MAGAZÍN - Tipy a triky

Angínovník – hvězda domácí lékárnyPublikováno 8.10.2017, 18:25
Všichni už víme, že při mnoha onemocněních nemusíme hned utíkat do lékárny proto, aby se nám dostalo účinné pomoci. Spoustu věcí zvládneme doma – jen vědět, jak na to. Jedním z nepostradatelných pomocníků při léčbě kašle, bolesti v krku, ale třeba také revmatismu nebo nadýmání. Objevte angínovník a nejen, že si vyzdobíte domov krásnou květinou, získáte také velkého spojence při boji s různými zdravotními neduhy.
Jak na bolest v krku?Publikováno 8.10.2017, 18:25
Nikdo není rád nemocný. Počasí je ale neúprosné, přechod z babího léta do podzimních plískanic je téměř jistou zárukou toho, že se nám nějaké to nachlazení jen tak nevyhne. A i když jsou rýma, kašel a teplota nejčastější projevy, bolest v krku je za nimi v těsném závěsu. Málokdo se žene s nachlazením k lékaři, ale přece jen – nějakou péči bychom si zasloužili. Jak na bolest v krku hezky podomácku?
10 tipů, jak můžete každý den přirozeně podpořit rozvoj vašeho dítětePublikováno 23.9.2017, 12:27
Dětské hlavičky jsou zhruba od 2 do 8 let věku extrémně vnímavé k podnětům, které k nim přichází z okolí. Využijte toho a naučte se, jak přirozeně a nenásilně rozvíjet dovednosti svého potomka během běžných každodenních činností. Na co se zaměřit? Máme pro vás 10 tipů sestavených speciální pedagožkou Mgr. Ivanou Vlkovou.
Na kterém boku spát a proč?Publikováno 22.9.2017, 17:04
Odpověď, na kterém boku spát, vám dáme hned – na levém. Díky rozložení našich orgánů existuje velký rozdíl v přínosech nebo naopak hrozbách, které přináší naše spánková poloha. Protože, přiznejme si, i kdybychom se v noci párkrát zavrtěli, přece jen je to poloha, ve které strávíme několik hodin. A celkem stojí za to vzít v úvahu, co se během těchto hodin s tělem děje.
Malé krůčky k plnohodnotnému dniPublikováno 19.9.2017, 15:11
Asi to známe, prostě žijeme tu rychle, tu pomaleji, někdy za jeden den zvládneme tolik, co za některý týden ani omylem. Tak to prostě je. Ale dobrý pocit z plnohodnotně nejen odpracovaného, ale i prožitého dne, ten je naprosto opojný. Jak pracovat na tom, abychom každý den prožili co nejsmysluplněji? A nejen pracovně, ale ve všech oblastech našeho života?
Cukr na škytavku aneb Nejúčinnější zbraně na běžné potížePublikováno 1.9.2017, 22:07
Každá rodina má své tipy a triky, jak léčit to či ono pomocí přírodních zdrojů, například cibulový sirup je stálicí v naší domácí pohotovosti. Ale sem tam všichni zabrousíme na internet (nebo třeba do chytrých knih), abychom zjistili, jak své tělo zbytečně nezatěžovat chemií a drastickými léky, když nás trápí obyčejná bolest břicha a nám se ji prostě nechce vydržet. Máme pro vás 20 nejúčinnějších a ověřených tipů na nejběžnější potíže.
Klid a nohy nahořePublikováno 22.8.2017, 22:19
V době, kdy je stresu a z něho pramenících problémů jak fyzických, tak psychických, jako hub po dešti, není divu, že začaly do každodenní běžné praxe pronikat také relaxační, zklidňující a protahovací techniky. Jóga, cvičení staré tisíce let, dobře ví, co a jak prospívá nejen tělu, ale také mysli. A některé techniky jsou stejně tak překvapivě účinné jako jednoduché. Co všechno se stane, když si lehnete na zem a opřete nohy o zeď?
Cibulový zábal, trik našich prababičekPublikováno 19.8.2017, 14:40
O tom, že cibule je nejen všestranná ingredience v kuchyni, ale také malý zázrak pro naše zdraví, už jsme asi slyšeli. Vždyť kdo by neznal cibulový sirup proti nachlazení a kašli a mnoho dalších využití cibule a jejího složení. Pořád ale mluvíme o účincích cibule, když ji sníme. Ne ale o tom, když ji budeme používat zevně. Jak funguje? A proč si její plátky dávat na noc do ponožek?
Etiketa 21. Století aneb Na eskalátoru se stojí vpravoPublikováno 8.8.2017, 14:53
Doba jde kupředu a spolu s ní se na každodenní pořádek dostávají věci, se kterými se generace Gutha-Jarkovského prostě nepotýkala. Už dávno si nevystačíme s pravidly, že dáma má chodit první do schodů a muž by jí měl půjčit sako, když je zima. Do hry vstoupily mobily, obchody, chování na pracovišti a tak dále. A stejně, jako je pro nás přirozené žvýkat se zavřenou pusou, měly by pro nás být přirozené i další věci. Jenom nás je nikdo neučil.
Dvacetkrát vodku, prosím!Publikováno 8.8.2017, 14:52
Ne, vůbec neholdujeme nezřízenému požívání alkoholických nápojů. Naopak, máme pro vás dvacet způsobů, jak využít vodku jinak, než jako prostředek k odstranění zábran. Věděli jste například, že vodka odstraní pachy, odpuzuje hmyz nebo pomůže proti bolestem zubů? A to zdaleka není všechno, co nám toto oblíbené pití může nabídnout.
Celkem: 155 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,16 další >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Kontakt | Facebook