DÍVČÍ HÁČKOVANÁ TUNIKA.....vel.116****Děkuji moc za potěšující komentáře k háčkované tuničce a naší dcerce:))***
Jak jsem včera slíbila vkládám na tuniku návod,je z Praktické ženy srpen-září 2010,nejdříve jsem si myslela že návod ofotím a jednoduše sem vložím,ale bohužel zklamala technika,tak musím ručně....snad bude vše v pohodě:)
kdyby jste něco chtěli vědět,tak pište....jinak já nejsem moc zručná háčkařka,ale pokud jste zvládly čepičky,toto zvládnete také!!!!
velikost:cca 116(délka mojí háčkované tuniky je 50cm,šířka pod průramky 33cm-háčkuji volně,míry se tedy můžou lišit)
spotřeba:200g Camilly a zbytky na proužky(barevnosti a fantazii se meze nekladou)
háček č.2,5
zkratky:PO-pevné oko,RO-řetízkové oko,KS-krátký sloupek,DS-dlouhý sloupek
Tak a jdeme na to:)

PŘEDNÍ A ZADNÍ DÍL

Tuniku háčkujeme od spodního okraje v kruhových řadách jako jeden díl.Řady spojujeme PO,místo 1.DS háčkujeme tři řetízková oka.
Začneme malinovou přízí na 134 RO,která spojíme do kruhu.Uháčkujeme 4řady DS malinovou,po 1.řadě KS oranžovou a hnědou,po 1.řadě DS zelenou,dále 3řady DS malinovou,1 řadu KS světle fialovou,1řadu DS malinovou,1.řadu DS žlutou,1řadu DS malinovou,1řadu KS světle fialovou.Pokračujeme rovně DS malinovou přízí až do výše 34cm,kde práci rozdělíme na dvě poloviny,na přední a zadní díl,které doháčkujeme stejně.Pro průramky nepřeháčkujeme z obou stran 5DS.
V další řadě každý 2. a 3. sloupek sháčkujeme.Uháčkujeme ještě dvě řady a práci odložíme.

RUKÁVEK
začneme na 45 RO a uháčkujeme tři řady DS malinovou přízí,v další řadě nepřeháčkujeme z obou stran 5 DS,uháčkujeme ještě tři řady rovně a práci odložíme

DOKONČENÍ
Rukávky sháčkujeme a vháčkujeme je do průramků.Nyní háčkujeme sedlo v kruhových řadách.Háčkujeme 1.řadu DS oranžovou,1 řadu KS hnědou,po 1.řadě DS zelenou a žlutou,1.řadu dlouhých sloupků malinovou přičemž každý 2. a 3.sloupek sháčkujeme,,1.řadu DS malinovou,po 1.řadě KS světle fialovou,tmavě fialovou a žlutou,1.řadu DS malinovou přičemž každý 6. a 7. sloupek sháčkujeme.Tuniku lehce navlhčíme nebo přikryjeme navlh.ručníkem a necháme uschnout.Prukrčník,spodní okraj a okraje rukávků obháčkujeme 1.řadou krátkých sloupků.
Tak snad je návod srozumitelný......jednotlivé díly


tunička z Praktické ženy


tunička od šikovné Katky:)


a tunika od Katky ještě jednou...díky Kačko za fotky:)


háčkovaná tunika s čepičkou od šikovné Alči:))


Tunička laděna do modra od šikulky Věrky:))díky za fotku..