MAGAZÍN - Jídlo

Můžeme se začít těšit na ředkvičkyPublikováno 19.8.2018, 15:29
Dny se nám začnou pomalu zkracovat a je to právě podzim, který je nejvhodnější na pěstování malých ostrých červených bulviček. I když bychom je mohli považovat za jednu z nejtypičtějších českých zelenin, „mýlili“ bychom se hned dvakrát. Ředkvičky jsou totiž v našich končinách poměrně nové, známe je až od osmnáctého století. Do světa se rozšířily z Asie a pro svou výraznou a štiplavou chuť je řazeny také ke koření.
Zdánlivě nevinné potraviny, které si zahrávají s naším zažívánímPublikováno 14.8.2018, 17:10
Nemusíme mít nutně nějaký závažný problém. Stačí ale i taková trvalá „zažívací nepohoda“, aby nám bylo přes den nepříjemně, těžko a přešla nás chuť. Každý máme citlivost k potravinám a látkám v nich obsažených jinou, a tak vám přinášíme seznam zdánlivě nevinných potravin, které sice nutně nemusí, ale mohou, mávat s komfortem našeho zažívacího traktu. A spousta z nich je jinak velmi zdravých!
Borůvky jsou skutečně superpotravinaPublikováno 28.7.2018, 16:07
Vitamínová bomba plná antioxidantů, to o borůvkách tak zběžně víme. Tak jako tak patří mezi naše oblíbené letní ovoce. Ale i tak jim stojí za to věnovat trošku větší pozornost. Protože jejich látky jsou účinné i při extrémních teplotách, dají se zužitkovat i listy a obsahují mnohem víc cenných látek, než bychom si napoprvé mohli myslet. Jak je konzumovat, skladovat a co všechno můžeme od malých modrých bobulí čekat?
Nepodceňujte kedlubnyPublikováno 21.7.2018, 8:32
Tato zelenina asi nepatří k těm nejoblíbenějším, spíš k takovým doplňkovým. Ale je to škoda. Protože, byť postrádá kouzlo exotiky, zase obsahuje obrovské množství látek, které nejen, že přispívají ke správnému zažívání nebo imunitě, ale také například bojují proti rakovině. Hodí se jak při redukční dietě, tak při diabetu, protože cukry v něm obsažené jsou velmi dobře snášené, ochrání náš zrak a mnoho dalšího.
Ty nejzdravější volby pro náš jídelníčekPublikováno 29.6.2018, 11:58
Když otevřeme naši ledničku, spíž nebo jiné potravinové sklady, vždycky je dobré, když v nich najdeme potraviny, které jsou zdravé. A ideálně ne jen zdravé, ale taky superzdravé, které nám pomáhají s bojem proti nemocem, působí dobře na náš mozek, mají mnohem větší schopnost vylepšovat naše zdraví než ostatní potraviny... A zdaleka to nejsou potraviny nedostupné. Co bychom měli mít vždy po ruce?
Rýže nebo chleba z květáku? Vynikající a zdravé!Publikováno 19.6.2018, 11:26
Květák je velice variabilní zelenina, která má svoje místo na každém našem stole. Od polévek, přes smažení, vaření nebo třeba jako hlavní i vedlejší ingredience do polévek, známe ho na mnoho způsobů. Jenomže on jich má mnohem víc. A tak nejenom příznivci paleo stravy a low-carb diet můžou objevit kouzlo květáku, které zdaleka nespočívá jen v dozlatova osmažených růžičkách.
Známá i neznámá brokolicePublikováno 13.6.2018, 15:14
Brokolice je pro mnohé z nás strašákem z našeho dětství, rodiče nám ji nutili, protože je zdravá (což je pravda), ale nás její chuť zrovna dvakrát neoslovovala. Tak jsme si ji dali na seznam potravin, které, až dospějeme, tak je prostě jíst nebudeme. Už ale dospělí jsme – a k tomu patří i přehodnocení tohoto seznamu. Navíc jsme asi zeleninu vzali trošku víc na milost a brokolici, tu bychom měli přímo zbožňovat. Proč?
Čaj z melounových semínek?Publikováno 30.5.2018, 14:39
Je načase brát vodní meloun se vší vážností. Je to totiž nejen vynikající a osvěžující letní pochoutka, ale také skvělý pomocník v péči o naše vlastní zdraví. Jeho sladká chuť a příjemná konzistence, vodnatost a úžasná kombinovatelnost se sladkými i slanými chutěmi z něj dělá vyhledávanou pochoutku, to ale není to jediné, co nám nabízí. Víme, jak zkonzumovat jeho dužinu, dokonce jsme se už dozvěděli, že zpracovat můžeme i melounové slupky. Takže zbývají semínka.
Pokud trpíte zácpou, těmto potravinám se obloukem vyhnětePublikováno 16.5.2018, 12:55
Dietní chyby, málo pohybu, životní styl, ale třeba také chronická potíž. Pokud člověk „nejde“ častěji než třikrát týdně, už je to se zažíváním na pováženou. Ženy jsou k tomuto nepříjemnému stavu náchylnější než muži a zácpa je velmi život znepříjemňující problém současné společnosti. Jaké jsou základní poučky pro to, abychom jí netrpěli? A když už se stane, jakým potravinám se doopravdy raději vyhnout?
Lipový květ pro krásu, zdraví i klidnou myslPublikováno 9.5.2018, 15:57
Konec května, celý červen a možná ještě začátek července jsou dny, kdy máme šanci nasbírat lipové květy a obohatit tak domácí lékárnu (i spíž) o velmi užitečnou léčivku. Lípa má spoustu vlastností, které umí působit na naše tělo, ale i mysl – jak zdravotně, tak spirituálně. Má údajně moc zahánět temné síly, vždy byla pro nás symbolem a sídlem těch pozitivních. Jak můžeme květy našeho národního stromu využít? Kdy je nasbírat, jak sušit, uchovávat a zpracovávat?
Celkem: 155 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,16 další >>
© 2004-2018 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt