NÁVODY

NÁZEV
VŠECHNY NÁVODY
FOTOGRAFIE
SCRAPBOOK
RUČNÍ PRÁCE
BYDLENÍ
ZAHRADA
AKTIVITY S DĚTMI
SPORTOVNÍ AKTIVITY
DIETY
DOMÁCÍ MAZLÍČCI
SBĚRATELSTVÍ
RŮZNÉ VYCHYTÁVKY
HÁČKOVÁNÍ
PLETENÍ
ŠITÍ
NEJNOVĚJŠÍ NÁVODY | NEJOBLÍBENĚJŠÍ NÁVODY | NEJOBLÍBENĚJŠÍ ZA POSLEDNÍ MĚSÍC | NEJDISKUTOVANĚJŠÍ NÁVODY
POSLEDNĚ KOMENTOVANÉ NÁVODY
DNES Háčkovaná vestička (99) 23.1.2018, 12:45
včera PIDI SRDÍČKO (17) 22.1.2018, 15:47
včera Zajíček alá Maileg (41) 22.1.2018, 14:49
včera STŘIH NA HLAVU KONÍKA (14) 22.1.2018, 14:32
včera ... strih ... konik (7) 22.1.2018, 14:30
včera * STRIHY * havko (12) 22.1.2018, 14:29
včera střih na medvídka (10) 22.1.2018, 14:28
včera střih na zvířátka (5) 22.1.2018, 14:27
Háčkovaný ptáček (22) 21.1.2018, 22:22
DISKUSE O NÁVODECH žádosti o radu prosím pište pouze do diskusí o návodech
DNES Ruční práce | poslední | nejnovější 23.1. 13:07 | všechny 2083
Celkem: 8.755 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,876 další >>
ŠITÍ
Kočkománie - inspirace na šití

*

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD |

Libuše H. (Kuřátková) ID 84106 | další návody

KOMENTÁŘE (4) poslední: 21.1.2018, 16:20 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RUČNÍ PRÁCE
Police na talíře a lahve-styl Provence

Nakoupila jsem si desky z masívu,podkladové latě,ozdobné trojhrany,krycí lišty,lepidlo Ceys na dřevo,smirky.rnZákladní deska je 80cmx40cmx1,8cm,rnObvodové desky 80cmx30cmx1,8cmrnPolice 80cmx20cmx1,8cmrnPodkladové latě 240cmx 5,2cmx1cmrnNejdříve jsem postavila spodek,který obsahuje boxy na lahve a šuplík.Toto je postavené z největší desky a na tu jsem postavila 2 řady latí do výšky cca.10,5cm do 3 stran zároven příčky pro boxy a šuplík.Vršek je celý pokrytý podkl.latěmi.Pak jsem si spojila obvodové 3 desky lepidlem a šrouby.To jsem pak nasunula na základ a opět přilepila a sešroubovala.Zadní stěna je celá až dolu pokrytá podkladov.latěmi.Ty latě lepím k sobě a po obvodu a přitluču malými hřebíčky.Pak celé brousím.Uvnitř jednotlivé příčky na talíře jsem rozměřila podle talířů(hluboký potřeboval mezeru cca.4,2cm,mělký talř má menší.Příčky jsou nařezané do délky 20cm a lepené postupně na sebe do výšky cca.28cm.Když jsem měla všechny příčky hotové,tak přišla na řadu deska 20cm široká(na každou příčku přišlo lepidlo a na desku ze 3 stran také.Deska se dá na příčky a zatíží.Potom opakuji stavbu příček + deska.Šrouby jsou zakryté lištami a různé okrasné lišty na police atd.Vše důkladně obrousím.Dělala jsem to pro kamarádku,která si to potom natře na bílou barvu stylu Provence.Nejsem truhlářka,vyrábím to pouze jako koníček,prakticky na koleni.Materiál vyšel cca.na 2600kč.

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD |

Dana R. (KUŽÁTKO.) ID 173704 | další návody

KOMENTÁŘE (3) poslední: 7.1.2018, 22:26 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
HÁČKOVÁNÍ
Fotbalovy mic

Porad jsem premyslela co fotbalistovi v puberte k vanocum. Je to 13ti lety syn me kamaradky , nakonec jsem zvolila fotbalovy mic nejen na hrani doma, muze ho vyuzit i jako polstar :)

Zakladem je 12 cernych 5ti uhelniku a 20 bilych 6ti uhelniku.

KS - kratky sloupek
MK - magicky kruh
* * - co je mezi hvezdickami se opakuje

Zobraz více ...


OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 6 návštěvníků)

Pavla F. (Schturmii) ID 600990 | další návody

KOMENTÁŘE (4) poslední: 20.12.2017, 21:51 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RUČNÍ PRÁCE
dekoračná šálka

stará a nepotrebná kávová šálka aj s tanierikom, špagát, kávové zrná, škorica, badyán, tavná pištoľ.
Treba sa vyzbrojiť hlavne trpezlivosťou, ale z výsledku potom budete mať radosť. Vnútro šálky som poriešila tak, že som si vystrihla z novín koliesko s presným rozmerom dna šálky a priliepala špagát na noviny. Potom to celé vlepíme do šálky a začneme pomaly (aj pár hodín) obliepať a obkladať vnútro šálky.....
Tanierik je tiež zdobený špagátom z každej strany.
Dozdobiť to môžete podľa vlastnej fantázie. Inšpiráciu som čerpala z inernetu.

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbil jeden návštěvník)

Andrea O. (AďaO) ID 153424 | další návody

KOMENTÁŘE (1) poslední: 7.11.2017, 19:54 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RUČNÍ PRÁCE
Měsíčnice

Motýlky z Měsíčnice, zdobíme naše domovy, několika způsoby, kolíčky, zápichy do květináče, zavěšením v prostoru.rnMateriálrnrnA4 barevný papírrnrnDisperzní lepidlornrnPravítkornrnŘezákrnrnMěsíčnicernrnDrát, nit, kolíčekrnrnKleštěrnrnšpejlernrnKrok za krokemrnrnMěsíčnici natrháme, když má zralé šešulky. To jsou tyto „penízky“rnrnSami od sebe se otevírají a dělí na 3 kusy. Krajní šupinky jsou poměrně špinavé, ale prostřední šupinka je krásná, vypadá jak perleť. Stonek, který je součástí prostřední šupiny, nám poslouží jako tykadélka motýla.rnrnPřipravte si tělíčko z barevného papíru. Z A4 kartonu nožem nařežte trojúhelník šíře 5cm a délka 29cm.rnrnPřes špejli srolujte od širší strany ke špičce, ale nedomotejte, až do konce. Nechte asi 2 cm rozmotané a zafixujte lepidlem.rnrnPřiložte měsíčnici tak, aby stonky byly u sebe. Dokončete otáčku kartonu přes stonky. Špičku papíru přilepte. Stonek zakraťte jako tykadla. A přilepte na kolíček.rnrnZavěšte na nitrnrnProvlečte tělíčkem drát a budete mít zápich do květináčernrnDobrá radarnrnMěsíčnici můžete přelakovat bezbarvým lakem na nehty, aby měla delší životnost. Ale počítejte s tím, že tím získá lesk. Lak na vlasy a podobné náhražky laku bych nedoporučovala, časem žloutne.

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbili 2 návštěvníci)

Hana Hořáková (Hana Hořáková) ID 395792 | další návody

KOMENTÁŘE (1) poslední: 21.11.2017, 9:03 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
PLETENÍ
Efektní bačkůrky (6-8cm) pro pletařské amatéry

Bačkůrky pro nedonošená miminka, pletená na dvou jehlicích a stačí Vám umět hladce obrace, plést rovně a splétat. Nic jiného nepotřebujete. Pro mě ideální volba, bačkůrky jsou navíc rychle upletené. Velikost si můžete poupravit i na větší. Pletla jsem přízí Dora a na jehlicích číslo 3. Na fotce schématu jsem napsala i rozměry, pokud byste pletli slabší přízí musíte si přidat oka... Platí tak, že ten první obdélník je čtverec + půl toho čtverce, ten druhý vroubkovaný je nenatažený cca stejně velký jako první.

- na tkaničku žádné dírky nedělám, není to potřeba - prostě jen uháčkujte řetízek (100ok), konec navlékněte na jehlu a provlékněte mezi očky.

- díky tomu, že jsou poslední očka nahazovaná vznikne nahoře hezký rantl, pokud byste chtěli můžete obháčkovat. A to tak, že do prvního očka vpíchnete dvě řetízková oka (nahrazují dlouhý sloupek), poté dlouhý sloupek do toho samého, do dalšího pevného oko, do třetího zase dva dlouhé sloupky, do čtvrtého pevný atd. až do konce, zakončíme, utáhneme a je to hotové.

- Je to opravdu jednoduchý návod, pokud něčemu neporozumíte, buď napište, nebo si vezměte háček a háčkujte postupně podle návodu. je to dost intuitivní. Já to mám tak, že i když ze začátku neporozumím, když to vidím v ruce, dojde mi co dál :)

Zobraz více ...


OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 5 návštěvníků)

Lucie V. (Lucievach) ID 445377 | další návody

KOMENTÁŘE (2) poslední: 2.12.2017, 13:36 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RUČNÍ PRÁCE
Domácí práce

Často se někdo shání po domácí práci a má představu, že "někdo" mu tu práci pošle poštou, on si lážo-plážo práci udělá a zase odešle zpět. Tak pár info jak to chodí:rnKlasická domácí práce, to znamená spoustu beden materiálu, které si až na malé výjimky, musí pracovník odvézt sám. V mém okolí dováží pouze pružinky. Což jsou bedny plné špinavých zakroucených pérek a k tomu bedny drátků se zahnutým koncem. Drátky se mvotávají do pružinek. Podle síly je to buď 1,5cm nebo 2cm.rnBedny jsou těžké, proto firma zajišťuje rozvoz a svoz. Až získám foto pružin, vložím.rnDalší možnosti:rnKalendáře, dopisní sady, bločky, toaletní kapsy, samolepky, nákupní tašky, reklamní letáky, pošta, atd.rnZájemce přijede na místo vydání práce. Je poučen co a jak udělat, naloží si plné auto komponentů a odjíždí domů. Na kompletaci má dle dohody určený počet dnů. Klidně 3 dny na tisíce kusů. Ve sjednaný den práci zase vrací. U malého auta hrozí to, že poskládaná práce se do auta nevejde a odváží se na 2x. Je to třeba v případě krabiček, úložných desek na dokumenty atd.rnA teď pro představu co se vlastně dělá.rn1) Toaletní kapsy - je třeba plastovou uzavíratelnou kapsu vyzkoušet, aby fungovalo zapínání. Do kapsy se vloží informační leták + přesný počet vlhčených ubrousků (toaletní papír, ubrousek na brýle, na ruce, osvěžující) k tomu náplasti. Kapsa se uzavře a skládá do krabice.rn2) Samolepky - jedná se o archy samolep, většinou s vánoční nebo velikonoční tématikou. Do celofánového sáčku se v přesném pořadí vloží informační leták a 3 až 5 kusů archů. Nesmí být nic ohnuto, zalepení sáčku musí být rovné a bez bublin či odchylek. rn3) Propisky a pera. U propisek je několik komponentů, které se skládají tak, aby vznikla propiska. Vše musí být dotažené, nesmí nic prasknout, nesmí být stržené závity atd. U per je to složitější, protože je potřeba nasadit psací hrot a nesmí dojít k ohnutí. Do těla pera se vloží inkoustová bombička a pero se zkompletuje.rn4) Dopisní sady - jsou různé a různě se také skládají. Na fotce je vidět ta jednodušší varianta. Přehnou se desky do kterých se vloží přesný počet papírů a stejně tak obálek nebo i kartiček na přání. Nesmí dojít k ohnutí nebo roztržení. Sady se buď pouze skládají do krabic nebo ještě balí do celofánových sáčků a páskují po 10.rn5) Desky na dokumenty - jedná se o kartonové desky. Karton má předlisy podle kterých se karton naohýbá, v určitých místech se slepí, nalepí se gumička a složené desky se skládají do krabic. Nesmí být zmačkané, znečištěné lepidlem, gumička musí být pevná a desky stahovat.rn6) Bločky - bločky se vlepují do ozdobného obalu, tak aby přesně v průstřihu byl vidět obrázek. Vše se páskuje a skládá do krabic.rnrn7) Losy. kalendáříky, "pošta" atd. Buď se skládají podle čísel, vkládají do obálek nebo letáků a a podle systému skládají do krabic. Je to různé, podle zadání.rnrn8) Jehlice pletací. Plastové, dlouhé jehlice se spojí, zastrčí do papírové krabičky, kterou je nutné složit, zavřít, zalepit a průhledným otvorem nahoru se skládají do krabice.rnrnOdměna za kus je halířová. Něco je opravdu pár halířů, něco třeba 80 halířů. Čas na kompletaci je vražedný. Většinou 2-3 dny. Takže představa toho jak se přečs den máma věnuje dětem, uvaří, uklidí a večer u televize si udělá domácku, je sci-fi. Sedí se u domácky celý den, z většiny je neskutečný bordel (pružiny - špína jako by od šmíru, mastnota...) ale i lepidla smrdí, z papírů lítají drobné odstřižky, prach. rnZnám pár lidí co si na domácce vydělají. Kamarádky maminka dělá pružinky a měsíčně si vydělá třeba 10 000. Ale celé dny sedí u stolu a natáčí pružinky. Nejde ven, nevaří, neví co to je dát si normálně kafe s kamarádkou. Jenom namotává a namotává. Do zblbnutí :-) rnrn99% domácí práce je nereálné, aby někdo posílal poštou. Náklady na poštu by mnohonásobně převýšili výdělek. Domácka se dává na smlouvu, výplata je 1x měsíčně v předem stanoveném termínu. Za každý zmetek, za každou reklamaci je výdělek v háji. Podvodné nabídky na "nadepisování obálek" nebo "plnění obálek" s výdělkem xxx tisíc a nutnou malou investicí v podobě zaslání 100Kč nebo i 500Kč jsou opravdu jen tahání peněz z naivních lidí. rnTak třeba někomu tenhle popis jak to funguje a co se tak dělá, pomůže. Budu postupně přidávat co se mi povede z domácích prací nafotit.

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD |

Jarka S. (pupuša) ID 91897 | další návody

KOMENTÁŘE (7) poslední: 8.11.2017, 0:11 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
AKTIVITY S DĚTMI
Podzimní listovníček, upomínáček či vzkazovníček

1. Seženeme si obrys listu potřebné velikosti- vytiskneme, obkreslíme.....
2. Vystřihnutou šablonu překreslíme 2 x na různě barevný papír a vystřihneme
3. Slepíme trochu posunuté k sobě
4. Přilepíme očička a dokreslíme pusu
5. Tavnou pistolí přilepíme ze zadní strany kolíček na prádlo a nějakou tyčku, oloupanou větvičku....
6. Tavnou pistolí přilepíme tyčku na dno barevného květináčku pokud nemáme oblepíme třeba barevným papírem kelímek od jogurtu.... a zasypeme např. kaštánky, kamínky, které děti nasbírají...

7. Dozdobíme dle fantazie

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbili 3 návštěvníci)

Monika R. (monishka.) ID 175065 | další návody

KOMENTÁŘE (1) poslední: 16.10.2017, 14:28 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
AKTIVITY S DĚTMI
Podzimní ježeček

Před tvořením nebo při něm se můžeme naučit básničku.
Leze ježek, leze v lese.
Jablíčka si domů nese.
Zahrabe se do listí.
A potom už jen spí a spí.

Nasbíráme různé listy
2. Nalepíme je na papír do tvaru hnízdečka

Zobraz více ...


OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbili 2 návštěvníci)

Monika R. (monishka.) ID 175065 | další návody

KOMENTÁŘE (1) poslední: 19.10.2017, 8:19 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
BYDLENÍ
dekorace stříbrní andělé

Polínka z břízy jsem trochu osprejovala bezbarvým lakem.Polystyrenovou hlavičku připevnil manžel hřebíkem, kterému ubrousil hlavičku. Tavnou pistolí nalepené vlásky a hvězda. Křídla jsem namalovala a vystřihla z miralonu(podložka pod plovoucí podlahy).

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 6 návštěvníků)

Jiřina K. (7879) ID 572776 | další návody

KOMENTÁŘE (7) poslední: 30.10.2017, 4:56 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
Celkem: 8.755 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,876 další >>
© 2004-2018 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Kontakt | Facebook