MAGAZÍN - Rodina

Výchova dětí s prarodiči poblížPublikováno 29.8.2018, 15:23
Jak nakombinovat soužití více generací, to je otázka hodná těch nejlepších stratégů. Ale alespoň nějak se s tím musíme časem poprat skoro všichni. Někdy žijeme všichni pohromadě v jednom domě, někdy klidně i na jiných kontinentech. Stejně tak různé jsou i naše vztahy, tradice a způsoby, jakým jsme zvyklí trávit rodinný čas. Když jsou ale věci v pořádku, mají prarodiče na děti skvělý vliv. Nebo... mohli by mít.
O čem si promluvit, než si zaděláme na miminkoPublikováno 20.8.2018, 9:57
Všichni máme plány. I když se pokoušíme o miminko, máme v hlavě představu, jací bychom chtěli, aby z nás byli rodiče. Nicméně jakmile přijde realita, většina našich plánů vyletí oknem. Změníme se jak fyzicky, tak emocionálně i psychicky. Proto je více než vhodné nepřidělávat si stres. A i tady je na místě prevence. Co tím myslíme?
Poslední dny do začátku školního rokuPublikováno 19.8.2018, 15:29
Je to tady, prázdninový režim končí – jak školákům, tak jejich rodičům. A zatímco většina rodičů si oddychne, protože nebude třeba tolik organizace hlídání, jídla, zábavy a tak dále (však to pravděpodobně znáte), většina dětí zas tak nadšená si nebude. Jak návrat do školy zpříjemnit, nebo alespoň co nejvíce zjednodušit všem zúčastněným?
Maličkosti o manželstvíPublikováno 9.8.2018, 12:20
Pokud šlo všechno tradičním způsobem, mnoho z nás vstoupilo do manželství s širokým úsměvem, optimismem a pořádnou dávkou naivity. Všichni, kdo v manželství nebo dlouhodobém svazku vydrží šťastné desítky let, by měli svým mladým já hodně co poradit. Nebo možná spíš připravit na to, co je čeká. Každým uplynulým rokem se o vztahu učíme, vlastně asi nikdy nemáme univerzální recept. Jen pár střípků velkých pravd, které jsou každý den kolem nás.
Nejsme náhodou my sami toxičtí rodiče?Publikováno 17.7.2018, 10:31
Pro naše děti děláme vždy jen to nejlepší. Ale, jak víme, cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly. Stejně, jako všichni lidé, kteří svým chováním nezáměrně ubližují ostatním, ani my si nemusíme být vědomi toho, že našim dětem chystáme perné chvilky a náročnou budoucnost. Čím vším můžeme negativně ovlivňovat vztah s našimi dětmi? Možná bychom se někdy mohli zamyslet, jestli se nás náhodou některá z následujících věcí netýká.
Jak zabavit děti o prázdninách, když počasí nepřeje?Publikováno 16.7.2018, 14:43
Dva měsíce bez školky a školy představují pro rodiče dvě děsivé otázky: Co každý den vařit a jakou zábavu vymyslet dětem na tolik volných dní? Když je venku hezky, nápady se nabízí samy. Pak jsou tu ale deštivé dny nebo třeba dlouhé hodiny v autě cestou na dovolenou, kdy se děti nudí a rodiče jsou z toho nervózní. A my se s vámi podělíme o tipy, které fungují…
Psychická onemocnění se nevyhýbají ani našim dospívajícím dětemPublikováno 13.7.2018, 11:28
Raná adolescence je pro všechny velmi náročné období. Jak pro toho, kdo ji prožívá, tak pro ty, co se vyskytují v jeho okolí. Pokud už to u svých dětí máte za sebou, pravděpodobně si říkáte, že „velmi náročné období“ jsou poměrně slabá slova. Neexistuje žádná příručka, co je v takovém období normální, a co už je varovné znamení, kterému bychom měli věnovat zvýšenou pozornost. A tak nám často uniknou věci, které bychom měli řešit mnohem dříve.
I dětské záchvaty vzteku jsou pro něco dobréPublikováno 10.7.2018, 14:24
Když se náš malý brouček rozvzteká, většinou nejde o nic příjemného. Asi máme všichni své mechanismy, jak ho uklidnit nebo jinak zpacifikovat. A většinou toho máme tak akorát dost. Takovéto záchvaty jsou nicméně podstatné jak pro dítě, tak pro nás a náš vztah k němu. Nevěříte? Máme pro vás několik argumentů, které si můžete opakovat, když vaše dítko v supermarketu ječí, jako by ho na nože brali.
Originální animační programy na Dolní Moravě si užijete společně s dětmi a odnesete si hory zážitků!Publikováno 25.6.2018, 10:12
Vyjeďte na Dolní Moravu s celou rodinou. Svůj oblíbený program si tu totiž najde každý - od těch nejmenších až po prarodiče. V horském resortu Dolní Morava je připraveno velké množství originálních animačních programů. A mnohé z nich si užijete společně. V překrásné horské krajině kolem Králického Sněžníku budete poznávat přírodu i tajemství Dolní Moravy.
Pochvaly, které ubližujíPublikováno 21.6.2018, 17:04
Své děti chválíme často. Když je za co, i když aspoň není za co se na ně zlobit. Často ale v dobré víře místo pochvaly budujeme v dětech základy pro budoucí potíže. Nezáměrně, podvědomě, ale přesto. Předchozí generace povětšinou chválou na své děti šetřily. My se snažíme to vynahradit na dětech svých a někdy to možná trošku přeháníme. Co ve skutečnosti můžeme v dětech probouzet, když je chválíme následujícími způsoby?
Celkem: 167 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,17 další >>
© 2004-2018 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt