MAGAZÍN - Zdraví

Několik koupelnových prohřeškůPublikováno 22.1.2018, 20:52
Základní poslání každé koupelny je naprosto jednoduché – udržovat nás v čistotě. Jenomže my sami si toto předsevzetí často sabotujeme tím, že nedodržujeme určitá pravidla, která bychom měli. Zvláštní pozornost bychom měli věnovat speciálním opatřením, pokud máme koupelnu společnou se záchodem a máme v ní i pračku. Protože bakterie, bakterie, bakterie; ty jsou náš největší nepřítel.
Jaké je doopravdy zažívat záchvaty úzkostiPublikováno 14.1.2018, 21:19
Úzkosti spousta lidí chápe jako stav, který ovlivňuje naši mysl. Je to strach z věcí, které tady sice ještě možná nejsou, ale úplně klidně by mohly být... třeba nás nenechávají spát účty, které sice jsou zaplacené, ale je možné, že příští měsíc na ně nevybude, pokárání šéfa v práci, který je sice s naší prací spokojený, ale co když uděláme něco špatně, reakce našeho partnera na to, když se nám nepodaří zítřejší večeře. Úzkost se ale projevuje velmi často také na těle. A to ne zrovna v dobrém.
Nepříjemná vaginóza, kdo za ni může a jak ji léčitPublikováno 11.1.2018, 14:27
Bakteriální vaginóza, diagnóza se kterou se setkala většina žen. Nebo možná nesetkala, ale pravděpodobně si jí prošla. Bakteriální vaginóza totiž může probíhat zcela bez příznaků a my se o ní můžeme dozvědět jen čirou náhodou, když si z jiného důvodu dojdeme ke gynekologovi. Co to vlastně bakteriální vaginóza je? Co ji způsobuje a kdy rozhodně jít k doktorovi?
Šampioni v pesticidech a jak se jim vyhnoutPublikováno 26.12.2017, 9:44
Pesticidy v potravinách je téma, kterému se v současné době snad ani nemůžeme vyhnout. Na úrodu jsou kladené vysoké nároky a pěstitelé (i když někdy by se jim dalo říkat spíše výrobci) musí svou úrodu chránit před zničením všemi možnými prostředky. A přesně tyto prostředky pak často konzumujeme na plodech, které by měly být zdravé, rozhodně ne škodlivé. Kde je pesticidů nejvíce? A proč nám vlastně škodí?
II. Syndrom polycystických ovarií: co pro sebe můžeme udělat?Publikováno 22.12.2017, 20:17
Tento syndrom postihuje dle odhadů pět až dvacet procent žen v produktivním věku. Stojí za nedokonalostmi vzhledu, ale i za mnohem vážnějšími onemocněními. Hrozí kvůli němu zvýšené riziko diabetu druhého typu, onemocnění srdce a cév, depresivních a úzkostných stavů a tak dále. Především je ale PCOS spojený s příčinami potíží s početím, těhotenstvím i následnou péčí o dítě. Jak si můžeme pomoct sami? Co všechno můžeme udělat, když máme podezření a nebo už rovnou diagnózu?
I. Syndrom polycystických ovarií: nenápadný, ale přítomný.Publikováno 22.12.2017, 20:16
Naší společností hýbe jeden velmi nepříjemný trend. Problémy s početím má stále více a více párů, a to i v mladším věku. Mezi jinými příčinami je tady syndrom polycystických ovarií, tedy PCOS. Jeho nebezpečí není ani tak v tom, že by se nedal léčit, ale v tom, že se na něj dlouho nemusí přijít. Má totiž spíše vágní než exaktní projevy na našem těle a bez speciálního vyšetření o něm nemusíme ani vědět. Navíc, když ho sami od mládí vlastně maskujeme.
Dá se v zimě vůbec neonemocnět?Publikováno 12.12.2017, 14:00
Hodně vitamínů, vyhýbat se místům, kde se pohybuje mnoho lidí, pít bylinkové a zázvorové čaje, ideálně si každý den zobnout pilulku doplňku stravy s koktejlem na posílení imunity. To je ale překvapení. Všechno z toho je sice dobré a prospěšné, ale bez systémových opatření se prostě neobejdeme. Na naši imunitu v zimě útočí nebývale mnoho nebezpečí a my bychom si měli uvědomit, že to, co nám prochází v létě, nám v zimě rozhodně jen tak neprojde.
Jak ubližujeme svým kloubům, i když žijeme zdravěPublikováno 29.11.2017, 20:07
Hýbeme se, zdravě a vyváženě jíme, hubneme, formujeme postavu, budujeme svaly. Prostě děláme všechno dobře. Ale najednou nás začnou pobolívat klouby, tu píchne v koleni, tady bolí záda, tady přeskočí rameno. A najednou nám diagnostikují artritidu a v některých případech jsme tak akorát vhodnými kandidáty na výměnu kloubu. V čem je zakopaný pes? Jak vlastně svým kloubům škodíme, i když děláme všechno dobře?
Co by každá žena měla dělat po „tom“Publikováno 27.11.2017, 12:22
Ženy se bohužel až nepříjemně často potýkají s infekcemi močového ústrojí, které spouští (respektive zapříčiňuje) sex. Nemusí to být dlouhá, vleklá a odolná infekce, ale jeden dva dny nepříjemných pocitů, které můžeme zažívat „po“. A přece nebudeme na každou takovou nasazovat antibiotika, to dá přece rozum. I tady platí, že prevence je lepší než léčba – jak si tedy pomoct?
Když měníte tělo, mění se i myslPublikováno 17.11.2017, 12:40
Někdo má sport a zdravé stravování naučené odmala, není to pro něj nic nového, nepřirozeného ani výjimečného. Současná mladá generace má ke zdravému životnímu stylu rozhodně blíž než ta, která ji vychovala. A tak je rozhodnutí změnit své tělo k lepšímu často provázeno dalšími jevy, které souvisí se změnou životního stylu a především nastavení mysli obecně. Co se stane, když se rozhodneme přestat s televizí a vepřovým a rozhodneme začít se sportem a salátem?
Celkem: 208 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,21 další >>
© 2004-2018 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Kontakt | Facebook