MAGAZÍN - Rodina

Nová žena versus exmanželkaPublikováno 13.6.2019, 18:31
Pojďme se bavit o korektních vztazích. Těch, které nekončí touhou po pomstě nebo někým ve vězení. Prostě o těch, jaké mezi lidmi bývají, když se dva přestanou mít rádi dost na to, aby spolu zůstali. Život jde dál, to je jasné. Všechno jednou přebolí a snad zůstanou hezké vzpomínky a respekt, nikoliv hořkost a zatrpklost. A pokud udržujeme s bývalými partnery kontakt například kvůli dětem, dřív nebo později asi přijde chvíle, kdy do našeho nebo jejich života prostě vstoupí někdo jiný.
Sharenting – nová hrozba pro naše děti?Publikováno 12.6.2019, 20:21
A děti jí vystavujeme my sami. Jak to...? Často si neuvědomujeme následky, které může mít publikování fotografií našich dětí na sociálních sítích. Je to něco, co bychom si měli vždycky dvakrát, lépe třikrát rozmyslet. Protože víme, že děti se umí do až nebezpečných situací na internetu dostat samy, neměli bychom je potenciálně vytvářet také. O čem to mluvíme?
Pracující máma, pracující tátaPublikováno 12.6.2019, 20:21
Je to vlastně celkem normální, doba žen v domácnosti je dávno tatam. V dnešní době velmi často pracují oba partneři, kteří zároveň vychovávají malé děti. A to není jednoduché, jak asi všichni, kdo v takové situaci jsou, mohou potvrdit. Jak by si takoví pracující partneři mohli navzájem pomáhat? Co je třeba si uvědomit? A jak to udělat, abychom zůstali rodiči a milujícími partnery (a zároveň mohli vydělávat na živobytí)?
Kam vyrazit na dovolenou s malými dětmi?Publikováno 12.6.2019, 15:18
Léto 2019 je tu a s ním i čas dovolené. Rádi byste si s vašimi ratolestmi naplánovaly perfektní dovolenou, ale nevíte si rady s výběrem té správné destinace? V tom případě pro vás máme pár ověřených i pár neobvyklých tipů na dovolenou s dětmi.
Jak přežít vysvědčení – rady pro rodiče i školákyPublikováno 4.6.2019, 19:40
Je to tady, dlouho očekávaný čas letních prázdnin je za dveřmi. S tím jde ale ruku v ruce i událost, která se prostě nedá obejít. Ano, je to vysvědčení. A to, i když se za poslední roky všichni snaží, jak to jen jde, o opak, zůstává pořád strašákem dětí i rodičů. Rozhodně to tak ale být nemusí. Jak se z toho nezbláznit? Chce to klid a raději se řídit následujícími radami. Protože když nejde o život...
Náš rodič, narcisPublikováno 1.6.2019, 19:07
Dostáváme se na obzvláště tenký led. V současné době je celkem běžné slyšet o toxicitě některých vztahů, lidí a přátelství, partnerů a přátel. Manipulace, zneužívání a sobecké a narcistní chování jsou skloňovány napříč odbornou i laickou literaturou, mezi odbornou i laickou veřejností. Mluvíme o tom, co pro nás není dobré, a to je v pořádku – bylo na čase. Je pořád ale jedna oblast, která je tak trošku tabu.
Děti na prvním místě? Možná je to chybaPublikováno 29.5.2019, 11:44
Každá matka se zhrozí – copak děti nejsou to nejdůležitější na světě? Ano, samozřejmě. Jenomže kacířské myšlenky se jednou za čas vkrádají do hlavy každé mamince a tatínkovi. Možná, když se podíváme na situaci realistickýma očima, zjistíme, že jsme narazili na problém – jak vychovávat a vychovat šťastné dítě, když jim neukazujeme, jak vypadá šťastný dospělý?
Dopřejte dětem zábavné poznávání přírody na Dolní MoravěPublikováno 28.5.2019, 12:32
Letní paprsky táhnou ven, na louky, do lesa, za dobrodružstvím uprostřed přírody. Nechte děti zažít letní radosti, které k prázdninám patří - a přitom je nechte něco se o přírodě naučit. Díky zábavě v zážitkových parcích a animačním programům wellness hotelu Vista na Dolní Moravě čekají na děti zážitky, které si zapamatují!
Binec v bytě, šťastné dítě?Publikováno 21.5.2019, 11:23
U dřezu se navršilo nádobí od oběda, batole si už zase převrhlo misku s mrkví na tričko a vy jako starostlivá máma hned plníte pračku. Když už poněkolikáté za den otevíráte chemický prostředek a sypete ho do útrob myčky i pračky, nemáte nejlepší pocit. Ale co, teď je akutně potřeba vše vyčistit. Tušíte, že životní prostředí plné neodbouratelného odpadu nevytrhnete pouhým bojkotem plastových sáčků, ale nemáte čas a energii se nějak víc angažovat. Máme pro vás dobrou zprávu – nepotřebujete zvláštní dávku ani jednoho. Stačí upravit své návyky, až příště půjdete nakupovat.
Maminky společně se svými dětmi testovaly stavebnice Resources. Jak to dopadlo?Publikováno 8.5.2019, 10:07
Redakce Mimibazaru vybrala 5 maminek, kterým byly zaslány stavebnice Resources. Ty je společně se svými dětmi testovaly a po 3-týdenních hrátkách vám přinášíme jejich reakce!
Celkem: 204 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,21 další >>
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt