Prezentace klienta

Vyzkoušejte objevitelské sady od Albi!

Czech News Center, a. s.

Otestujte s dětmi vybranou sadu Albi Science

Hlavní obrázek testování

Stát se na chvíli vědcem, to je sen mnoha dětí. Prozkoumávat neznámé a tajemné, pracovat s pomůckami, které patří do opravdových laboratoří. Splňte jim ho díky objevitelským sadám od Albi Science. Stačí k tomu málo: přihlásit se do slosování o možnost testování. Vědecké sady Albi Science potěší zejména koumáky od 8 do 12 let – jsou nabušené experimenty, vše se přitom dá zvládnout bezpečně a z pohodlí domova. Obsahují podrobné návody a spoustu zajímavých informací k danému tématu. Děti se od nich zkrátka nedokážou odtrhnout!

Která bude vaše oblíbená?

Novinka Záhadný vesmír

Vydejte se na cestu Sluneční soustavou ke vzdáleným souhvězdím a černý dírám. Prozkoumejte Velký třesk a temnou hmotu, užijte si experimenty s kyvadlem a 3D modelem supernovy. Součástí je dětská vstupenka do Štefánikovy hvězdárny.

Pravěké akvárium

Vychovejte 2 generace opravdových listonohů. Připravte akvárium a sledujte, jak se z vajíček líhnou prastaří triopsi – 200 milionů let staré živoucí fosilie. Pro chov listonohů budete potřebovat destilovanou nebo převařenou vodu a lampu s klasickou žárovkou, ostatní komponenty jsou součástí sady.

Přírodní věda

Staňte se malým botanikem a objevte neuvěřitelnou sílu rostlin. Otestujte pH zásad a kyselin indikačním roztokem, vyzkoušejte chromatografii květin nebo prokažte kyslík v listech. Vyrobte si svůj aroma difuzér, citrusovou sůl a snový sáček.

Chemická laboratoř

Poznejte skutečné laboratorní postupy s bezpečnými surovinami. Zjistěte, jak spolu různé látky reagují, prokažte za pomoci vlastnoručně namíchaného indikačního roztoku zásaditost kapalin.

Ztracené civilizace

Rozluštěte starověké nápisy, prozkoumejte minerály, vyrobte si svou sbírku artefaktů a naučte se zabalit mumii. Dozvíte se spoustu historických zajímavostí o egyptské a mayské civilizaci. Kdo komu ukázal, jak se staví pyramidy?

Hlubiny naší země

Vytvořte si vlastní paleontologickou laboratoř a v ní sopečnou erupci, kolekci drahokamů i skutečnou fosilii. Vykutejte a „oživte“ kostru T-rexe svítící ve tmě. Součástí je dětská vstupenka do Dinoparku.

Neonové vulkány

Proměňte se ve vulkanologa a zažijte pravé sopečné burácení. Probádejte sopku zevnitř, udělejte sopečné bomby a svítivou neonovou lávu. Modely vulkánů světa postavte na tektonickou mapu a cestujte po ohnivém kruhu.

Jak se přihlásit?

Stačí kliknout na Chci testovat, odpovědět na jednoduchou otázku a věřit, že se na vás při losování usměje štěstí. 10 vybraných otestuje sadu dle svého výběru.

K testu se již nelze přihlásit.