MAGAZÍN - Rodina

Co bychom měli děti naučit do jejich deseti letPublikováno 17.11.2018, 21:29
Je toho neskutečné množství, samozřejmě. Teď ale necháme stranou věci, jako je chodit, mluvit, říkat prosím a děkuji nebo si mýt ruce po příchodu z venku. Mluvíme o věcech, které by se už daly považovat za „dospělé“. Protože podle hesla „co se v mládí naučíš...“ je doopravdy prozřetelné, aby budoucí generace našich dětí byly připravené na „skutečný život“.
Náš TIP na nový model trendy kočárku. V čem vede?Publikováno 13.11.2018, 16:02
Péče o miminko dává zabrat, ale rozhodně nemusíte slevovat ze svých nároků na styl. Jistotu, že budete i se všemi těmi povinnostmi pořád trendy a moderní, představuje třeba volba kočárku, který si pořídíte. Máme pro vás TIP na kočárek, který je nejen trendy ale také maximálně praktický a funkční.
Dobrým rodičem snadno a rychlePublikováno 3.11.2018, 23:39
Děláme si legraci. Jde to těžce a pomalu. Učíme se za běhu, je to nikdy nekončící kolotoč nových událostí, na které musíme reagovat podle svého nejlepšího vědomí, svědomí a momentálního psychického stavu. Ale nemusíme se spoléhat jen na to, že se poučíme z vlastních chyb. Čerpat můžeme i ze zkušenosti ostatních. A tak se pár rodičů ohlédlo zpátky a dalo dohromady pár rad, kterými se jim vyplatilo se řídit. A jaké to jsou?
Děti, my a křivdy našich rodičůPublikováno 3.11.2018, 23:39
Jedním z nejsilnějších okamžiků v našem životě je moment, kdy si uvědomíme, že ti, které známe jako mámu, tátu, babičku, dědečka nebo třeba tetu, jsou také lidé. A dokonce třeba i lidé, které bychom za jiných okolností možná ani neměli moc rádi. Co to znamená pro náš život? Co bychom si z takového uvědomění měli vzít za ponaučení?
Ověřené tipy, jak vést děti k odpovědnosti. Maminky, znáte je?Publikováno 23.10.2018, 8:40
Vlastnost, která chybí mnoha dospělým a stejně tak i dětem. S odpovědností je to komplikované, její nadbytek může vést k extrémní opatrnosti nebo k nepříjemné potřebě organizovat život ostatním. Nedostatek ale může skončit mnohem hůř a špatné školní výsledky jsou tím nejmenším! Co dělat? Zkuste děti odpovědnému přístupu k vlastnímu životu vést odmalička. Může to být i opravdová zábava a třeba se něco přiučíte i vy sami.
Rozmazlené dítě snadno a rychlePublikováno 14.10.2018, 23:00
Každý rodič si asi někdy řekl, že jeho dítě je prostě rozmazlené a nic mu není dost dobré. Někdy je to pravda, někdy je to jenom stav předtím, než se věci dají výchovou zase trošku do pořádku. Když se nad tím zamyslíme, dítě se nerozmazlí samo. V dnešní době, kdy naši pozornost odvádí nespočet věcí, je velmi těžké vychovávat dítě správně, ne jednoduše. Ale neděláme to jen proto, aby z našich dětí vyrostli „slušní lidé“. Děláme to i proto, abychom se několik desítek let nepotýkali s následky naší nedůslednosti.
Jak přežít třetí trimestr v práciPublikováno 14.10.2018, 23:00
Třetí trimestr je pro každou nastávající matku (a celé její okolí) velmi náročné období. Těhotenství a všechny změny a potíže s ním spojené se mísí s dokončováním věcí v práci, s povinnostmi, které máme předtím, než odejdeme na mateřskou. Jsme v naprosto rozhozeném psychickém a fyzickém stavu, děťátko ještě není na světě a my žijeme pod tlakem, jak se vyrovnat s přechodem z jednoho světa do druhého.
Zdravá, nikoli sterilní, domácnostPublikováno 8.10.2018, 10:00
Říká se, že čistota je půl zdraví. Ale platí toto české přísloví i pro malé děti, které ještě nemají vyvinutou imunitu? Odpověď zní: ne tak docela. Pokud se coby novopečená maminka rozhodnete vyhlásit válku každé bakterii, která by vašemu miminku zkřížila cestu, zadržte. Přehnaným úklidem můžete obranyschopnost svého děťátka paradoxně i oslabit.
Moderní český design a maximální funkčnost - to je značka Zopa, už 10 letPublikováno 4.10.2018, 23:03
Příběh české značky Zopa začal před více než deseti lety. Založili ji majitelé firmy Baby Direkt, která je dodnes největším distributorem dětského zboží světových značek pro Českou a Slovenskou republiku. “Věděli jsme, co na trhu schází českým rodičům, proto jsme začali navrhovat produkty pro děti, které přesně vyhovovaly jejich požadavkům,” popsal začátky spolumajitel Baby Direktu Lukáš Fiala. Tradici spolupráce s českými rodiči udržuje dodnes.
Výchova dětí s prarodiči poblížPublikováno 29.8.2018, 15:23
Jak nakombinovat soužití více generací, to je otázka hodná těch nejlepších stratégů. Ale alespoň nějak se s tím musíme časem poprat skoro všichni. Někdy žijeme všichni pohromadě v jednom domě, někdy klidně i na jiných kontinentech. Stejně tak různé jsou i naše vztahy, tradice a způsoby, jakým jsme zvyklí trávit rodinný čas. Když jsou ale věci v pořádku, mají prarodiče na děti skvělý vliv. Nebo... mohli by mít.
Celkem: 176 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,18 další >>
© 2004-2018 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt