MAGAZÍN

Nejnovější
Originální animační programy na Dolní Moravě si užijete společně s dětmi a odnesete si hory zážitků!Publikováno 25.6.2018, 10:12
Vyjeďte na Dolní Moravu s celou rodinou. Svůj oblíbený program si tu totiž najde každý - od těch nejmenších až po prarodiče. V horském resortu Dolní Morava je připraveno velké množství originálních animačních programů. A mnohé z nich si užijete společně. V překrásné horské krajině kolem Králického Sněžníku budete poznávat přírodu i tajemství Dolní Moravy.
Vši třeste se – Na trhu je nová zbraňPublikováno 18.6.2018, 17:57
Většina z nás už alespoň jednou zažila příchod svých ratolestí přinášejících nepříjemnou zprávu: „Mami, ve třídě máme vši.“ Co v takové situaci dělat? A existuje snad nějaké univerzální řešení, jak se s touto špatnou zprávou rychle a účinně vypořádat? Odpovědi naleznete v následujícím článku.
Toxické partnerství a jak ho poznatPublikováno 25.6.2018, 12:46
Většina z nás žije ve v nějakém typu partnerského vztahu. Snad také většina z nás je v takovém partnerském vztahu spokojená a nijak nezpochybňuje jeho přínosy a štěstí, které díky němu prožíváme. Najdou se ale mezi námi tací, kteří o svém vztahu pochybují, pochybují o jeho zdraví, o jeho životaschopnosti a perspektivě, kterou má. Dokonce nás někdy možná napadne, že nás takový vztah utrápí. Podle čeho poznáme, že zdraví našeho vztahu není na ideální úrovni? A že je pro nás dost dobře možná toxický?
Zdravé zvyky, se kterými to přehánímePublikováno 23.6.2018, 12:48
Staré moudro praví – všeho moc škodí. I dobrých věcí může být moc, byť se takové prohlášení zdá jako rouhavé. A existuje v našich životech spousta zvyků, které máme, které jsme si osvojili, nebo které se snažíme natvrdo zařadit do naší rutiny, se kterými to ale ve skutečnosti přeháníme. A buď si tak vyloženě škodíme, nebo ubíráme efekt, které by mohly zvyky mít, nebo... vyhazujeme peníze. Tak proč si třeba nečistit tak moc zuby?
Květiny do ledničky? A co ještě dalšího?Publikováno 22.6.2018, 16:37
Velmi často nevyužíváme potenciálu výdobytků moderní doby úplně naplno. Víme, že do ledničky patří maso, mléčné výrobky a spousta dalších věcí, pak ale existují (zdaleka nejen) potraviny, které často skladujeme mimo ní a nedělá jim to dobře. Nebo si nezáměrně zkracujeme dobu jejich možné konzumace nebo použití. Co bychom tedy měli dávat do lednice raději než do spíže?
Pochvaly, které ubližujíPublikováno 21.6.2018, 17:04
Své děti chválíme často. Když je za co, i když aspoň není za co se na ně zlobit. Často ale v dobré víře místo pochvaly budujeme v dětech základy pro budoucí potíže. Nezáměrně, podvědomě, ale přesto. Předchozí generace povětšinou chválou na své děti šetřily. My se snažíme to vynahradit na dětech svých a někdy to možná trošku přeháníme. Co ve skutečnosti můžeme v dětech probouzet, když je chválíme následujícími způsoby?
Rýže nebo chleba z květáku? Vynikající a zdravé!Publikováno 19.6.2018, 11:26
Květák je velice variabilní zelenina, která má svoje místo na každém našem stole. Od polévek, přes smažení, vaření nebo třeba jako hlavní i vedlejší ingredience do polévek, známe ho na mnoho způsobů. Jenomže on jich má mnohem víc. A tak nejenom příznivci paleo stravy a low-carb diet můžou objevit kouzlo květáku, které zdaleka nespočívá jen v dozlatova osmažených růžičkách.
Známá i neznámá brokolicePublikováno 13.6.2018, 15:14
Brokolice je pro mnohé z nás strašákem z našeho dětství, rodiče nám ji nutili, protože je zdravá (což je pravda), ale nás její chuť zrovna dvakrát neoslovovala. Tak jsme si ji dali na seznam potravin, které, až dospějeme, tak je prostě jíst nebudeme. Už ale dospělí jsme – a k tomu patří i přehodnocení tohoto seznamu. Navíc jsme asi zeleninu vzali trošku víc na milost a brokolici, tu bychom měli přímo zbožňovat. Proč?
Čaj z melounových semínek?Publikováno 30.5.2018, 14:39
Je načase brát vodní meloun se vší vážností. Je to totiž nejen vynikající a osvěžující letní pochoutka, ale také skvělý pomocník v péči o naše vlastní zdraví. Jeho sladká chuť a příjemná konzistence, vodnatost a úžasná kombinovatelnost se sladkými i slanými chutěmi z něj dělá vyhledávanou pochoutku, to ale není to jediné, co nám nabízí. Víme, jak zkonzumovat jeho dužinu, dokonce jsme se už dozvěděli, že zpracovat můžeme i melounové slupky. Takže zbývají semínka.
Pokud trpíte zácpou, těmto potravinám se obloukem vyhnětePublikováno 16.5.2018, 12:55
Dietní chyby, málo pohybu, životní styl, ale třeba také chronická potíž. Pokud člověk „nejde“ častěji než třikrát týdně, už je to se zažíváním na pováženou. Ženy jsou k tomuto nepříjemnému stavu náchylnější než muži a zácpa je velmi život znepříjemňující problém současné společnosti. Jaké jsou základní poučky pro to, abychom jí netrpěli? A když už se stane, jakým potravinám se doopravdy raději vyhnout?
Lipový květ pro krásu, zdraví i klidnou myslPublikováno 9.5.2018, 15:57
Konec května, celý červen a možná ještě začátek července jsou dny, kdy máme šanci nasbírat lipové květy a obohatit tak domácí lékárnu (i spíž) o velmi užitečnou léčivku. Lípa má spoustu vlastností, které umí působit na naše tělo, ale i mysl – jak zdravotně, tak spirituálně. Má údajně moc zahánět temné síly, vždy byla pro nás symbolem a sídlem těch pozitivních. Jak můžeme květy našeho národního stromu využít? Kdy je nasbírat, jak sušit, uchovávat a zpracovávat?
Zdravý jídelníček ještě zdravější aneb Ty nejlepší kombinacePublikováno 2.5.2018, 12:44
Když se řekne ideální kombinace jídla, asi si představím třeba steak a hranolky, omáčku a knedlík nebo třeba čočku a ocet. Ale párování některých jídel dohromady může přinést nejen potěšení z lahodících chutí, ale také mnoho dobrého pro naše zdraví. Protože spousta vitamínů a minerálů nepůsobí jen sama o sobě, ale zejména, když jsou v kombinaci s ostatními. Živiny tak mohou mít synergický efekt, když jsou podávány ve správné kombinaci, naopak si efekt taky můžeme sabotovat, pokud jsou kombinace nevhodné. Nebo třeba žádné.
... další články v kategorii
Jahody patří i na obličej. Proč a jak?Publikováno 6.6.2018, 12:29
Pojďme si zopakovat, co všechno víme o jahodách. Snad pro všechny z nás je to „letní ovoce“. Chuť, kterou máme spojenou s létem, prázdninami a sluncem. Samozřejmě je to také ovoce plné prospěšných látek, dodávají našemu tělu nejen osvěžení v horkých letních dnech, ale také spoustu vitamínů, minerálů a vlákniny. A také jiných látek, které nám mohou pomoci jak zevnitř, tak zvenku. Protože jahody mohou být naprostým zázrakem pro naši pleť.
Léto zhoršuje akné. Jak s tím bojovat?Publikováno 6.6.2018, 12:29
Jako by nestačilo, že nám v mládí lhali – akné nevymizelo ani v dospělosti. Ano, rozhodně je lepší, umíme s ním lépe pracovat, ale je stále tady. Pak přichází léto a nám se akné zhorší, navzdory tomu, že sluníčko by ho přece mělo vypálit a aspoň na nějakou dobu zahnat pryč. Toto všechno jsou mýty, kterým jsme věřili do doby, než jsme sami přišli na to, co je vlastně pravda. Proč se akné v létě objevuje častěji? A jak se proti tomu bránit?
Opunciový olej aneb Méně známá vychytávka pro krásnější pleťPublikováno 30.5.2018, 14:38
V době masivního nárůstu popularity přírodních olejů, které používáme na pleť místo často až moc chemicky upravených krémů, je poměrně těžké se v nich vyznat. Jeden je vhodnější pro sušší pleť, jiný je moc hutný pro použití na okolí očí, další se zase nehodí na problematickou pleť a tak dále. A pak jeden nás stojí pár desítek korun, jiný zase pár stovek. Je ale případ, kdy se rozhodně vyplatí si připlatit.
Nejčastější módní prohřeškyPublikováno 25.5.2018, 7:30
...kterými jsme vinni tak trošku asi všichni. Když se podíváme zpátky, nějaký ten vyloženě zahanbující outfit najdeme v paměti asi všichni, možná dokonce ještě i ve skříni. Jenomže to je viděno optikou nás dnes, když jsme si ten zpropadený kousek pořizovali a nosili ho, asi jsme se cítili dobře. Co je vlastně ale módní chyba? Znamená to, že nosíme něco, co není zrovna trendy, nebo něco, co nám nesluší?
Nejlepší asijské tipy pro bezchybnou pleťPublikováno 15.5.2018, 17:04
Není kultura, jako kultura. Každá vyniká mezi ostatními něčím, co jí ty ostatní mohou závidět. Když si odmyslíme ostatní přínosy, tradice péče o pleť je něco, čím bychom se rozhodně mohli inspirovat i u nás. Bezchybná, zdravá, pevná, pružná a mladistvostí zářící pleť je přece snem každé ženy, tak proč si nenechat poradit od těch, které toto mistrovství ovládly? Pojďme se podívat na několik základních a zásadních tipů.
Všechno, co vás kdy o manikúře zajímalo II.Publikováno 20.4.2018, 14:10
Pokračujeme v tipech, tricích a doporučeních, jak na perfektní manikúru. Co všechno můžete zvládnout sami, co je lepší v salónu, co je zdravé a co už tolik ne. Je pravda, že můžeme chytit infekci z nesprávně dezinfikovaných nástrojů? Jaké jsou výhody a nevýhody umělých nehtů? Proč se nám po manikúře můžou dělat vrásky? To všechno se dozvíte v druhém díle našeho seriálu o péči o naše nehty. A samozřejmě taky mnoho dalšího!
... další články v kategorii
Originální animační programy na Dolní Moravě si užijete společně s dětmi a odnesete si hory zážitků!Publikováno 25.6.2018, 10:12
Vyjeďte na Dolní Moravu s celou rodinou. Svůj oblíbený program si tu totiž najde každý - od těch nejmenších až po prarodiče. V horském resortu Dolní Morava je připraveno velké množství originálních animačních programů. A mnohé z nich si užijete společně. V překrásné horské krajině kolem Králického Sněžníku budete poznávat přírodu i tajemství Dolní Moravy.
Pochvaly, které ubližujíPublikováno 21.6.2018, 17:04
Své děti chválíme často. Když je za co, i když aspoň není za co se na ně zlobit. Často ale v dobré víře místo pochvaly budujeme v dětech základy pro budoucí potíže. Nezáměrně, podvědomě, ale přesto. Předchozí generace povětšinou chválou na své děti šetřily. My se snažíme to vynahradit na dětech svých a někdy to možná trošku přeháníme. Co ve skutečnosti můžeme v dětech probouzet, když je chválíme následujícími způsoby?
Maminky, vybíráte půjčku? Rady a tipy jak na to, aby neohrozila vaši životní úroveňPublikováno 19.6.2018, 9:46
Vyžít z mateřské není ani trochu jednoduché. Velmi nadneseně by se to dalo přirovnat doslova k umění. Příspěvek pro čerstvé rodiče rozhodně není nic záviděníhodného. Náklady na dítě tento příspěvek totiž několikanásobně převyšují. A když se ještě opozdí jeho výplata, je problém na světě. Pokud jste se dostali do podobné situace, jistě jsme přemýšleli o krátkodobé půjčce. Jak na ni, aby nepřinesla více škody nežli užitku? Máme pro vás několik praktických rad.
Proč nemluvíme se svými sourozenci?Publikováno 8.6.2018, 12:57
Je celkem častým, byť opomíjeným fenoménem, že se v dospělém věku přestaneme bavit se svými sourozenci. A na vině zdaleka nebývá jen těžko překonatelná vzdálenost, když nás život zavane do jiných koutů republiky nebo celého světa. Často jsou to křivdy, hádky, nevyřčená kritika, rozdílný přístup k životu a tak dále. Co bývá nejčastěji příčinou sourozeneckých vád? A třeba i útrpného ticha mezi těmi, kdo by si měli být nejblíže?
Staré dobré zvyky, které bychom měli oprášitPublikováno 8.6.2018, 12:57
Vychovávat dítě v dnešní době je extrémně náročné. Všichni víme, co to znamená slušně se chovat, zároveň ale tak nějak cítíme, že slušní, zdvořilí a mírumilovní lidé bývají dnes lehce zneužíváni, možná až šikanováni těmi, o kterých se říká, že mají „ostré lokty“. Zmatená společnost pak neví, čemu vlastně připisovat hodnotu. Ale sami víme, že když se potkáme s někým, kdo se staromódně řečeno „umí chovat“, je to, jako by nás někdo pohladil.
Když jako děti nemáme dost láskyPublikováno 1.6.2018, 14:13
Všichni máme své potřeby. Od těch nejzákladnější, jako je jíst a spát, po pokročilejší, jako jsou někam patřit, mít někoho rád a být milován. A všechny tyto potřeby máme od prvního dne, kdy se nadechneme. Všichni víme, že když budeme své tělo vyživovat špatnou stravou, nevyvine se dobře. A totéž platí, bude-li naše duše strádat tím, co pro svůj vývoj potřebuje.
... další články v kategorii
Květiny do ledničky? A co ještě dalšího?Publikováno 22.6.2018, 16:37
Velmi často nevyužíváme potenciálu výdobytků moderní doby úplně naplno. Víme, že do ledničky patří maso, mléčné výrobky a spousta dalších věcí, pak ale existují (zdaleka nejen) potraviny, které často skladujeme mimo ní a nedělá jim to dobře. Nebo si nezáměrně zkracujeme dobu jejich možné konzumace nebo použití. Co bychom tedy měli dávat do lednice raději než do spíže?
Čím je žena okamžitě atraktivníPublikováno 20.6.2018, 13:22
A to jak na první pohled, tak na první pobytí v její přítomnosti. Možná si říkáte, že je to vlastně jednoduché, stačí trošku podráždit mužovu fantazii, chválit a obdivovat, a máme vyhráno. Jenomže ženská atraktivita je v něčem trošku jiném, je mnohem komplexnější. A zdaleka nejde o vyzývavý vzhled a koketní oko.
Domácí krém na opalování z kokosového olejePublikováno 15.6.2018, 18:18
Všichni si tak trochu lámeme hlavu s tím, jak je možné, že některé přírodní látky ochrání naši pokožku před škodlivými slunečními paprsky. Umíme si představit, že naši pokožku hydratují, zvláčňují, vyživují... ale chrání před UV zářením? I když se to zdá podezřelé, mnoho přírodních látek obsahuje přirozený SPF. Patří mezi ně i kokosový olej, i když jeho faktor je odhadován mezi čísly 2 a 8. A to rozhodně nestačí. Máme pro vás tedy tip, jak si vyrobit domácí krém na opalování s mnohem vyšším faktorem. Co všechno budeme potřebovat?
Sedmkrát ne při hubnutíPublikováno 14.6.2018, 15:25
Pokud není váš metabolismus vyloženě zázračný, pravděpodobně jste už přišli na to, že shodit pár kilo není vždycky úplně jednoduché. A někdy si sami házíme klacky pod nohy v dobré víře, že vlastně děláme všechno správně. A jsme unavení, neustále vyčerpaní, nemůžeme se pořádně soustředit... a takhle zdravé hubnutí vypadat rozhodně nemá.
O čem jsme si až doteď mysleli, že je nezdravé?Publikováno 8.6.2018, 12:57
O spoustě věcí, které každý den děláme, ale přesto z nich máme obavy. Protože nám říkali, že to není zdravé. Říkali nám to rodiče, prarodiče, televize, internet. A tak, protože se takovým věcem vlastně skoro vyhnout nemůžeme, si pěstujeme především špatný pocit. A velmi často naprosto zbytečně. Všichni víme, že stejně, jako se skoro každý den nové mýty objevují, tak je můžeme i vyvracet! O čem tedy máme často mylné představy?
Užijte si společné chvíle s Barbie. Vyrobte ji za pár minut úžasnou taškuPublikováno 4.6.2018, 7:28
Máte doma holčičku obklopenou ikonickými panenkami? Užijte si společné chvíle výrobou drobností, které Barbie (i dcera) při hře využijí. Ten nej dospělák je ten, který si umí hrát!
... další články v kategorii
Toxické partnerství a jak ho poznatPublikováno 25.6.2018, 12:46
Většina z nás žije ve v nějakém typu partnerského vztahu. Snad také většina z nás je v takovém partnerském vztahu spokojená a nijak nezpochybňuje jeho přínosy a štěstí, které díky němu prožíváme. Najdou se ale mezi námi tací, kteří o svém vztahu pochybují, pochybují o jeho zdraví, o jeho životaschopnosti a perspektivě, kterou má. Dokonce nás někdy možná napadne, že nás takový vztah utrápí. Podle čeho poznáme, že zdraví našeho vztahu není na ideální úrovni? A že je pro nás dost dobře možná toxický?
Co znamená vnitřní integritaPublikováno 19.6.2018, 11:26
Možná už jsme ten termín několikrát zaslechli. Většinou jsme si ho zařadili do kategorie filozofických blábolů a psychologických nejasností. Pod pojmem vnitřní integrita se ale schovává něco, co je nejen v současné době jednou z největších kvalit člověka. Přináší mu vnitřní klid a lidem v jeho okolí kromě jiného také fakt, že mají někoho, komu mohou stoprocentně důvěřovat. Co to znamená konkrétně?
Jak poznáme, že nemilujeme doopravdyPublikováno 13.6.2018, 15:14
Láska má mnoho podob. Ale všechny její podoby mají jedno společné, když jsou doopravdy. Většina z nás si toho v životě zažila hodně. Dobré věci i ty špatné. Z těch špatných jsme se snad poučili, z těch dobrých jsme si vzali představu, jak bychom chtěli, aby náš vztah vypadal. A snad jsme zakotvili v takovém, který naplňuje naše potřeby. Na co bychom se měli sami sebe zeptat, když chceme zjistit, jestli milujeme doopravdy?
Za co bychom měli svým přátelům poděkovatPublikováno 11.6.2018, 9:48
Role přátel, obzvlášť těch nejlepších, je v našich životech docela často tak trošku podceňovaná. Stejně, jako u partnera, si prostě tak nějak zvykneme, že jsou tady. Nepřemýšlíme o nich, prostě je máme. A, na rozdíl od partnera, nám nejlepší přátelé jen tak jednoduše z života nezmizí. I proto bychom se sem tam měli zamyslet a uvědomit si, za co všechno jsme vlastně svým nejlepším přátelům vděční.
Pravidla spokojeného životaPublikováno 4.6.2018, 12:48
Těžkými obdobími procházíme častěji, než by se nám líbilo. Zdají se nám nekonečná, bezvýchodná a ubíjející. Pak se věci ale změní a nám je zase dobře. Život, i ten emocionální a psychický, prostě má svůj koloběh. A čím jsme starší, tím častěji přicházíme na pravdy a pravidla, kterými bychom se nejen měli řídit, ale bez kterých se náš život prostě neobejde. Jaké pravdy to jsou? Co jsou neoddiskutovatelná pravidla spokojeného života?
Kdo je největší nepřítel nového vztahu?Publikováno 4.6.2018, 12:47
Je celkem jedno, jestli mluvíme o novém přátelství nebo o nově se rodícím romantickém vztahu. To nadšení, které nás ze začátku provází pokaždé, když potkáme někoho, kdo, zdá se, perfektně zapadl do našeho světa, nám občas může škodit. Máme totiž tendenci chytit co nejpevněji co nejrychleji. Ale to může našeho partnera celkem spolehlivě odradit. Jakým chováním si tedy v novém vztahu škodíme nejvíce?
... další články v kategorii
Vši třeste se – Na trhu je nová zbraňPublikováno 18.6.2018, 17:57
Většina z nás už alespoň jednou zažila příchod svých ratolestí přinášejících nepříjemnou zprávu: „Mami, ve třídě máme vši.“ Co v takové situaci dělat? A existuje snad nějaké univerzální řešení, jak se s touto špatnou zprávou rychle a účinně vypořádat? Odpovědi naleznete v následujícím článku.
Zdravé zvyky, se kterými to přehánímePublikováno 23.6.2018, 12:48
Staré moudro praví – všeho moc škodí. I dobrých věcí může být moc, byť se takové prohlášení zdá jako rouhavé. A existuje v našich životech spousta zvyků, které máme, které jsme si osvojili, nebo které se snažíme natvrdo zařadit do naší rutiny, se kterými to ale ve skutečnosti přeháníme. A buď si tak vyloženě škodíme, nebo ubíráme efekt, které by mohly zvyky mít, nebo... vyhazujeme peníze. Tak proč si třeba nečistit tak moc zuby?
Koktejl pro dokonalou očistuPublikováno 17.6.2018, 19:40
Pokud chceme posílit imunitu, zlepšit kvalitu pleti a dokonce i třeba i psychický stav, měli bychom se zaměřit na detoxikaci organismu... respektive na zbavení se odpadu z našich střev. Jestli si můžeme dietními změnami vyčistit krev, ledviny, játra a další orgány, to je stále ještě sporné. Ale když se zasadíme o správnou střevní mikroflóru, všechny procesy v našem těle budou probíhat mnohem lépe. A přesně o to při detoxikaci jde.
Co může znamenat nevysvětlitelné přibíráníPublikováno 27.5.2018, 18:00
Chodíte cvičit úplně stejně pravidelně, k žádným dramatickým změnám v jídelníčku nedošlo, ale ručička váhy nezadržitelně ukazuje víc a víc nahoru? Možná jsme změnili antikoncepci, možná se změnilo něco jiného. Co když je ale přírůstek váhy signálem, že s naším tělem není něco v pořádku? Co jsou nejčastější (zapírané) příčiny přibývání a váze? A co může být doopravdy problém?
Podceňované důvody psychické bolestiPublikováno 18.5.2018, 15:16
Všichni máme nějaká traumata. Všem se nám v životě přihodily události, bez kterých bychom se obešli (byť jsme z nich možná vytěžili cenné zkušenosti, poučili se, vyrostli). Při jakémkoliv stresu, který zažíváme, také hledáme rovnováhu mezi tím, co zažíváme, a co si o naší bolesti myslí okolí – jak moc nám vlastně dává za pravdu, jako validuje naše emoce. Existuje ale spousta příčin naší emocionální bolesti, které nemají v široké veřejnosti tolik pochopení.
Detoxikační koupel chodidelPublikováno 9.5.2018, 15:57
Příznivci alternativních podpůrných prostředků pro detoxikaci těla už určitě slyšeli o tom, že jedním z nejlepších způsobů detoxikace je působení přes naše chodidla. Stimulací chodidel například díky koupelím můžeme dosáhnout lepší funkce imunitního systému, lepšího prokrvení a funkce svalů, zlepšení spánku a obecně funkcí našich vnitřních orgánů. Jak to funguje? A jak si připravit domácí detoxikační koupel chodidel?
... další články v kategorii
© 2004-2018 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt