Malá Princezna

Postup
vkládám tedy fotopostup :-)
a budu se těšit na fotky vašich princezen s Princeznami :-) ... jehlám zdar !!! :-))

co budeme potřebovat... jehlu, tělovou, žlutou a bílou nit, vlizelín zažehlovací, látky - tělovou, žlutou a bílou, hnědou vlnu, vafix nebo duté vlákno na vycpání, fix na textil, červenou voskovku na textil, filc bílý a žlutý, nůžky a vyrobený střih

střih na tělíčko

tělíčko

ruce a nohy

koruna

rukávy a šaty, koruna

rukáv

šaty střih + rukávy

vše si obkreslíme na látku... necháváme místo cca 0,5cm navíc ... tělo 2x, ruce a nohy 4x - pozor 2x rub a 2x lícem

vystřihneme 0,3-0,5 od čáry... budeme šít po čáře

takže máme tělo, dvě nohy a dvě ruce... můžeme sešpendlit a sešít po čáře... spodek těla a vrch nohou a rukou nezašíváme, tudy budeme plnit výplní ... o hodně ostrých ohybech musíme po ušití udělat pár násřihů až ke švu ... tj. kolem krku, na nártech nohou, mezi palcem na rukou...

žlutá koruna... nastříhala jsem 3x, aby byla pevná... dva kusy jsou vcelku a třetí přišívaný... pro usnadnění lze nastříhat z filcu... nebudete muset tužit zažehlovacím vlizelínem, otáčet atd.

stříhání šatiček ... na zadním díle prostřihneme za krčkem, budeme potřebovat na oblékání, aby prošla hlavička

tak máme nastříháno ... můžeme se pustit do šití tělíčka

zašito jemným stehem (méně než na 1, aby se časem nepáralo nebo nevytřepilo ) podle čar k sobě lícem

nastřihneme až po steh, použijte ostré nůžky, nebojte se toho, když budete šít jemným stehem, můžete nastřihnout až úplně ke stehu... naznačila jsem místa, kde je třeba nastřihnout .. všude 3x

převrátíme pomocí tupé tužky

máme převráceno, můžeme plnit :.-)

plníme vláknem pomocí tužky

naplněno ... vršky rukou a nohou necháme volnější, aby se daly ohýbat, když naplníte moc, bude panenka špatně sedět a ruce budou moc trčet do stran :-)

našpendlíme, srovnáme, jestli nám sedí obě strany symetricky... nohy musí být stejně dlouhé :-)

vyzkoušíme, zda máme správně naplněno - jestli panenka sedí :-)

zašíváme ručně... nohy prošíváme skrz - můžete i na stroji, když to trefíte :-) a ruce ručně okolo po celém obvodu

zašité nohy

máme paňácu.. teď z toho postupně vytvoříme malou princeznu.. tento základ můžete použít na jakoukoliv panenku, panáčka...

Beátka už testuje - test pevnosti a pružnosti :-))

jdeme na vlásky.. naměříme délku.. najdeme si, na co namotáme ... na jednom konci svážeme a stáhneme... na dvou protilehlých místech prošijeme rozložené na stroji

prošijeme vlnu na stroji - Vlnap Yetti hnědá

odvážeme zajištění... rozstřihneme na obou stranách... vzniknou nám "dvoje" vlásky...

vlásky...

přišpendlíme k hlavičce nahoře... druhé od poloviny hlavy zase na krk... můžeme i přes sebe

prošijeme k hlavě ručně nití ... vznikne tahle vlasatice :-)

aaaa... jdeme k holiči :-) ... nejprve oddělíme vlásky na ofinu - zastřihneme

srovnáme vzadu

střih hotov :-)

našijeme kolečka z bílého filcu a fixou na textil uděláme zorničky

z tělové látky vystřihneme kolečko, obšijeme stahovacím stehem, vložíme knoflík a utáhneme.. našijeme nosík na správné místo :-)

našijeme nosík, nakreslíme fixem řasy, obočí, pusu, tváře malujeme voskovkou na textil - kdo nemá, tak i obyčejná chvíli vydrží, časem se setře, ale zase líčka doděláte :-)

čekám na oblečení :-)

korunu podžihlíme vlizelínem pro zpevnění

přehneme na půl a obšijeme jednu rovnou stranu a všechn "zoubky"... jednu rovnou stranu necháme nezašitou na obrácení... před obrácením nastřihneme mezi zoubky až k niti

převrátíme a zašijeme druhý kraj koruny, potom sešijeme k sobě

korunu přistehneme Princezně k hlavince pár stehy.. upravíme tím i vlásky

kalhoty :-) ... z filcu vystřihneme korunku a přišijeme na předem připrané kalhotky dle fota - na ty jsem si střih nedělala, nastřihla jsem je podle panenky :-)

kalhotky obentlujeme, obšijeme spodek nohaviček na každé straně, potom obrátím lícem k sobě a po rubové straně zašijeme boční švy, po té si nachystáme tunýlek na gumičku, kterou do něj navlečeme a utáhneme dle potřeby... hotovo :-)

tak má i kalhotky :-)

obentlujeme díly šatiček, zašijeme ramenní švy a zapravíme výstřih, potom všijeme rukávy a až nakonec zašijeme vnitřní rukáv a boční švy, nakonec zapravíme spodek šatů a přišijeme šňůrky za krk na zavazovaní - panenku oblékáme přes nohy, hlava je velká a výsřih by musel být moc veliký

vsazení rukávu .. začínám vždy od středu - na každou stranu, lépe se tak kopíruje oblouk

zašijeme rukáv dole a boční šev

vzadu je šňůrka na zavazování

hotovo :-) dílo dokonáno, zítra proběhne zátěžový test naší Beátkou :-)... snad udělá i vašim dětičkám tato postavička radost ... nejsem žádná švadlenka, tak jsem se to snažila psát lajcky a pochopitelně krok za krokem, jak jsem to dělala neodborně já :-))... hodně zdaru a budu se těšit na fotečky vašich výtvorů :-)
jehlám zdar !!!
Líbil se vám návod? Podělte se o něj s přáteli
Návody mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé
Komentáře k návodu




































































































