Zobrazit přihlášovací formulář

Batole v průměru ujde 2000 kroků denně! Pohyb pomáhá rozvíjet řeč, paměť a pozornost

Batole v průměru ujde 2000 kroků denně! Pohyb pomáhá rozvíjet řeč, paměť a pozornost

Věděli jste, že pokud má miminko dostatek správného pohybu, zvýší se mu v budoucnu schopnost správně uvažovat a rychleji si také osvojí mateřský jazyk? Je proto důležité, aby rodiče pohyb svých dětí podporovali a vytvářeli jim příležitosti k aktivitě. Máme pro vás pár tipů, jak na to!

Batolecí období, tedy období od jednoho do tří let věku, je tím nejdůležitějším. V této fázi se dítě učí chodit, mluvit a projevovat své emoce. Je plné energie a zvídavosti, neustále rádo zkoumá okolní svět. Ve správném pohybu, který je klíčový pro správný tělesný i psychický vývoj batolat, je proto třeba děti náležitě podporovat.

  1. Skákání a běhání: Podporujte první kroky, běhání a skákání. Tyto aktivity umožňují batolatům objevovat svět kolem nich a rozvíjet koordinaci a sílu svalů.

  2. Hra s předměty: Učte dítě házet různými předměty, například míči. To pomáhá rozvíjet jeho motoriku.

  3. Aktivity ve vodě: Hraní ve vodě je skvělým způsobem, jak podpořit pohybový vývoj. Plavání a hry ve vodě jsou pro batolata skvělou zábavou.

Pozor na těsné oblečení a nevhodné pleny

Dalším důležitým faktorem, na který však rodiče často zapomínají, je špatné a nevhodné oblečení a samozřejmě také špatně zvolené plenkové kalhotky. To totiž může batole značně omezovat. Pohodlné oblečení a pohodlná plenka jsou pro pohodu a pohyb dítěte stěžejní. Je proto důležité vybírat kvalitní plenky, které jsou vhodné pro věk a potřeby dítěte.

Věděli jste, že...

...batole, které je ve věku 12 až 19 měsíců, udělá v průměru přes dva tisíce kroků denně, čímž urazí vzdálenost 701 metrů a také přibližně 17krát za hodinu spadne. 

V nedávném evropském průzkumu společnosti Pampers tři čtvrtiny rodičů uvedly, že podle nich jsou plenky velmi důležitým faktorem toho, jak moc je dítě aktivní a jestli správně roste. To potvrzují také různé další studie. Miminka totiž potřebují k procvičování svých nových fyzických dovedností nerušené prostředí bez těsného oblečení a objemných plen, které mohou negativně ovlivňovat jejich chůzi a způsobovat častější pády.

SOUTĚŽ

Nepropásněte šanci vyhrát měsíční zásobu nových plenkových kalhotek Pampers Pants 4, které mají vynikající střih a díky novému superabsorpčnímu jádru jsou ještě odolnější proti protečení, takže malým šamionům poskytují tu nejlepší ochranu, jakou kdy plenky poskytovaly. A navíc pomáhají jejich správnému vývoji.

Do soutěže se zapojte ZDE >> 

Soutěžit můžete do 30. 6. 2024.

Přínosy správně zvolené plenky:

Bezpečnost: Pohodlná plenka minimalizuje tření a nepohodlí na kůži dítěte. To je důležité, aby se zabránilo podráždění a vyrážkám.

Pohyb: Když je plenka pohodlná, dítě se může volněji pohybovat. To je klíčové pro jeho motorický vývoj.

Spánek: Pohodlná plenka přispívá k lepšímu spánku dítěte. Nepohodlná plenka může způsobovat nepříjemnosti a rušit spánek.

Celková pohoda: Když je plenka pohodlná, dítě je klidnější a spokojenější.

Články mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé

Komentáře k článku

Kategorie