Odpovědět na inzerát

Nové zboží k prodeji

♥od května♥ Nabízím rostliny KOPRETINY ŘIMBABY (Pyrethrum parthenium). Řimbaba je účinný přírodní insekticid, lék na migrénu, bolest páteře a kloubů - z babiččiných zahrádek. Rostlina je silně aromatická trvalka dorůstající 40 - 80 cm.

♥ PĚSTOVÁNÍ: Rostlina vytváří vzpřímeně rostoucí keříky s květy, podobnými bílé kopretině, jsou však drobnější, do průměru 1,5 cm. Běžný substrát, slunné stanoviště, mírná zálivka, vlhko. Je plně mrazuvzdorná v našich běžných zimních podmínkách. SBÍRÁ SE: kvetoucí nať na sušení.
♥ POZOR NA ALERGII - kvůli silnému aroma rostliny, je lepší užívat čajový nálev ze sušené rostliny, v množství 1 lžička na hrnek (2,5 dcl), nebo ve formě tinktury - nepodávat v těhotenství a dětem do 3 let! Pro žvýkání čerstvých listů po dobu 1-3 minut pro okamžitou úlevu při migrénách *NUTNÉ* předem vyzkoušet na malém kousku listu, zda nejste alergičtí na tuto rostlinu, vytvořením puchýřků v ústech.
♥ LÉČIVÉ ÚČINKY: Řimbaba je přední bylinou s účinkem antimigrenózním.
Dále uvolňuje křeče, působí protirevmaticky, zmírňuje záněty, působí proti žlučníkovým a jaterním problémům a při menstruačních poruchách, do koupelí při hemeroidech, na odřeniny a bodnutí hmyzem...
♥ JINÉ UŽITÍ: Sušené aromatické listy lze také přidávat do vonných směsí pot-pourri nebo vložit mezi prádlo.

***VŠECHNY NAŠE ROSTLINY JSOU PĚSTOVÁNY ČISTĚ PŘÍRODNĚ, BEZ CHEMIE, BEZ CHLORU A BEZ REGULÁTORŮ RŮSTU A HLAVNĚ V ČESKÝCH PODMÍNKÁCH ***
  • Rozměry: Dospělé velké rostliny (40-60 cm) za 65,- Kč / kus, sazenice za 45,- Kč / ks.
  • Značka: NAŠE ZAHRADA
  • Poštovné a balné: Zásilkovna na pobočku/Z-Box 100; Zásilkovna na adresu 150; Kč
  • Již odpovědělo 6 zájemců
cena: 65

* Takto označená pole jsou povinná
Věc nelze okamžitě rezervovat, již o ni projevil zájem jiný zájemce
*