6 typů hádek, které by měl každý pár zažít aspoň jednou Vztahy a sex

Hádky prostě ke vztahům patří. Znáte to, někdy byste se nejraději pohádali také sami se sebou, takže je vlastně nemožné chtít najít někoho, s kým se hádat nebudeme. Všechny mezilidské vztahy si sem tam nějakou krizí projdou, může trvat pár minut i pár let, ale vztahy partnerské jsou pro hádky přímo živnou půdou. Jsou součástí zdravé komunikace. A některé z nich by měl zažít každý pár. Jaké to jsou?

Pojďme dát slovo „hádka“ do uvozovek. Nesoulad názorů by se určitě neměl řešit tím, co si pod takovou „hádkou“ představujeme – křik, výčitky, práskání dveřmi a polemika nad smyslem vztahu. Čím budeme konstruktivnější, tím užitečnější „hádky“ budou. A tak je výčet těch nejužitečnějších vlastně výčtem témat, která rozhodně jednou za čas vyplují na povrch, a na které často mívají partneři jiné názory. A ve kterých je třeba se shodnout.

Jak nakládat s penězi. Je jedno, kolik kdo vydělává. Peníze můžou být problémem vždycky, obzvlášť když se předpokládá, že jejich část bude vynaložena na společné věci. A časem můžete narazit na teoretické maličkosti, které umí udělat problém – třeba na nákupy drahých káv, oblečení nebo jiné rozmary, které partnerovi prostě nevoní. Záleží na každém páru, jak se dohodne. Můžou fungovat oddělené účty i náklady nebo systém „co je moje, to je tvoje“. Nebo cokoliv jiného. Vyřešit se to nicméně musí, i když bez „hádky“ se to asi neobejde.

Jak často mít sex. Že by to mělo přirozeně vyplynout? No samozřejmě! I když… otázka preference frekvence intimností je poměrně důležitá. Že jste naprosto spokojená s frekvencí jednou týdně, neznamená, že je s ní spokojený partner. Samozřejmě to může být i naopak! Sladit potřeby a jejich uspokojování je velmi důležité a k hádkám na toto téma dochází ve vztazích poměrně často. Ale to je dobře! Mnohem lepší je se o těchto záležitostech pobavit, než o nich mlčet.

Jak dáváte najevo vztek. Mlčíte, když se zlobíte? Děláte dusno? Nebo naopak vidíte rudě, křičíte a říkáte věci, kterých později litujete? Prásknete dveřmi a odejdete? To, jakým způsobem projevujete negativní emoce, může být samo o sobě téma k hádce. S partnerem se můžete znát dokonale, ale chováním ve vyhrocených situacích mu můžete ubližovat, byť třeba nevědomky. O tom, čím si navzájem způsobujete větší bolest, než si situace žádá, se asi pohádáte více než jednou.

Jakou roli pro vás hraje rodina. Pokud vaše sestra nebo rodiče s vámi budou chtít trávit čas, dáte jim přednost? A co třeba bratranec nebo vzdálená teta? Každý má jinou výchovu, jiné vztahy v rodině a jinou potřebu trávení času a ochoty být si nablízku. Věřte, že jak často koho navštěvovat, návštěvy přijímat, být k ruce atd. je jedna z nejzásadnějších věcí, co je ve vztahu k vyřešení.

Co se bude dít, když jeden z partnerů přijde o práci. A s tím související otázky spoření, finanční zodpovědnosti, plánování… a tak dále. Nejen prací je člověk živ, ale zastírat, že je to velmi podstatná část našeho života, nemůžeme. A mít plán B ještě nikdy nikoho nezabilo.

…a jsou tady. Domácí práce. Kdo doma co dělá? Kdo má co v kompetencích? A chcete v tom mít řád nebo to nechat jen tak nadivoko a improvizovat? Kdo vaří, nakupuje, kdo co uklízí, s čím pomáhají děti… otázek ohledně domácích prací si můžeme klást tisíce. A tak nějak na všechny je třeba odpovědět. Protože dokud nebudou vyřešené, povedou k mikrohádkám klidně i každý den. A přece si nechcete otravovat život takovými věcmi, jako je úklid!

PublikovánoČLÁNKY MOHOU KOMENTOVAT POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Registraci provedete ZDE
Jitka K. (kjita) ID 316956 (3.10.2016, 7:28)
No ............a co s tím?Hezky popsané ale tak nějak mi z toho nic nevyplývá.
ODPOVĚDĚT
Reklama | Podmínky serveru | Ceník členství | Návod pro inzerci | Desatero | Ochrana kupujících | Dobrý prodejce | Osobní údaje | Kontakt

© 2004-2021 CZECH NEWS CENTER a.s.