MAGAZÍN - Vztahy a sex

6 způsobů, jak mít sex, i když se z vás stanou rodičePublikováno 17.2.2020, 6:32
Sex je pro správně fungující partnerský vztah důležitý. Příchod dítěte do rodiny ale často dokáže sexuální život naprosto zničit. Na seznamu priorit s každým dnem obvykle klesá níž a níž. A tím začíná vážně trpět i vztah. Proto pro vás máme pár triků, jak nenechat vášeň mezi vámi a partnerem vyhasnout.
Příběh Kláry: Čekám dítě, ale nevím, který ze dvou mužů je otcem. Mám jim to říct?Publikováno 19.11.2019, 10:37
Možná si myslíte, že podobné příběhy se stávají jen lidem s uvolněnějším životním stylem. Klára si to ještě nedávno myslela taky a ani ve snu ji nenapadlo, že teď bude hlavní aktérkou takhle zamotané story.
Jak o sexu mluvit s dětmi ve 3, 6, 9 a 12 letech? Rady pro stydlivé rodičePublikováno 2.10.2019, 22:18
Věříme tomu, že když dojde na hovory o sexu, už žádní rodiče svým dětem nevykládají nic o včeličkách a květech, ale na druhou stranu, jednoduché to tváří v tvář potomkovi taky není. Jak na to?
Čeho bychom měli nechat, jinak toho budeme litovatPublikováno 24.6.2019, 13:31
Ne, to není výhrůžka. Jenom lidská zkušenost. Dobré skutky, pokud jsou z povinnosti a ne z přesvědčení a možnosti, působí totiž trošku jako kofein na naše tělo. Ano, dodají nám energii, ale vlastně na dluh – budeme ji pak muset někde dočerpat. A zatímco u kofeinu mluvíme o játrech a zásobách glykogenu, když přijde na dobré skutky a dobré vychování, mluvíme o našich nejbližších. Jak to souvisí? Pokud jste někdy stavěli ve vašem světě na první místo lidi, kteří si to nezasloužili, asi víte, o čem mluvíme.
Znamení partnerovy nevěry, kterých si většinou ani nevšimnemePublikováno 27.5.2019, 21:10
Všichni tak nějak víme, že při odhalování nevěry nám nejvíce napoví naše intuice. Jenomže je to doopravdy něco tajemného? Je to nějaký šestý smysl? Nebo si jen naše podvědomí všímá věcí, které my sami vidět nemůžeme nebo nechceme? Když se náš partner vykrádá v noci z domu a přichází nad ránem oblitý parfémem jiné ženy, není co řešit. Ale takové případy neexistují. Musíme se tedy podívat podrobněji na to, jaké chování je prostě podezřelé. I když pro ně ve většině případů existuje přijatelné vysvětlení.
Deset varovných znamení, že máte doma sociopataPublikováno 21.5.2019, 20:12
Možná si sociopata představujete jako postavu vraha z nějakého seriálu, bezcitného maniaka, který ubližuje a využívá lidi. Pravdou ale je, že sociopat může být charizmatický člověk, okouzlující a pečující... ovšem za úplně jiným než altruistickým účelem. Sociopati se absolutně nezajímají o společnost a její normy (což ovšem neznamená, že je nedodržují), chybí jim empatie a lidi využívají to svůj osobní prospěch a blaho. A pokud někoho takového máte doma, asi byste ho měli co nejrychleji poslat zase do oběhu.
Šikanovali vás ve škole? Pak se u vás asi projevují tyto symptomyPublikováno 13.5.2019, 19:43
Šikana má mnoho podob. A čím modernější doba, tím vynalézavější jsou metody jak provádění, tak skrývání a maskování. Ale všechny generace si užily své. Potřeba vymezovat společnost na ty silnější a slabší je tady odpradávna a ve hře je toho hodně – od fyzického vzezření až po intelekt. Jakmile je člověk něčím „jiný“, vystavuje se nebezpečí šikany. A ti, kteří byli v mládí šikanováni, si následky většinou nesou celý život.
Jak se vyrovnat se ztracenou láskou?Publikováno 30.4.2019, 16:03
Rozchody bolí. Obzvlášť, když to nejsme my, kdo se chce rozejít. Ale ve vztazích má většinou „ne“ větší hodnotu než „ano“, a tak se se ztrátou prostě sem tam musíme vyrovnávat. A někdy to doopravdy není jednoduché. O tom, že se s tím potýkáme často a skoro všichni, svědčí fakt, že asi o ničem jiném, než o lásce k člověku, kterého nemůžeme mít, nebylo nikdy napsáno tolik písniček, knih a básní. Jak teda na to? Jak překonat bolest ze ztráty a nenaplnění?
Pět pravd o každém vztahuPublikováno 30.4.2019, 16:02
Žádné dva vztahy na světě nejsou stejné. Tvoří je jiní lidé, jejich interakce je vždy unikátní. Věřte, nebo ne, ale i tak intimní úroveň, jako je romantický vztah, se dá zobecnit. Protože s podobnými problémy se potýká vlastně každý pár, který spolu tráví více než jedno léto. Pokud to spolu myslíte vážně, milujete se, máte děti, rodinu, závazky a léta vzpomínek, určitě následující pravdy potvrdíte. A pro všechny, kteří jsou na začátku cesty dlouhodobým vztahem, nechť je to upozornění a dobrá rada.
Narodili jste se po roce 1982? Pak jste mileniálové.Publikováno 23.4.2019, 19:48
Není to tak dávno, co světem rezonovalo například slovo „hipster“, jakožto popis někoho, kdo chce jít mimo hlavní proud. V dnešní době slyšíme ze všech stran „mileniálové“. Co to znamená? A můžeme doopravdy generalizovat a popisovat celou jednu generaci lidí stejnými termíny? Jaká jsou specifika mileniálů a není to všechno jen nafouknutá bublina? A co jsou to „sněhové vločky“?
Celkem: 274 (zobrazuje se 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,28 další >>
© 2004-2020 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt