MAGAZÍN - Zdraví

Pampeliškový med za studena: Vyzkoušejte osvědčený recept našich babiček

Publikováno 13.5.2021, 20:18
Je levný, jednoduchý na přípravu, skvěle chutná a navíc je zdravý, pomáhá totiž v boji s kašlem a nachlazením. Řeč je o pampeliškovém sirupu, kterému se také přezdívá pampeliškový med. A protože tyhle zářivě žluté kvítky teď najdete všude, bude se vám osvědčený recept na sladkou a voňavou dobrotu hodit.

Chemické čistící prostředky ničí zdraví. Zkuste EKO variantu.

Publikováno 7.5.2021, 10:58
Někdo to má jako relax, pro někoho je to zase nutná práce, kterou chce mít rychle za sebou. Úklid je však nedílná součást každé domácnosti a s ním spojená i zásoba prostředků a čističů, jenž nejen zabírají značnou část ve vaší skříni, ale zároveň obsahují toxické látky škodlivé pro vaše zdraví. Přemýšleli jste o přechodu na ekologické čistící prostředky?

8 týdnů s Ketomixem: Kolik zhubly ženy, které testovaly populární dietu? Výsledky jsou úžasné!

Publikováno 3.5.2021, 7:37
Dva měsíce, během nich mohlo pět z vás vyzkoušet nízkosacharidovou proteinovou dietu, jsou za námi. Podařilo se jim dosáhnout vysněných cílů a shodit tolik kilo, kolik si přály?

Reklama

Jarní detox posílí imunitu a rozjasní pleť: Vsaďte na dvoudenní koktejlovou kúru

Publikováno 17.6.2018, 19:40, aktualizováno 25.4.2021, 13:50
Pokud chceme posílit imunitu, zlepšit kvalitu pleti a dokonce i třeba i psychický stav, měli bychom se zaměřit na detoxikaci organismu, respektive na zbavení se odpadu z našich střev. Jestli si můžeme dietními změnami vyčistit krev, ledviny, játra a další orgány, to je stále ještě sporné. Ale když se zasadíme o správnou střevní mikroflóru, všechny procesy v našem těle budou probíhat mnohem lépe. A přesně o to při detoxikaci jde.

Úhrada vakcíny proti meningokokokům skupiny B zafungovala

Publikováno 23.4.2021, 7:42
Během jediného roku výrazně stoupla proočkovanost nejohroženějších dětí. Zhruba 2,5krát se za poslední rok zvýšila proočkovanost nejmenších dětí proti onemocněním způsobenými meningokoky skupiny B. Za nárůstem zájmu stojí mimo jiné i plná úhrada vakcíny, která platí při zahájení očkování do konce 6. měsíce věku dítěte. Podle odhadu lékařů by se letos díky tomu mohla proočkovanost kojenců dostat téměř k 70 procentům.

Reklama

Zatočte s nespavostí: 5 tipů, jak podpořit zdravý spánek

Publikováno 3.4.2021, 21:37
Kdo by se nechtěl probouzet odpočatý a plný energie. Vždyť kvalitní spánek je základním stavebním kamenem zdraví, zregerovaného organismu, dobré kondice i pevné imunity, která je zvláště v této době velmi potřebná. Navíc v posteli trávíme až třetinu života, měli bychom si proto pro kvalitní spánek vytvořit ty nejlepší podmínky.

Zázračný cvik zvaný prkno: Na zformování těla stačí 5 minut denně

Publikováno 29.3.2021, 11:24
Nepotřebujete žádné vybavení, nářadí ani výstroj. Jenom kousek místa a vlastní váhu. To je ale jen jedna z výhod tohoto po celém světě stále populárnějšího cvičení, o kterém jste už určitě slyšeli i vy. Benefitů však cvičení s názvem prkno nebo také plank přináší mnohem víc. Jde totiž o nejefektivnější metodu, jak poměrně rychle a účinně zpevnit střed těla. Pojďte si ho vyzkoušet!

Očkování proti covidu-19: Velký přehled vakcín a průvodce očkováním

Publikováno 22.3.2021, 16:16
AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Sputnik V, Moderna... Názvy vakcín určených k očkování proti nemoci covid-19 na nás v poslední době útočí ze všech stran. Stejně jako informace o samotném očkování. Vyznat se v nich není vůbec snadné. Navíc kolem nich panuje celá řada mýtů. Jaké vakcíny jsou tedy v současnosti u nás vlastně k dispozici, jakou mají účinnost, kde se nechat očkovat a kdy se na vás dostane řada?

Nedejte virům šanci: 4 tipy, jak se účinně vyhnout virovým onemocněním

Publikováno 5.3.2021, 16:44
Zánět horních dýchacích cest, chřipka, angina, průjmy, neštovice, pasový opar, laryngitida, nebo třeba hrozba současnosti nazvaná Covid-19. Onemocnění způsobených viry je celá řada. Od těch banálních, až po ta vážná, která mohou v nejhorších případech končit až smrtí. Před potencionální nákazou je tak lepší se účinně chránit. Stačí dodržet pár základních pravidel a riziko nákazy eliminovat.

Jak nepřibrat na home office: Výživář Petr Havlíček radí, čeho se vyvarovat

Publikováno 2.2.2021, 15:23
Stres posledních měsíců se podepisuje nejen na naší psychice, ale bohužel často i na naší postavě. Není totiž vůbec jednoduché zvládat najednou roli učitele, kuchaře, uklizečky a k tomu ještě odevzdávat vlastní práci a zúčastňovat se online porad. A k tomu ještě uklidňovat podrážděného partnera. Není proto divu, že často saháme po lahvi vína, něčem sladkém, v jídle se odbýváme. Výživový specialista Petr Havlíček má pro vás tři zásadní rady, jak si udržet zdravý a pozitivní přístup.
Celkem: 359 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,36 další >>
© 2004-2021 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt