Kočička Evička pletená na DopletěUpletla jsem na Dopletě kočku Evičku, bude to dárek pro přítelkyni mého bratra. Lze ji uplést na dvoulůžkovém i jednolůžkovém stroji.
Tělíčko jsem pletla na dvoulůžkové Dopletě jako dutinku (tzn. že to je bezešvý úplet – postup jsem uvedla na http://www.mimibazar.cz/navod/14274-573660/damska-cepice-pletena-na-dvouluzkove-doplete ). Kdo nemá dvoulůžkový stroj, může uplést dva pruhy a sešít je.

Příze Glorie a zbytky příze Ája - spotřeba 20 g a zbytky na různé pruhy.
Cena cca 30,- Kč.
Čas - dvě hodiny.

1. Tělo upleteme tak, že na dvoulůžkovou dopletu nahodíme na obě lůžka celkem 60 ok a pleteme dokola celkem 250 řad (jednolůžková Dopleta - uplést 2 pruhy 30 ok x 125 řad a sešít). Pokud chcete uplést kočičce tričko, po 80 řadách vypletete pruhy dle uvážení (jednolůžková dopleta - po 40 řadách).
2. Ukončíme práci.
3. Je nutné si upřesnit, kde bude mít kočička nohy a podle toho rozdělit úplet. Já jsem 60 ok rozdělila takto - 25 na jednu nohu a 5 ok na sešití uprostřed tj. pod bříškem.
4. Nohy jsem pletla na jednolůžkové Dopletě - 25 oček jsem navlékla na jehly a upletla jsem 70 řad šedou barvou a 20 řad bílou barvou. Stejně jsem upletla i druhou nohu.
5. Nohy sešijeme uprostřed, stáhneme dole a vše vycpeme mikrovláknem.
6. Pak vycpeme tělo. V místě, kde by mohl být krk, pleteninu stáhneme.
7. Vycpeme poslední část – hlavu a nahoře, úplet zašijeme – já jsem vrch sháčkovala. Následně na hlavičce vyšijeme ouška, oči, fousy a pusu. Nakonec přišijeme čumáček, který jsem vytvořila háčkováním (1. řada - 6 krátkých sloupků, 2. řada 12 a 3. řada 12).
8. Přední tlapky jsou upletené na jednolůžkovém stroji - 24 ok x 90 řad z toho 20 řad v bílé barvě.
9. Ocásek – 15 ok x 80 řad z toho 20 v bíle barvě.
10. Nakonec vše vycpeme mikrovláknem a přišijeme k tělu kočky.
11. Nakonec jsem uháčkovala šálu a černou přízí vyšila drápky. :-)Toto je kočička Evička v jiné póze :-).