MAGAZÍN - Zdraví

Proč a jak se starat o zuby – dostatečně pečlivě!Publikováno 19.7.2017, 19:00
Stav našich zubů je do velké míry dědičný, to ale neznamená, že s tím nemůžeme nic dělat. Asi jsme naučení čistit si zuby dvakrát denně, hezky ráno a než jdeme spát. Stačí to ale? Kéž by ano. Bohužel, často si neuvědomujeme, že si tuby nečistíme jen proto, abychom měli svěží dech. Ale především proto, abychom ochránili sklovinu, zabránili vzniku zubních kazů a udrželi si chrup ne co nejbělejší, ale co nejzdravější! Co nám k tomu pomůže? A co nám zuby ničí a my to ani nevíme?
Locika jedovatá a proč se jí nebát. Naopak!Publikováno 10.7.2017, 11:40
Opium chudých/salátové opium? Lék na kašel? Afrodiziakum? Sedativum? Ano, to všechno je locika jedovatá, neboli latinsky lactuca virosa. Rostlinu využívali severoameričtí indiáni na léčbu různých nemocnění (ale také ji – a nejen oni – využívali k „rekreačním účelům), ještě v 19. století ji využívali také lékaři v situacích, kdy neměli po ruce opium. A my jsme na tento přírodní zázrak, který pomáhá bez vedlejších účinků, skoro zapomněli.
Alkohol? Příležitostně.Publikováno 1.7.2017, 21:33
Pokud jste byli někdy třeba na redukční dietě nebo jste se jen tak snažili omezit příjem prázdných kalorií (nebo jste se z jakýchkoliv jiných důvodů rozhodli nepít), asi vás překvapilo, jak moc různých efektů toto rozhodnutí přinese. Sem tam si dát skleničku nebo to roztočit jednou za dva měsíce na nějaké oslavě, to je asi norma běžného člověka. Nicméně... jak to vypadá, když se rozhodnete nechat si alkohol doopravdy na výjimečné příležitosti? Na co všechno přijdete?
Vyzkoušeno - co se stane, když přestaneme snídatPublikováno 29.6.2017, 15:40
Snídaně je základ dne. A to zejména při snaze o redukci hmotnosti. Ačkoliv existují názory, že lepší je nesnídat a nenastartovat si metabolismus, máme pak přes den menší hlad, popřípadě i takové, že snídat či nesnídat není zas až tak zásadní otázka, protože to na tělo nemá takový vliv, většinové přesvědčení (a zkušenost) jsou ve prospěch snídání. Co se stane, když toto jídlo začneme vynechávat?
6 nevinných věcí, které nám umí zvednout tlakPublikováno 24.6.2017, 14:05
Vysoký krevní tlak je jedním z největších zabijáků současné civilizace, procento úmrtí, za které můžou následky vysokého krevního tlaku, se odhaduje až na 25 % všech smrtí po čtyřicátém roku života. Hypertenze neboli velký tlak, který vyvíjí krev na naše cévní stěny, zvyšuje riziko infarktu, mozkové mrtvice, vzniku trombózy a trápí skoro pětinu obyvatel. Mnoho dalších se ale s vysokým tlakem neléčí. Každý s vysokým tlakem na sobě pozná, kdy je stav kritičtější. Někdy jde ale o naprosto nevinné příčiny.
Bolesti podbřišku, které nemají co dělat s menstruacíPublikováno 16.6.2017, 15:24
Většinu bolestí podbřišku, které ženy pociťují, nějak souvisí s menstruačním cyklem. Ale zdaleka ne s takovou převahou, s jakou bychom se mohli domnívat. Někdy totiž podbřišek bolí jako čert, i když je menstruace daleko před námi. Jaké jiné běžné stavy mohou za tuto nepříjemnou bolest? Přetrvávající bolest, píchání a křeče, které nám sem tam nedovolí se ani pořádně nadechnout, zdaleka nemusí být jen radosti doprovázející naši periodu.
6 výstražných znamení blížícího se nervového zhrouceníPublikováno 13.6.2017, 20:41
Spousta z nás si během života osvojila mechanismy, jak se vyrovnávat se stresem. Cvičíme, chodíme na terapie, relaxujeme, meditujeme, mluvíme s partnerem, přáteli a tak dále. Ale pár z nás ne. Nebo je stresu tolik, že už běžné metody jeho uvolňování nestačí. A my se, stejně, jako ta žába v pomalu se zahřívající vodě, necháme uvařit až do stavu, kdy proděláme nervové zhroucení. Bohužel, často je třeba si jedno prodělat, než začneme věnovat pozornost varovným signálům. Jaké to jsou? O čem bychom si měli přestat myslet, že „je to vlastně v pořádku“?
Jak si při truchlení sami ubližujeme ještě vícPublikováno 10.6.2017, 10:12
Období, které je v znamení ztráty milované osoby nebo jiné tragédie nebo nepříjemné životní události může se jednat například o rozchod, rozvod, ztrátu zaměstnání a tak dále), si prožije časem asi každý z nás. Je jedno, kolik má stádií, je jedno, jak dlouho trvá, musíme ho odžít, nedá se přeskočit. Žal je přirozená reakce na ztrátu a my jím prokazujeme úctu tomu, kdo nás opustil. Není to jednoduché. Často ale sami sobě klademe na cestě za smířením překážky, kterými si vůbec nepomáháme, naopak.
Nadměrné noční pocení?Publikováno 8.6.2017, 15:09
Potit se je normální. Do jisté míry (ta je ovšem dost vysoká). Nicméně noční pocení bez zjevné příčiny ve fyzické námaze nebo horku, které venku vládne, to už je jiná. Pokud se probouzíte uprostřed noci a jste zborcení potem tak, že už se to nedá považovat za běžný stav, je možné, že je příčinou některá ze zdravotních komplikací. Často ale také jenom nevhodné pyžamo.
Co bychom si po čtyřicítce neměly dovolitPublikováno 4.6.2017, 17:54
Samozřejmě, čtyřicítka je nová třicítka, všechno se posouvá, ale našemu tělu možná ještě nikdo nedal signál, aby zpomalilo. I když je dnes běžné, že si zhruba jedno desetiletí necháváme pro sebe a ve věku, kde naši rodiče nebo prarodiče měli děti, domy, práce a i jinak velmi dospělý život, my si ho stále ještě neumíme ani představit. Všechno je v pořádku, až na jednu maličkost – biologický věk nezastavíme a to, co nám prošlo ve třiceti, už by ve čtyřiceti nemuselo jít tak hladce.
Celkem: 176 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,18 další >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Kontakt | Facebook