MAGAZÍN - Vztahy a sex

Jak se při hádce nevytočit dobělaPublikováno 26.4.2017, 15:14
Začalo to v obchodě zapomenutými jogurty. A teď stojíte proti sobě, vykřičeli jste na sebe všechno možné a vám už se v hlavě honí myšlenky na rozvod. Anebo je na stole spor o podstatné věci a navzájem si říkáte u každé druhé věty – au, toto mě bude mrzet. Když se necháme unést, může být každý problém o mnoho horší, než by být mohl a měl. Pokud k tomu máme sklony a nechce se nám partnerovi ubližovat a ze sebebanálnější ho komára dělat dramatického velblouda, máme pro vás pár tipů, jak se uklidnit i během hádky.
Jak zkazit vztah osmkrát jinakPublikováno 24.4.2017, 8:56
Statistiky nejsou dlouhotrvající lásce až za hrob moc nakloněné, bohužel. Pořád oscilujeme na hraně pravděpodobnosti a na tu či onu stranu můžou úspěšnost našeho vztahu naklonit věci, které buď děláme, nebo neděláme. Jakmile si uvědomíme, že „už to není, jak to bývalo dřív“, máme často tendenci vzdát i to, co zůstalo, a co vlastně ten dlouhodobý vztah má tvořit. Z pocitu zklamání rezignujeme víc, než je zdrávo, a pak se vztah řítí podmíněnou spirálou dolů k hořkému konci. Pojďme si společně sáhnout do svědomí.
Předpoklady pro nevěruPublikováno 20.4.2017, 14:43
Samozřejmě, nejčastějším spouštěčem nevěry jednoho z partnerů bývá nějaká nespokojenost ve vztahu, nedostatek komunikace, nuda, rutina, „není to, jaké to bývalo dřív“ a tak dále. Existují ale objektivní předpoklady proto, že někdo bude mít k nevěře větší sklony – byť bude ve stejném typu vztahu. A jsou to okolnosti, které vás mohou překvapit. A ne, nemluvíme ani o věku, ani o krizích ve vztahu. Ale třeba o místě bydliště, penězích a typu osobnosti.
Démon manipulacePublikováno 19.4.2017, 17:43
Abychom předešli nevoli, je třeba si ujasnit, co rozumíme pod pojmem manipulace. Protože v současné době je často manipulátor zaměňován s agresorem a manipulovaný s obětí. Manipulace představuje nebezpečí pro okolí v případě, že je jejím původcem (nebo cílem) osoba narcistní, psychopatická nebo sociopatická. V běžných vztazích se až nebezpečně často svaluje „vina“ na manipulátora a manipulovanému je vnucována jistá bezmoc, respektive představa, že bránit se stojí obrovskou energii.
Buďte sebevědomí a myslete to vážněPublikováno 14.4.2017, 14:42
Pokud jsme mezi lidmi nejistí, ostatní to poznají a při jenom trošku méně šťastné povaze toho budou zneužívat. To, jak sami sebe hodnotíme je ve značné míře ovlivněno našim okolím a tím, jak se k nám klíčoví lidé chovali v klíčových chvílích a obdobích našeho života. Ale později, když už se vymaníme ze závislosti na okolí, máme i své vlastní sebevědomí v rukách. Naštěstí je sebeobraz něco, co můžeme podporovat sami.
Pravdy o životě, se kterými se musíme smířitPublikováno 7.4.2017, 16:28
Každého z nás čekají v životě podobné věci. Jsou sice neopakovatelné, v našem vlastním kontextu, ale podobné. Když se nám dějí, stanou, my se z nich vyhrabeme, poučíme a necháme si pro sebe velkou zkušenost, často si přejeme, aby nás na to někdo připravil. Protože život není pohádka a často věci nejsou tak, jak si je přejeme a představujeme.
Manželství bez sexuPublikováno 30.3.2017, 15:09
Pokud ve vašem manželství neklape všechno tak, jak by mělo, je to relativně normální. Ale pokud něco, co by mělo, neklape vůbec, může vás to zasáhnout hodně hluboko. Absence sexu v manželství může mít mnoho příčin, každý člověk má za sebou jiné zkušenosti a jinak se jimi nechává ovlivnit. Ale nejčastější příčiny jsou relativně překvapivé. Stejně tak jako množství párů, které žijí v manželství bez sexu. A to, že mnohým z nich to vyhovuje.
Proč neumíme přijímat komplimenty?Publikováno 16.3.2017, 14:25
Jen si to představte. Každá žena je od přírody plná pochybností o sobě samé (a která není, té gratulujeme!), a tak od okolí očekává spíš kritiku než pochvalu. Je to ale také vina okolí, které tu kritiku poskytuje častěji než pochvaly. A když nás ze začarovaného kruhu něco vyruší, najednou nevíme, jak na to reagovat. A přitom špatně přijatý kompliment dělá hned dvojí škodu – nám by měl udělat radost a jeho poskytovateli taky, místo toho jeho snahu, dobrou vůle a spontánnost raději zadusíme v zárodku.
Romantický realismus aneb Nové nadšení ze vztahuPublikováno 16.3.2017, 14:25
Ne nadarmo se říká, že na začátku vztahu musí přeskočit jiskra. Oheň totiž celkově symbolizuje průběh vztahu, z jiskry vznikne plamen, z plamene oheň, a když nebudeme přikládat, zůstanou nám nejdřív žhavé a pak už jen neužitečné a chladné uhlíky a popel. Časem každý z nás přijde na to, že jen tak samo od sebe to nepůjde a když začne oheň skomírat, je nutné prostě přihazovat polínka. Jak udržovat vztah i po letech plný, vášnivý a spokojeně plápolající?
Je meditace i pro nás?Publikováno 5.3.2017, 9:29
Taky si představujete meditaci jako věc příslušnou buddhistickým mnichům a ne nám, kteří žijeme v uspěchaném světě a doopravdy nemáme čas hodiny sedět, dýchat a rezonovat? Ve své podstatě máte pravdu, ale je to stejné, jako se vším – i malá změna se počítá. Meditace jsou všechny techniky, které nám prohlubují soustředění a umožňují soustředit se jen sami na sebe. A k mnoha takovým technikám nám stačí jen pár minut. Proč je meditace vlastně „jen“ čas pro sebe? A jak se jí můžeme věnovat, aniž bychom si připadali nepatřičně?
Celkem: 112 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,12 další >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Černá listina | Kontakt | Facebook