MAGAZÍN - Vztahy a sex

Jak začít znova, i když ne poprvéPublikováno 17.1.2018, 21:32
Životní cesty jsou nevyzpytatelné. V jeden moment si můžeme myslet, že náš svět je v naprostém pořádku, všechno klape, jak má, před námi poklidná budoucnost zalitá sluncem, sem tam přijatelný mráček. A pak promluví nepředvídatelnost a my se ocitneme v situaci, kdy je nutné začít znova. Ztráta práce, partnera, smrt blízkých, nesnesitelná frustrace a pocit, že „tohle není ono, tohle nemůže být všechno“. Jak zašít znovu, správně, jak si nastavit očekávání a nezbláznit se z toho?
Čeho se vzdát pro štěstíPublikováno 14.1.2018, 21:18
Štěstí je pro každého velmi individuální věc, jeho definice není jen „pouhá“ spokojenost a rozhodně není objektivní. Když bychom měli štěstí velmi vágně definovat jako klid a radost duše, existuje několik věcí, kterých bychom se měli postupem života vzdávat. A to z jednoho prostého důvodu – protože pochopíme, že jejich dosažení je nereálné a bažit po nich znamená jen a jen uvrhovat sami sebe do pocitů frustrace, zklamání a hnaní se za něčím, co nemůže být nikdy naše. Co je tedy třeba nechat být?
Pro dobrou náladuPublikováno 7.1.2018, 11:14
Některé dny jsou horší než ostatní. I když se zdánlivě neděje nic výjimečného, máme pocit, že jsme na dně, všichni a všechno je proti nám, náš život je beznadějně prázdný, nešťastný a nenaplněný. Místo toho, aby nás takový pocit nabil energií ke změně, táhne nás dolů, chce se nám nic nedělat, spát a vinit ostatní lidi, osud, štěstěnu nebo vesmír za to, jak se cítíme. Jak se dostat z neopodstatněně špatné nálady? Jak jí nepodlehnout a začít se zase usmívat?
Jak pomoci příteli, když je na dněPublikováno 2.1.2018, 19:04
Všichni to známe – v dobrém i ve zlém zdaleka neplatí jen pro manželství, ale také pro přátele a kamarády, kteří nás v životě provázejí (a často mnohem stabilněji než naši partneři). Přítel v nouzi nám tak láme srdce se stejnou mírou. A stejně intenzivně také chceme pomoci. S pomocí v dobách útrap je to těžké, často nemůžeme reálně udělat zdánlivě vůbec nic. Ale i chápavé ucho a otevřená náruč hrají svou roli.
Jak naše tělo pozná, kdo je „ten pravý“Publikováno 22.12.2017, 20:18
Podvědomí je mocná věc a často chytřejší, než naše vědomá já. V otázce výběru partnera se necháváme zmýlit až příliš často, ale když přijde to pravé, poznáme to. Podvědomí totiž bije na poplach, křičí, ať si ho nenecháme utéct, a povolává do zbroje také psychosomatiku. Nebo to není čistě jen psychosomatické? To, že jsme našli toho pravého nebo tu pravou se tak začne projevovat i na našem těle a stavech mysli. Byť je to jen úplně na začátku. Na jaká znamení se můžeme těšit?
Když podvádí ženaPublikováno 18.12.2017, 20:45
Nevěra je natolik skloňovaným tématem, že se nám až nechce uvěřit, že může být skutečná. Tolik historek, které kolem sebe slyšíme, tolik neuvěřitelných osudů, tolik vzrušení, lásky i neštěstí. A tak není divu, že je kolem ní mnoho teorií, výzkumů, názorů i předpokladů. Jak poznat, když podvádí muž, je jedna věc. Jak ale může muž poznat, že podvádí žena? Náznaky jsou v mnohém podobné, současně se ale liší v provedení. Protože žena podvádí prostě jinak.
Alfažena? ExistujePublikováno 18.12.2017, 20:44
Nemusí být nutně nejhezčí ze všech, ani ne nejbohatší nebo nejúspěšnější, je na ní ale něco přitažlivého. Je zábavná, sebevědomá, milá, ohleduplná, laskavá, příjemná, ale také nekompromisní a asertivní. Ženy chtějí být jako ona, muži jsou okouzleni. Jaké jsou vlastnosti novodobé alfaženy?
Jak zrajeme v osobnostPublikováno 15.12.2017, 17:02
Jedna z mála jistot v životě, který máme, je fakt, že věci se mění. Naše okolnosti, zkušenosti, lidé, práce, rodina, přátelé, náhody a události z nás neustále dělají jiného člověka, než jakým jsme byli před pár chvílemi. Spousta z nás se z toho, co se kolem děje, umí poučit a, jak teď můžeme často slýchat, posouvá se dál. Ale dál ještě nutně neznamená správným směrem. Jak tedy na sobě můžeme pozorovat změny, které z nás dělají ne jen jinou, ale lepší osobnost?
Když se láska vytratíPublikováno 15.12.2017, 17:01
Skoro každý z nás v partnerském životě dospěl do bodu, kdy zkoušel pečlivě prozkoumat své nitro a zjistit, jestli to se současným partnerem ještě má nebo už nemá cenu. Je až s podivem, jak často zjistíme, že vlastně nevíme, co k druhému cítíme. Je to láska? Je to přátelství? Je to respekt? Nebo jde jenom o tolerovatelné soužití? Nevědět znamená nemít podklady pro rozhodnutí. A z následujících drobných znamení si můžete poskládat obrázek o trošku barvitěji.
Jak poznáme, že milujemePublikováno 10.12.2017, 18:46
I když by se mohlo zdát, že když lásku cítíme, tak ji poznáme, s přibývajícím věkem se nám ale do zamilovanosti motá spousta dalších faktorů. Čím víc si v rámci partnerství rozšiřujeme obzory, tím více počítáme skóre realisticky a méně citově. A pak najednou stojíme před vlastním nitrem a ptáme se sami sebe, jestli dotyčného doopravdy milujeme, nebo si prostě jen nemůžeme stěžovat, protože naplňuje naše představy a splňuje kritéria.
Celkem: 167 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,17 další >>
© 2004-2018 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Kontakt | Facebook