VZKAZ NOVÉ ZBOŽÍ oblast Praha

Jak správně změřit hlavu na čepičku

Milé maminky,
často nevíte úplně přesně, jak zjistit správné rozměry pro zhotovení dobře padnoucí čepičky. Proto jsem se rozhodla sepsat pro Vás tento návod s fotečkami.
Jako figurant posloužil můj mírně otrávený syn.
Potřebuji dva rozměry - obvod a hloubku.
1. sežeňte krejčovský petr a hlavu, kterou budete měřit na jedno místo - obvykle nejtěžší část celé operace :o)))
2. pro první rozměr - obvod hlavy - změřte hlavu kolem dokola přes čelo dozadu kolem hlavy zhruba ve stejné výšce - jako když se měří hlavička na kontrole s miminkem u pediatra - Vašík by měl 52 cm
3. druhý rozměr se měří o něco hůř
Nejvíc se mi osvědčilo dát dítěti na hlavu nějakou čepičku, aby se získal pevný bod - její střed, vrchol a Vy jste tak měřila stále od stejného místa. A pak si z něj odměříte hloubku čepičky dopředu, do strany k uším a pro kontrolu raději ještě dozadu. Měly byste dojít k nějakému přibližně stejnému číslu, které mi nahlásíte.
Vašík by měl cca 20 cm.
Vašíkovi bylo tedy na zimní čepičku, kterou chci úplně přes uši a dost do čela, naměřeno 52x20cm a takhle čepička dopadla. Pozor, Venda má dost atypicky dlouhou hlavu - já třeba sobě dělám 54x maximálně! 19, jinak bych z čepice vůbec neviděla!
Berte také v úvahu i to, jak moc chcete třeba u slabších čepiček, aby byla přes ouška, mně osobně se třeba u holčičích slabších čepiček nejvíc líbí taková ta "náušničková "délka - aby dole tročku čouhaly náušničky...
Měřte DOBŘE A NA HLAVĚ!!!!!
Nepřidávejte ani neubírejte cm, jinak čepička nebude sedět!
  • Značka: CLARAS
  • Již odpovědělo 6 zájemců
cena: 12 345
Ups, tento kousek už není dostupný. Jestli tady žádný inzerát není, zkuste vyhledávač.

Zaregistrujte se a provádějte okamžitě závazné objednávky

Doporučte produkt přátelům