MAGAZÍN - Rodina

Děti, voda, bezpečí a pár tipůPublikováno 5.7.2017, 12:42
Doba dovolených je pro většinu z nás dobou slunce, opalování, cestování a samozřejmě vody. Moře, přehrady, jezera, koupaliště, bazény – to všechno je pro nás i naše děti zdrojem radosti, zábavy a v neposlední řadě taky ochlazení v parných dnech. Když ale máme s sebou u vody dítě, které ještě tak úplně není s vodou kamarád, je třeba na něj dávat pozor, a to pořádně. Jak přistupovat k dětem a vodě? Co bychom dělat měli, neměli a jaká nastavit pravidla?
Krize středního věku aneb Když si muž začne klást otázkyPublikováno 3.7.2017, 15:23
Zrychluje se všechno. Celý život, kariéra, informace, přístup k hmotným i nehmotným statkům. Ale také například nástup „středního věku“ a s ním spojené obávané krize. Není výjimkou, že dnes muži do třiceti stihnou to, co se kdysi zdálo jako sen i do padesáti, možnosti jsou nepřeberné a už jen vybrat si, kterou využijeme, z nás často vysává velké množství energie. Krize středního věku potká v životě drtivou většinu mužů. A její následky si odnášejí oni, zdraví, rodina i přátelé.
Aby vysvědčení nebyla noční můraPublikováno 28.6.2017, 15:51
Každý rodič chce, aby jeho dítě bylo lepší než on. Aby se vyvarovalo chyb, které jsme dělali, aby se životem lépe protlouklo. S tím tak trochu souvisí i to, že od svých dětí čekáme uspokojivé (a to může znamenat pro každého něco jiného) studijní výsledky. A zrovna teď je doba, kdy jde trošku do tuhého. Známky jsou uzavřené, děti ví, jaké budou, většinou to ví i rodiče. Co když ale známky nejsou takové, jaké bychom si je představovali? A co s neurózami, o kterých ani nevíme?
Opomíjený druhý trimestr a jeho příznakyPublikováno 22.6.2017, 13:32
Rozmezí od třináctého do dvacátého sedmého týdne těhotenství je považováno jako období klidu (před bouří). Zmizí nevolnosti a zvracení, ustálí se emoce a dokonce sexuální apetit je více méně zpátky (ne-li na vyšší úrovni). Každá žena by „se měla cítit dobře“, ale jsou příznaky druhého trimestru, které k těhotenství neodmyslitelně patří, ale moc se o nich nemluví. Jaké to jsou?
Co vám o mateřství nikdo neřeknePublikováno 19.6.2017, 13:16
Mít dítě je ta nejkrásnější věc na světě. Ale o tom se dočteme všude. Stejně tak najdeme sem tam varování, že ne všechno bude vždycky růžové, ale dětská láska nám to vždycky tisíckrát vynahradí. O tom, že zažíváme nevděk, zklamání, bolest, nejistotu a neustálý strach se zase tolik nemluví. Protože když dítě udělá první krůčky, řekne první slovo, začne chodit do školy nebo odejde na vysokou, všechny jeho úspěchy naše špatné pocity prostě vyresetují. To ale neznamená, že neexistují.
Emocionální zneužívání a tři důvody, proč ho nevidímePublikováno 7.6.2017, 17:44
Když se řekne zneužívání, představíme si pravděpodobně to sexuální. Do oblasti domácího násilí ovšem patří i zneužívání jiných než fyzických typů. To psychické a emocionální je o to horší, že po něm nezůstávají šrámy na těle, ale na duchu. Byť jde velmi často ruku v ruce s týráním fyzickým, často i samo o sobě způsobuje nenapravitelné škody. Počet lidí, kteří někdy psychické týrání ve vztahu zažili, je až alarmující. Proč v takových vztazích setrváváme?
Za co by se každá žena měla přestat cítit provinile. Hned!Publikováno 5.6.2017, 16:36
Dnešní doba není jednoduchá ani pro muže, ani pro ženy. Klade na nás nové nároky, které se neslučují s těmi, ve kterých jsme byli vychovávaní, nicméně to neznamená, že ty staré nároky přestaly platit. A tak se stalo, že se objevilo tolik nových možností, situací, věcí a pocitů, za které se můžeme cítit provinile, protože popírají buď to, co „se od nás chce“, to, co od sebe chceme sami, nebo třeba to, co od nás očekává partner, rodiče, děti nebo přátelé. Ale my jsme řekli ne!
Jak zvládnout bez úhony počátek pubertyPublikováno 1.6.2017, 13:25
Dětství je magické období, které si užívají jak děti, tak jejich rodiče. Pak ale přijde překvapení. Dítě si poprvé zabručí pod vousy: „Sama si ten pokoj ukliď...“ a najednou je všechno jinak. Není výjimkou, že s prvními jak fyzickými, tak psychickými, příznaky dospívání setkáme u dětí mladších deseti let. A začíná jedno z nejtěžších období, které klade na rodiče extrémní nárok, co se týče trpělivosti, blahosklonnosti, odvahy a pochopení.
5 knih mateřstvíPublikováno 31.5.2017, 13:09
Plánujete miminko nebo vás právě překvapily dvě čárky na těhotenském testu? Ať tak či onak, čeká vás krásná, ale náročná cesta do neznáma. Vaše kamarádky a maminky určitě poskytnou pár cenných rad, ale to vaši zvědavou a natěšenou mysl zcela jistě neuspokojí. I já jsem byla zvědavá jako kvočna. Projížděla jsem různé servery pro maminky, četla články i knížky, ale byla jsem z těch kusých informací zmatená.
Následky šikany, které si neseme celý životPublikováno 25.4.2017, 13:54
Jak si představujete šikanu, se kterou se dítě může ve škole potýkat? Byli jste jejími svědky? Nebo dokonce přímými účastníky? Šikana je dodnes relativně podceňovaný problém – jak rodiči, kteří si nechtějí připustit, že by jejich dítě mohlo být ať už agresor, nebo oběť, tak pedagogy, protože ji je velmi těžko rozeznat, navíc při snaze o její řešení se často setkávají právě s nevolí a nespoluprácí rodičů. A přitom šikana je zdvižený varovný prst pro oba její aktéry, následky, které může mít, mohou ovlivnit celou jejich budoucnost.
Celkem: 119 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,12 další >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Kontakt | Facebook