MAGAZÍN - Zdraví

Vánoční deprese, odvrácená strana svátkůPublikováno 10.12.2018, 20:16
Svátky jsou obdobím, kdy bychom měli cítit štěstí, pohodu, teplou a poklidnou rodinnou atmosféru. Klíčové slovo ale je „měli bychom“. O svátcích vyplouvají na povrch mnohá neštěstí, smutné životní situace udeří s o to větší silou, o jakou je umocněná ta pozitivní atmosféra, která panuje. Lidé mají volno, rodiny se scházejí, tráví čas pohromadě, dávají si dárky... ale co když ne? Pro koho jsou svátky naopak zdrojem smutku a pokleslé nálady?
Vyzkoušeli jsme sirup na posílení imunity s betaglukany. Jak funguje a chutná?Publikováno 7.12.2018, 13:54
Jak to, že některé děti jsou celou zimu zdravé, maximálně mají občas nudli u nosu, zatímco u jiných kašel střídá angínu, rýma se hned mění v žlutozelenou a tak stále dokola? Možná je to smůla, možná problém s imunitou, ale možná alespoň do určité míry rozhoduje přístup rodičů. Co dělat, aby bylo dítě zdravé nebo aby se bacilů zase rychle zbavilo? Vyzkoušeli jsme dětský přípravek s obsahem přírodních betaglukanů.
Varovné příznaky dehydratacePublikováno 15.11.2018, 16:32
První, co nás napadne, je samozřejmě – máme žízeň. Žízeň je ale akutním projevem nedostatku vody, tělo, pokud je dlouhodobě dehydrované, vykazuje známky špatného fungování v mnoha oblastech. Protože vodu nepijeme proto, abychom chodili na záchod, ale proto, aby vlastně úplně všechno v našem těle fungovalo tak, jak má. Od hlavy po tělo.
Co je to stres z druhé ruky?Publikováno 12.11.2018, 17:11
Znáte second hand stres? Možná jste o tomto fenoménu ještě neslyšeli. Ale určitě znáte second hand obchody s oblečením, že? Někdo už to oblečení měl, poslal ho dál, vy si ho koupíte a máte ho vy. Se stresem se to může mít velmi podobně. Bez těch finančních transakcí, samozřejmě. Prostě jsou vystresovaní lidé okolo vás a vy si ten jejich stres vezmete za vlastní. A ani o tom nemusíte vědět. Jaké jsou příznaky tohoto zvláštního fenoménu?
Proč máme málo vitamínu D?Publikováno 12.11.2018, 17:11
Protože jsme málo na sluníčku, řekli byste. Ale těch důvodů může být mnohem víc. A zdaleka ne za všechny si můžeme. K vitamínu D se v současné době upíná pozornost odborníků i širší veřejnosti. Je totiž pro naše tělo extrémně důležitý a některé zdroje uvádějí, že jeho nedostatkem trpí více než polovina obyvatel moderního světa. A s tím také může souviset mnoho našich problémů.
Probiotika v potravináchPublikováno 31.10.2018, 23:57
Změna ročního období je útokem na naši imunitu. Teple se oblékáme, dopřáváme si hodně vitamínů, myjeme si ruce, máme dost spánku a všechno to, co je pro pevné zdraví potřeba. Ale naše zdravá střevní mikroflóra je naprosto nezbytná nejen pro správné trávení, ale právě i pro naši odolnost vůči nemocem. Jak ji podpořit tím, co jíme?
Pomoc při bolestech břichaPublikováno 28.10.2018, 0:10
„Bolest břicha“ je velmi vágní pojem. Jde o zánět slepého střeva, zabylo nám špatně na kolotoči nebo jsme snědli něco, co jsme neměli? Někdy je nám taky špatně prostě jen tak, z ničeho nic. Možná se až orosíme, jak se nám chce... vlastně ani nevíme co a kudy. Co se s námi v takových chvílích děje? A máme čekat, až to přejde, nebo můžeme něco dělat? Dobrá zpráva je, že pomoc je po ruce.
Pneumokoková meningitida – strašák rodičů, proti kterému je ale možné se bránitPublikováno 22.10.2018, 8:17
Bakteriální meningitida neboli hnisavý zánět mozkových blan je závažné infekční onemocnění.Mezi původce onemocnění patří i bakterie Streptococcus pneumoniae. Meningitida má dopad nejen na zdraví, ale i pracovní a osobní život pacientů. Může se s ní potýkat každý bez ohledu na věk. Vzniknout může i u zánětu středního ucha, kdy bakterie z ucha prostoupí až k mozkovým blanám. Vlastní zkušenost s meningitidou má i bývalá tanečnice Libuška Rohlíčková. Maminka dvou dětí ví, jaké má štěstí, že se nepotýká s žádnými vážnými následky, proto nechává sebe i své děti očkovat.
Povídání o náhradních sladidlechPublikováno 18.10.2018, 23:15
Je zajímavé, jak se v poslední době zaměňují výrazy „zdravé stravování“ a „hubnutí“. Protože když „jíme zdravě“, pro většinu z nás to automaticky podvědomě znamená, že se snažíme zhubnout. Ale chyba lávky. Zdravé stravování znamená, že dáváme tělu přesně to, co potřebuje, aby správně fungovalo, neznečišťujeme ho škodlivými potravinami nebo látkami a uvádíme tělo do vyrovnaného stavu. Jenomže právě proto, že zdravě se dnes rovná dietně, číhají na nás kdejaké pasti.
Nachlazení? Kašel? Bolest v krku?Publikováno 9.10.2018, 12:14
S nástupem podzimního, chladného počasí, přichází období zvýšeného výskytu onemocnění dýchacích cest. Nachlazení, kašel, bolest v krku - všichni to důvěrně známe. Právě tak začíná většina infekcí dýchacích cest. Jsou to nejčastější nemoci vůbec. Dospělí onemocní v průměru 3x ročně, děti ale daleko častěji, statistiky uvádí až 12 x ročně.
Celkem: 262 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,27 další >>
© 2004-2018 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt