Zlomenina holenní kosti - bérce u dítěte
Moc prosím o zkušenosti, jak probíhala léčba a rehabilitace....
FOTKU MOHOU KOMENTOVAT POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Fotografie má celkem 4 komentáře
Iveta M. (Iwiii) ID 203848, mimibazar.cz/iwiii (30.1.2018, 21:46)
Náš syn měl před 3mi lety zlomenou bércovou kost (z nafukovacího hradu), nebylo mu ani 5 let. Začátek byl šílený, strašně ho to bolelo, hlavně první 3 noci. Sádru měl 5týdnů až k tříslům (to jenom ležel), poté 14dní nad koleno. Pak trvalo 14dní než se pořádně rozchodil, na rehabilitace jsme chodili asi 2měsíce... Přeji pevné nervy a úspěšnou léčbu.

ODPOVĚDĚT
Petra K. (orchidej300) ID 237093 (30.1.2018, 12:46)
Syn měl zlomený obě kosti nad kotníkem. Naštěstí to minulo růstovou štěrbinu,jinak by byl pruser. )))) Stalo se mu to v květnu,do září měl sádru ,až do pulky stehna. A od září měl ještě na 4 měsíce krátkou sádru. Takže u nás to bylo na dlouho. Stalo se mu to v páté třídě. Poté rehabilitace,která rozcvičila nohu velmi rychle,u dětí to prej jde velmi dobře. Následky nemá žádné,všechno v pohodě. Nejhorší ztoho všeho byli vedra přes léto,sádra lehtala,štípala ,-) atd. A taky ta mobilita byla hodně omezená........výlety ,škola atd.

ODPOVĚDĚT
Vladimíra N. (wladka) ID 140634 (29.1.2018, 23:00)
dcera měla odštíplý kousek té velké holenní kosti, co v kloubu v kotníku doléhá na ty ostatní kosti. sádru měla 6 týdnů a bohužel jí pak nikdo žádnou rehabilitaci nedoporučil. takže jí sundali sádru a bylo na ní, jak si to rozcvičí. bylo jí tehdy asi 15

ODPOVĚDĚT
Martina K. (Martitina) ID 210948, mimibazar.cz/martitina (29.1.2018, 22:11)
Dcera 10 let si na lyžích zlomila bércovou kost. Zatím má sádrovou dlahu až nahoru na stehno, jdeme na kontrolu, pravděpodobně dostane klasik. Co nás čeká dál? Pokud má někdo osobní zkušenost, moc prosím, popište mi, jak to dál probíhá, jak dlouho se to hojilo vašemu dítěti, jak dlouho sádra atp. Je mi jasné, že to nejde zevšeobecnit a léčba a délka hojení je orientační, ale pohohlo by mi moc vědět, co bude následovat.

Díky moc za případné odpovědi.

ODPOVĚDĚT
Markéta L. (*Marketa*) ID 1971, mimibazar.cz/marketalaburdova (30.1.2018, 7:11)
Syn měl zlomeninu bércové kosti, když mu bylo 5 let. Kost praskla od kotníku až ke koleni. Zvládlo se to bez operace, nicméně sádru měl 3 měsíce, poté následovala rehabilitace, Té se určitě nevzdávejte, ta trvala skoro půl roku, chodil na pravidelné cvičení, ale u něj to bylo spíš o hlavě, bál se na nohu pořádně došlápnout. Když si hrál, vůbec nekulhal, ale když se na to zaměřil, bylo to hrozný. Kroutil si tím tak páteř. Teď je mu 12 let, následky vůbec žádné, druhou sezonu po zlomenině normálně lyžoval, dělá atletiku, horolezení, pinčes... nebojte se toho, dcera to zvládne. Přeji hodně sil Vám, byl to zápřah...

ODPOVĚDĚT