Nejkrásnější adventní kalendáře: Který z nich dětem letos vyrobíte? Tipy a triky

Adventní kalendář k Vánocům prostě patří, dětem pomáhá překonat to „nekonečné“ čekání na Ježíška. Zdaleka ale vždycky nemusí mít podobu toho ze supermarketu, naplněného čtyřiadvaceti miniaturními kousky tukové hmoty, která si hraje na čokoládu. Popusťte uzdu kreativitě a pusťte se do výroby originálního kalendáře, který bude zároveň i krásnou vánoční dekorací.

Bát se výroby takového adventního kalendáře nemusíte, ani pokud nejste příliš manuálně zruční. Zvládne to opravdu každý. Variant je nespočet. Inspirovat se můžete fotkami níže. Stačí třeba ušít malé látkové pytlíčky a zavěsit je na větev nebo třeba jen na napnutý provázek, nebo je prostě jen naskládat do košíčku. Když neumíte šít, použijte klidně koupené papírové pytlíky, skvělé jsou ty svačinové. Ti šikovnější mohou třeba z tvrdého papíru vytvořit vesničku s čtyřiadvaceti domky, v níž každý skrývá překvapení. Ty pak můžete také zavěsit nebo rozestavět třeba na parapet či skříňku. Využít se dají i dlouho schraňované ruličky od toaletního papíru. Z nich se dá vytvořit adventní kalendář v podobě vánočního stromečku nebo domečku. Čísla můžete napsat sami, vytisknout z počítače a nalepit nebo třeba použít razítka.

Velkou výhodou doma vyrobeného adventního kalendáře je, že ho naplníte tím, co uznáte za vhodné. Fantazii se meze nekladou. Sáhněte po tom, co vaše děti mají rády a co jim udělá radost. Vyhýbat se samozřejmě nemusíte ani čokoládě, vyberte ale nějakou kvalitní. Hodí se i klasicky a mrazem sušené ovoce, různé druhy ořechů, lízátka z hroznového cukru a podobně.

Kalendář ale nemusíte naplnit jen samými dobrotami. Vhodné jsou i drobné dárky. Holčičky ocení třeba hezké doplňky do vlasů, jako jsou sponky a gumičky, prstýnky, náramky, kluci zase třeba nějaká malá autíčka, zvířátka a podobně. Do kalendáře můžete také rozdělit nějakou stavebnici, třeba z Lega, každý den v něm dítě najde pár dílků a na Štědrý den si ji složí.

A pokud nechcete v dítěti podporovat materialistické založení, připravte mu na každý den nějakou aktivitu podle jeho věku. Může jít o vánoční písničku nebo říkanku, zajímavosti o vánocích a vánočních zvycích od nás i ze světa, omalovánky, návod na tvoření, kvíz, doplňovačku a další.

 

PublikovánoČLÁNKY MOHOU KOMENTOVAT POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Registraci provedete ZDE
Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt

© 2004-2021 CZECH NEWS CENTER a.s.