Testování nových českých čistících prostředků LARRIN
Do testování jsem se přihlásila z několika důvodů:
- upřednostňuji české zboží
- výrobky Larrin již dlouho používám
- řada GREEN WAVE má být ekologická - ale bude také účinná ?
- Láká mne vyzkoušet výrobky s nanoefektem - i tady jsem zvědavá na účinnost
V minulosti jsem si koupila ekologický bezfosfátový prášek na praní. Bohužel mne velmi zklamal. Když jsem použila stejné množství prášku, jako u prášku běžného, prádlo bylo zaprané, špína zůstala. Musela jsem dát cca 6násobné množství pracího prostředku, aby bylo jakž takž čisté. Pytel s práškem byl tak velmi rychle vypotřebovaný. Jsem tedy zvědavá, jaký bude efekt u ekologických čistících prostředků.
"Doba covidová" nám přinesla kromě jiného nové roušky, ne jen ty, které jsme znali z operačních sálů, nebo respirátory, které se používají ve stavebnictví ap. Najednou tu byly i nanoroušky a my jsme začali slyšet na předponu "nano......" Zkrátka co je "nano", je lepší.
Takže uvidíme, jak se dokáže ekologie a nano utkat s již "zajetou" klasikou v oblasti domácího úklidu.
A zcela na rovinu - budu objektivní.
Nádobí se s ním myje krásně, dobře odmašťuje, je jemný na ruce a hezky voní. Konzistence není zcela nejhustší, ale ani ne řídká, takže co do hustoty, tak střed. Nicméně mycím schopnostem to nijak neubírá. Zkusila jsem ho i na polaminovanou desku, tj. takovou, která se používá třeba jako pracovní plocha u kuchyňských linek. Deska je tmavá se vzorem a tudíž na ní není špína vidět tak, jako na jednobarevné světlé ploše. Vzala jsem zcela novou houbičku, kápla na ni trochu čističe. Krásně pěnil, ani moc, ani málo. Kapka skutečně stačila bohatě na plochu cca 60x50cm. Ač se zdála být deska před čištěním čistá, houbička s přípravkem stáhla dost špíny. Pro porovnání jsem vyfotila jinou zcela novou houbičku vedle té použité. Rozdíl je jasný, čistič uvolnil špínu, která nebyla vidět. Sice se mi nepodařilo zachytit desku na obou fotografiích stějně tmavě, ale jedná se u obou fotek o naprosto stejné místo.
Stejným čističem jsem umyla spodní část smoothie makeru. Někdy se stane, že nádoby, ve které se mixují potraviny, špatně uzavřu a něco při mixování vyšplouchne ven. Pak na to zapomenu a zbytky na motoru pěkně zaschnout. Stačila opět kapička čističe na nádobí na houbičku, pak otřít ještě vodou, aby povrch nebyl ulepený od čističe a motorová část mixéru je zase jako nová. V horní části jsou mléčně bílé flíčky, ale to je miniaturní nápis, nikolik zaschlý nápoj.
A jedeme dál.!




Jelikož jsem věděla o testování s předstihem, vydala jsem rodince
zákaz umývání koupelny, aby byl rozdíl před vyčíštěním a po něm na
fotografiích lépe vidět. Vsázela jsem i na odstávku teplé vody, po
které vždy teče rezavá voda a která měla být v první den testování,
takže bych vanu nafotila rezavou a hned ji pak umyla. Pánské
osazenstvo neprotestovalo, babi, která je u nás teď na návštěvě, s
tím měla problém. Nudí se a šůruje. Než jsem stihla udělat fotky
vany od rezavé vody, umyla jí. :-)
Nános vodního kamene kolem baterie jsem ale uchránila stylem, že
jsem jí tak pětkrát denně připomínala, že nesmí v koupelně nic mýt.
Odstranila jsem ho pak snadno Larrinem na vodní kámen. Ostatně, to
už se mi osvědčilo i u předchozích přípravů Larrin na vodní kámen.
Baterii jsem vyleštila nanočističem z černého spreje. Paráda, vůně, není co vytknout.
Další test, tentokrát přípravek na bázi sody:
Použila jsem k testování ponožku, kterou se mi již delší dobu nedaří vyprat. Už přesně nevím, kde a jak jsem si tyhle ponožky znečistila, ale myslím, že to bylo za deště, kdy jsem měla na sobě otevřené boty a nabrala jsem si do nich bláto. Už jsem je prala mockrát, ale efekt prakticky minimální. Namočila jsem ponožku do roztoku vody a přípravku Larrin Green wave Tekutá soda. Nechala jsem ponožku namočenou ne jeden, ale dva dny. Potom jsem ji vypraval v pračce za použití pracího prášku na bílé prádlo. Po usušení bylo vidět, že je ponožka čistější, byť ne zcela bílá. To jsem ale ani nečekala, protože znečistění bylo opravdu silné a ani po několka praních nemizelo. Soda se tedy osvědčila a věřím, že když proces namočení a zopakuji - možná i s větší koncentrací přípravku, nebo namočím špičku přímo jen do něj, že bude nakonec ponožka zase zcela čistá. Vyzkoušela jsem přípravek i na límeček bílé košile a límeček byl zase bílý jako sníh. Ostatně, sodu používaly na praní už naše babičky a prababičky, tak proč nepoužívat to, co se osvědčilo, i dnes ?
Není přece nutné používat jen drahé zahraniční výrobky s honosnými názvy v designových obalech, které nám nabízí celebrity v televizi a do jejichž ceny se víc, než hodně promítne cena právě za tu televizní reklamu. Vysoká cena neznamená nutně i vyšší kvalitu. Larrin budu určitě používat dál. Vyhovuje mi.