Háčkované knoflíkyFotky mám převzané z anglických návodů...své fotky vložím, až bude světlo a bude se lépe fotit....dá se na knoflíky použít cokoli,kroužky ze záclon, korálky, staré knoflíky......KNOFLÍK HÁČKOVANÝ NA KROUŽKU Ponecháme volný konec dlouhý asi 15 cm a uháčkujeme kolem zakoupeného kostěného kroužku (může být i malý kroužek ze záclony, z klíčů, nebo i z hrubší příze) co nejvíce krátkých sloupků. Je-li kroužek velký, budete muset přidat ještě jednu nebo dvě řady krátkých sloupků.


Odstřihneme přízi, necháme konec dlouhý asi 20 cm. Vyšívací jehlou protáhneme delší konec příze přes každé jednotlivé oko kolem kroužku.


Za navlečenou přízi silně zatáhneme, čímž sloupky vtáhneme dovnitř kroužku. V případě potřeby uděláme přes střed knoflíku pár stehů k zatažení ok. Oba konce použijeme k přišití knoflíku na lem


Takhle by to mělo vypadat


VYCPANÝ KNOFLÍK Ponecháme konec dlouhý asi 20cm, uděláme 2ŘO a PO do prvního ŘO. Řada 1: 1ŘO, 8 KS do kroužku, PO. Řada 2: 1 ŘO, 1KS do PO, 1 KS do dalšího oka, 2 KS do dalšího oka...toto opakujeme kolem celého knoflíku a končíme PO (celkem 12 KS).


Řada 3: 1 KS do každého KS, PO. Řada 4: 1 ŘO, vytáhneme smyčku ze dvou následujících ok, nahodíme a protáhneme všemi smyčkami na háčku (1 UJ), toto opakujeme kolem celého knoflíku, čímž knoflík před dokončením kruhu vycpeme kusem příze. Uzavřeme a odstřihneme přízi, ponecháme konec dlouhý asi 25 cm.


Pomocí vyšívací jehly přízi protáhneme všemi oky poslední řady a pevně přízi utáhneme. Konec dlouhý 20 cm protáhneme středem knoflíku a oba konce použijeme k přišití knoflíku na háčkovanou tkaninu


Takto by to mělo vypadat


MALÝ KULATÝ KNOFLÍK Řada 1: ponecháme konec dlouhý asi 20 cm, uděláme 2 ŘO. Uháčkujeme 7KS do druhého ŘO od háčku. Kruh nepřipojujeme. Řada 2: 2KS do každého oka. Uzavřeme. Zatáhneme za konec vycházející ze začátku háčkování, uzavřeme dírku a konec vtáhneme dovnitř. Druhý konec navlečeme do jehly a protáhneme zadní smyčkou krátkých sloupků


Řada 3: Konec srolujeme do středu knoflíku jako vycpávku. Zatáhneme za konec s jehlou a uděláme několik stehů ke zformování kuličky. Řada 4: Konec z jehly použijeme k přišití knoflíku na tkaninu.


pro inspiraci


pro inspiraci


.....


.....


....


...


...


...


...


...


...