MAGAZÍN

Nejnovější
Udělejte si výhled z okna takový, jaký chcete! Poradíme, jak na toPublikováno 13.12.2018, 11:52
Zdá se vám, že když se někdy podíváte z okna, cítíte se mnohem příjemněji. Ano, bezesporu tomu tak může být. Především pohledy do přírody jsou kouzelné a dokážou člověka doslova napěchovat potřebnou energií.
Vyzkoušeli jsme sirup na posílení imunity s betaglukany. Jak funguje a chutná?Publikováno 7.12.2018, 13:54
Jak to, že některé děti jsou celou zimu zdravé, maximálně mají občas nudli u nosu, zatímco u jiných kašel střídá angínu, rýma se hned mění v žlutozelenou a tak stále dokola? Možná je to smůla, možná problém s imunitou, ale možná alespoň do určité míry rozhoduje přístup rodičů. Co dělat, aby bylo dítě zdravé nebo aby se bacilů zase rychle zbavilo? Vyzkoušeli jsme dětský přípravek s obsahem přírodních betaglukanů.
Konkrétní kroky ke štěstíPublikováno 18.12.2018, 15:33
Říká se, že štěstí je stav mysli, že se prostě můžeme rozhodnout cítit se dobře téměř za jakýchkoliv okolností. Takto silnou vůli a schopnost ovládat svou vlastní psychiku má ale doopravdy málokdo z nás. Protože naše životní situace, události a často také lidé kolem nás rozhodně nebývají podněty k tomu, abychom se cítili obzvlášť radostně. Něco pravdy ale na tom rozhodnutí bude. Jak můžeme sami podpořit to, abychom se cítili šťastnější?
Tisíc a jedno využití tea tree olejePublikováno 17.12.2018, 18:07
Dobře, možná ne tolik, ale hodně. Tento zázračný olej asi známe z domácích lékárniček, protože ti není tak dávno, co ho měl doma každý. A třeba první světové války patřil dokonce do nezbytné výbavy vojáků, protože jeho dezinfekční, antiseptické, protizánětlivé a celkově léčící účinky jsou prostě výjimečné a vědělo se to odpradávna.
Krása snadno a rychle. Základní vychytávky pro každéhoPublikováno 14.12.2018, 11:32
Jednou provždy si v tom uděláme pořádek. Protože máme k dispozici více kosmetických přípravků, nástrojů, metod a možností než kdy dříve, začíná být poměrně složité už jenom vyzkoušet všechno, co by nám mohlo vyhovovat. Natož si vybrat a vydržet u toho, novinky v péči o krásu přicházejí na trh každých pár minut. A vždycky je to to nejlepší, co kdy. Jak poznat, které způsoby péče jsou nejlepší? Jednoduše.
Pohled muže: S čím mají ve vztahu největší problém?Publikováno 13.12.2018, 12:13
Máte odpověď na jazyku? Nedostatek komunikace, ztráta intimity, málo sexu, odcizení, málo času pro sebe.... tak zadržte. Protože to všechno jsou velmi vágní příčiny, které mohou mít mnoho vysvětlení i řešení. My ale budeme mluvit o tom, s čím se muži ve vztazích potýkají konkrétně, s jakými pocity, strachy a obavami. A co na vztazích doopravdy rádi nemají, byť to často vychází právě z nich.
Šípkový čaj nejen na zahřátíPublikováno 11.12.2018, 20:20
Chuť šípkového čaje máme všichni spojenou s něčím. Může to být školka, kde jsme ho dostávali nejen na zahřátí, ale také jako zdroj vitamínů, můžou to být zimní večery strávené zachumlaní v dece s dobrou knihou, může to být vzpomínka na to, jak jsme šípky sbírali s prarodiči na chatě. Výrazná a jedinečná chuť šípkového čaje ale nemá jen nostalgický nádech, má taky spoustu pozitivních efektů na naše zdraví. Proč si tedy šípkový čaj připravovat?
Cizrnové pochutnání II.Publikováno 24.11.2018, 17:21
V úvodním díle cizrnového seriálu jsme si představili tuto neobyčejnou luštěninu celkem podrobně. Už víme, že potřebuje dlouho namáčet, dlouho vařit a hodně vody, ale že na oplátku z ní vykouzlíme vynikající a nutričně velmi bohaté pokrmy. Také jsme si řekli, že je vynikající s koriandrem, petrželí, česnekem nebo citrónovou šťávou, ale připravit se dá i nasladko. Existuje ale jeden tradiční pokrm, který je s cizrnou spojený už celá tisíciletí. Ano, je to hummus.
Cizrnové pochutnání I.Publikováno 22.11.2018, 21:03
Na světě jsou jenom dva druhy luštěnin rozšířenější než cizrna (fazole a hrách). Ale i přesto je u nás cizrna ne zrovna horkou, ale přece jen celkem neokoukanou novinkou. A zatímco už jsme si možná zvykli na to, že je skvělým zdrojem vlákniny a bílkovin, většinou nám chutná, ale moc nevím, jak na ni, často opomíjíme fakt, že z ní můžeme vyrobit spoustu lahodných pokrmů.
Jak dobře znáte čekanku?Publikováno 23.10.2018, 12:42
Pod tímto poetickým českým názvem se skrývá listová zelenina, která je extrémně zdravá, nicméně nepoužívaná tak, jak by si zasloužila. A jelikož její sezóna vrcholí, není od věci si připomenout, že například do salátů nepatří jen ten hlávkový nebo čínské zelí. Čekanka má totiž mnoho zdravotních benefitů, mezi které patří například i pomoc s nespavostí.
Fíky, podzimní lahůdkaPublikováno 16.10.2018, 22:17
V našich končinách si s fíky ještě pořád moc nevíme rady. A to jak s těmi čerstvými, ta ani s těmi sušenými. Je to ale ovoce zdravé a velmi variabilní, zdaleka se nemusíme omezovat jenom na otevření krabičky s nimi a opatrné požvýkání jedné sladké fazolky. Podzimní sezónu fíků můžete využít doopravdy různorodě.
Máme špatné stravovací návyky?Publikováno 30.9.2018, 14:41
Asi nás jako první napadnou sladkosti, to, že ne vždycky snídáme, nebo třeba obliba bílého pečiva. Bohužel, to zdaleka nejsou jediné stravovací návyky, které mohou bořit naše plány. Ale nejen je, ve skutečnosti mohou negativně ovlivňovat naše zdraví, metabolismus, spánek nebo imunit. Jak nejčastěji hřešíme, když jde o stravování?
... další články v kategorii
Krása snadno a rychle. Základní vychytávky pro každéhoPublikováno 14.12.2018, 11:32
Jednou provždy si v tom uděláme pořádek. Protože máme k dispozici více kosmetických přípravků, nástrojů, metod a možností než kdy dříve, začíná být poměrně složité už jenom vyzkoušet všechno, co by nám mohlo vyhovovat. Natož si vybrat a vydržet u toho, novinky v péči o krásu přicházejí na trh každých pár minut. A vždycky je to to nejlepší, co kdy. Jak poznat, které způsoby péče jsou nejlepší? Jednoduše.
Jaké pánské parfémy jsou in? Pod stromečkem potěší rafinované dřevité vůněPublikováno 26.11.2018, 7:53
Nejvděčnější dárek, který se hodí každému muži? No přece parfém! Pokud se i vy chystáte svému partnerovi, tatínkovi nebo bratrovi pod stromeček namísto lapačů prachu nadělit voňavý flakón, poradíme vám, jaké vůně jsou v letošním roce in. A prozradíme, že mezi podzimní a zimní bestsellery patří především rafinované vůně s dřevitými a koženými tóny.
Chcete zpomalit stárnutí? Je čas na změnu jídelníčkuPublikováno 18.11.2018, 16:54
Tak zaprvé. Nikdo z nás dobrovolně nechce stárnout rychleji, než je nezbytně nutné. Ale spousta z nás k tomu přispívá – mnohdy bezděčně, ale přece. Kromě stresu, nedostatku spánku, nadužívání alkoholu a kouření může za naše předčasné stárnutí také například nedostatek některých vitamínů a jiných látek, které nás chrání před nepříznivými vlivy.
Jak se starat o přirozenou krásuPublikováno 5.11.2018, 13:59
Sledovat trendy je dobrá věc, ale ne všichni máme dispozice proto, jim všem dostát. A možná ani ne dispozice, ale prostě ochotu. Nakonec stejně, když se ráno vzbudíme, vypadáme úplně jinak, než když odcházíme z domu. Je to to, co chceme? Neměli bychom spíše směřovat k tomu, aby ten ranní stav byl tomu prezentovanému co nejpodobnější? A jak se o přirozenou krásu starat, jak ji podtrhnout?
Zazimováváme vlastní tělo a myslPublikováno 21.10.2018, 22:39
I babí léto už máme definitivně za sebou. Se současným nespolehlivým počasím nemůžeme říct, kdy dorazí ta pravá zima, a jestli se s ní náhodou nebudeme trápit až do května, co ale říct můžeme je, že je třeba se trošku připravit. Naše tělo i mysl funguje přes zimu, kdy je lezavo, sychravo, mráz, málo sluníčka prostě jinak. Co můžeme udělat proto, abychom se co nejlépe připravili?
Připravte svou pleť na podzim…Publikováno 24.9.2018, 8:45
Během léta jsme načerpávali sluneční záření a teplo plnými doušky, dopřávali pleti dostatek výživy díky šťavnatému a chutnému ovoci nadupanému vitamíny a hýčkali ji blahodárnými účinky mořské vody. Chcete si zářivou a zdravě vypadající pokožku udržet co nejdéle? Dopřejte ji pořádnou dávku vitamínů a antioxidantů a připravte ji na podzim díky kvalitním kosmetickým přípravkům.
... další články v kategorii
Recept na šťastné dětstvíPublikováno 12.12.2018, 16:13
Samozřejmě stoprocentně neexistuje. Je ale pravda, že z našeho vlastního dětství si pamatujeme jak to dobré, tak to špatné, které nás na celý život ovlivnilo, kterému často dáváme za vinu některé naše volby, neúspěchy nebo dokonce neštěstí. A tak pro naše vlastní děti chceme, aby to jejich dětství nejen nenapáchalo škody, ale bylo co nejšťastnější. I když každý definujeme štěstí jinak, jako děti potřebujeme všichni vlastně to samé. To až později se vydáme každý na svou vlastní cestu.
Rodina a televizePublikováno 3.12.2018, 13:54
Od té doby, co se v našich obývácích (ložnicích, pokojíčcích a kuchyních) usadila spolu s námi televize a její variace, nastal tak trošku odklon od všeho ostatního. Od knížek, hraček, her, povídání a dalších aktivit, které lidé dělávali společně. Ačkoliv baví televize všechny, od praprarodičů po nejmladší ratolesti, jak to vypadá, když ji v rodině omezíme?
Vztahy našich dětíPublikováno 28.11.2018, 18:08
Je to zajímavá oblast. Žijeme jako rodina, máme děti, píšeme s nimi úkoly, slavíme narozeniny, jezdíme na výlety, za nějakou dobu začneme všichni doma převracet oči, protože puberta. No a pak přijde šok. Naše děti začínají navazovat romantické vztahy. Co to? Jak to? Proč to? Vždyť to jsou děti! Jak se jako rodiče vyrovnáváme s tím, že naše nezletilé děti, ale třeba už i dávno zletilé, mají vztah? Zasahovat, nezasahovat? Mluvit, nemluvit?
Domácí dobrodružství? Únikovka otestuje reakce i týmového duchaPublikováno 19.11.2018, 16:55
Duchapřítomnost, rychlé rozhodování a schopnost týmové spolupráce pod tlakem. Únikové hry, které procvičují právě tyto dovednosti, se v posledních letech staly fenoménem. Lidé se dobrovolně nechají zavírat do často děsivých prostorů, z nichž snaží vysvobodit. Existuje ale způsob, jak si únikovou hru uspořádat v pohodlí domova. Jak na to?
Co bychom měli děti naučit do jejich deseti letPublikováno 17.11.2018, 21:29
Je toho neskutečné množství, samozřejmě. Teď ale necháme stranou věci, jako je chodit, mluvit, říkat prosím a děkuji nebo si mýt ruce po příchodu z venku. Mluvíme o věcech, které by se už daly považovat za „dospělé“. Protože podle hesla „co se v mládí naučíš...“ je doopravdy prozřetelné, aby budoucí generace našich dětí byly připravené na „skutečný život“.
Náš TIP na nový model trendy kočárku. V čem vede?Publikováno 13.11.2018, 16:02
Péče o miminko dává zabrat, ale rozhodně nemusíte slevovat ze svých nároků na styl. Jistotu, že budete i se všemi těmi povinnostmi pořád trendy a moderní, představuje třeba volba kočárku, který si pořídíte. Máme pro vás TIP na kočárek, který je nejen trendy ale také maximálně praktický a funkční.
... další články v kategorii
Udělejte si výhled z okna takový, jaký chcete! Poradíme, jak na toPublikováno 13.12.2018, 11:52
Zdá se vám, že když se někdy podíváte z okna, cítíte se mnohem příjemněji. Ano, bezesporu tomu tak může být. Především pohledy do přírody jsou kouzelné a dokážou člověka doslova napěchovat potřebnou energií.
Tisíc a jedno využití tea tree olejePublikováno 17.12.2018, 18:07
Dobře, možná ne tolik, ale hodně. Tento zázračný olej asi známe z domácích lékárniček, protože ti není tak dávno, co ho měl doma každý. A třeba první světové války patřil dokonce do nezbytné výbavy vojáků, protože jeho dezinfekční, antiseptické, protizánětlivé a celkově léčící účinky jsou prostě výjimečné a vědělo se to odpradávna.
Připravte tělo na svátkyPublikováno 5.12.2018, 14:07
Ano, přes svátky prostě počítáme s tím, že přibereme. Je to přece jen jednou do roka, tak proč si nedopřát. Co kdybychom to ale letos zkusili jinak? Často si myslíme, že si přes Vánoce a další svátky můžeme povolit otěže, protože si to zasloužíme. Je to něco jako dovolená. Ale už víme, že když je všeho s mírou, tak se nemusíme ničeho bát. Takže jak si dopřávat, ale nepřehánět to? A můžeme u toho být zároveň spokojení s tím, jak nám svátky ubíhají?
Netradiční tradice – vánoční pavoukPublikováno 29.11.2018, 21:07
Zdobení vánočního stromku má své trendy, je poplatné módě stejně, jako skoro všechno ostatní, co má mít estetický charakter. Existují ale také tradiční ozdoby, které se v různých krajinách sice liší, ale některé z nich pronikly do celého světa. Jednou z velmi netradičních ozdob je „baňka“ ve tvaru pavouka. Kde se tato tradice vzala? Už jste o ní slyšeli? A jaké jsou další tradiční ozdoby a motivy, kterými můžeme stromeček ozvláštnit?
Řešíme nevolnost jídlemPublikováno 20.11.2018, 16:02
S naším trávením může být v nepořádku kdykoliv cokoliv. A často to nejsou zrovna záviděníhodné potíže. Jídlo, respektive některé potraviny, jsou možná to poslední, co by nás jako řešení napadlo. Ale než se rozběhneme do lékárny (nebo si do ní někoho pošleme), můžeme se na chvíli zastavit a zjistit, že si můžeme pomoct tím, co možná už máme doma. A hezky přírodně.
Kudy nám mizí penízePublikováno 13.11.2018, 18:30
Samozřejmě, že všichni tak nějak víme, kde máme rezervy. Čas od času býváme ke svému rozpočtu velkorysí tak, že si přece „můžeme dovolit“ utratit sem tam nějakou tu korunku navíc, byť to třeba není úplně nutné nebo dokonce žádoucí. Hodně peněz ale umí utéct taky cestičkami, o kterých zas tak moc nepřemýšlíme.
... další články v kategorii
Konkrétní kroky ke štěstíPublikováno 18.12.2018, 15:33
Říká se, že štěstí je stav mysli, že se prostě můžeme rozhodnout cítit se dobře téměř za jakýchkoliv okolností. Takto silnou vůli a schopnost ovládat svou vlastní psychiku má ale doopravdy málokdo z nás. Protože naše životní situace, události a často také lidé kolem nás rozhodně nebývají podněty k tomu, abychom se cítili obzvlášť radostně. Něco pravdy ale na tom rozhodnutí bude. Jak můžeme sami podpořit to, abychom se cítili šťastnější?
Pohled muže: S čím mají ve vztahu největší problém?Publikováno 13.12.2018, 12:13
Máte odpověď na jazyku? Nedostatek komunikace, ztráta intimity, málo sexu, odcizení, málo času pro sebe.... tak zadržte. Protože to všechno jsou velmi vágní příčiny, které mohou mít mnoho vysvětlení i řešení. My ale budeme mluvit o tom, s čím se muži ve vztazích potýkají konkrétně, s jakými pocity, strachy a obavami. A co na vztazích doopravdy rádi nemají, byť to často vychází právě z nich.
Proč muži opouštějí ženy, které milují?Publikováno 10.12.2018, 20:15
Láska je ošemetná, někdy až nebezpečná věc. A věřte, nebo ne, ale pro ženy i muže. Protože milovat většinou znamená otevřít se, úplně se odevzdat, dát tomu druhému do rukou nejmocnější zbraně proti nám samým a doufat, že je nikdy nepoužije. Všichni víme, že mužské a ženské pokolení prostě nemá schopnost si nikdy úplně porozumět. Ale přesto se nepřestáváme snažit.
Jak rozdmýchat lásku, která pohasínáPublikováno 7.12.2018, 17:23
Po několika letech vztahu je jasné, že se ohňostroje jako v začátcích konat nebudou. Vztah vyspěl, zklidnil se, vášeň se transformovala v jinou, klidnější, kreativnější a ne tak překotnou. Ale... co dělat s pocitem, že tak nějak skomírá láska? Ta intimita, kterou mezi sebou mají dvě lidské duše, které mají jít životem společně, nějak slábne? Můžeme to dokázat i slovy.
Proč čekat, než si něco zasloužíme?Publikováno 4.12.2018, 21:38
Rozmohl se nám tady takový nešvar. Představte si takovou situaci. Máte na talíři své oblíbené jídlo. Bude to třeba vepřo knedlo zelo. A vy si schováváte ten nejhezčí kousek masa, vydařený kousek knedlíku a hezky namíchané sousto červeného i bílého zelí nakonec, protože tohle sousto bude to úplně ze všech nejlepší. (Libovolně si ale samozřejmě dosaďte jakékoliv jiné jídlo). Ale ouha. Než jsme snědli ostatní, maso nám oschlo, zelí je studené a knedlík okoralý.
Známý, kamarád nebo opravdový přítel?Publikováno 29.11.2018, 21:07
Samozřejmě, tak nějak asi máme lidi podvědomě zařazené do kategorií blízkých přátel a kamarádů, kteří nejdou tak do hloubky. Na přátelský vztah nemusí mít nutně vliv jenom doba, po kterou se známe, ale také mnoho jiných okolností. Někdy se nám ale ty vztahy trošku popletou. Stane se, že ten, koho považujeme za dobrého známého, považuje nás za velmi dobrého přítele, nebo naopak. Jak se takové situace mezi lidmi vůbec vyskytnou? A jak poznáme jedno od druhého?
... další články v kategorii
Vyzkoušeli jsme sirup na posílení imunity s betaglukany. Jak funguje a chutná?Publikováno 7.12.2018, 13:54
Jak to, že některé děti jsou celou zimu zdravé, maximálně mají občas nudli u nosu, zatímco u jiných kašel střídá angínu, rýma se hned mění v žlutozelenou a tak stále dokola? Možná je to smůla, možná problém s imunitou, ale možná alespoň do určité míry rozhoduje přístup rodičů. Co dělat, aby bylo dítě zdravé nebo aby se bacilů zase rychle zbavilo? Vyzkoušeli jsme dětský přípravek s obsahem přírodních betaglukanů.
Vánoční deprese, odvrácená strana svátkůPublikováno 10.12.2018, 20:16
Svátky jsou obdobím, kdy bychom měli cítit štěstí, pohodu, teplou a poklidnou rodinnou atmosféru. Klíčové slovo ale je „měli bychom“. O svátcích vyplouvají na povrch mnohá neštěstí, smutné životní situace udeří s o to větší silou, o jakou je umocněná ta pozitivní atmosféra, která panuje. Lidé mají volno, rodiny se scházejí, tráví čas pohromadě, dávají si dárky... ale co když ne? Pro koho jsou svátky naopak zdrojem smutku a pokleslé nálady?
Varovné příznaky dehydratacePublikováno 15.11.2018, 16:32
První, co nás napadne, je samozřejmě – máme žízeň. Žízeň je ale akutním projevem nedostatku vody, tělo, pokud je dlouhodobě dehydrované, vykazuje známky špatného fungování v mnoha oblastech. Protože vodu nepijeme proto, abychom chodili na záchod, ale proto, aby vlastně úplně všechno v našem těle fungovalo tak, jak má. Od hlavy po tělo.
Co je to stres z druhé ruky?Publikováno 12.11.2018, 17:11
Znáte second hand stres? Možná jste o tomto fenoménu ještě neslyšeli. Ale určitě znáte second hand obchody s oblečením, že? Někdo už to oblečení měl, poslal ho dál, vy si ho koupíte a máte ho vy. Se stresem se to může mít velmi podobně. Bez těch finančních transakcí, samozřejmě. Prostě jsou vystresovaní lidé okolo vás a vy si ten jejich stres vezmete za vlastní. A ani o tom nemusíte vědět. Jaké jsou příznaky tohoto zvláštního fenoménu?
Proč máme málo vitamínu D?Publikováno 12.11.2018, 17:11
Protože jsme málo na sluníčku, řekli byste. Ale těch důvodů může být mnohem víc. A zdaleka ne za všechny si můžeme. K vitamínu D se v současné době upíná pozornost odborníků i širší veřejnosti. Je totiž pro naše tělo extrémně důležitý a některé zdroje uvádějí, že jeho nedostatkem trpí více než polovina obyvatel moderního světa. A s tím také může souviset mnoho našich problémů.
Probiotika v potravináchPublikováno 31.10.2018, 23:57
Změna ročního období je útokem na naši imunitu. Teple se oblékáme, dopřáváme si hodně vitamínů, myjeme si ruce, máme dost spánku a všechno to, co je pro pevné zdraví potřeba. Ale naše zdravá střevní mikroflóra je naprosto nezbytná nejen pro správné trávení, ale právě i pro naši odolnost vůči nemocem. Jak ji podpořit tím, co jíme?
... další články v kategorii
© 2004-2018 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt