MAGAZÍN - Vztahy a sex

9 kroků ke staromódně moderní atraktivitěPublikováno 19.7.2017, 19:01
Když se budete bavit se svými rodiči, bude starší generace žehrat na to, jak je ta současná nepochopitelně zkažená, zpohodlnělá a jak ji nechápou. Když se pobavíte s prarodiči, budou to samé říkat o svých potomcích (a vnoučatech ani nemluvě). Pravdou je, že každá generace má svá specifika, svůj vlastní kontext a historii, na kterou navazuje. Dnes je ale víc než kdy dřív znát, že vlastně nevíme, jací máme být – protože můžeme být, jací chceme.
11 znamení, že jsme v doopravdy nezdravém vztahuPublikováno 16.7.2017, 16:59
Nikdo z nás už si asi nemyslí, že trávíme roky svého života ve vztazích jen za účelem reprodukce. Ať už je záměr přírody jakýkoliv, obecně by mělo platit, že člověku se prostě ve vztahu lépe žije. Ale co když je právě vztah zdrojem nepohody a vlastně možná i neštěstí? Často o tom ani nevíme. Protože zvyk je železná košile a známé zlo je lepší než to neznámé. A jak to naše známé zlo často vypadá? A podle čeho poznáme, že bychom se možná měli probudit?
Pět pochopení pro spokojenější životPublikováno 14.7.2017, 21:30
Často máme své vlastní štěstí a spokojenost ve vlastních rukách víc, než si myslíme nebo připouštíme. Všichni jsme více či méně oběťmi svých vlastních zkušeností a na základě nich vytvořených představ o tom, jak naše okolí funguje. Někdy jsou to nedorozumění, předpoklady, konstrukty a nesprávná vyhodnocení, která nás drží zpátky a kvůli kterým se nechováme tak, jak by nám bylo přirozené. Existuje pět náhledů na okolí, které bychom si měli všichni alespoň maličko poupravit.
Odpustit neznamená znovu důvěřovatPublikováno 11.7.2017, 17:20
Křivda, zrada, ztráta důvěry, bolest. Snad každému z nás v životě někdo blízký ublížil, ať už nevědomky, nebo záměrně. A komu ne, ten má velké štěstí. Každý se s narušením důvěry ve vztahu (a zdaleka nemusí jít jen o vztah partnerský) vyrovnává jinak, někdy zrada zasadí vztahu takové rány, které již nejdou zahojit. A i když se přimějeme odpustit, navázat na předchozí důvěru je úplně jiný příběh.
Nejběžnější příčiny krachu vztahuPublikováno 30.6.2017, 13:11
Ačkoliv je spousta lidí, kteří přísahají na single život, přirozeností člověka je prahnout po intimitě, po vztahu, po životě ve dvou. Ale všechno je o trošku složitější, než to na první pohled vypadá, a často je to také složitější, než čekáme a než by se nám líbilo. Statistiky rozvodovosti mluví samy za sebe, statistiky toho, proč vztah skončí ještě před manželstvím, budou podobné. Jaké jsou nejčastější věci, které vztah s jistotou pokaždé zabijí?
Pět stádií lásky a proč většina skončí u třetíhoPublikováno 21.6.2017, 14:04
Snad kromě dětí není v životě člověka krásnější okamžik, než ten, kdy najde lásku. Ten pravý partner, který naši lásku opětuje, se stane nejdůležitější součástí našeho života a my plánujeme žít po jeho boku až do skonání světa. ...tak jak je možné, že tolik manželství končí rozvodem? Kam se ta láska ztrácí? Proč pomíjí? Mnoho párů neunese vztahovou dynamiku, tedy fakt, že časem „už to není jako dřív“.
Co ve vztahu přehlížíme (ale neměli bychom)Publikováno 17.6.2017, 20:17
Podceňování zabijáci jsou ti nejsmrtelnější. Mají totiž prostor růst. Je to tak se vším, co ignorujeme, protože tomu nepřikládáme velkou váhu. Ale podle rčení stokrát nic umořilo osla – i malé věci dokážou napáchat velkou škodu. Pojďme tentokrát přestat přehlížet a otevřít oči tomu, o čem si myslíme, že žádný problém není, dokud nám to nezničí vztah.
Jak přimět muže, aby poslouchali?Publikováno 12.6.2017, 10:11
To, že mužský a ženský mozek nefungují stejně, už je stará známá věc. Dokonce vědecky podložená. A to je v pořádku – jenomže moderní doba nás nutí čím dál tím víc, abychom si navzájem porozuměli. Když se nad tím zamyslíte, není to nic, co by bylo v lidské historii zrovna přirozené, není to tak dávno, co muži a ženy přestali trávit své dny odděleně. A tak se musíme učit. Mluvit, poslouchat, formulovat, znát strategii.
Tři varovná znamení, že je vztah odsouzen k zánikuPublikováno 31.5.2017, 13:11
Všichni to známe. Nejdříve se bláznivě zamilujeme, opatrně se oťukáváme, užíváme si každou společnou chvilku, jako by ta láska neměla nikdy přestat. Pak ale najednou přijde doba, kdy je třeba začít uvažovat, jestli je právě tento partner vhodný i z dlouhodobého hlediska. Určitě ve svém okolí znáte lidi, kteří si na svůj vztah potažmo na svou polovičku neustále stěžují. A stoprocentně jste si už mnohokrát řekli, jak je možné, že jsou pořád spolu, nebo že spolu vůbec zůstali? Důvodů samozřejmě může být mnoho, od dětí po ekonomickou situaci, ale v zásadě jde o ignorování brzkých znamení.
Když chceme toho pravého...Publikováno 30.5.2017, 9:46
...musíme ho najít. Je to tak? Možná ne tak docela. Protože každý se snaží najít tu správnou osobu, ale nikdo se nesnaží tou správnou osobou být. Pokud máme negativní (nebo ne vyloženě pozitivní) vztah sami se sebou, je velmi těžké žít a mít vztah s kýmkoliv druhým. Můžeme si pak velmi snadno vytvořit na partnerovi emocionální závislost, což z nás udělá až velmi často nedůstojné žárlivce.
Celkem: 128 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,13 další >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Kontakt | Facebook