Zobrazit přihlášovací formulář

Co by každá žena měla dělat po „tom“

  • Publikováno:
Co by každá žena měla dělat po „tom“

Ženy se bohužel až nepříjemně často potýkají s infekcemi močového ústrojí, které spouští (respektive zapříčiňuje) sex. Nemusí to být dlouhá, vleklá a odolná infekce, ale jeden dva dny nepříjemných pocitů, které můžeme zažívat „po“. A přece nebudeme na každou takovou nasazovat antibiotika, to dá přece rozum. I tady platí, že prevence je lepší než léčba – jak si tedy pomoct?

Infekce močových cest je velmi běžnou komplikací sexuálního života. Často to svádíme jen na podráždění, ale faktem je, že když se věci „tam dole“ rozpohybují, bakterie mají pré. A navíc máme společně s partnerem vlastně dvakrát větší šanci, že se zavlečou na místa, kde nemají co dělat. Protože prsty, rty, sliny, různé otvory a orgány jsou všechno možné, jenom ne sterilní.

Nebudeme se soustředit na to, co dělat před sexem, přece jen nechceme vymazat veškeré kouzlo spontánního, které bychom prevencí jistojistě pokazili. Máme ale několik rad, co dělat po tom, až vášeň utichne.

Jděte na záchod. Prostě a jednoduše vypláchnout močovou trubici, mechanicky odstranit bakterie, které se do ní mohly dostat. A močení je nejpřirozenější cestou, že ano.

Voda, maximálně neparfémovaná mýdla. Sprcha je vynikající nápad. Jen nesmí být moc horká, abychom nerozdráždili už tak namáhanou sliznici a pokožku. Oplach vlažnou vodou by měl být víc než dostačující, nicméně pokud máte pocit, že potřebujete také mýdlo, volte to bez parfémů a speciálně určené pro intimní partie. Jinak smyjete také přirozenou mikroflóru, která nám pomáhá se infekcím bránit.

Zapomeňte na hygienické ubrousky. Byť by byly určené na intimní hygienu. I ty sebejemnější mechanicky podráždí intimní partie a víc bakterií „zapracují“ do sliznice, než jich odstraní.

Vysušte fénem. S co nejstudenějším vzduchem, samozřejmě. Víte, v jakém prostředí se bakteriím daří nejlépe? V tmavém, teplém a vlhkém. Moc světla na ona místa nedostaneme, můžeme je ale zchladit a vysušit. Pokud máte prostor, sáhněte po fénu.

Pijte vodu! Bakterie budeme muset vyplavovat co nejefektivněji i nadále. A sex je pohybová aktivita, která nás zanechá dehydratované, i když se myslíme, že jsme toho zase tolik nevypotili. Takže po něm hezky najeďte na zvýšený pitný režim.

Dejte si probiotika. Všichni víme, že když se chceme zbavit kvasinkových infekcí (nebo zvýšit imunitu, zlepši zažívání atd.), jsou probiotika jasnou volbou. Ale zdaleka to nemusí být jen doplňky stravy! Jogurty, kombucha, fermentované potraviny (jako například kimči) jich obsahují dost a jsou tedy ideální svačinkou po odvedeném výkonu.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli

Články mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé

Komentáře k článku