(recept
si oblíbilo 75 návštěvníků)
8 porcí
1 hodina 10 minut
KŘEHKÝ REBARBOROVÝ KOLÁČ
Potřebné ingredience Seznam potřebných ingrediencí
Recept z internetu, ale úžasný a jde i z mražené rebarbory
Na
8
porcí
potřebujeme:
600
g
Mouka hladká
1
ks
Prášek do pečiva
300
g
Cukr moučkový
1
polévková lžíce
Kakaový prášek
3
ks
Vejce
250
g
Hera
500
g
Tvaroh
2
ks
Vejce
6
polévková lžíce
Cukr moučkový
1
ks
Cukr vanilkový
500
g
Rebarbora
2
sáček
Cukr vanilkový
1
polévková lžíce
Skořice
dle chuti
Mléko
plech, vál, vidlička
Postup přípravy Postup přípravy v krocích
Křehký rebarborový koláč
Ingredience
těsto: 600 g hladké mouky, 1 prášek do pečiva, 300 g moučkového cukru, 1 lžíce kakaového prášku, 3 vejce, 250 g hery
tvarohová náplň: 500 g tvarohu, 2 vejce, 6 lžic moučkového cukru, 1 vanilkový cukr
500 g rebarbory, 2 sáčky vanilkového cukru, 1 lžíce skořice
Postup
Z uvedených surovin zpracujeme na vále těsto. Rozdělíme na dvě poloviny.
Rebarboru oloupeme a pokrájíme na kousky.
Tvaroh rozmícháme s cukrem a žloutky. Je-li moc hustý, zředíme trochou mléka. Z bílků ušleháme tuhý sníh a vmícháme do tvarohu.
Polovinu těsta rozválíme a přeneseme na plech vyložený s papírem na pečení. Na těsto rozetřeme tvaroh a na něj rovnoměrně rozložíme rebarboru. Posypeme skořicí a vanilkovým cukrem.
Druhou polovinu těsta rozválíme stejně jako první, přeneseme na rebarboru a propícháme vidličkou.
Vložíme do trouby vyhřáté na 175°C a pečeme asi 35-40 minut.
Krájíme po vychladnutí, lehce pocukrujeme.
Přidáno: 8.5.2010
Ingredience
těsto: 600 g hladké mouky, 1 prášek do pečiva, 300 g moučkového cukru, 1 lžíce kakaového prášku, 3 vejce, 250 g hery
tvarohová náplň: 500 g tvarohu, 2 vejce, 6 lžic moučkového cukru, 1 vanilkový cukr
500 g rebarbory, 2 sáčky vanilkového cukru, 1 lžíce skořice
Postup
Z uvedených surovin zpracujeme na vále těsto. Rozdělíme na dvě poloviny.
Rebarboru oloupeme a pokrájíme na kousky.
Tvaroh rozmícháme s cukrem a žloutky. Je-li moc hustý, zředíme trochou mléka. Z bílků ušleháme tuhý sníh a vmícháme do tvarohu.
Polovinu těsta rozválíme a přeneseme na plech vyložený s papírem na pečení. Na těsto rozetřeme tvaroh a na něj rovnoměrně rozložíme rebarboru. Posypeme skořicí a vanilkovým cukrem.
Druhou polovinu těsta rozválíme stejně jako první, přeneseme na rebarboru a propícháme vidličkou.
Vložíme do trouby vyhřáté na 175°C a pečeme asi 35-40 minut.
Krájíme po vychladnutí, lehce pocukrujeme.
Přidáno: 8.5.2010
- Z uvedených surovin zpracujeme na vále těsto.
- Rozdělíme na dvě poloviny.
- Rebarboru oloupeme a pokrájíme na kousky.
- Tvaroh rozmícháme s cukrem a žloutky. Je-li moc hustý, zředíme trochou mléka.
- Z bílků ušleháme tuhý sníh a vmícháme do tvarohu.
- Polovinu těsta rozválíme a přeneseme na plech vyložený s papírem na pečení.
- Na těsto rozetřeme tvaroh a na něj rovnoměrně rozložíme rebarboru.
- Posypeme skořicí a vanilkovým cukrem.
- Druhou polovinu těsta rozválíme stejně jako první, přeneseme na rebarboru a propícháme vidličkou.
- Vložíme do trouby vyhřáté na 175°C a pečeme asi 35-40 minut.
- Krájíme po vychladnutí, lehce pocukrujeme.
Chutnalo vám? Podělte se s přáteli o recept
Recepty mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé
Komentáře k receptu
Luciášš
(upraveno)
23. 5. 2014, 18:54
super
nahlásit
Bimbo007
(upraveno)
22. 5. 2014, 8:18
Upekla jsem a všem chutnal, je výborný
nahlásit
Yvia1
(upraveno)
6. 7. 2013, 11:10
Výborný recept. Zkusila jsem a všem moc chutnal. Zapomněla jsem rebarboru osladit , bála jsem se, že bude kyselý, ale nikdo to nepoznal.
nahlásit
ruzinek
(upraveno)
5. 6. 2013, 22:44
Na pohled to vypadá výborně, tak vyzkouším. Místo rozvalování těsta zkusím udělat drobenku, půlku nasypu na plech, na to tvaroh, rebarboru a zbytek drobenky. Už jsem tento postup vyzkoušela u více receptů, je to rychlovka a výsledek je téměř stejný.
nahlásit
lenouchova
(upraveno)
5. 6. 2013, 22:20
uz pecu, verim, ze je vyborny....jen jsem se o rebarbore docetla, ze je dulezite ji sparit horkou vodou ci povarit v cukrove vode - kvuli velkemu mnozstvi kyseliny šťavelové...diky za recept!
nahlásit
mirka1980
(upraveno)
5. 6. 2013, 16:33
je výborný,taky se mi to trochu trhalo ale žádná hrůza ,výsledek je fajn,díky za recept
nahlásit
Mispulka2276
(upraveno)
1. 6. 2013, 18:10
Dnes jsem pekla, před chvílí to nakrájela a už je toho jen půl plechu
Manža moc rebarboru nemusí, ale tento křehký koláč mu chutná
Sice se mi těsto nějak trhalo,když jsem ho dávala na plech, ale jinak výborný!
Manža moc rebarboru nemusí, ale tento křehký koláč mu chutná
Sice se mi těsto nějak trhalo,když jsem ho dávala na plech, ale jinak výborný!
nahlásit
nese v lese
(upraveno)
6. 8. 2013, 16:01
Tento koláč peču pořád dokola
- je to vážně skvělý recept. Spodní těsto už neválím jen ho vymačkám na plechu a to vrchní rovnoměrně rozdrobím a trochu rukou přimáčknu, efekt je stejný. Jinak místo dvou tvarohů dávám jen jeden a taky to stačí, záleží na každém jak moc má rád náplně. \r\nJeště jednou díky za receptík
- je to vážně skvělý recept. Spodní těsto už neválím jen ho vymačkám na plechu a to vrchní rovnoměrně rozdrobím a trochu rukou přimáčknu, efekt je stejný. Jinak místo dvou tvarohů dávám jen jeden a taky to stačí, záleží na každém jak moc má rád náplně. \r\nJeště jednou díky za receptík
nahlásit
beranda
(upraveno)
26. 5. 2013, 10:39
nahlásit
šlaušek
(upraveno)
25. 5. 2013, 11:27
vyskouším
nahlásit
Zrušený účet
(upraveno)
25. 5. 2013, 11:02
Dobrý den koláč jsem dnes zkusila,dostala jsem rebarboru.A je výborný
.I dceři chutnal,která buchty moc nejí.Fakt SUPER.Lenka
.I dceři chutnal,která buchty moc nejí.Fakt SUPER.Lenka
nahlásit
RADDLA
(upraveno)
5. 7. 2013, 20:39
@
DĚKUJI ,U NÁS SE PEČE POŘÁD
)
)
nahlásit
violina
(upraveno)
10. 5. 2013, 19:37
vypadá skvěle asi ho zkusím a napíšu jak chutnal
nahlásit