MAGAZÍN - Zdraví

Záhadný chronický únavový syndromPublikováno 27.4.2017, 15:28
Má veliký dopad na kvalitu života člověka i jeho okolí. Neví se přesně, co všechno může být jeho příčinou. Diagnostika je složitá. Léčba většinou symptomatická, nikoliv systémová. Může být dědičný i nakažlivý, úplně stoprocentně nikdo neví. Má mnoho příznaků, mnoho příčin a mnoho následků. Lidé, kteří chronickým únavovým syndromem trpí, se často nesetkávají s pochopením ani s možností léčby. A přitom pod značkou G93.3 jej najdeme v Mezinárodní klasifikaci nemocí jako oficiálně uznanou chorobu.
Deset kroků k plochému bříškuPublikováno 18.4.2017, 13:10
Nebudeme se tentokrát soustředit na žádnou cílenou dietu ani cvičení, ale na účinné a zdravé kroky proto, abychom netrpěli nadýmáním a pocitem plného břicha. Protože velmi často můžou za naše „vypouklá“ bříška vnitřní faktory, ne tolik ukládání tuků. Nadměrná produkce plynů při trávení, nesprávná činnost střev nebo podráždění zažívacího traktu můžou být příčinami, proč se cítíme mnohem více nafouknutí, než by nám bylo milé. Takže - jak se tomu vyhnout?
Zákeřné migrényPublikováno 6.4.2017, 14:55
Migréna se zdaleka nerovná bolest hlavy. Všichni ti, kteří každé své pobolívání hlavy nazývají migrénami, by dostali od migreniků pěkně vynadáno – migrény jsou stavy, které člověka často až paralyzují. Jsou s nimi spojené i jiné průvodní jevy, jako jsou nevolnost, zvracení, přecitlivělost na světlo a zvuk, popřípadě zrakové „přeludy“ zvané aura. Migréna vás doslova vyřadí z provozu. Co ji může spouštět? A co dělat, abychom těmto nepříjemným záchvatům co možná nejúčinněji předcházeli?
Přírodní podpora libida i plodnostiPublikováno 5.4.2017, 16:25
Okolo pětatřicátého roku věku se těla, jak ženská, tak mužská, začnou pomalu adaptovat na to, že by měla mít svou biologickou roli splněnou. Což v praxi znamená, že nám začne ubývat pohlavních hormonů. To má vliv především na změnu poměru svalové hmoty a tuku v těle, u pánů na potenci a libido, u žen zase například vynechávání ovulace, zhoršenou činnost vaječníků nebo jiné problémy s menstruačním cyklem. Tato lidská přirozenost se nicméně dá trošku ovlivnit. Dobrá zpráva je, že nám k tomu dopomůže bylina.
Stres nad míru a jeho příznakyPublikováno 31.3.2017, 13:32
Obezita, kardiovaskulární potíže, problémy s trávením nebo dokonce předčasná smrt, to všechno může potkat ty, kteří žijí pod neustálým stresem, s mnohem větší pravděpodobností, než ty, kteří se naučili odpočívat a regenerovat mysl. Málokdo si je hladiny stresu, ve kterém žije, důsledně vědom, a tak tělu nezbývá, než spustit průvodní jevy nadměrného stresu (a doufat, že si jich všimneme a včas zakročíme). Protože žádná práce, obavy nebo problémy nám nemůžou stát za naše zdraví. Které varovné signály bychom neměli ignorovat?
Masticha – poklad z ostrova ChiosPublikováno 30.3.2017, 15:09
Existuje jedno jediné místo na světě, které produkuje malý zázrak. Je jím rostlina řečík lentišek, jejíž pryskyřice má neuvěřitelný efekt na celý náš zažívací trakt, i když nejvíc na ústní dutinu, žaludek a dvanáctník. V dávných dobách jste mohli kvůli krádeži mastichy být i popraveni, takovou cenu měla tato zázračná substance, kterou léčitelé používají už déle než dva tisíce let. Protože ačkoliv rostlinu můžeme najít i jinde ve světě, nikde nemá tak léčivé účinky jako právě ta z jižní části ostrova Chios.
Rakytník, vitamínová bombaPublikováno 28.3.2017, 11:27
Rakytník řešetlákový nám zůstává i přes své neuvěřitelné léčivé účinky nepochopitelně utajen. Jeho kolegové mezi doplňky stravy ho válcují, i když často zdaleka nemají takové účinky. A přitom si tento keř můžeme pěstovat na vlastní zahradě a čerpat tak z téměř nevyčerpatelného zdroje vitamínů a pro tělo prospěšných látek. Ale i bez zahrady si ho můžeme sehnat – od čaje, přes sirupy po oleje, všechno pěstuje naši imunitu a pomáhá s kdejakým neduhem.
ADHD v dospělostiPublikováno 27.3.2017, 16:14
V poslední době je problému ADHD věnována čím dál větší pozornost. Na vině je rostoucí výskyt tohoto onemocnění, respektive jeho vyšší rozeznatelnost. Attention Deficit Hyperactivity Disorder je neurovývojový syndrom, který je převážně dědičný. Kombinuje hyperaktivitu s poruchami pozornosti, a takové děti umí svým rodičům přichystat velmi horké chvilky. Jenomže... když je ADHD dědičné, jak jsme na tom my, dospělí? Jak tuto vadu poznáme sami na sobě? A co je to a jak nám komplikuje diagnostiku ADD?
Za co a proč může naše lednička?Publikováno 23.3.2017, 18:40
Jakékoliv chladící zařízení má jako svůj primární úkol zastavit v potravinách množení bakterií salmonely, e-coli nebo třeba clostritidum botulinum. Všechny tyto bakterie se vyskytují v jídle a způsobují dost nepříjemné zdravotní potíže. Čím více potraviny zchladíme, tím efektivněji jim zabráním v množení. Ale ani lednička není všespásná – navíc když my sami děláme v uskladňování potravin v ní zásadní chyby. A pak se může stát, že je nám... zle. Na co bychom si měli dát pozor?
Kdy rozhodně nepít voduPublikováno 21.3.2017, 18:05
Voda je dobrá. Potřebujeme ji k životu vlastně úplně nejvíc ze všeho. Udržuje naše tělo hydratované (samozřejmě), tím zajišťuje správnou funkci orgánů i tělesných procesů. Pomáhá nám se nepřejídat, dokonce umí stimulovat metabolismus. Teoreticky – čím více, tím lépe, ale i vody může být moc. Jako s každým zdravým návykem, i s pitím vody to můžeme přehnat. Kdy, jak a proč je lepší se nenapít?
Celkem: 158 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,16 další >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Černá listina | Kontakt | Facebook