MAGAZÍN - Rodina

Co si každá máma zaslouží vědět sama o sobě + malý bonusPublikováno 14.5.2018, 14:09
Nikdy nevíme, jak jsme silní, dokud nemáme na světě jinou možnost, než silní být. A takové to je, když je člověk rodičem. Neexistuje cesta zpět, jen dopředu – a ta je možná chaotická, neorganizovaná, plná únavy, automaticky vykonávaných úkonů, shonu, ale taky lásky, štěstí a spokojenosti. Ty ale často přebije každodennost, se kterou se potýkáme, a někdy máme pocit, že ji zvládáme jen tak tak. Nejsme v tom ale sami.
Než na dítě vztáhneme rukuPublikováno 28.4.2018, 12:50
Tělesné tresty vzbuzují velmi rozporuplné reakce – jak mezi rodiči, tak mezi pedagogickými pracovníky a psychology. Obecně vzato podle hesla „nic se nemá přehánět“ by měly být debaty na téma o tom, jestli dítě trestáme, nebo týráme, vlastně bezpředmětné. Nicméně realita je taková, že výzkumy a studie ukazují, že tělesné tresty mohou mít velmi negativní vliv na vývoj dítěte. Na druhou stranu jsou pro nás vlastně přirozené, vždycky tady byly a pravděpodobně také vždycky budou. Musíme mít ale na paměti, co to tělesný trest vlastně je a k čemu má sloužit – rozhodně totiž ne k tomu, aby poskytl úlevu tomu, kdo ho dává.
Když se plánuje těhotenstvíPublikováno 18.4.2018, 13:45
Někdy není těhotenství právě překvapení, ale produkt systematické práce. Každá snaha, kterou vyvineme pro to, abychom co nejsnáze otěhotněli, se počítá. Protože můžeme vytvořit co nejlepší podmínky nejen pro početí, ale také pro průběh těhotenství, porodu, šestinedělí a vůbec celého toho období, které je pro maminku i celou rodinu sice krásné, ale doopravdy náročné. Co všechno máme ve svých rukách? Jak si můžeme pomoct?
Pitný režim našich dětíPublikováno 17.4.2018, 15:39
Bez vody nefunguje správně žádné tělo, ani to dětské. Jenomže zatím co my se umíme k dodržování pitného režimu donutit (více méně), děti nebudou pít, protože je to třeba, ale jen když mají žízeň. A to zdaleka nestačí. Pitný režim je třeba doplňovat kontinuálně přes celý den a přiznejme si, i když by ho měla tvořit převážně neperlivá stolní voda, komu by stačila. A zvlášť děti mají sklon preferovat „něco sladkého“. Jak tedy na to, aby pitný režim doplňovaly? A zvlášť teď, když je léto za dveřmi?
Kde na naše děti číhá nejvíc bakterií?Publikováno 12.4.2018, 14:43
I když vystavování se nečistotám (v rozumném množství) buduje a posiluje imunitu, všichni tak nějak máme za to, že čím méně bakterií se v okolí našich dětí, ale i nás samotných, vyskytuje, tím lépe pro nás. Vždycky je dobré znát svého nepřítele – v tomto případě se seznámit s místy, kde je koncentrace nepřátel největší. A některá by nás samotné ani nenapadla!
9 + 1 příznaků těhotenství, které Vás nenechají na pochybáchPublikováno 4.4.2018, 13:42
Blíží se den očekávané menstruace a Vy se cítíte tak nějak zvláštně. Přemýšlíte, co se to s Vaším tělem děje? Není na čase vyzkoušet těhotenský test? Možná je ještě brzo, aby něco ukázal, nebo ho třeba ani nemáte doma. Jak i bez testu poznáte, že jste s největší pravděpodobností těhotná?
10 lekcí pro naše dětiPublikováno 3.4.2018, 12:37
V dospělosti má každý svůj život pevně rukách. Jenomže někomu se otěže drží lépe, jinému hůře. Čím to je? Pokud se v dospělosti snažíme změnit zvyky, které máme z dětství, nebo si je naopak vybudovat, protože je nemáme, čeká nás pořádná dřina. Protože čím starší pes, tím obtížnější je ho ten nový kousek naučit. V dnešní době je ale kromě těch zvyklostí, které by nás napadly, nutné myslet i na jiné – vyloženě moderní. Co bychom tedy u svých dětí měli budovat?
...a co když dítě nemáme?Publikováno 29.3.2018, 17:21
Pokud je v našem okolí žena „jistého věku“ bezdětná, trošku to v nás probouzí zvědavost. Nemluvíme o blízkých přátelích ani členech rodiny. Mluvíme třeba o kolegyni, se kterou sem tam prohodíme pár vět, o někom, s kým se seznámíme na večírku a začneme si povídat, zkrátka o takových, které s námi nesdílejí svůj život. Dříve než otevřeme téma „proč nemáš děti“, měli bychom se trošku zamyslet. A většinou držet raději jazyk za zuby.
4 pocity, které mohou dítě dovést k závislostiPublikováno 13.3.2018, 14:31
Každá genereace je jiná. Každá se potýká se specifickými problémy, s jinými okolnostmi, vyrovnává se s jiným světem. A často dochází k velkým nedorozuměním. Dnešní padesátníci nad současnými náctiletými jen kroutí hlavou a říkají si, že to přece nemůže být pravda, co všechno se dá považovat za problém. A dnešní dvacátníci asi nikdy nepochopí, v jakém stresu jsou jejich rodiče, prarodiče. Generační nepochopení je věc přirozená, ale jsou místa, kdy bychom ji neměli podceňovat.
Přihlaste vaše dítě a hrajte o ceny za více než 100 tisíc korun!Publikováno 8.3.2018, 11:29
O co se jedná? Přece o soutěž Zlatíčka 2018! A jak na to? Je to víc než jednoduché!
Celkem: 153 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,16 další >>
© 2004-2018 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt