NÁVODY > RUČNÍ PRÁCE

NÁZEV
VŠECHNY NÁVODY
FOTOGRAFIE
SCRAPBOOK
RUČNÍ PRÁCE
BYDLENÍ
ZAHRADA
AKTIVITY S DĚTMI
SPORTOVNÍ AKTIVITY
DIETY
DOMÁCÍ MAZLÍČCI
SBĚRATELSTVÍ
RŮZNÉ VYCHYTÁVKY
HÁČKOVÁNÍ
PLETENÍ
ŠITÍ
NEJNOVĚJŠÍ NÁVODY | NEJOBLÍBENĚJŠÍ NÁVODY | NEJOBLÍBENĚJŠÍ ZA POSLEDNÍ MĚSÍC | NEJDISKUTOVANĚJŠÍ NÁVODY
POSLEDNĚ KOMENTOVANÉ NÁVODY
SKŘÍTEK (35) 10.5.2019, 11:25
Prosba (2) 12.3.2019, 20:18
Drhání (6) 13.2.2019, 21:36
Čelenkovník (12) 9.2.2019, 12:56
Domeček pro panenky (120) 15.1.2019, 10:43
vystřihovánky (262) 14.12.2018, 14:09
DISKUSE O NÁVODECH žádosti o radu prosím pište pouze do diskusí o návodech
Celkem: 2.324 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,233 další >>
RUČNÍ PRÁCE
Prosba

Prosím chtěla bych se poradit jak ušít zástěru pro zdravotní sestřičku.. takovou tu bílou retro.. Vůbec nevím jak na střih.. Děkuji

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD |

Mirka Š. (MAMINKA0205) ID 77361 | další návody

KOMENTÁŘE (2) poslední: 12.3.2019, 20:18 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RUČNÍ PRÁCE
Psaní na textil

Ke svému domácímu tvoření často potřebuji vytvořit obrázky nebo texty na textil. Vyzkoušela jsem všechno - překreslování speciálními fixami, přes Balakryl ... Všechno je celkem pracná záležitost. A tak jsem zkusila jednoduchou věc - vzala jsem papír A4 a průhlednou páskou na okrajích jsem k němu přilepila látku (dobré je ji trochu přežehlit) - je to obyčejná bavlněná látka (asi z prostěradla). Pak jsem papír i s přilepenou látkou vložila do tiskárny (inkoustová) a zvolenou šablonu přímo vytiskla pomocí tiskárny na látku. Zadařilo se, látka i s papírem tiskárnou prošla hladce. Třeba se tento nápad někomu hodí.

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbil jeden návštěvník)

soňa h. (foxykleopatra) ID 351402 | další návody

KOMENTÁŘE (0) | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RUČNÍ PRÁCE
Iris Folding (paprskové skládání)

Tato technika je na první pohled těžká, ale zdání klame. Ve chvíli pochopení postupu zjistíte jak je tato technika jednoduchá, Využít se dá na přáníčka, nebo i do rámu atd. Potřebujete pouze vzorník (na internetu jich najdete mnoho), barevné papíry, řezačku, či nůžky a izolepu.

Nastříhané proužky papíru, přikládejte k čárám v pořadí číslic ve vzorníku. Na koncích vždy přilepte izolepou. Otočte na druhou stranu, dozdobte dle fantazie.

Podrobný návod včetně základní šablony zdarma zde

http://druzinka.cz/ruzna-tvorba/paprskove-skladani-iris-folding/

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbil jeden návštěvník)

Monika S. (druzinka) ID 626799 | další návody

KOMENTÁŘE (0) | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RUČNÍ PRÁCE
Pohyblivé štítky na školní učebnice a sešity

Potřebujeme: eurosložku (hrubou, lesklou), tenkou průhlednou lepící pásku, různé flitry

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbili 3 návštěvníci)

Michaela B. (barvice) ID 146869 | další návody

KOMENTÁŘE (0) | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RUČNÍ PRÁCE
Obaly na sešity a knihy

Postup je jednoduchý, obaly dobře drží, netrhají se a jsou originální. Do každého předmětu máme jiný papír, dcera se v sešitech a učebnicích dobře orientuje, protože podle obalu hned pozná, který předmět to je. Poradila mi to naše paní učitelka, my už jsme si to potom vytunily podle sebe :-)

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbili 4 návštěvníci)

Michaela B. (barvice) ID 146869 | další návody

KOMENTÁŘE (0) | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RUČNÍ PRÁCE
Jak pověsit kytku

Provázek jsem měla 4x 3 metry, zároveň v půli všech provázku jsem udělala smyčku, jinak postup dle návodu.

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 6 návštěvníků)

Libuše H. (Kuřátková) ID 84106 | další návody

KOMENTÁŘE (4) poslední: 25.6.2018, 21:40 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RUČNÍ PRÁCE
Police na talíře a lahve-styl Provence.Pro 2 celé sady talířů.

Nakoupila jsem si desky z masívu,podkladové latě,ozdobné trojhrany,krycí lišty,lepidlo Ceys na dřevo,smirky.rnZákladní deska je 80cmx40cmx1,8cm,rnObvodové desky 80cmx30cmx1,8cmrnPolice 80cmx20cmx1,8cmrnPodkladové latě 240cmx 5,2cmx1cmrnNejdříve jsem postavila spodek,který obsahuje boxy na lahve a šuplík.Toto je postavené z největší desky a na tu jsem postavila 2 řady latí do výšky cca.10,5cm do 3 stran zároven příčky pro boxy a šuplík.Vršek je celý pokrytý podkl.latěmi.Pak jsem si spojila obvodové 3 desky lepidlem a šrouby.To jsem pak nasunula na základ a opět přilepila a sešroubovala.Zadní stěna je celá až dolu pokrytá podkladov.latěmi.Ty latě lepím k sobě a po obvodu a přitluču malými hřebíčky.Pak celé brousím.Uvnitř jednotlivé příčky na talíře jsem rozměřila podle talířů(hluboký potřeboval mezeru cca.4,2cm,mělký talř má menší.Příčky jsou nařezané do délky 20cm a lepené postupně na sebe do výšky cca.28cm.Když jsem měla všechny příčky hotové,tak přišla na řadu deska 20cm široká(na každou příčku přišlo lepidlo a na desku ze 3 stran také.Deska se dá na příčky a zatíží.Potom opakuji stavbu příček + deska.Šrouby jsou zakryté lištami a různé okrasné lišty na police atd.Vše důkladně obrousím.Dělala jsem to pro kamarádku,která si to potom natře na bílou barvu stylu Provence.Nejsem truhlářka,vyrábím to pouze jako koníček,prakticky na koleni.Materiál vyšel cca.na 2600kč.

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbili 2 návštěvníci)

Dana R. (KUŽÁTKO.) ID 173704 | další návody

KOMENTÁŘE (4) poslední: 30.1.2018, 12:19 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RUČNÍ PRÁCE
dekoračná šálka

stará a nepotrebná kávová šálka aj s tanierikom, špagát, kávové zrná, škorica, badyán, tavná pištoľ.
Treba sa vyzbrojiť hlavne trpezlivosťou, ale z výsledku potom budete mať radosť. Vnútro šálky som poriešila tak, že som si vystrihla z novín koliesko s presným rozmerom dna šálky a priliepala špagát na noviny. Potom to celé vlepíme do šálky a začneme pomaly (aj pár hodín) obliepať a obkladať vnútro šálky.....
Tanierik je tiež zdobený špagátom z každej strany.
Dozdobiť to môžete podľa vlastnej fantázie. Inšpiráciu som čerpala z inernetu.

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbili 2 návštěvníci)

Andrea O. (AďaO) ID 153424 | další návody

KOMENTÁŘE (1) poslední: 7.11.2017, 19:54 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RUČNÍ PRÁCE
Měsíčnice

Motýlky z Měsíčnice, zdobíme naše domovy, několika způsoby, kolíčky, zápichy do květináče, zavěšením v prostoru.rnMateriálrnrnA4 barevný papírrnrnDisperzní lepidlornrnPravítkornrnŘezákrnrnMěsíčnicernrnDrát, nit, kolíčekrnrnKleštěrnrnšpejlernrnKrok za krokemrnrnMěsíčnici natrháme, když má zralé šešulky. To jsou tyto „penízky“rnrnSami od sebe se otevírají a dělí na 3 kusy. Krajní šupinky jsou poměrně špinavé, ale prostřední šupinka je krásná, vypadá jak perleť. Stonek, který je součástí prostřední šupiny, nám poslouží jako tykadélka motýla.rnrnPřipravte si tělíčko z barevného papíru. Z A4 kartonu nožem nařežte trojúhelník šíře 5cm a délka 29cm.rnrnPřes špejli srolujte od širší strany ke špičce, ale nedomotejte, až do konce. Nechte asi 2 cm rozmotané a zafixujte lepidlem.rnrnPřiložte měsíčnici tak, aby stonky byly u sebe. Dokončete otáčku kartonu přes stonky. Špičku papíru přilepte. Stonek zakraťte jako tykadla. A přilepte na kolíček.rnrnZavěšte na nitrnrnProvlečte tělíčkem drát a budete mít zápich do květináčernrnDobrá radarnrnMěsíčnici můžete přelakovat bezbarvým lakem na nehty, aby měla delší životnost. Ale počítejte s tím, že tím získá lesk. Lak na vlasy a podobné náhražky laku bych nedoporučovala, časem žloutne.

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbili 2 návštěvníci)

Hana Hořáková (Hana Hořáková) ID 395792 | další návody

KOMENTÁŘE (2) poslední: 13.5.2018, 23:15 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RUČNÍ PRÁCE
Domácí práce

Často se někdo shání po domácí práci a má představu, že "někdo" mu tu práci pošle poštou, on si lážo-plážo práci udělá a zase odešle zpět. Tak pár info jak to chodí:rnKlasická domácí práce, to znamená spoustu beden materiálu, které si až na malé výjimky, musí pracovník odvézt sám. V mém okolí dováží pouze pružinky. Což jsou bedny plné špinavých zakroucených pérek a k tomu bedny drátků se zahnutým koncem. Drátky se mvotávají do pružinek. Podle síly je to buď 1,5cm nebo 2cm.rnBedny jsou těžké, proto firma zajišťuje rozvoz a svoz. Až získám foto pružin, vložím.rnDalší možnosti:rnKalendáře, dopisní sady, bločky, toaletní kapsy, samolepky, nákupní tašky, reklamní letáky, pošta, atd.rnZájemce přijede na místo vydání práce. Je poučen co a jak udělat, naloží si plné auto komponentů a odjíždí domů. Na kompletaci má dle dohody určený počet dnů. Klidně 3 dny na tisíce kusů. Ve sjednaný den práci zase vrací. U malého auta hrozí to, že poskládaná práce se do auta nevejde a odváží se na 2x. Je to třeba v případě krabiček, úložných desek na dokumenty atd.rnA teď pro představu co se vlastně dělá.rn1) Toaletní kapsy - je třeba plastovou uzavíratelnou kapsu vyzkoušet, aby fungovalo zapínání. Do kapsy se vloží informační leták + přesný počet vlhčených ubrousků (toaletní papír, ubrousek na brýle, na ruce, osvěžující) k tomu náplasti. Kapsa se uzavře a skládá do krabice.rn2) Samolepky - jedná se o archy samolep, většinou s vánoční nebo velikonoční tématikou. Do celofánového sáčku se v přesném pořadí vloží informační leták a 3 až 5 kusů archů. Nesmí být nic ohnuto, zalepení sáčku musí být rovné a bez bublin či odchylek. rn3) Propisky a pera. U propisek je několik komponentů, které se skládají tak, aby vznikla propiska. Vše musí být dotažené, nesmí nic prasknout, nesmí být stržené závity atd. U per je to složitější, protože je potřeba nasadit psací hrot a nesmí dojít k ohnutí. Do těla pera se vloží inkoustová bombička a pero se zkompletuje.rn4) Dopisní sady - jsou různé a různě se také skládají. Na fotce je vidět ta jednodušší varianta. Přehnou se desky do kterých se vloží přesný počet papírů a stejně tak obálek nebo i kartiček na přání. Nesmí dojít k ohnutí nebo roztržení. Sady se buď pouze skládají do krabic nebo ještě balí do celofánových sáčků a páskují po 10.rn5) Desky na dokumenty - jedná se o kartonové desky. Karton má předlisy podle kterých se karton naohýbá, v určitých místech se slepí, nalepí se gumička a složené desky se skládají do krabic. Nesmí být zmačkané, znečištěné lepidlem, gumička musí být pevná a desky stahovat.rn6) Bločky - bločky se vlepují do ozdobného obalu, tak aby přesně v průstřihu byl vidět obrázek. Vše se páskuje a skládá do krabic.rnrn7) Losy. kalendáříky, "pošta" atd. Buď se skládají podle čísel, vkládají do obálek nebo letáků a a podle systému skládají do krabic. Je to různé, podle zadání.rnrn8) Jehlice pletací. Plastové, dlouhé jehlice se spojí, zastrčí do papírové krabičky, kterou je nutné složit, zavřít, zalepit a průhledným otvorem nahoru se skládají do krabice.rnrnOdměna za kus je halířová. Něco je opravdu pár halířů, něco třeba 80 halířů. Čas na kompletaci je vražedný. Většinou 2-3 dny. Takže představa toho jak se přečs den máma věnuje dětem, uvaří, uklidí a večer u televize si udělá domácku, je sci-fi. Sedí se u domácky celý den, z většiny je neskutečný bordel (pružiny - špína jako by od šmíru, mastnota...) ale i lepidla smrdí, z papírů lítají drobné odstřižky, prach. rnZnám pár lidí co si na domácce vydělají. Kamarádky maminka dělá pružinky a měsíčně si vydělá třeba 10 000. Ale celé dny sedí u stolu a natáčí pružinky. Nejde ven, nevaří, neví co to je dát si normálně kafe s kamarádkou. Jenom namotává a namotává. Do zblbnutí :-) rnrn99% domácí práce je nereálné, aby někdo posílal poštou. Náklady na poštu by mnohonásobně převýšili výdělek. Domácka se dává na smlouvu, výplata je 1x měsíčně v předem stanoveném termínu. Za každý zmetek, za každou reklamaci je výdělek v háji. Podvodné nabídky na "nadepisování obálek" nebo "plnění obálek" s výdělkem xxx tisíc a nutnou malou investicí v podobě zaslání 100Kč nebo i 500Kč jsou opravdu jen tahání peněz z naivních lidí. rnTak třeba někomu tenhle popis jak to funguje a co se tak dělá, pomůže. Budu postupně přidávat co se mi povede z domácích prací nafotit.

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD |

Jarka S. (pupuša) ID 91897 | další návody

KOMENTÁŘE (9) poslední: 3.5.2018, 11:59 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
Celkem: 2.324 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,233 další >>
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt