravinu, že se tam dá jít jen tak z ulice, vždyť jsou to přijímačky na VŠ!
ODPOVĚDĚT
monika ch. (chrom) ID 157968 (23.5.2020, 9:12)
naše paní učitelka M zase říká, že správně by měly děti jít na cermat testy bez přípravy jen s tím, co umí ze školy, aby se správně odfiltrovaly, omlouvá ji jenom to, že ty testy pro sedmáky prý nikdy neviděla
ODPOVĚDĚT
Lenka R. (lenkac) ID 464, mimibazar.cz/lenkac (23.5.2020, 9:11)
Co chcete má vystudovanou hnojárnu v Brně, tady o tý pražský ČZU se říká, ze je to nejtěžší střední škola v Praze ,-)
ODPOVĚDĚT
Lenka R. (lenkac) ID 464, mimibazar.cz/lenkac (23.5.2020, 8:58)
Maturanti nemají písemné práce, ale deváťákum Plaga fakt v ničem nepomohl...
ODPOVĚDĚT
Zuzana T. (princeznaK) ID 203820, mimibazar.cz/princeznak (23.5.2020, 8:18)
No taky dobrý průser (6) já zatím nevím,co budeme dělat, když se nikam nedostane, tento scénář mi nedá spát, učňáky plné a 4 leté obory budou taky plné :-( další kolo vyhlásí málo škol
ODPOVĚDĚT
jitka m. (motji) ID 165867 (23.5.2020, 21:49)
Zuzko a jak jste zjistila kolik mají přihlášek? U nás to ani na jedné škole není jak zjistit? A asi to radši nechci vědět, taky dost počítám s jednou školou..nechci se nervovat. Jinak u nás vím o dvou školách , které pravidelně dělají druhé kolo, ale nějak moc o ně nestojíme... a učnák netuším vůbec jaký, prostě mu věřím, že to dá. Přestaňte se nervovat věcmi, které neovlivníte (L)
ODPOVĚDĚT
Zuzana T. (princeznaK) ID 203820, mimibazar.cz/princeznak (24.5.2020, 13:13)
Jituš vy máte počty na kraji a ve skupině prváků na facebooku si to děti posílaly, já na jednu školu psala,sice mi odpověděli,ale neurčitě a na druhé máme číslo přihlášky a dle loňských počtů to souhlasí :-( ovlivnit se to dá, učí se a nesmí propadnout stresu 8o|
ODPOVĚDĚT
jitka m. (motji) ID 165867 (24.5.2020, 17:53)
tak na kraji jsem počty nenašla. Vím kolik se hlásilo loni, vím zhruba podle posledních dvou let, jaké máme šance na to jednu školu . Ale letos jsou silné ročníky, hodně dětí, tak mě zajímalo, kolik se jich oproti loňsku hlásí na tu druhou školu, kterou považuju za jistou ,-)
ODPOVĚDĚT
Dagmar D. (Dedida) ID 46318, mimibazar.cz/dedida (24.5.2020, 8:28)
Dá se najít na atlasskolstvi. cz. - sekce střední školy.
ODPOVĚDĚT
jitka m. (motji) ID 165867 (24.5.2020, 17:32)
¨Já tam vidím jen loňská čísla :^) :^)
ODPOVĚDĚT
monika ch. (chrom) ID 157968 (24.5.2020, 8:58)
kde tam prosím hledáte,kolik mají přihlášek, já jsme našla jen kolik přijímají a kolik bylo loni, díky
ODPOVĚDĚT
Monika K. (minak) ID 13382, mimibazar.cz/minak (23.5.2020, 8:30)
Nad tím teda zatím vůbec nepřemýšlím....a doufám, že to nenastane...pokud jo, tak taky vůbec nevím...no učňák nepřichází vůbec v úvahu....
ODPOVĚDĚT
Zuzana T. (princeznaK) ID 203820, mimibazar.cz/princeznak (23.5.2020, 8:37)
Já už začala a právě jsem moc dneska nespala +o( škola záchrana se letos nějak probrala a má převis, bere i čtyřkaře,tak si pořád říkám,že čtyřkař ten Cermat prostě nedá víc jak 30 a můj to dává a má body i za vysvědčení, ale stres může udělat své :-(
ODPOVĚDĚT
Monika K. (minak) ID 13382, mimibazar.cz/minak (23.5.2020, 9:19)
Já jsem ho poslala dělat i přijímačky na nečisto a byl na obou školách i na dni, který tam s nimi celý strávil při učení, takže si myslím, že trému celkem odboural, nervák není, tak doufám...prostě to nijak neovlivním, to čekání už mě fakt dost zmohlo a začíná mi to být jedno...prostě někam půjde....navíc už je to můj třetí a poslední kousek, jsem už vycvičená z těch dvou předchozích, tak vím, že pokud nejde o život....
ODPOVĚDĚT
Zuzana T. (princeznaK) ID 203820, mimibazar.cz/princeznak (23.5.2020, 9:28)
První, proto tak blázním ,-) my objeli všechno, co se dalo, všude byl mezi prvními, ale jde jinam a mezi jiné děti, tady děti píšou na 6 bodů a mají pocit, že je to dost, my jdeme na školu,kde se začíná 35 8o| ale dá to, já mu věřím
ODPOVĚDĚT
Monika K. (minak) ID 13382, mimibazar.cz/minak (23.5.2020, 10:13)
Tak to chápu, když je první ,-)....držím vám palce, to dá (F) já jsem měla teď nejstaršího dva měsíce na misi, fakt jsem se hodně bála, jestli se vrátí živý....takže nějaká škola je mi fakt, ve světle tohohle, úplně jedno (6)
ODPOVĚDĚT
Zuzana T. (princeznaK) ID 203820, mimibazar.cz/princeznak (23.5.2020, 10:16)
Tento vyšší level stresu nechci 8o| já jsem matka,co musí mít přehled a dohled až mi jednou zmizí z domu,tak to asi nedám, stačí mi ten internát :´( ale rozhodli jsme se,že je to pro něj to nejlepší, aby byl samostatný
ODPOVĚDĚT
Monika K. (minak) ID 13382, mimibazar.cz/minak (23.5.2020, 10:19)
No já jsem to taky nechtěla...ale nedal si říct...prostě odjel.., ten už mě stál hodně let života....tenhle poslední na intr nechce ani omylem, bude dojíždět....teda jestli se dostane ,-)
ODPOVĚDĚT
ZOBRAZIT VŠECHNY PŘÍSPĚVKY NA TÉMA > Školáci
© 2004-2020 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt