MAGAZÍN - Zdraví

Proč je kojení důležité. Význam probiotik a prebiotik.Publikováno 4.5.2020, 14:12
Mateřské mléko je unikátní svým složením. Obsahuje řadu vitamínů, minerálů a jiných cenných látek nezbytných pro zdravý vývoj dítěte. Mezi jiným, obsahuje probiotika a prebiotika. Kombinace těchto dvou složek má zásadní vliv na imunitu dítěte.
Už vám to všem doma leze na mozek? Zacvičte si i s dětmiPublikováno 27.4.2020, 16:04
Nedostatek pohybu se podepisuje nejen na postavě, ale i na psychice. A to jak naší, tak i našich ratolestí. Jejich radost z neplánovaných „prázdnin“ bez kamarádů a spolužáků vystřídala nuda a pocit osamění. Je proto načase jim pomoci zvládnout nekonečně dlouhé dny u televize a zvednout jim náladu.
5 rychlých způsobů, jak zmírnit stres z koronaviru i bez pár sklenek vínaPublikováno 23.4.2020, 17:31
Především matky menších dětí teď zažívají poměrně velký stres. Stojí za ním obavy z nakažení, budoucnosti, zavřené školy a školky, nemožnost navštěvovat zaměstnání, totální absence sociálních kontaktů. Drink tak bývá často vyhledávaným řešením, jak zahnat splín. Bohužel však ne příliš vhodným. Tady je pět jednoduchých způsobů, jak si odpočinout a zrelaxovat i během karantény.
Sedává vaše dítě mezi svými patičkami? Odnaučte ho to!Publikováno 17.4.2020, 12:21
Nesprávný vývoj kyčlí, nohy do X, problémy s motorikou, špatná rovnováha… Za všemi těmito závažnými problémy může být zdánlivě úplně neškodný zvyk vašeho potomka a tím je takzvaný W – sed.
Popáleniny u dětí: Co dělat a jak zmírnit následkyPublikováno 6.4.2020, 6:48
Stačí chvilka nepozornosti, jeden neopatrný pohyb, a průšvih je na světě. Ať už na sebe děti zvrhnou šálek horké kávy či čaje, hrnec polévky nebo si třeba sáhnou na plotýnku, následky bývají často fatální. Bohužel, jde o jeden z častých domácích úrazů. Poradíme vám proto, jak se v případě nehody chovat a co dělat, abychom vše ještě nezhoršili.
5 tipů, jak posílit dětskou imunituPublikováno 27.3.2020, 9:42
Dlouho to vypadalo, že koronavirus se dětem vyhýbá. Ve světě se už ale objevily případy, kdy se nákaza projevila i u nich. A riskovat onemocnění našich potomků nechce nikdo z nás. Stoprocentně ochránit je sice nemůžeme, můžeme ale zapracovat na posílení jejich imunity.
Prázdniny se nezkracují! Přijímačky proběhnou později, maturity možná nebudouPublikováno 24.3.2020, 7:22
Většina rodičů žije nyní v nejistotě. Ať už mají doma předškoláka nebo maturanta, nevědí, co bude dál. Pandemie totiž zasáhla do období zkoušek a přijímacích řízení. Ministr školství Robert Plaga dnes však představil aktuální plán přijímacích zkoušek a maturit. Jak to tedy bude?
Jak nosit roušku? Takhle to má smysl, aby fungovala jako ochranaPublikováno 20.3.2020, 9:10
Od středy 18. března je nošení roušek na veřejnosti povinné. Platí to i pro děti. Musíte do práce, na nákup, k lékaři? Vezměte si roušku. Má to smysl, protože to snižuje šíření kapének do okolí, a tím pádem to skutečně může zpomalit šíření viru v populaci.
Všechno, co potřebujete vědět o porodu a koronaviruPublikováno 18.3.2020, 12:47
V Česku denně přijde na svět zhruba 300 dětí. Ročně jich je celkem sto tisíc – všechny tyto ženy teď potřebují informace o těhotenství a porodu v souvislosti s koronavirem. Tady máte velký přehled.
Je koronavirus nebezpečný pro těhotné? Jaké je riziko při kojení?Publikováno 17.3.2020, 6:35
Virus zvaný COVID-19 je stále i pro vědu nový a všichni se teprve za pochodu učí, co všechno může způsobit. To platí i o rizicích pro těhotné a kojící ženy a jejich děti. Je proto poměrně těžké odpovědět na otázku, zda u nich má nemoc lehčí nebo těžší průběh a jak nebezpečná pro ně je. Ale něco se už přece jen ví.
Celkem: 322 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,33 další >>
© 2004-2020 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt