MAGAZÍN - Rodina

Následky šikany, které si neseme celý životPublikováno 25.4.2017, 13:54
Jak si představujete šikanu, se kterou se dítě může ve škole potýkat? Byli jste jejími svědky? Nebo dokonce přímými účastníky? Šikana je dodnes relativně podceňovaný problém – jak rodiči, kteří si nechtějí připustit, že by jejich dítě mohlo být ať už agresor, nebo oběť, tak pedagogy, protože ji je velmi těžko rozeznat, navíc při snaze o její řešení se často setkávají právě s nevolí a nespoluprácí rodičů. A přitom šikana je zdvižený varovný prst pro oba její aktéry, následky, které může mít, mohou ovlivnit celou jejich budoucnost.
HARLEM GLOBETROTTERS opět v ČR! S námi sleva 25% na vstupnémPublikováno 23.4.2017, 21:37
Nenechte si ujít skvělou show, nyní se slevou 25%.
Když nám rodiče stárnou a děti odrůstajíPublikováno 17.4.2017, 18:18
Mnoho z nás prožívá významnou životní etapu, kterou si vlastně ani tolik neuvědomujeme. Naši rodiče se dostávají do důchodového věku, objevují se u nich zdravotní problémy, ale i jiná omezení. A k tomu naše děti dospívají, stávají se z nich dospělí lidé a najednou se to, co spokojeně trvalo a fungovalo skoro desítky let (minimálně dvě dekády), jako mávnutím kouzelného proutku mění. A uprostřed toho stojíme my, kteří máme svou práci a rutinu, ze které nás právě probudil budíček – lidé kolem nás potřebují naši pozornost jinak než dříve.
Sledovat dítě přes GPS lokátor? Ano, nebo ne?Publikováno 10.4.2017, 21:06
Sledujete své dítě přes GPS lokátor? Jste zodpovědný rodič nebo příliš úzkostný? Jsou GPS hodinky lepším řešením než čip?
Proč se máma nemusí snažit být dokonaláPublikováno 3.4.2017, 13:22
Pamatujete si na to, jaké to bylo s prvním dítětem? Jaké to bylo v manželství těsně po svatbě (nebo v těch „nejdokonalejších“ začátcích)? Co všechno jsme stíhaly, dělaly a chtěly? A uvědomujete si také, v jakém jsme byly stresu? Honba za dokonalostí je mýtus, který ohrožuje všechny maminky, manželky a jejich partnery, manžele, děti a celou rodinu i přátele. Protože žádný člověk není stroj a to, co si myslíme, že musíme, většinou jenom z nějakého důvodu chceme.
Slovní zásoba, frustrace a nároky na naše dětiPublikováno 24.3.2017, 21:01
Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Co to ovšem vlastně znamená – umět řeč? Všichni bychom o sobě řekli, že umíme svou mateřštinu, ale i tu někdo ovládá lépe a jiný hůře. Gramatiku a pravopis nechme stranou, dnes se budeme soustředit na slovní zásobu a nároky, které klademe na dnešní generaci dospívajících. Asi už jste slyšeli stesky, že dnešní „děti“ nečtou, nemají vztah k literatuře a tím pádem ani pořádně fantazii a slovní zásobu. Jak to ale mají všechno stihnout?
Když náš rodič bydlí sámPublikováno 8.3.2017, 8:26
Každý z nás má své rodiče. A jak život plyne, naše děti přestávají potřebovat naši pozornost, ale začínají se o ni hlásit naši rodiče. Spousta z nás má nebo možná někdy bude mít jednoho z rodičů, který zůstane „na stará kolena“ bydlet sám. Je jasné, že sem tam budou potřebovat naši pomoc a naši společnost, ale časem se možná dopracujeme k situaci, že samostatné bydlení nebude pro naše rodiče nebo prarodiče bezpečné. Jaké jsou první známky, kdy bychom se měli zamýšlet nad tím, jak to s našimi rodiči bude dál?
Proč nám děti lžou?Publikováno 26.2.2017, 14:15
„Tatínek občas nosí tvoji podprsenku.“ To mi řekla má čtyřletá dcera, když byla se mnou v pokoji, zatímco jsem se převlékala. „Vážně? A kdy prosím tě?“ „Když spíš. V neděli ráno si ji oblékl přes tričko a pak šel skákat na zahradu na trampolínu.“ Nevěděla jsem, jestli se mám smát, jestli to může být pravda a proč se dcerka celá tak kroutí a ne a ne se mi podívat do očí. Odpoledne jsme se na to manžela ptala, ten vyjeveně koukal a pak jsme se tomu společně dlouho smáli. Jenomže... nemůže se za takovou smyšlenkou skrývat něco víc?
Tatínkovy výhody ve výchověPublikováno 16.2.2017, 13:09
Doba se mění. Maminky sice připadají všem pořád jako z rodičů ty důležitější, ale tatínkové se čím dál tím víc hlásí o slovo (a teď rozhodně nebereme v úvahu biologickou funkci, ta zůstává nenahraditelná úplně stejně). Tátové se čím dál tím víc zapojují do výchovy a, i když se nám to zdá normální, zdaleka ne vždycky to tak bylo. A tak naše dnešní děti čerpají poměrně zásadní výhody, které do výchovy vnáší mužský element.
Digitální rodičovství – omezení nebo výhra?Publikováno 16.2.2017, 13:08
Ještě si ani pořádně nezvládnou zavázat tkaničky, ale smartphone nebo tablet ovládají levou zadní. Hry, aplikace, technologie, na rozdíl od mnoha rodičů nemají problém se zorientovat v ovládání téměř jakéhokoliv digitálního přístroje. Poznáváte své dítě? Technologie a internet obecně přidali v rodičovství doopravdy několik karet na stůl. Karet, se kterými ještě tak úplně nikdo nevíme, jak hrát.
Celkem: 111 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,12 další >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Černá listina | Kontakt | Facebook