MAGAZÍN

Nejnovější
5 nejlepších povlečení do dětských postýlekPublikováno 11.7.2017, 11:24
Chcete, aby se Vašemu malému broučkovi spalo jako v bavlnce a zdály se mu jen ty nejkrásnější sny? Máme pro Vás skvělou inspiraci na úžasná povlečení do dětské postýlky!
Nenápadná péče o rodičePublikováno 23.7.2017, 21:16
V každé rodině je něco, co ji dělá výjimečnou. V dobrém, často i v tom špatném slova smyslu. Když necháme stranou všechny ty rozvrácené případy a smutné rodinné příběhy, dříve nebo později se dostaneme do věku, kdy se budeme chtít našim rodičům tak trošku odměnit za to, že se o nás starali. Jak to můžeme udělat, aniž bychom se jich dotkli přemírou péče, kterou „ještě nepotřebují“?
Základy pro nestárnoucí pleťPublikováno 23.7.2017, 21:15
Přírodu nezastavíme, ale můžeme ji trošku ošálit, a tím nevyhnutelné stárnutí pleti zpomalit. Nikdy se nezbavíme dědičné zátěže a dispozic, ale můžeme se zbavit skoro všech nežádoucích vlivů, které má na naši pleť okolí. Nebo takových, kterým ji vystavujeme my sami. Dehydratace, volné radikály, nečistoty a špatné prokrvení – to jsou naši největší nepřátelé, když přijde na kvalitu pleti. Přinášíme vám pár tipů, jak vypadat co nejdéle co nejlépe.
(Téměř) zaručený způsob, jak najít toho pravéhoPublikováno 23.7.2017, 21:14
Jeden totiž existuje. Ale málokomu se líbí. Často kolem sebe slyšíme povzdechy, že partner či partnerka jsou takoví a onací, jak to a to nevyhovuje, vadí, co a proč nesnášíme. A pak se najednou ocitneme v situaci, kdy zůstaneme sami. Jak k hledání nového partnera vlastně přistoupit? Jak nebrat jenom to, co je, ale zároveň nepřebrat? A proč kolem sebe vidíme a slyšíme více nešťastných než šťastných konců?
9 kroků ke staromódně moderní atraktivitěPublikováno 19.7.2017, 19:01
Když se budete bavit se svými rodiči, bude starší generace žehrat na to, jak je ta současná nepochopitelně zkažená, zpohodlnělá a jak ji nechápou. Když se pobavíte s prarodiči, budou to samé říkat o svých potomcích (a vnoučatech ani nemluvě). Pravdou je, že každá generace má svá specifika, svůj vlastní kontext a historii, na kterou navazuje. Dnes je ale víc než kdy dřív znát, že vlastně nevíme, jací máme být – protože můžeme být, jací chceme.
Proč je salát špatně aneb nejrozšířenější omyly při dietáchPublikováno 19.7.2017, 19:00
Zbavit se přebytečných kil vypadá v záplavě informací někdy jako naprosto beznadějné snažení. Nevíme, po jaké dietě dříve sáhnout, komu věřit, co a jak na nás funguje, odkud to vlastně celé vzít. Dobrá zpráva je, že všechno chce hlavně klid. Ty nároky, které na sebe klademe, totiž zdaleka nemusí být tak vysoké. Stačí se vystříhat některým chybám, které při hubnutí dělá skoro každý, soustředit se na věci, které vynecháváme a všechno brát trochu méně vážně.
Nebezpečí skryté v rebarbořePublikováno 16.7.2017, 16:59
Ačkoliv se konzumace zeleniny (co reveň kadeřavá neboli rebarbora je) nedá než doporučit a měla by tvořit významnou složku naší stravy, u některých druhů bychom si měli dát pozor. I zdravý člověk by si tuto jarně letní nakyslou pochoutku měl dopřávat jen zřídka, a to ještě tepelně upravenou a ne ve velkém množství. Proč? A jak rebarbora společně s některou další zeleninou ohrožuje naše zdraví?
Tento olej pomůže při špatném zažívání i závislostechPublikováno 12.7.2017, 22:29
V posledních letech zažívá návrat k přírodním lékům a podpůrným prostředkům obrovský úspěch. Díky všem médiím, která rozšiřují popularitu některých potravin a koření, už víme, že například kurkuma, avokáda, brusinky, zázvor nebo ořechy a semínka jsou pro nás mnohdy větším požehnáním než hrst léků. Ve stínu svých slavných kolegů superpotravin se ale často nezaslouženě krčí méně známé poklady. A jedním z nich je i olej z černého pepře.
14 potravin s maximálním obsahem živin (a minimálním kalorií)Publikováno 10.7.2017, 11:33
Všichni víme, že na kaloriích nestojí a nepadá náš dietní svět. Naopak, jsou vlastně irelevantní, protože to, o co nám jde, jsou živiny. Výživové hodnoty, jako je podíl cukrů, tuků, bílkovin, vitamínů a minerálů, je to, co nás na potravinách zajímá. Ale přece jen... asi bychom se nezlobili, kdyby to šlo všechno pěkně skloubit. A proto pro vás máme seznam potravin (ano, je to ovoce a zelenina), které mají minimum kalorií, ale zato maximum „toho dobrého“.
Třicetidenní výzva – čistá voda!Publikováno 7.7.2017, 16:07
Všichni jsme už od dětství slýchali, že tělo je vlastně z většiny voda. Když jí nepřijímáme dostatek, nejen, že nefungujeme správně, ale máme také například okoralé rty, bolí nás hlava, točí se nám a jsme unavení. Jenomže pitný režim zdaleka netvoří jen čistá voda. Počítáme do něj čaje, minerálky, džusy, šťávy a všechno ostatní, co vypijeme. Co by se ale stalo, kdybychom jako tekutinu přijímali jenom vodu? Byli bychom zdravější, než bychom čekali.
Co a proč s angreštemPublikováno 26.6.2017, 7:18
Snad každý máme v rodině zahrádku, kde se keříky nebo stromky angreštu vyskytují. Jsou relativně nenáročné na pěstování, tak proč je tam nemít... ale kromě toho, že si angreštu sem tam přes léto zobneme, málokdy využijeme naplno jeho potenciál. Jeho plody jsou přitom naprosto skvělé pro očistu těla, obsahují tolik zdravých látek, že se zahanbí mnohé konzumovanější ovoce a co je naprosto vynikající – tepelnou úpravou o svoji účinnost nepřichází. Seznamte se se srstkou angrešt o trošku víc!
To nejzdravější, co můžete před spaním vypítPublikováno 7.6.2017, 0:55
Spalovat tuk, detoxikovat organismus, stabilně zvyšovat metabolismus, zlepšovat hydrataci? A to všechno v jednom nápoji? Ano, je to možné. Vyžaduje to od nás ale důslednost, pravidelnost a ochotu do sebe investovat trošku času každý večer. A pokud to všechno máme, není proč nenakombinovat úžasné účinky několika superpotravin a dalších prospěšných ingrediencí.
... další články v kategorii
Základy pro nestárnoucí pleťPublikováno 23.7.2017, 21:15
Přírodu nezastavíme, ale můžeme ji trošku ošálit, a tím nevyhnutelné stárnutí pleti zpomalit. Nikdy se nezbavíme dědičné zátěže a dispozic, ale můžeme se zbavit skoro všech nežádoucích vlivů, které má na naši pleť okolí. Nebo takových, kterým ji vystavujeme my sami. Dehydratace, volné radikály, nečistoty a špatné prokrvení – to jsou naši největší nepřátelé, když přijde na kvalitu pleti. Přinášíme vám pár tipů, jak vypadat co nejdéle co nejlépe.
Péče o pleť krok za krokemPublikováno 10.7.2017, 11:43
Asi už víte, jestli máte pleť normální, smíšenou, suchou nebo mastnou. Za ta léta, co se o sebe staráme trošku systematičtěji, než že si jen ráno a večer opláchneme obličej vodou, jsme už vyzkoušeli doopravdy mnohé. Od drahých krémů a přípravků po varianty z domácí spižírny nebo ledničky. Jenomže často ještě pořád tápeme. Jak záleží na teplotě vody, na tlaku, na přípravcích a na rutině? Máme si pořídit ten drahý elektrický kartáč na pleť, který sem tam zahlédneme v reklamě? A je lepší šetrná péče nebo agresivní peeling?
Minimalistický make-up na dovolenouPublikováno 27.6.2017, 18:14
Naše make-up rutina může být od naprostého základu až po hodinku před zrcadlem každé ráno. A pro ty, které se kloní spíše k tomu opačnému extrému, je balení make-upu na dovolenou tak trošku noční můra. Co je doopravdy nezbytnost a co můžeme nechat doma? Jaké jsou tipy na to, jak zajistit, aby nám make-up vydržel i v horku a zároveň nebyl nepřátelský k naší pleti? Co si s sebou určitě zabalit?
Nejlepší ingredience domácí peelingPublikováno 25.5.2017, 15:09
Peeling provádíme za účelem exfoliace, tedy odstranění odumřelých buněk z povrchu kůže. To by se nemělo dít vícekrát než jednou týdně, abychom zbytečně pleť nedráždili a nezanechávali ji zbytečně citlivou a vystavenou vnějším vlivům. Exfoliaci ovšem můžeme provádět buď poměrně drasticky, mechanicky, za pomocí chemických látek, nebo naopak jemně a přírodně. Jaké ingredience jsou do tzv. DIY peelingů nejlepší?
Zázvorový zábal pro spalování tukůPublikováno 8.5.2017, 10:05
Neexistuje způsob, jak se zdravě zbavit nežádoucích tukových zásob bez pohybové aktivity a změny jídelníčku. Existuje ale spousta berliček, kterými můžeme svou snahu podpořit a urychlit kýžený výsledek. Určitě už jste viděli v posilovnách, že si některé dámy balí stehna a/nebo břicho do potravinové fólie, aby se partie více potily a tím se z nich intenzivněji ztrácela voda. Tato metoda je efektivní trošku a jen krátkodobě, ale můžeme ji částečně využít i mnohem efektivněji. Se zázvorem a troškou skořice.
Sušení vlasů bez fénuPublikováno 28.4.2017, 15:49
Je to asi jediná možnost, jak dát vlasům na chvíli od „tepelné úpravy“ pokoj. Jenomže mnoho z nás to skoro nedělá, protože nemáme čas, ale většinou proto, že naše vlasy pak jednoduše nevypadají nic moc. Možná je to tím, že i na obyčejné sušení vlasů, kdy je necháte jen tak být, se musí chytře a je třeba se vyvarovat čtyřem základním chybám.
... další články v kategorii
Nenápadná péče o rodičePublikováno 23.7.2017, 21:16
V každé rodině je něco, co ji dělá výjimečnou. V dobrém, často i v tom špatném slova smyslu. Když necháme stranou všechny ty rozvrácené případy a smutné rodinné příběhy, dříve nebo později se dostaneme do věku, kdy se budeme chtít našim rodičům tak trošku odměnit za to, že se o nás starali. Jak to můžeme udělat, aniž bychom se jich dotkli přemírou péče, kterou „ještě nepotřebují“?
Děti, voda, bezpečí a pár tipůPublikováno 5.7.2017, 12:42
Doba dovolených je pro většinu z nás dobou slunce, opalování, cestování a samozřejmě vody. Moře, přehrady, jezera, koupaliště, bazény – to všechno je pro nás i naše děti zdrojem radosti, zábavy a v neposlední řadě taky ochlazení v parných dnech. Když ale máme s sebou u vody dítě, které ještě tak úplně není s vodou kamarád, je třeba na něj dávat pozor, a to pořádně. Jak přistupovat k dětem a vodě? Co bychom dělat měli, neměli a jaká nastavit pravidla?
Krize středního věku aneb Když si muž začne klást otázkyPublikováno 3.7.2017, 15:23
Zrychluje se všechno. Celý život, kariéra, informace, přístup k hmotným i nehmotným statkům. Ale také například nástup „středního věku“ a s ním spojené obávané krize. Není výjimkou, že dnes muži do třiceti stihnou to, co se kdysi zdálo jako sen i do padesáti, možnosti jsou nepřeberné a už jen vybrat si, kterou využijeme, z nás často vysává velké množství energie. Krize středního věku potká v životě drtivou většinu mužů. A její následky si odnášejí oni, zdraví, rodina i přátelé.
Aby vysvědčení nebyla noční můraPublikováno 28.6.2017, 15:51
Každý rodič chce, aby jeho dítě bylo lepší než on. Aby se vyvarovalo chyb, které jsme dělali, aby se životem lépe protlouklo. S tím tak trochu souvisí i to, že od svých dětí čekáme uspokojivé (a to může znamenat pro každého něco jiného) studijní výsledky. A zrovna teď je doba, kdy jde trošku do tuhého. Známky jsou uzavřené, děti ví, jaké budou, většinou to ví i rodiče. Co když ale známky nejsou takové, jaké bychom si je představovali? A co s neurózami, o kterých ani nevíme?
Opomíjený druhý trimestr a jeho příznakyPublikováno 22.6.2017, 13:32
Rozmezí od třináctého do dvacátého sedmého týdne těhotenství je považováno jako období klidu (před bouří). Zmizí nevolnosti a zvracení, ustálí se emoce a dokonce sexuální apetit je více méně zpátky (ne-li na vyšší úrovni). Každá žena by „se měla cítit dobře“, ale jsou příznaky druhého trimestru, které k těhotenství neodmyslitelně patří, ale moc se o nich nemluví. Jaké to jsou?
Co vám o mateřství nikdo neřeknePublikováno 19.6.2017, 13:16
Mít dítě je ta nejkrásnější věc na světě. Ale o tom se dočteme všude. Stejně tak najdeme sem tam varování, že ne všechno bude vždycky růžové, ale dětská láska nám to vždycky tisíckrát vynahradí. O tom, že zažíváme nevděk, zklamání, bolest, nejistotu a neustálý strach se zase tolik nemluví. Protože když dítě udělá první krůčky, řekne první slovo, začne chodit do školy nebo odejde na vysokou, všechny jeho úspěchy naše špatné pocity prostě vyresetují. To ale neznamená, že neexistují.
... další články v kategorii
5 nejlepších povlečení do dětských postýlekPublikováno 11.7.2017, 11:24
Chcete, aby se Vašemu malému broučkovi spalo jako v bavlnce a zdály se mu jen ty nejkrásnější sny? Máme pro Vás skvělou inspiraci na úžasná povlečení do dětské postýlky!
Proč je salát špatně aneb nejrozšířenější omyly při dietáchPublikováno 19.7.2017, 19:00
Zbavit se přebytečných kil vypadá v záplavě informací někdy jako naprosto beznadějné snažení. Nevíme, po jaké dietě dříve sáhnout, komu věřit, co a jak na nás funguje, odkud to vlastně celé vzít. Dobrá zpráva je, že všechno chce hlavně klid. Ty nároky, které na sebe klademe, totiž zdaleka nemusí být tak vysoké. Stačí se vystříhat některým chybám, které při hubnutí dělá skoro každý, soustředit se na věci, které vynecháváme a všechno brát trochu méně vážně.
Ploché bříško už zítraPublikováno 7.7.2017, 16:07
Máme na výběr z nepřeberného množství potravin, jídla, restaurací, chuťovek, sladkostí, nápojů... a tak není divu, že občas prostě nezvolíme nejlépe. Někdy si myslíme, že pro sebe děláme to nejlepší, a přitom si zaděláváme na problémy různého typu. Pocit nafouklého břicha je v současné době jedním z nejběžnějších problémů, které nás trápí. Jak se ho zbavit?
Jak se zchladit ve vedru? Pomůže máta i kokosPublikováno 5.7.2017, 12:41
Léto s sebou nutně nese taky občasný povzdech, že je jako venku hezky, ale zas tak hezky by být nemuselo. Pokud se nepohybujeme v blízkosti klimatizace a třeba ještě k tomu vedra nesnášíme nejlépe, můžou být letní teploty pro nás někdy i tak trochu za trest. Můžeme ale své tělo malinko obelstít a donutit ho, abychom v horku lépe fungovali. Chce to jenom malinko změnit stravu, pitný režim a třeba i oblečení.
Takové změny těla při hubnutí nechcemePublikováno 3.7.2017, 15:23
Když už nám přestalo být –náct a náš věk začíná trojkou a výše, provází náš život tolik změn – a některé z nich bychom rozhodně nečekali. Mnoho z nás se rozhodne zhubnout. Můžeme k tomu mít jakékoliv důvody, můžeme na to jít rychle, pomalu, s jojo efektem, bez něj, pohybem, stravou, vyváženě, podle diet... a tak dále. Tak jako tak se naše tělo změní. Ale zdaleka ne jen v tom dobrém slova smyslu. Co se začne s tělem dít? A jak tomu předcházet?
5 největších mýtů v redukčních dietáchPublikováno 26.6.2017, 7:18
Shodit nějaké to kilo, takové přání potkalo v životě každého z nás. A většina z nás se o to někdy i snažila. Mohli jsme vyzkoušet stovky diet, různých pohybových cvičení, časem se dopracovat k vytouženému výsledku nebo jsme se prostě smířili s tím, že jinak už věci nebudou. Tak jako tak, všechny naše pokusy jsme si pravděpodobně sami znepříjemňovali nebo dokonce sabotovali sami, protože „se říká, že když chceš zhubnout, musíš...“
... další články v kategorii
9 kroků ke staromódně moderní atraktivitěPublikováno 19.7.2017, 19:01
Když se budete bavit se svými rodiči, bude starší generace žehrat na to, jak je ta současná nepochopitelně zkažená, zpohodlnělá a jak ji nechápou. Když se pobavíte s prarodiči, budou to samé říkat o svých potomcích (a vnoučatech ani nemluvě). Pravdou je, že každá generace má svá specifika, svůj vlastní kontext a historii, na kterou navazuje. Dnes je ale víc než kdy dřív znát, že vlastně nevíme, jací máme být – protože můžeme být, jací chceme.
11 znamení, že jsme v doopravdy nezdravém vztahuPublikováno 16.7.2017, 16:59
Nikdo z nás už si asi nemyslí, že trávíme roky svého života ve vztazích jen za účelem reprodukce. Ať už je záměr přírody jakýkoliv, obecně by mělo platit, že člověku se prostě ve vztahu lépe žije. Ale co když je právě vztah zdrojem nepohody a vlastně možná i neštěstí? Často o tom ani nevíme. Protože zvyk je železná košile a známé zlo je lepší než to neznámé. A jak to naše známé zlo často vypadá? A podle čeho poznáme, že bychom se možná měli probudit?
Pět pochopení pro spokojenější životPublikováno 14.7.2017, 21:30
Často máme své vlastní štěstí a spokojenost ve vlastních rukách víc, než si myslíme nebo připouštíme. Všichni jsme více či méně oběťmi svých vlastních zkušeností a na základě nich vytvořených představ o tom, jak naše okolí funguje. Někdy jsou to nedorozumění, předpoklady, konstrukty a nesprávná vyhodnocení, která nás drží zpátky a kvůli kterým se nechováme tak, jak by nám bylo přirozené. Existuje pět náhledů na okolí, které bychom si měli všichni alespoň maličko poupravit.
Odpustit neznamená znovu důvěřovatPublikováno 11.7.2017, 17:20
Křivda, zrada, ztráta důvěry, bolest. Snad každému z nás v životě někdo blízký ublížil, ať už nevědomky, nebo záměrně. A komu ne, ten má velké štěstí. Každý se s narušením důvěry ve vztahu (a zdaleka nemusí jít jen o vztah partnerský) vyrovnává jinak, někdy zrada zasadí vztahu takové rány, které již nejdou zahojit. A i když se přimějeme odpustit, navázat na předchozí důvěru je úplně jiný příběh.
Nejběžnější příčiny krachu vztahuPublikováno 30.6.2017, 13:11
Ačkoliv je spousta lidí, kteří přísahají na single život, přirozeností člověka je prahnout po intimitě, po vztahu, po životě ve dvou. Ale všechno je o trošku složitější, než to na první pohled vypadá, a často je to také složitější, než čekáme a než by se nám líbilo. Statistiky rozvodovosti mluví samy za sebe, statistiky toho, proč vztah skončí ještě před manželstvím, budou podobné. Jaké jsou nejčastější věci, které vztah s jistotou pokaždé zabijí?
Pět stádií lásky a proč většina skončí u třetíhoPublikováno 21.6.2017, 14:04
Snad kromě dětí není v životě člověka krásnější okamžik, než ten, kdy najde lásku. Ten pravý partner, který naši lásku opětuje, se stane nejdůležitější součástí našeho života a my plánujeme žít po jeho boku až do skonání světa. ...tak jak je možné, že tolik manželství končí rozvodem? Kam se ta láska ztrácí? Proč pomíjí? Mnoho párů neunese vztahovou dynamiku, tedy fakt, že časem „už to není jako dřív“.
... další články v kategorii
(Téměř) zaručený způsob, jak najít toho pravéhoPublikováno 23.7.2017, 21:14
Jeden totiž existuje. Ale málokomu se líbí. Často kolem sebe slyšíme povzdechy, že partner či partnerka jsou takoví a onací, jak to a to nevyhovuje, vadí, co a proč nesnášíme. A pak se najednou ocitneme v situaci, kdy zůstaneme sami. Jak k hledání nového partnera vlastně přistoupit? Jak nebrat jenom to, co je, ale zároveň nepřebrat? A proč kolem sebe vidíme a slyšíme více nešťastných než šťastných konců?
Proč a jak se starat o zuby – dostatečně pečlivě!Publikováno 19.7.2017, 19:00
Stav našich zubů je do velké míry dědičný, to ale neznamená, že s tím nemůžeme nic dělat. Asi jsme naučení čistit si zuby dvakrát denně, hezky ráno a než jdeme spát. Stačí to ale? Kéž by ano. Bohužel, často si neuvědomujeme, že si tuby nečistíme jen proto, abychom měli svěží dech. Ale především proto, abychom ochránili sklovinu, zabránili vzniku zubních kazů a udrželi si chrup ne co nejbělejší, ale co nejzdravější! Co nám k tomu pomůže? A co nám zuby ničí a my to ani nevíme?
Locika jedovatá a proč se jí nebát. Naopak!Publikováno 10.7.2017, 11:40
Opium chudých/salátové opium? Lék na kašel? Afrodiziakum? Sedativum? Ano, to všechno je locika jedovatá, neboli latinsky lactuca virosa. Rostlinu využívali severoameričtí indiáni na léčbu různých nemocnění (ale také ji – a nejen oni – využívali k „rekreačním účelům), ještě v 19. století ji využívali také lékaři v situacích, kdy neměli po ruce opium. A my jsme na tento přírodní zázrak, který pomáhá bez vedlejších účinků, skoro zapomněli.
Alkohol? Příležitostně.Publikováno 1.7.2017, 21:33
Pokud jste byli někdy třeba na redukční dietě nebo jste se jen tak snažili omezit příjem prázdných kalorií (nebo jste se z jakýchkoliv jiných důvodů rozhodli nepít), asi vás překvapilo, jak moc různých efektů toto rozhodnutí přinese. Sem tam si dát skleničku nebo to roztočit jednou za dva měsíce na nějaké oslavě, to je asi norma běžného člověka. Nicméně... jak to vypadá, když se rozhodnete nechat si alkohol doopravdy na výjimečné příležitosti? Na co všechno přijdete?
Vyzkoušeno - co se stane, když přestaneme snídatPublikováno 29.6.2017, 15:40
Snídaně je základ dne. A to zejména při snaze o redukci hmotnosti. Ačkoliv existují názory, že lepší je nesnídat a nenastartovat si metabolismus, máme pak přes den menší hlad, popřípadě i takové, že snídat či nesnídat není zas až tak zásadní otázka, protože to na tělo nemá takový vliv, většinové přesvědčení (a zkušenost) jsou ve prospěch snídání. Co se stane, když toto jídlo začneme vynechávat?
6 nevinných věcí, které nám umí zvednout tlakPublikováno 24.6.2017, 14:05
Vysoký krevní tlak je jedním z největších zabijáků současné civilizace, procento úmrtí, za které můžou následky vysokého krevního tlaku, se odhaduje až na 25 % všech smrtí po čtyřicátém roku života. Hypertenze neboli velký tlak, který vyvíjí krev na naše cévní stěny, zvyšuje riziko infarktu, mozkové mrtvice, vzniku trombózy a trápí skoro pětinu obyvatel. Mnoho dalších se ale s vysokým tlakem neléčí. Každý s vysokým tlakem na sobě pozná, kdy je stav kritičtější. Někdy jde ale o naprosto nevinné příčiny.
... další články v kategorii
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Kontakt | Facebook