MAGAZÍN - Rodina

Pozor ať vám neuplave! Na co si dát pozor při plavání s dětmi?Publikováno 11.1.2018, 22:49
Plavání s kojenci či batolaty je čím dál oblíbenější aktivitou. I když jde o velmi bezpečnou záležitost, je potřeba si dát na některé věci pozor. Mnoho rodičů totiž, aniž by si to uvědomovalo, dělá úplně základní chyby.
Císařský řez a jaké následky si maminka nesePublikováno 2.1.2018, 19:05
Kdo nezažil, nepochopí. Málokdy platí toto rčení více než tady. Tentokrát ale nebudeme mluvit o zdravotních komplikacích, potížích a následcích, které může císařský řez, jakožto hluboká břišní operace mít. Tento způsob narození dítěte má totiž spoustu psychických následků, se kterými se nejedna maminka potýká – tiše a většinou sama.
Kdo nás stresuje víc než děti? Manžel(ství).Publikováno 18.12.2017, 20:44
Respektive manželství. Ve společnosti stále vládne přesvědčení, a potvrzují ho vlastně často i samy maminky, že důvod, proč jsou unavené, uhoněné, nevyspané a často i tak trochu nešťastné, jsou děti. Ne ony samy, ty jsou přece jen největším zdrojem štěstí pro nás pro všechny, ale všechna ta práce kolem nich, starosti, zařizování a starání. Kývete souhlasně hlavou? Zkusme se na to ale podívat jinak. Protože práce kolem dětí není to, co nás tolik stresuje.
Nejčastější lži, které říkáme dětemPublikováno 5.12.2017, 12:10
Všichni učíme své děti nelhat, nepodvádět, říkáme jim, že lež má krátké nohy... ale sami máme máslo na hlavě. A ne jen někteří, bez výjimky všichni z nás. Protože za lež se dá považovat každá nepravda, byť nemíněná ve zlém. Před vlastními dětmi si tak vlastně protiřečíme a učíme je, že je sice pravda, že lhát se nemá, ale zjevně má všechno své celkem flexibilní hranice. Jaké lži říkáme nejčastěji, aniž bychom si to vlastně uvědomovali?
Nebojte se plavání s miminky už od nejútlejšího věku!Publikováno 27.11.2017, 14:31
Miminka vodu milují. Aby také ne, když v ní strávila celých 9. měsíců před narozením. Pro dítě je vodní prostředí více přirozené, než cokoliv jiného. U mnohých maminek však stále přetrvávají pochyby. Kdy je tedy nejvhodnější udělat z vašeho miminka plaváčka?
Prasátko Peppa – přátelská a starostlivá hrdinkaPublikováno 20.11.2017, 9:37
Prasátko Peppa je oblíbená hrdinka seriálu, který zbožňují všechny děti ve věku od 2 do 6 let. Malé děti milují růžové, roztomilé prasátko, které je velmi energické, rozesmáté, veselé a tvořivé.
Jak na to s dvojčatyPublikováno 3.11.2017, 11:47
Pro většinu lidí je zjištění, že čekají miminko, radostnou událostí. Ale když přijde řeč na fakt, že to nebude jedno, ale dvě, spousta z nás zrozpačití. Všechno je těžké, zvlášť když je to poprvé, ale dopřát si rovnou dvojnásobek od všeho? Radost ochlazená studeným potem nás polije i při pouhém pomyšlení. Ale generace a generace rodičů zvládly péči o dvojčata (i víc!) a naštěstí pro nás formulovaly pár dobrých rad, jak se z toho nezbláznit.
Proč „Opatrně!“nefungujePublikováno 3.11.2017, 11:47
Je úkolem i údělem každého rodiče dávat pozor na své dítě. Miminka a batolata máme pod neustálým dohledem, učíme je, jak objevovat, ale zůstat v bezpečí. Jak děti rostou, vyžadují a dostávají přirozeně mnohem více svobody a my nad nimi ochrannou ruku ani bdělé oko neudržíme dvacet čtyři hodin denně. A tak se z fráze „Opatrně!“ stane vlastně takové zaklínadlo, které pronášíme vždycky, než našeho drobečka spustíme z dohledu. Jenomže tohle zaklínadlo nefunguje. Proč?
Dítě číslo dvěPublikováno 30.10.2017, 20:17
Vždycky jste plánovali mít více dětí? Dříve či později přijde čas, kdy se rozhodnete (nebo to náhoda zařídí za vás) svou domácnost rozšířit o dalšího nového člena. Ale jsou věci, na které se patrně nelze připravit. Ale je dobré o nich aspoň vědět – protože s příchodem druhého dítěte to zdaleka nebude tak, jako s příchodem toho prvního. Jaké jsou nástrahy dvoučetného rodičovství? Jaké jsou strachy a novinky, se kterými se rodiče potýkají?
Co své děti neučíme (ale měli bychom)Publikováno 30.10.2017, 20:16
Naučit své děti říkat prosím a děkuji je teprve začátek. Mezi způsoby, ke kterým bychom měli naše děti vést, patří i komplikovanější strategie, zvyky které zasahují život více komplexně. Když naše dítě povedeme k „dobrým způsobům“, bude se jim mnohem lépe existovat mezi lidmi, budou sebevědomé, ale ohleduplné, respektující a citlivé. A také mnohem klidnější a spokojenější, protože vždycky budou vědět, jak udělat správnou věc.
Celkem: 141 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,15 další >>
© 2004-2018 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Kontakt | Facebook