MAGAZÍN - Rodina

Jak moc nadané je naše dítě?Publikováno 14.1.2019, 15:39
Samozřejmě, že velmi. Všichni máme o svých dětech jenom to nejvyšší mínění, a všichni máme pravdu. Lidé ale mohou mít různá nadání, někomu jde sport, někomu umění, jinému dává naprostý smysl chemie nebo matematika. Nadání se může projevovat v jednom oboru, ale my můžeme mluvit také o jakémsi všeobecném nadání, které předznamenává, že nám pod rukama roste dítě, se kterým bychom měli pracovat trošku jinak. Jak to poznáme?
Vánoční rodinné tradice a zvykyPublikováno 23.12.2018, 13:35
Ačkoliv jsou Vánoce křesťanským svátkem, slaví je i skoro celá ateistická část světa. Atmosféra, mystika, rodinné prostředí, klid, pohoda a radost, to je něco, co si přece neupřeme. K Vánocům také neodmyslitelně patří dodržování některých zvyků a tradic. Těžko se dnes dopátrat, jaké jsou ty pravé rituály, jak a proč je dodržovat. Nakonec se tedy stalo, že každá rodina si tradice tak nějak přizpůsobila. Jaké jsou ty nejčastější? A co znamenají?
Maminky společně se svými dětmi testovaly panenky Cry Babies. Jak to dopadlo?Publikováno 20.12.2018, 14:47
Redakce Mimibazaru vybrala 5 maminek, kterým byly zaslány panenky Cry Babies. Ty je společně se svými dětmi testovaly a po 3-týdenních hrátkách vám přinášíme jejich reakce, na které jsme se všichni moc těšili.
Matka a dcera v každém věkuPublikováno 19.12.2018, 13:36
Je to speciální vztah. V průběhu života se známe v několika rolích, dcery, matky, babičky, prababičky, tety, kmotry a tak dále. Ale ten základ, jádro, to, že kdysi neexistoval nikdo jiný než my, ten zůstává. A není to vždycky lehké. Navzájem nemusíme souhlasit s tím, jak se jedna nebo druhá své nové role zhostí, ale jinou maminku nikdy mít nebudeme. Než tu, která nám sem tam tak moc leze na nervy. Proč a jak ale o takový vztah pečovat nejvíc, jak to jen jde?
Recept na šťastné dětstvíPublikováno 12.12.2018, 16:13
Samozřejmě stoprocentně neexistuje. Je ale pravda, že z našeho vlastního dětství si pamatujeme jak to dobré, tak to špatné, které nás na celý život ovlivnilo, kterému často dáváme za vinu některé naše volby, neúspěchy nebo dokonce neštěstí. A tak pro naše vlastní děti chceme, aby to jejich dětství nejen nenapáchalo škody, ale bylo co nejšťastnější. I když každý definujeme štěstí jinak, jako děti potřebujeme všichni vlastně to samé. To až později se vydáme každý na svou vlastní cestu.
Rodina a televizePublikováno 3.12.2018, 13:54
Od té doby, co se v našich obývácích (ložnicích, pokojíčcích a kuchyních) usadila spolu s námi televize a její variace, nastal tak trošku odklon od všeho ostatního. Od knížek, hraček, her, povídání a dalších aktivit, které lidé dělávali společně. Ačkoliv baví televize všechny, od praprarodičů po nejmladší ratolesti, jak to vypadá, když ji v rodině omezíme?
Vztahy našich dětíPublikováno 28.11.2018, 18:08
Je to zajímavá oblast. Žijeme jako rodina, máme děti, píšeme s nimi úkoly, slavíme narozeniny, jezdíme na výlety, za nějakou dobu začneme všichni doma převracet oči, protože puberta. No a pak přijde šok. Naše děti začínají navazovat romantické vztahy. Co to? Jak to? Proč to? Vždyť to jsou děti! Jak se jako rodiče vyrovnáváme s tím, že naše nezletilé děti, ale třeba už i dávno zletilé, mají vztah? Zasahovat, nezasahovat? Mluvit, nemluvit?
Domácí dobrodružství? Únikovka otestuje reakce i týmového duchaPublikováno 19.11.2018, 16:55
Duchapřítomnost, rychlé rozhodování a schopnost týmové spolupráce pod tlakem. Únikové hry, které procvičují právě tyto dovednosti, se v posledních letech staly fenoménem. Lidé se dobrovolně nechají zavírat do často děsivých prostorů, z nichž snaží vysvobodit. Existuje ale způsob, jak si únikovou hru uspořádat v pohodlí domova. Jak na to?
Co bychom měli děti naučit do jejich deseti letPublikováno 17.11.2018, 21:29
Je toho neskutečné množství, samozřejmě. Teď ale necháme stranou věci, jako je chodit, mluvit, říkat prosím a děkuji nebo si mýt ruce po příchodu z venku. Mluvíme o věcech, které by se už daly považovat za „dospělé“. Protože podle hesla „co se v mládí naučíš...“ je doopravdy prozřetelné, aby budoucí generace našich dětí byly připravené na „skutečný život“.
Náš TIP na nový model trendy kočárku. V čem vede?Publikováno 13.11.2018, 16:02
Péče o miminko dává zabrat, ale rozhodně nemusíte slevovat ze svých nároků na styl. Jistotu, že budete i se všemi těmi povinnostmi pořád trendy a moderní, představuje třeba volba kočárku, který si pořídíte. Máme pro vás TIP na kočárek, který je nejen trendy ale také maximálně praktický a funkční.
Celkem: 184 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,19 další >>
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt