MAGAZÍN

Nejnovější
10 tipů, jak můžete každý den přirozeně podpořit rozvoj vašeho dítětePublikováno 19.9.2017, 18:52
Dětské hlavičky jsou zhruba od 2 do 8 let věku extrémně vnímavé k podnětům, které k nim přichází z okolí. Využijte toho a naučte se, jak přirozeně a nenásilně rozvíjet dovednosti svého potomka během běžných každodenních činností. Na co se zaměřit? Máme pro vás 10 tipů sestavených speciální pedagožkou Mgr. Ivanou Vlkovou.
Chcete žít zdravěji? Tohle udělejte ještě dnes.Publikováno 19.9.2017, 15:16
Nosíte v hlavě dlouho myšlenku na to, že byste se sebou „měli začít něco dělat“? Nezřetelné povědomí o tom, co by to vlastně mohlo být, je často důvodem proto, že odkládáme, odkládáme a nic se neděje a neděje. Dokud si to něco, co bychom se sebou měli začít dělat, nedefinujeme poměrně přesně, pravděpodobně se nic nestane. Takže co můžeme udělat ještě dnes, abychom z toho svého něčeho dostali konkrétní výsledky?
Dejte si řeřichuPublikováno 19.9.2017, 15:14
Na tuhle mrňavoučkou bylinku pravidelně zapomínáme, i když si to nezaslouží. Je to jedna z mála bylinek, která nám doma vyroste vždy a za všech okolností, v zimě, v létě, na slunci i ve stínu. A na rozdíl od listových salátů má poměrně výraznou a příjemnou chuť podobnou ředkvičkám, která ozvláštní nejen saláty, ale třeba taky paštiky, polévky, omáčky nebo maso.
Jak moc je naše atraktivita biologická?Publikováno 19.9.2017, 15:12
Není hezký, je ale vtipný a hodný. Víš, možná to není prvoplánová krasavice, ale ona mi prostě rozumí, je mi s ní moc dobře. Různých „omluv“ na vzhled partnerů lidí v našem okolí jsme už slyšeli jistě mraky. Vzhledem naopak moc často špatnou osobnost partnerů neomlouváme. Nebo rozhodně ne těch dlouhodobých. Jak to tedy je? Vybíráme si partnera na základě vlastností, vzhledu nebo něčeho úplně jiného? Jak se pere příroda s moderní společností?
Malé krůčky k plnohodnotnému dniPublikováno 19.9.2017, 15:11
Asi to známe, prostě žijeme tu rychle, tu pomaleji, někdy za jeden den zvládneme tolik, co za některý týden ani omylem. Tak to prostě je. Ale dobrý pocit z plnohodnotně nejen odpracovaného, ale i prožitého dne, ten je naprosto opojný. Jak pracovat na tom, abychom každý den prožili co nejsmysluplněji? A nejen pracovně, ale ve všech oblastech našeho života?
Co dělá muž, když doopravdy milujePublikováno 15.9.2017, 16:49
To, že slyšíte slova lásky, ještě často neznamená, že jim nutně musíte i věřit. Protože, jak už jsme se bohužel mnohokrát přesvědčili, slova často nic neznamenají, za muže mluví činy. A chování obecně. Nádavkem k tomu ještě nemusí být každý nutně natolik výřečný, aby nás zahrnoval doslovnými popisy svých citů k nám. Jak tedy poznáme, že muž, který je po našem boku, nás doopravdy miluje?
Dejte si řeřichuPublikováno 19.9.2017, 15:14
Na tuhle mrňavoučkou bylinku pravidelně zapomínáme, i když si to nezaslouží. Je to jedna z mála bylinek, která nám doma vyroste vždy a za všech okolností, v zimě, v létě, na slunci i ve stínu. A na rozdíl od listových salátů má poměrně výraznou a příjemnou chuť podobnou ředkvičkám, která ozvláštní nejen saláty, ale třeba taky paštiky, polévky, omáčky nebo maso.
Jak dodat koktejlům protein?Publikováno 6.9.2017, 9:29
Fenoménům ranních smoothie propadl celý svět. Koktejl z ovoce, zeleniny a dalších ingrediencí nám dovoluje zkonzumovat v přijatelné konzistenci i době tolik užitečných a prospěšných látek, které bychom jinak do sebe těžko dostávali celý den. Jedna věc ale ranním smoothies velmi často chybí – je jí dostatek bílkovin. Jak do mixérů dodat protein, aniž bychom do něj museli sypat proteinový prášek?
Sezóna červené řepyPublikováno 5.9.2017, 11:23
Beta vulgaris neboli červená řepa je u nás velmi populární kořenová zelenina. Kdo by si je nepamatoval ze školních jídelen, kdy jsme ji dostávali jako ne zrovna oblíbenou přílohu k hlavním jídlům. Ale ať už na ni vzpomínáme v dobrém, zlém nebo ji máme rádi, měli bychom pro ni ve svém jídelníčku udělat místo. Protože její léčivé účinky jsou známé už z dob antiky a do dnešních dní se nijak nezmenšily.
Maličké těstoviny orzoPublikováno 28.8.2017, 0:34
Už jste o nich slyšeli? Malinké těstoviny, často o nich mluvíme také jako o těstovinové rýži, jsou nezaslouženě opomíjenou potravinou, která je ideální jak k běžnému stravování, tak při dietním režimu. Jak to? Dodá totiž bílkoviny, sacharidy a vlákninu, kterou nemají běžné těstoviny ani bílá rýže. A to celé ještě v celkem zajímavé a zábavné formě, která je extrémně variabilní.
Ovoce a zelenina, které můžete skladovat měsícePublikováno 3.8.2017, 17:19
Určitě se všem už stalo (a ne jednou), že jsme krásné a čerstvé ovoce nebo zeleninu po pár dnech museli vyhodit, protože nám prostě shnila, zplesnivěla nebo se prostě dostala do takového stavu, v jakém už jsme ji konzumovat prostě nechtěli. Vždycky si vyčítáme ty peníze, které vlastně do odpadkového koše vyhazujeme jenom proto, že jsme zrovna neměli chuť. Ale proč si místo čerstvého špenátu, který zvadne, ještě než přijdeme z obchodu domů, nekoupíme hlávku zelí, která vydrží v lednici měsíce? Proč místo hroznového vína a kiwi, které do pár dní zhnědnou, nekoupíme třeba jablka? Ta totiž při teplotě lehce nad nulou vydrží měsíce taky!
Nebezpečí skryté v rebarbořePublikováno 16.7.2017, 16:59
Ačkoliv se konzumace zeleniny (co reveň kadeřavá neboli rebarbora je) nedá než doporučit a měla by tvořit významnou složku naší stravy, u některých druhů bychom si měli dát pozor. I zdravý člověk by si tuto jarně letní nakyslou pochoutku měl dopřávat jen zřídka, a to ještě tepelně upravenou a ne ve velkém množství. Proč? A jak rebarbora společně s některou další zeleninou ohrožuje naše zdraví?
... další články v kategorii
Make-up trendy pro ještě lepší nalíčeníPublikováno 28.8.2017, 0:35
Všechny ženy (a někteří muži) se v poslední době boomu make-up tutorialů, kanturování, falešných řas a dalších make-up kouzel trošku ztrácí. Zapomínáme na to, že to, co vidíme na internetu je jen málokdy make-up na každodenní nošení, navíc – i kdyby byl, přece jen ne každý z nás má ráno nějakou tu hodinku k dobru. Ze současných make-up trendů jsme pro vás vyzobali maličkosti, které se hodí doopravdy zařadit do své ranní rutiny.
Nejčastější make-up minikatastrofy a jak na něPublikováno 28.8.2017, 0:24
Spěcháme, nemáme čas, nemáme klid, nanášíme make-up v rychlosti, přes den se nezastavíme... a make-up nanášíme nebo opravujeme prostě trošku lajdácky, vždyť přece nejdeme na ples, no ne? Tak jako tak se občas objeví chybka, kterou je nutné opravit, ideálně co nejdřív. Jako jsou nejčastější momenty, kdy si ulevíme „Sakra!“ a chceme začít nanovo (nebo nad tím mávnout rukou a celý den trávit s vědomím, že jsme se na sobě dopustili beauty prohřešku a neopravili ho!)?
Základní pravidla pro pleť s aknéPublikováno 11.8.2017, 12:35
Akné není problém, který by se týkal výhradně dospívající mládeže. Často přetrvává až do pozdní dospělosti, takže místo toho, abychom řešili, který BB krém má nejvhodnější barvu, i v létě a těžkých parnech každé ráno nanášíme hutný krycí make-up. Mohlo by se zdát, že projevy akné, tedy kdy, kde a jak velký se nám objeví pupínek, nemáme vůbec pod kontrolou... nebo ne? Možná toho můžeme dělat víc, než bychom si mysleli.
Hydratace pleti a jaké děláme chybyPublikováno 11.8.2017, 12:34
S přibývajícími svíčkami na narozeninových dortech nám pomalu dochází, že pevnou, pružnou a mladistvou pleť nebudeme mít věčně. Jedna z věcí, kterou děláme od „jistého věku“ asi všichni, je, že se snažíme pleť hydratovat. Víme, že pleť máme čistit a sem tam ji namazat krémem. Ale... je zrovna takové „něco“ lepší než nic? Jaké chyby děláme, i když se snažíme o pleť starat? Třeba je na čase změnit svou hydratační rutinu!
Jak a co nakoupit ve výprodejíchPublikováno 8.8.2017, 14:54
Dvakrát do roka chystají všechny obchodní řetězce největší lákadlo pro naše peněženky – velké výprodeje. První vlna slev dorazí po Vánocích, ta druhá ke konci léta. A i když by se nám chtělo nakupit si všechny ty trendy kousky za třetinové ceny, pravděpodobně nemáme neomezený rozpočet. Proto je třeba nakupovat chytře. Co se vyplatí si ve výprodeji koupit a co ne?
Domácí facelift? Stačí vaječný bílekPublikováno 8.8.2017, 14:52
Vaječný bílek má pro naši pleť mnoho využití, krom toho, že vyživuje, proteiny v něm obsažené jsou doslova požehnáním pro pevnost a pružnost pleti, zajišťují její vypnutí a hladký a mladistvý vzhled. Nezanedbatelné je množství vitamínů a minerálů, které tvoří pro pleť blahodárnou masku. A když se nám bude chtít přidat některou z dalších speciálních ingrediencí, vyřešíme klidně také zarudnutí pleti, její hydrataci nebo nadměrnou mastnotu.
... další články v kategorii
Efektivní tipy pro efektivní matkyPublikováno 14.9.2017, 11:39
Taky si občas povídáte s kamarádkou a divíte se, jak je možné, že všechno tak s přehledem a úsměvem stíhá, zvládá a ještě při tom vypadá šťastně (a asi i je)? Máte někdy provinilý pocit z toho, že nejde všechno tak, jak jste si naplánovali, že se vaše organizace nedaří a vy s jazykem na vestě tak tak zvládnete to nejnutnější? Nebo jste zrovna vy matky, které jsou pro všechny ostatní vzorem? Tak jako tak se bude hodit pár tipů, jak mít všechno podstatní krásně pod kontrolou.
Nekonečná moc rodiče nad dítětemPublikováno 1.9.2017, 22:08
Každý otec a matka řeší, jestli své děti vychovávají dobře, jestli mohou být lepší, jestli nezpůsobují psychické újmy... prostě nad tím, jak ze svého dítěte vychovat co nejlepšího člověka. Jak se nám nový život formuje pod rukama, máme radosti z jeho úspěchů, sdílíme je, děláme si starosti, když věci nejdou nejlépe. A to bude trvat celý život. Protože dokud máme rodiče, tak jsme děti. Ať už je nám třicet, čtyřicet nebo padesát. Nebo i víc. A dokud máme děti, tak jsme rodiče.
Single rodič a jeho dítěPublikováno 19.8.2017, 14:39
Ne vždycky má dítě oba rodiče. Může se tak stát náhodou, ale i cestou, na které se vyskytnou větší překážky, než jaké je manželství nebo partnerství schopno unést. Na situaci, kdy zůstaneme na dítě sami, není připravený snad nikdo. A když už nastane, je velmi těžké se s ní vyrovnat, ať už máme času „na přípravu“, kolik jenom chceme. S čím vším se musíme vyrovnat?
Teenager a jak může online chování ovlivnit jeho budoucnostPublikováno 14.8.2017, 10:31
Internet využívá drtivá většina puberťáků k zábavě, komunikaci (a něco málo i ke studiu). Ale to, co se může jevit jako naprosto nevinný status na sociální síti, může být rozhodujícím faktorem v budoucnosti – například při žádosti o práci. Co bychom jako rodiče měli o online světě vědět a jak bychom to měli vysvětlit našim dětem?
Jak přimět děti pomoct s úklidemPublikováno 14.8.2017, 10:30
Máte doma malé děti? A o nějaké pomoci při úklidu nemůže být řeč? Naopak, práci vám jenom přidělávají buď tím, že se jim nechce, nebo tím, že dělají ještě větší binec? Samozřejmě, malé dítě vám asi nepomůže umýt okna, ale něco přece jen svede. A my ho učením úklidu naučíme také to, že je třeba se o domácnost prostě starat. A to nevyhnutelně. S čím vám takové malé dítě může pomoct a jak ho k tomu přimět
Nejsilnější poselství v obyčejných slovechPublikováno 31.7.2017, 17:17
Jedna z nejcennějších věcí, kterou svým dětem můžeme předat, je umění komunikace. Komunikace stojí vysoko na žebříčku ceněných dovedností, spojuje nás s lidmi, ale i se sebou samými. Když se děti v mládí naučí formulovat své pocity, správně klást otázky a vyznat se ve společenských situacích, bude jejich cesta životem mnohem jednodušší.
... další články v kategorii
10 tipů, jak můžete každý den přirozeně podpořit rozvoj vašeho dítětePublikováno 19.9.2017, 18:52
Dětské hlavičky jsou zhruba od 2 do 8 let věku extrémně vnímavé k podnětům, které k nim přichází z okolí. Využijte toho a naučte se, jak přirozeně a nenásilně rozvíjet dovednosti svého potomka během běžných každodenních činností. Na co se zaměřit? Máme pro vás 10 tipů sestavených speciální pedagožkou Mgr. Ivanou Vlkovou.
Malé krůčky k plnohodnotnému dniPublikováno 19.9.2017, 15:11
Asi to známe, prostě žijeme tu rychle, tu pomaleji, někdy za jeden den zvládneme tolik, co za některý týden ani omylem. Tak to prostě je. Ale dobrý pocit z plnohodnotně nejen odpracovaného, ale i prožitého dne, ten je naprosto opojný. Jak pracovat na tom, abychom každý den prožili co nejsmysluplněji? A nejen pracovně, ale ve všech oblastech našeho života?
Cukr na škytavku aneb Nejúčinnější zbraně na běžné potížePublikováno 1.9.2017, 22:07
Každá rodina má své tipy a triky, jak léčit to či ono pomocí přírodních zdrojů, například cibulový sirup je stálicí v naší domácí pohotovosti. Ale sem tam všichni zabrousíme na internet (nebo třeba do chytrých knih), abychom zjistili, jak své tělo zbytečně nezatěžovat chemií a drastickými léky, když nás trápí obyčejná bolest břicha a nám se ji prostě nechce vydržet. Máme pro vás 20 nejúčinnějších a ověřených tipů na nejběžnější potíže.
Klid a nohy nahořePublikováno 22.8.2017, 22:19
V době, kdy je stresu a z něho pramenících problémů jak fyzických, tak psychických, jako hub po dešti, není divu, že začaly do každodenní běžné praxe pronikat také relaxační, zklidňující a protahovací techniky. Jóga, cvičení staré tisíce let, dobře ví, co a jak prospívá nejen tělu, ale také mysli. A některé techniky jsou stejně tak překvapivě účinné jako jednoduché. Co všechno se stane, když si lehnete na zem a opřete nohy o zeď?
Cibulový zábal, trik našich prababičekPublikováno 19.8.2017, 14:40
O tom, že cibule je nejen všestranná ingredience v kuchyni, ale také malý zázrak pro naše zdraví, už jsme asi slyšeli. Vždyť kdo by neznal cibulový sirup proti nachlazení a kašli a mnoho dalších využití cibule a jejího složení. Pořád ale mluvíme o účincích cibule, když ji sníme. Ne ale o tom, když ji budeme používat zevně. Jak funguje? A proč si její plátky dávat na noc do ponožek?
Etiketa 21. Století aneb Na eskalátoru se stojí vpravoPublikováno 8.8.2017, 14:53
Doba jde kupředu a spolu s ní se na každodenní pořádek dostávají věci, se kterými se generace Gutha-Jarkovského prostě nepotýkala. Už dávno si nevystačíme s pravidly, že dáma má chodit první do schodů a muž by jí měl půjčit sako, když je zima. Do hry vstoupily mobily, obchody, chování na pracovišti a tak dále. A stejně, jako je pro nás přirozené žvýkat se zavřenou pusou, měly by pro nás být přirozené i další věci. Jenom nás je nikdo neučil.
... další články v kategorii
Jak moc je naše atraktivita biologická?Publikováno 19.9.2017, 15:12
Není hezký, je ale vtipný a hodný. Víš, možná to není prvoplánová krasavice, ale ona mi prostě rozumí, je mi s ní moc dobře. Různých „omluv“ na vzhled partnerů lidí v našem okolí jsme už slyšeli jistě mraky. Vzhledem naopak moc často špatnou osobnost partnerů neomlouváme. Nebo rozhodně ne těch dlouhodobých. Jak to tedy je? Vybíráme si partnera na základě vlastností, vzhledu nebo něčeho úplně jiného? Jak se pere příroda s moderní společností?
Co dělá muž, když doopravdy milujePublikováno 15.9.2017, 16:49
To, že slyšíte slova lásky, ještě často neznamená, že jim nutně musíte i věřit. Protože, jak už jsme se bohužel mnohokrát přesvědčili, slova často nic neznamenají, za muže mluví činy. A chování obecně. Nádavkem k tomu ještě nemusí být každý nutně natolik výřečný, aby nás zahrnoval doslovnými popisy svých citů k nám. Jak tedy poznáme, že muž, který je po našem boku, nás doopravdy miluje?
Proč vlastně žena podvádí?Publikováno 12.9.2017, 12:58
Když přijde na nevěru, vládnou jisté stereotypy. Muži podvádějí, protože hledají více sexu, ženy protože hledají víc lásky. Těmto motivacím rozhodně nelze upřít platnost ani v dnešní emancipované době. Ale stejně, jako se muž může zamilovat do milenky, může si žena užívat jen tak nezávazně nějakou tu zábavu. Stejně jako u všeho, i tady je ale skutečnost mnohem komplikovanější. Proč ženy podvádí? Proč ohrožují vybudovaný domov? A když už to jednou zkusí, jak těžké je přestat?
Krásný život po čtyřicítcePublikováno 11.9.2017, 12:07
Čtyřicet je záhadný věk. Jak pro muže, tak pro ženy. A i když se říká, že třicet je nových dvacet (a tedy čtyřicet by mělo být nových třicet), zdaleka to tak všichni nebereme. Když uhodí čtyřicítka, spousta z nás začne přehodnocovat svůj vlastní život, začínáme bilancovat a někdy se vyděsíme, když zjistíme, že nejsme v životě tam, kde bychom být chtěli, nebo kde bychom podle všech měřítek být měli. Proč bychom se se čtyřicítkou neměli prát? Jaký nám dopřává luxus? A co je v našem životě po čtyřicítce (plus mínus) konečně dobře?
5 typů lidí, které ve svých životech nepotřebujemePublikováno 9.9.2017, 13:48
Existuje poučka, nad kterou když se zamyslíme, zjistíme, že má až děsivou platnost. Tvrdí, ž každý jsme kombinací pěti lidí, se kterými trávíme nejvíc času. Pět osobností zkombinovaných do jedné, té naší. Ať už je to pět, dva nebo deset, něco na tom je. Každou fází našeho života prochází jiní lidé, někteří zůstávají přes víc, někteří se nezdrží, ani aby dohráli svůj part, tak jako tak ale lidi, se kterými trávíme čas, naši osobnost formují i definují.
Schopnost cítit štěstíPublikováno 1.9.2017, 22:07
Život každého z nás je poznamenaný mnoha jak příjemnými, tak nepříjemnými událostmi. Celý náš příběh ovlivňuje naši schopnost se radovat, vlastnosti, jako je schopnost lásky, štěstí, vděk, ale také stavy frustrace, nenaplnění a závisti. Kdy je třeba zpozornět a zkusit svůj život alespoň trošku přehodnotit? Jakých reakcí bychom si měli sami u sebe všímat? Jak nedopustit, aby nám frustrace otravovala život?
... další články v kategorii
Chcete žít zdravěji? Tohle udělejte ještě dnes.Publikováno 19.9.2017, 15:16
Nosíte v hlavě dlouho myšlenku na to, že byste se sebou „měli začít něco dělat“? Nezřetelné povědomí o tom, co by to vlastně mohlo být, je často důvodem proto, že odkládáme, odkládáme a nic se neděje a neděje. Dokud si to něco, co bychom se sebou měli začít dělat, nedefinujeme poměrně přesně, pravděpodobně se nic nestane. Takže co můžeme udělat ještě dnes, abychom z toho svého něčeho dostali konkrétní výsledky?
Kdy je obava z alkoholu na místěPublikováno 11.9.2017, 12:07
Žijeme ve zlé době. Samozřejmě, nechceme se rouhat, většina věcí na ní je dobrá, ale i tak zažíváme obrovskou míru stresu, ztráty hodnot, nespokojenosti ve vztazích a možností, které jsou sice nekonečné a neomezené, ale my je neumíme naplnit. Nechceme malovat čerta na zeď, ale mnoho z nás má s alkoholem, jakožto jedním z nejdostupnějších úniků před nelibou realitou, větší zkušenosti, než je zdrávo. Kdy bychom si měli sáhnout do svědomí?
Domácí řešení potíží s močovými cestamiPublikováno 9.9.2017, 13:47
Infekce močových cest jsou velmi běžným problémem, rozhodně běžnějším, než by se nám líbilo. Někdo je náchylnější, někdo méně, i tak se skoro každá žena s nějakým typem infekce potkala. Co dělat, když se nás ovšem záněty močových cest drží chronicky? Kde může být problém? A proč je v takovém případě důležité začít řešit problémy v práci nebo s partnerem?
Proč potřebujeme draslík a jak poznáme, že ho nemáme dostPublikováno 7.9.2017, 7:01
Existují látky, bez kterých naše tělo prostě nebude fungovat tak, jak by mělo. Mezi ně patří také draslík, minerál, který je trošku opomíjeným třetím bratrem sodíku a hořčíku. Společně totiž zajišťují především správnou funkci nervové soustavy, vedení vzduchu nervovým vláknem, ale draslík je také důležitý pro naše svaly. A je třeba připomenout, že nejdůležitější sval našeho těla není nic jiného než životadárné srdce. Jak poznáte nedostatek draslíku? A jak si jeho příjem zdravě zvýšíte?
Darování krve – pro a protiPublikováno 5.9.2017, 11:23
Kdo by o tom nepřemýšlel. Darování krve je jedna z nejpřijatelnějších forem „charity“, kterou si umíme představit, nejsou to peníze, u kterých si občas nejsme jistí, kam vlastně dorazí, je to něco, co s největší pravděpodobností doopravdy pomůže. Ale víme toho o darování krve dost? Je to pro naše zdraví výhoda nebo naopak zátěž těla? A jak vypadá takové první darování krve?
Když je úzkost příznakem, ne jen potížíPublikováno 1.9.2017, 22:06
Deprese je smutek z minulosti, úzkost strach z budoucnosti. Takto by se asi dal rozdíl mezi těmito dvěma démony lidské mysli vysvětlit nejjednodušším způsobem. Úzkost čas od času cítíme všichni. Ta chronická pak může patřit do skupiny psychických onemocnění, které se naštěstí dají do jisté míry zvládnout jak terapií, tak medikamenty. Co když je ale úzkost příznakem fyzického onemocnění?
... další články v kategorii
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Kontakt | Facebook