MAGAZÍN

Nejnovější
Prasátko Peppa – přátelská a starostlivá hrdinkaPublikováno 20.11.2017, 9:37
Prasátko Peppa je oblíbená hrdinka seriálu, který zbožňují všechny děti ve věku od 2 do 6 let. Malé děti milují růžové, roztomilé prasátko, které je velmi energické, rozesmáté, veselé a tvořivé.
Jak se doma zbavit negativní energiePublikováno 22.11.2017, 12:21
Spousta z nás nevěří na geopatogenní zóny, negativní energii, na vliv lidí, kteří žijí kolem nás nebo žili na místech před námi, na energie, které po sobě nechávají návštěvy, na ulpívání cizího neštěstí a smutku. Ale možná troška z té spousty si všimla, že zdaleka ne všude v domech, bytech nebo chalupách se spí dobře, sedí a vykládá dobře nebo jen je dobře o samotě. Mnoho z nás to ani neanalyzuje, jen se zvedne a jde pryč. Co doporučují staletí pozorování negativních energií? Jak se jich zbavit?
Mužská přiznání – z jakých důvodů může vztah skončit?Publikováno 21.11.2017, 18:16
Aneb Co by ženy neměly podceňovat. Protože brát něco jako samozřejmost, a partnera obzvláště, je až moc obvyklé. Možná si myslíme, že bychom spolu přece měli zůstat v dobrém i zlém, tak našemu vztahu troška té bezohlednosti neublíží. Opak je ale pravdou, už dávno nám za zády nestojí výstraha společnosti, která nedovoluje rozchody, rozvody ani odloučení. Vybrali jsme pro vás několik příkladů, jak může vztah skončit, i když si myslíme, že děláme všechno dobře.
Vaječné skořápky nevyhazujte, budou se hoditPublikováno 17.11.2017, 12:40
Vajíčka v hojném množství využívá snad každá domácnost. Je to univerzální a velmi zdravá potravina, o benefitech obsahu bílkovin, tuků, minerálů a vitamínů máme povědomí tak nějak všichni. Co ale málokdo ví je, že vaječné skořápky nám můžou být také více než k užitku. Kromě toho, že nám mohou posloužit jako vynikající zdroj vápníku (ano, i my je můžeme jíst!), tak nám také umí odstranit usazeniny z nádobí, naostřit čepele nebo vybělit prádlo.
Když měníte tělo, mění se i myslPublikováno 17.11.2017, 12:40
Někdo má sport a zdravé stravování naučené odmala, není to pro něj nic nového, nepřirozeného ani výjimečného. Současná mladá generace má ke zdravému životnímu stylu rozhodně blíž než ta, která ji vychovala. A tak je rozhodnutí změnit své tělo k lepšímu často provázeno dalšími jevy, které souvisí se změnou životního stylu a především nastavení mysli obecně. Co se stane, když se rozhodneme přestat s televizí a vepřovým a rozhodneme začít se sportem a salátem?
Pevnější prsa? Víme, jak na toPublikováno 13.11.2017, 16:30
Kdo má rovné vlasy, chce vlnité, kdo má kudrny, netouží po ničem jiném než po poddajných a jemných rovných vlasech. A s našimi ňadry je to podobné. Velikost, pevnost, tvar... vždycky bychom věděly, co vylepšit. Pokud nechceme investovat do nákladných a invazivních operací, můžeme volit cestu přirozenějšího zpevnění. A rozhodně se nemusíme nijak omezovat, stačí sem tam poupravit aspekty naší životosprávy a je to.
Polenta úplně jinakPublikováno 10.11.2017, 15:44
Polenta je suchá směs na přípravu kukuřičné kaše, se kterou jsme pravděpodobně už mnohokrát setkali. Připravuje se z kukuřičné mouky, vody a soli, ale my si ji většinou kupujeme hotovou, kterou stačí jen uvařit. Používáme ji jako přílohu nebo samostatné jídlo, ale kukuřice sama o sobě je i ve formě polenty naprosto vynikajícím zdrojem mnoha prospěšných látek. A my pro vás máme recept na to, jak ji využít netradičně, ale zato velmi, velmi efektivně. Kukuřičný džus si zamilujete!
Mléko z konopných semen, elixír nejen pro sportovcePublikováno 7.11.2017, 13:12
Nechme stranou diskuze o tom, jestli a jak obyčejné kravské mléko našem uzdraví škodí/prospívá/nedělá nic. Každé tělo je jiné a každému také něco jiného vyhovuje. Faktem zůstává, že laktóza obsažená v mléce je jedna z forem cukru, takže když se pokoušíme omezit jejich příjem, není vypuštění mléčných výrobků od věci. Nicméně důvodů pro rozhodnutí se pro alternativy k mléčným výrobkům může být nespočet. A jedna z nejzdravějších je mléko z konopných semínek.
Jak do jídelníčku zařadit více kurkumyPublikováno 2.11.2017, 15:51
Kurkuma je pro naše tělo malý zázrak. Prokázala to jak historie a zkušenost, tak mnoho vědeckého bádání. Působí proti rakovině, zlepšuje funkce mozku, reguluje metabolické procesy, čistí krev upravuje zažívání, působí proti nachlazení, umí pomoct s kdejakým kožním problémem... jenomže. V naší kuchyni není zdaleka tak tradiční, jako jinde na světě. A tak máme sem tam problém ji vůbec konzumovat. Jak zařadit kurkumu do našich jídelníčků a čerpat tak z nepřeberného množství jejích pozitivních účinků na zdraví?
Léčivá moc česnekuPublikováno 31.10.2017, 19:12
Česnek patří k české (a nejen české) kuchyni naprosto neodmyslitelně, není skoro ani možné, abychom se s ním nesetkali. Ale zatímco mnoho z nás ho používá jako ingredienci při vaření a slaném pečení, naše pozornost by se měla soustředit také na jeho léčivé účinky. Protože jich je doopravdy hodně a rozhodně bychom mu měli dát šanci – nevyléčí jen nachlazení, ale slouží jako prevence rakoviny, stará se o náš krevní tlak a zažívání. A pokud nás odrazuje česnekový dech? I na to máme řešení!
To nejlepší z dýní – semínkaPublikováno 20.10.2017, 13:50
Podzim je tradičně vrcholem dýňové sezóny. A zatímco většina z nás se věnuje zavařování, pečení a vaření pokrmů z dýní, stále častěji se naše pozornost obrací také ke „zbytkům“, které bychom za normálních okolností společně s odkrojenými kousky vyhodili. Řeč je o dýňových semínkách, superpotravině, která by neměla chybět v jídelníčku nikoho z nás. CO všechno semínka obsahují, proč si je dopřávat a jak z nich získat to nejlepší?
Švestky – modrý odstín podzimuPublikováno 2.10.2017, 12:19
Milovníci jablečných a hruškových koláčů už pravděpodobně toužebně očekávali podzim. Aby ne. Právě v tomto období nakoupí své oblíbené ovoce z českých zdrojů, čerstvé, voňavé a za velmi výhodné ceny. Podzim ale nehraje jenom zlatavými barvami. Je pestrý a pestrá je i jeho škála chutí. Vpusťte si tentokrát do kuchyně trochu modré a vyzkoušejte úžasné a všestranné švestky.
... další články v kategorii
Pevnější prsa? Víme, jak na toPublikováno 13.11.2017, 16:30
Kdo má rovné vlasy, chce vlnité, kdo má kudrny, netouží po ničem jiném než po poddajných a jemných rovných vlasech. A s našimi ňadry je to podobné. Velikost, pevnost, tvar... vždycky bychom věděly, co vylepšit. Pokud nechceme investovat do nákladných a invazivních operací, můžeme volit cestu přirozenějšího zpevnění. A rozhodně se nemusíme nijak omezovat, stačí sem tam poupravit aspekty naší životosprávy a je to.
Týdenní plán pro sjednocení barvy pletiPublikováno 10.11.2017, 15:43
Ať už máme jakoukoliv pleť, skoro vždycky si umíme představit, že by byla o trochu lepší. A to „lepší“ může znamenat cokoliv – méně vrásek, méně akné, méně suchá, více sjednocená. Každý stav si žádá speciální zacházení, ale pokud chceme sjednotit barvu pleti, máme pro vás řešení, jehož výsledky uvidíte už po týdnu. Jak na to?
Jak využít noc naplnoPublikováno 2.11.2017, 15:52
Spánek bereme jako regeneraci těla i restart a odpočinek mysli. Je to ale také v průměru osm hodin, které můžeme využít i jinak. Respektive můžeme doplnit nezbytný odpočinek o hloubkovou péči o naše vlasy, pleť, pokožku, řasy a tak dále. Maličkosti, které mohou mít na naši krásu velký, velký vliv- a některé zázraky se doopravdy dějí přes noc!
Sezóna padajících vlasůPublikováno 30.10.2017, 20:17
Možná jste si v poslední době všimli, že vám vlasy padají o dost více, než je zvykem. To, že na podzim ztrácíme mnohem víc vlasů než jindy přes rok, není žádný mýtus. A tak se nelekejte, pokud v kartáčích, hřebenech, na podlaze, v autě a všude ve svém okolí budete nacházet více svých vlasů. Podzimní „pelichání“ je normální – pro ženy. Co jiného ale může způsobit padání vlasů? A čeho to může být příznakem?
Jak na mladistvě vypadající a zdravé vlasyPublikováno 27.10.2017, 17:39
I na vlasech je poznat náš věk, a to zdaleka ne nutně jen kvůli šedinám. Vlasy s postupem věku ztrácejí pružnost, lesk a přirozený pohyb, který působí dojmem zdraví a mladistvosti. Místo toho, abychom hledali lepší a lepší prostředky na styling, možná bychom se měli zaměřit na místa, která jsou o trochu výše. A to na vlasové kořínky. Ty produkují nezbytné přirozené látky (oleje), které vlasy chrání a vyživují.
Jak připravit pleť na zimuPublikováno 17.10.2017, 12:56
Zima chystá na naši pleť opět zvýšenou zátěž. Nejen teplota, ale také zhoršená kvalita vzduchu, přechody z tepla do zimy, nedostatek slunečního záření, změna biorytmu, jiná výživa, méně vitamínů, a tak dále, a tak dále. Na přípravu není nikdy moc brzo, takže pojďme už uprostřed podzimu myslet na to, aby naše pokožka přežila zimu ve zdraví a co nejlepší kondici.
... další články v kategorii
Prasátko Peppa – přátelská a starostlivá hrdinkaPublikováno 20.11.2017, 9:37
Prasátko Peppa je oblíbená hrdinka seriálu, který zbožňují všechny děti ve věku od 2 do 6 let. Malé děti milují růžové, roztomilé prasátko, které je velmi energické, rozesmáté, veselé a tvořivé.
Jak na to s dvojčatyPublikováno 3.11.2017, 11:47
Pro většinu lidí je zjištění, že čekají miminko, radostnou událostí. Ale když přijde řeč na fakt, že to nebude jedno, ale dvě, spousta z nás zrozpačití. Všechno je těžké, zvlášť když je to poprvé, ale dopřát si rovnou dvojnásobek od všeho? Radost ochlazená studeným potem nás polije i při pouhém pomyšlení. Ale generace a generace rodičů zvládly péči o dvojčata (i víc!) a naštěstí pro nás formulovaly pár dobrých rad, jak se z toho nezbláznit.
Proč „Opatrně!“nefungujePublikováno 3.11.2017, 11:47
Je úkolem i údělem každého rodiče dávat pozor na své dítě. Miminka a batolata máme pod neustálým dohledem, učíme je, jak objevovat, ale zůstat v bezpečí. Jak děti rostou, vyžadují a dostávají přirozeně mnohem více svobody a my nad nimi ochrannou ruku ani bdělé oko neudržíme dvacet čtyři hodin denně. A tak se z fráze „Opatrně!“ stane vlastně takové zaklínadlo, které pronášíme vždycky, než našeho drobečka spustíme z dohledu. Jenomže tohle zaklínadlo nefunguje. Proč?
Dítě číslo dvěPublikováno 30.10.2017, 20:17
Vždycky jste plánovali mít více dětí? Dříve či později přijde čas, kdy se rozhodnete (nebo to náhoda zařídí za vás) svou domácnost rozšířit o dalšího nového člena. Ale jsou věci, na které se patrně nelze připravit. Ale je dobré o nich aspoň vědět – protože s příchodem druhého dítěte to zdaleka nebude tak, jako s příchodem toho prvního. Jaké jsou nástrahy dvoučetného rodičovství? Jaké jsou strachy a novinky, se kterými se rodiče potýkají?
Co své děti neučíme (ale měli bychom)Publikováno 30.10.2017, 20:16
Naučit své děti říkat prosím a děkuji je teprve začátek. Mezi způsoby, ke kterým bychom měli naše děti vést, patří i komplikovanější strategie, zvyky které zasahují život více komplexně. Když naše dítě povedeme k „dobrým způsobům“, bude se jim mnohem lépe existovat mezi lidmi, budou sebevědomé, ale ohleduplné, respektující a citlivé. A také mnohem klidnější a spokojenější, protože vždycky budou vědět, jak udělat správnou věc.
Poporodní splín, deprese, psychóza? Hlavně je nepodcenitPublikováno 26.10.2017, 15:39
Jsou témata, o kterých se ví, ale moc se o nich nemluví. Protože na narození miminka, zvlášť toho prvního, je přece všechno krásné! Nemusí to být ale úplně pravda. Žena je připravená na bolest, která ji čeká na těle, ale málokdy počítá s tím, že ji po porodu nečeká ta pověstná euforie, ale dny, týdny a v nejhorším případě i měsíce depresí, špatné nálady, úzkosti, strachů a únavy.
... další články v kategorii
Jak se doma zbavit negativní energiePublikováno 22.11.2017, 12:21
Spousta z nás nevěří na geopatogenní zóny, negativní energii, na vliv lidí, kteří žijí kolem nás nebo žili na místech před námi, na energie, které po sobě nechávají návštěvy, na ulpívání cizího neštěstí a smutku. Ale možná troška z té spousty si všimla, že zdaleka ne všude v domech, bytech nebo chalupách se spí dobře, sedí a vykládá dobře nebo jen je dobře o samotě. Mnoho z nás to ani neanalyzuje, jen se zvedne a jde pryč. Co doporučují staletí pozorování negativních energií? Jak se jich zbavit?
Vaječné skořápky nevyhazujte, budou se hoditPublikováno 17.11.2017, 12:40
Vajíčka v hojném množství využívá snad každá domácnost. Je to univerzální a velmi zdravá potravina, o benefitech obsahu bílkovin, tuků, minerálů a vitamínů máme povědomí tak nějak všichni. Co ale málokdo ví je, že vaječné skořápky nám můžou být také více než k užitku. Kromě toho, že nám mohou posloužit jako vynikající zdroj vápníku (ano, i my je můžeme jíst!), tak nám také umí odstranit usazeniny z nádobí, naostřit čepele nebo vybělit prádlo.
Nevíte si rady s výběrem dětské knihy? Poradí Egbot!Publikováno 9.11.2017, 23:27
V záplavě knížek pro děti někdy není lehké se zorientovat a najít přesně tu pravou, která oslní malého knihomola. Rodičům i všem ostatním nyní může pomoci speciální technologická novinka, tzv. Chatbot. Toho pro své zákazníky zprovoznilo nakladatelství Egmont a pojmenovalo ho Egbot. S Egbotem si můžete o tipech na správný knižní dárek popovídat na facebookovém profilu nakladatelství, přímo v jeho messengeru.
Jak posílit imunitu na poslední chvíliPublikováno 7.11.2017, 13:13
Sezóna chřipek, nachlazení a rýmy je v plném proudu a za chvíli se nás zima zeptá, co jsme dělali v létě. Popravdě jsme na zimu asi moc nemysleli, natož abychom se systematicky věnovali posilování imunity přes celý rok. A s prvním zakašláním našich dětí našeho partnera nebo nás samotných si začneme vyčítat, že jsme už dávno měli nasadit aspoň vitamin C. Jak posílit imunitu, když na ni útočí bacily ze všech stran?
Můžeme se vůbec zbavit tuku z břicha?Publikováno 7.11.2017, 13:12
Tuk na břiše není zdaleka jen výsadou lenivých mužů, ukládání tuku na břiše se týká i žen. A tak by měla obě pohlaví zpozornět – tuk na břiše je totiž mnohem nebezpečnější než ten, který se nám ukládá na končetinách. Jeho nebezpečí spočívá jak v jeho vzniku, tak v efektu, který může mít a má na naše zdraví. Jak se ho co nejúčinněji zbavit?
Triky s perlivou vodouPublikováno 31.10.2017, 19:12
Dejme na chvíli stranou perlivé limonády a slazené nápoje, o tom, jaký má jejich konzumace vliv na naše zdraví se můžeme denně dočíst nepřeberné množství odstrašujících informací. Jak je na tom ale obyčejná perlivá voda? Je její pití pro nás taky škodlivé? Jak vlastně bublinky působí na naše tělo? A věděli jste, že má perlivá voda mnohem více použití v domácnosti, než je jen osvěžení a dodržování pitného režimu?
... další články v kategorii
Mužská přiznání – z jakých důvodů může vztah skončit?Publikováno 21.11.2017, 18:16
Aneb Co by ženy neměly podceňovat. Protože brát něco jako samozřejmost, a partnera obzvláště, je až moc obvyklé. Možná si myslíme, že bychom spolu přece měli zůstat v dobrém i zlém, tak našemu vztahu troška té bezohlednosti neublíží. Opak je ale pravdou, už dávno nám za zády nestojí výstraha společnosti, která nedovoluje rozchody, rozvody ani odloučení. Vybrali jsme pro vás několik příkladů, jak může vztah skončit, i když si myslíme, že děláme všechno dobře.
To, co prožíváte, možná není depresePublikováno 13.11.2017, 16:30
I když váš setrvalý psychický stav možná splňuje mnoho kritérií, podle kterých jste vyhodnotili, že se o depresi jedná. Mnoho z nás se snaží první souboj se špatnými psychickými stavy vybojovat samo, takže cesta ke specialistovi je o trochu delší, než by bylo často zdrávo, najdeme ale mnohé případy, kdy odbornou pomoc nepotřebujeme. Potřebujeme jen otevřít oči.
Raději skončete vztah s...Publikováno 13.11.2017, 16:30
Varovná znamení vidí všichni, kromě těch, kterých se nejvíc týkají. Pro každé chování naší drahé polovičky máme ospravedlnění, omluvu, vysvětlení. A když se potom rozejdeme, najednou vidíme křišťálově jasně všechno, co jsme do té doby vidět odmítali. Existuje ale pár univerzálních rad, s jakým člověkem bychom neměli vztah navazovat, udržovat a už vůbec ne si ho brát nebo představovat rodině. Jaké vlastnosti znamenají velkou červenou stopku?
Proč náš partner nechce radu, ale pochopeníPublikováno 3.11.2017, 11:48
Máte za sebou dlouhý, těžký den, kdy se vám hroutilo všechno – od práce po rodinné patálie, po cestě domů byla nehoda, zácpa, nestihli jste nakoupit, spěcháte domů. A pak vám partner řekne něco, co spustí hotovou tsunami negativních pocitů. Rozkřičíte se, rozpláčete, ale on vás uklidní: „Omlouvám se, už mi to nemusíš vysvětlovat, vím, proč tak reaguješ a je mi líto, co se stalo. Nenechám nikoho a nic, aby ti ublížil. Pojď sem.“ A obejme vás. Že to nezní moc pravděpodobně? Taky není. Ale lákavě? To teda ano.
Co mají společného láska a strachPublikováno 1.11.2017, 13:27
Můžeme to říct hned na začátku. Oba dva tyto pocit můžou být příčinou, že zůstáváme ve vztahu. A evidentně jedna z nich je dobrá, ta druhá nikoliv. Všichni známe páry, o kterých víme, že to prostě není ono. Že bychom je mohli popsat všemi možnými slovy, jenom ne jako šťastné. A vždycky si říkáme, že tam musí nějaká láska být, i když ji nevidíme, proč jinak by spolu zůstávali? Odpověď zdaleka bohužel není tak romantická.
Jak co nejdřív poznat spřízněnou dušiPublikováno 20.10.2017, 13:49
Je váš nový partner ten pravý? Čeká vás s ním naplňující a šťastný život? To jsou otázky, které si klademe na začátku vztahu, který jsme neměli v úmyslu brát na lehkou váhu, všichni. Dá se ale příslovečná spřízněná duše poznat hned v začátcích? Dobrá zpráva je, že ano. A hned na úvod pro vás máme malou nápovědu – když se řekne „spřízněná duše“ a vám se vybaví na mysli jeden konkrétní člověk, už to se dá považovat za slibný začátek.
... další články v kategorii
Když měníte tělo, mění se i myslPublikováno 17.11.2017, 12:40
Někdo má sport a zdravé stravování naučené odmala, není to pro něj nic nového, nepřirozeného ani výjimečného. Současná mladá generace má ke zdravému životnímu stylu rozhodně blíž než ta, která ji vychovala. A tak je rozhodnutí změnit své tělo k lepšímu často provázeno dalšími jevy, které souvisí se změnou životního stylu a především nastavení mysli obecně. Co se stane, když se rozhodneme přestat s televizí a vepřovým a rozhodneme začít se sportem a salátem?
Nachlazení? Kašel? Bolest v krku?Publikováno 13.11.2017, 9:14
S nástupem chladnějšího počasí, zvláště poránu a večer, přichází také období zvýšeného výskytu onemocnění dýchacích cest. Nachlazení, kašel, bolest v krku..všichni to důvěrně známe. Právě tak začíná většina infekcí dýchacích cest. Jsou to nejčastější nemoci vůbec. Dospělí onemocní v průměru 3x ročně, děti ale daleko častěji, statistiky uvádí až 12 x ročně.
Co znamená pozitivní přístup k vlastnímu těluPublikováno 2.11.2017, 15:51
Žít v současnosti není jednoduché. Z jedné strany se na nás už celá desetiletí valí nároky na to, jak má vypadat perfektní tělo, obličej, vlasy, obočí, nehty a tak dále, ze strany druhé začínáme být pomalu ale jistě masírování hnutím o pozitivním přístupu k vlastnímu tělu navzdory jeho nedokonalostem, chybám a hendikepům. Jak tyto dva proudy skloubit? A jsou vůbec protichůdné, neříkají náhodou to samé?
Pomocníci pro pohodové mateřstvíPublikováno 30.10.2017, 7:25
Mateřství patří mezi nejkrásnější období v životě ženy. Jak a čím tělu pomoci, abyste byla silná a plná energie a Vaše děťátko bylo zdravé a spokojené?
Karpální tunely, podceňované nebezpečíPublikováno 8.10.2017, 18:23
Bolest zápěstí mravenčení a pálení prstů, ztráta jemné motoriky, noční buzení bolestí v ruce. Všechny tyto příznaky provázejí syndrom karpálního tunelu, onemocnění, které postihuje čím dál více lidí. Jde o typické onemocnění z přetížení, z jednostranného pohybu. Postihuje nejčastěji ty, kdo pracují s počítačem, sbíječkou nebo kohokoliv, kdo vystavuje své zápěstí jednostranné zátěži, nekompenzovanému tlaku. Jak syndrom karpálního tunelu vypadá? Jak si pomoct doma a proč nezanedbávat léčbu?
Kdy může za špatný fyzický stav stresPublikováno 4.10.2017, 10:44
Ačkoliv to nechceme slyšet, troška stresu je nejen neškodná, dokonce i zdravá. Stresové reakce, které trvají od pár minut do pár hodin a prožíváme je jednou za čas, mohou stimulovat naši obranyschopnost a dlouhodobě imunitu posilovat. Takže i stres má svou „ideální míru“. Ale vzhledem k tomu, že ideální stav je vlastně obecně nedosažitelný, realita vypadá jinak. Přemíra dlouhodobého stresu ničí naše zdraví, a to snad všemi možnými způsoby. Jaké jsou nejčastější projevy nadměrného stresu na našem těle?
... další články v kategorii
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Kontakt | Facebook