Mimibazar na talíři | MIMISHOP | MIMIAUKCE.cz | veslujeme.cz | Autosedačky | Kočárky

objednat banner 468x60

NÁVODY > PLETENÍ

NÁZEV
VŠECHNY NÁVODY
FOTOGRAFIE
SCRAPBOOK
RUČNÍ PRÁCE
BYDLENÍ
ZAHRADA
AKTIVITY S DĚTMI
SPORTOVNÍ AKTIVITY
DIETY
DOMÁCÍ MAZLÍČCI
SBĚRATELSTVÍ
RŮZNÉ VYCHYTÁVKY
HÁČKOVÁNÍ
PLETENÍ
ŠITÍ
Celkem: 357 (zobrazuje se 131-140)<< předchozí 1,.,9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19,.,36 další >>
PLETENÍ
Provlékací šála - snadná a skvělá!!!!!!!!!!!!!!!!!

Použila jsem vlnu Ladu a jí odpovídající jehlice.
Začínáme nahozením tří ok. První řadu upleteme hladce a od 2. řady začínáme vždy 1. oko hladce anglicky tj. za zadní nit, poté přidáme jedno oko vpletením za nit z předchozí řady. Pleteme pouze hladce a poslední oko sejmeme bez upletení. Tak to přidáváme v každé řadě na začátku jedno oko.Pleteme pouze hladce do požadované velikosti. Já přidávám do počtu 40 očí. Pak upleteme dvě řady hladce bez přidávání.
Nyní budeme plést tunel na provlékání konce šály. Oči rozdělíme na dvě poloviny a to střídavě . Na jednu jehlici dáváme oči upletené a na druhou jen snímáme.Nyní máme 2x20 očí. Pleteme ododělěně každou polovinu zvlášť. A to patentním vzorem 1oko hl. a 1 obrace, až do požadované výše. Poté totéž z druhými 20oky. Poté opět střídavě spleteme na jednu jehlici a tím tunel uzavřeme. Pokračujeme vroubkovaným vzorem - tedy jen hladce až do požadované délky šály. Poté opět rozdělíme na 2x20 a uděláme tunel na druhém konci. poté opět spojíme na jedné jehlici a začneme tvarovat druhé srdíčko. Nejprve 2řady hladce bez ubírání a pak v každé řadě jedno oko ubereme. Tak že pleteme 1. oko hladce ang. poté 2oči speteme dohromady a dále do konce hladce a poslední oko sejmout bez pletení. Tak ubíráme až do konce. A je hotovo. Tak ať se vám daří.

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 70 návštěvníků)

Jan B. (Baumič) ID 217344 | další návody

KOMENTÁŘE (32) poslední: 9.1.2015, 13:33 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
PLETENÍ
pletená čepice a nákrčník i pro začátečnice

Je to lehounký vzorek z netu, upraveno dle sebe, takže se o návod ráda podělím s dalšími pletařkami, malé moc sluší, už se pouštím do kompletku pro sebe :-)
pletla jsem z vlny Yetti od Vlnapu na jehlicích 4,5+6,5 a šálu na č.10

ŠÁLA A ČEPICE:
KRAJKOVÝ VZOR:
1. řada: * 2 oka spleteme obrace, 1x nahodit*, mezi *-* opakujeme, až na jehlici zbývá 1 oko, to upleteme hladce. První řadu opakujeme do požadované délky – pozn. – vzor je pletený v každé řadě!


ŠÁLA - NÁKRČNÍK :
Přes dvě rovné jehlice č. 10 nahodíme přízi na 25 ok (přes dvě jehlice nahazujeme proto, aby byla první řada dostatečně pružná). Vytáhneme jednu jehlici a pleteme krajkovým vzorem – viz popis výše. Ve výšce cca 50 cm, oka VOLNĚ uzavřeme, sešijeme za krajová oka do "roury" a libovolně pošijeme malými bambulkami - dělala jsem na vidličce dle inspirace tady na MMB :-) - super nápad, je to hned :-), nahoře jsem všila silikonovou gumičku, aby dobře drželo u krčku.. ale na volno, aby to moc zase nestahovalo :-)


ČEPICE:
Pleteme v lícových a rubových řadách a šev sešijeme. Na jehlici č. 4,5-5 přízí Yetti nahodíme 65-72 ok. Pleteme jednu řadu hladce. Dále pleteme 2 oka hladce/ 2 oka obrace. Patentem pleteme do výšky 6 cm. Změníme velikost jehlic na č. 6-10, jak to chceme mít moc volné, já pletla na vel.6 a v následující lícové řadě pleteme hladce, SOUČASNĚ rovnoměrně ujmeme 5-5 ok = 63-67 ok. Dále pleteme KRAJKOVÝM VZOREM – viz popis výše. Ve výšce asi 23-25 cm spleteme vždy 2 oka obrace. Ujímání opakujeme ještě v následující řadě, přízi ustřihneme a protáhneme zbylými oky.

DOKONČENÍ:
Čepici sešijeme za přední část krajových ok., dozdobíme bambulkami dle vkusu :-) my máme vzadu jednu 5cm průměr a vepředu tři 1,5cm jako na nákrčníku

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 145 návštěvníků)

Pavla M. (NaNeBe) ID 9696 | další návody

KOMENTÁŘE (25) poslední: 7.10.2013, 18:21 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
PLETENÍ
bolerko, shrug z příze JINO

Ahoj.
Nadchla mě příze Jino, šály a čepice už nestačily, tak jsem se pustila do bolerka. Pletla jsem podle tohoto nákresu.
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3978
Počet ok a délku jsem si upravila na dceru (vel. cca 164 cm), ale bez problémů to oblékla i švagrová (vel. 40-42).
Pletla jsem na jehlicích č. 6 a spotřebovala 5 klubek.

Začala jsem na 20 okách pružný lem 1 hl, 1 obr. Pak jsem rozpletla na 30 rub i líc hladce, postupně jsem rukáv rozšířila na 40 ok. Zkosením (10 ok na obou stranách) jsem dostala 60 ok což je délka (né šířka zad) a pak zrcadlově zase zpět.
A potom už jenom sešít rukávy. V návodu uvádějí, že se to má sešít až k tomu zkosení, ale to dceru škrtilo, tak jsem to upárala.Je to rychlovka i když podle návodu bych to měla zvládnout za 12 hodin. Tak to jsem teda nedala.

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 20 návštěvníků)

Jarmila K. (jaja445) ID 291895 | další návody

KOMENTÁŘE (12) poslední: 16.12.2013, 2:55 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
PLETENÍ
Pletení a zároveň splétání jedné části s druhou

Používám to např. při pletení ponožek nebo rukavic - v kostce je to v podstatě upletení spodní části a poté pletení vrchní části s tím, že ji rovnou splétáme s tou již upletenou spodní. Při pletení druhé části a splétání s první už nepleteme krajová oka, pleteme je stejně, jako všechna ostatní, tedy v lícových řadách hl., v rubových obr. V lícových řadách vždy nabereme za krajová oka první části jedno očko navíc, rubové řady přepleteme obrace. Jakmile se dostaneme na požadovaný počet ok a potřebujeme plést rovně, vždy první dvě po nabraném očku na začátku a poslední dvě před nabráním oka na konci řady spleteme (na začátku řady splétám hl. ang., na konci hladce). Pokusila jsem se to pro lepší názornost nafotit - pro tento účel si představte, že pleteme špičku ponožtičky, kdy máme deset ok a špička má být na 4 oka, dělala jsem to tak jako příklad.

Nepřeji si uveřejňování mých návodů na jiných serverech - děkuji.

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 42 návštěvníků)

Lucie H. (Ovečka) ID 161479 | další návody

KOMENTÁŘE (10) poslední: 20.1.2013, 13:14 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
PLETENÍ
Miminkovské bačkůrky - jak je pletu já....

Maminky nevím jak se pletou, ale takhle jsem si to tak nějak poskládala já... třeba to některé pomůže a bude se můj návod líbit! Za fotečky výtvorů budu ráda a myslím, že pletařka malinko zdatná to zvládne!\r\nPROSÍM VEŠKERÉ DOTAZY CO MÁTE PIŠTE DO VZKAZŮ PRO MNE! TAM SI JICH VŠIMNU BRZY! A ODPOVÍM CO NEJŘÍVE!

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 42 návštěvníků)

Martina B. (Macík74) ID 131392 | další návody

KOMENTÁŘE (14) poslední: 28.7.2013, 13:17 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
PLETENÍ
Rychlý chlupatý svetr

Upletla jsem velice jednoduchý a rychlý svetr, který má u mé rodiny úspěch a tak sem přidávám návod pro ty z vás,kterým se líbí také. Přiznávám se, že pletu od oka, ale není problém upravit si návod podle svého (pokud chcete např. ubírat průramky na rukávy - mně to přišlo zbytečné, vzhledem k formě úpletu)
Tedy:
Je z vlny Rachel z Vlniky, pletený na jehlicích č.6
na sebe jsem začala na 56 ok (jsem celkem buclatá ) a hned od začátku jela pružným patentem 1 hladce/1 obrace a to až do výšky ke krku, podle toho, jak jsem chtěla mít svetr dlouhý. Díky patentu je to celé pružné, takže jsem neubírala průramky na rukávy, prostě jsem jela "nudli rovně". U krku jsem si pomyslně rozdělila na 3 části pro výstřih, tedy 20 upléct, 16 ukončit, 20 upléct a těch 20 z každé strany ubrala 1x3oka, obrace jak se jeví, 1x2 oka, obrace jak se jeví a 3x1 oko, obrace jak se jeví. Jela jsem ještě 4 řady a ukončila. Tím je hotový přední díl.
Zadní díl naprosto stejně, až na to,že jsem po ubírání rovnou ukončovala (tedy již nepletla ty 4 řady).
Rukávy jsem dělala na 40 ok a to také tímto patentem do požadované délky, pak jsem ukončila.
Sešila jsem si náramenice a upletla rantl kolem krku - také tímto patentem - do výšky 8 řad(lze udělat rolák, lze udělat vyšší, jak je libo) .
Nakonec jsem vše sešila klasickou nití (mám to raději, je to pružnější než splétání vlnou, navíc tahle je hodně šmodrchavá)
Hotovo.
Doufám, že jsem některé z vás pomohla :-)

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 21 návštěvníků)

Daniela V. (Kirscha) ID 380321 | další návody

KOMENTÁŘE (11) poslední: 21.1.2013, 11:06 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
PLETENÍ
kratší provlékací šála s bambulkami

ahojky,
tak se chci také o něco podělit... pořád tady "sosám" nějaké nápady a inspiraci, tak nebudu hamoun a taky si udělám čas na vás a napíši postup na tuto šálku
... vše je vidět na fotečkách, takže snad bude srozumitelné.

- začnete si na 20ok, pletla jsem z hrubé zimní vlny Yetti, od vlnapu, na jehlicích 5,5 ... díky vzorku je trochu větší spotřeba - padlo celé klubko zelené :-)... ale zase je kratší, když nemusíte vázat uzel :-)... takže to vyjde na stejno :-)
- pleteme vzorem hladce obratce - rub i líc stejně, jak se jeví, jediný rozdíl je v tom, že hladce nepícháme za vlnu, tak jak jsme zvyklé, ale do očka z předchozí řady, rub i líc ... obratce normálně... díky tomu nám vznikne výrazná smyčka hladkého oka a vypadá to na šálách moc pěkně
- pleteme do délky cca 50cm
- potom si 10ok stáhneme na pomocnou jehlici a pleteme jen druhou půlku šály.. já pletla 8řad, záleží, jak chcete mít provlékací oko velké.. lepší je menší, šála lépe drží u krčku
- na konci osmé řady ustřihneme 10cm vlny od práce- upletený kus zase přendáme na pomocnou jehlici, klubko si navážeme na vnitřní straně druhé poloviny šály - té kratší části a pokračujeme ... rozdíl je v tom, že musíme dělat nyní 2 krajová oka... takže vzor děláme jen na 8 okách obou půlek šály
- jakmile jsme ve stejné výšce - tj. 8řadách pletení poloviny šály, přendáme zpět na jednu jehlici obě poloviny, vlnu svážeme, aby se nám práce spojila a nevypárala ta první půlka :-) a pokračujeme ve vzoru hl. do oka z předešlé řady a obratce
- krajová oka musíme pohlídat, aby se nám vzor na 20 okách opakoval, jako na začátku práce (před tou dírou)... dopleteme cca 8-10cm šály
- ukončíme práci
- oba konce jehlou a nití stáhneme... necháme si konce vlny cca 6cm (na něj pak přivážeme bambulky)
vyrobíme dvě bambule - viz. fotky nebo návod je i zde na MMB+menší jsem zkoušela "vidličkovou" metodou dle paní zde na MMB a byly raz-dva :-))
- malé bambulky můžete roztrousit po šále jak je libo... jen pozor, aby nezavazely při stahování šálky...

... tak, to je vše - hodně zdaru, snad jsem to napsala aspoň trochu srozumitelně... třeba umí "díru" udělat i jednodušeji.. ale už jsem takhle dělala druhou šálu a je to v pohodě .-)...

... těším se na fotečky.. já jdu dodělat k šále čepičku, ať máme pěkný komplete :-)) pááááááááá zase někdy !!!

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 28 návštěvníků)

Pavla M. (NaNeBe) ID 9696 | další návody

KOMENTÁŘE (3) poslední: 14.12.2011, 10:55 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
PLETENÍ
Návod na malé bambulky

Viděla jsem na slovenském MMB - Mária J. (Ria30) ID 37895. Mě se to moc líbilo :-)

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 213 návštěvníků)

Alena V. (Elinqa) ID 61068 | další návody

KOMENTÁŘE (62) poslední: 28.3.2014, 13:16 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
PLETENÍ
pletená dámská čepice

Milé pletařky,
na přání některých z vás vkládám návod na čepici. Pletla jsem ji od oka, tak i návod tomu asi odpovídá :-). Já vám zase mileráda odpovím na vaše případné dotazy. Není to nic složitého, určo ji v pohodě zvládnete!
Použitá vlna je Elian klasik a Klára - pleteno dohromady, na 4 jehlicích.
Začínala jsem na 92 ok - 2 hladce, 2 obrace - rantl do výšky 6 cm.
Pak jsem rozšířila na 120 ok a pletla *8 ok hladce, 2 obrace* /opakujeme/ a to 20 řad,
ve 21. ř. jsem každý 2. hladce pletený pruh překřížila - takže 4 oka na pomocnou jehlici, 4 oka před práci a uplést hladce pak uplést 4 oka z pomocné jehlice hladce.
Dále pleteme 10 řad *8 ok hladce a 2 obrace* a zase přijde křížení, stejným způsobem i směrem.
Potom je čepice pletená až do konce bez křížení, jen opakujeme *8 ok hladce, 2 oka obrace*, po 15 řadách jsem začala ujímat a to vždycky první 2 a poslední 2 oka v každém hladce pleteném pruhu. Ta 2 obrace oka jsou pletená stále obrace, nesplétala jsem je. Splétání jsem opakovala ve 4 řadách.
No a potom jsem ještě splétala i oka pletená obrace, ovšem to už mi z hotové čepice nějak nejde spočítat :-( a nakonec jsem uzavřela zbylá oka tím, že jsem ustřihla přízi, protáhla ji háčkem zbylými očky. Hotovo!
Celková výška čepice je 24 cm, což je samozřejmě pouze orientační.
Přeju hodně zdaru a pochlubte se svými modýlky ,-)

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 164 návštěvníků)

Hana I. (haniich) ID 291827 | další návody

KOMENTÁŘE (11) poslední: 26.10.2012, 10:35 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
PLETENÍ
PLETENÍ NA RUKÁCH

Na netu mně velice zaujalo pletrní na rukách.Ráda zkouším nové věci a tenhle kousek mi obvzvlášť nedal spát,tak jsem se na něj lačně vrhla.Postup pletení jsem nastudovala na YOU TUBE,ale předivo je u nás zatím asi nesehnatelné,aspoň já nenašla(pokud některá z vás najde,nejen já budu ráda za odkaz) I tady ovšem zapracovaly zlaté české ručičky a předivo jsem si vyrobila sama,každému určitě dobře známím způsobem.Na předivo můžete zpracovat i různé zbytky příze,co doma najdete.Spotřeba materiálu není tak veliká,jak se na první pohled zdá. Na fotopostup s popisem si netroufám,do komentářů vložím video z YOU TUBE,který pochopí snad ůplně každý,je to velmi jednoduché a rychlé,když ovšem nepočítám výrobu přediva.Jinak použít se dá třeba na šálu.Přeji krásné tvoření :-) Návod na pletení na špulce vložila Martina E.(awomis) ID 117231 a Hana L.(krejcova) ID 225134

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VELKÝMI OBRÁZKY
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHLEDY

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 93 návštěvníků)

Zdeněk R. (teta Evílie) ID 323871 | další návody

KOMENTÁŘE (67) poslední: 15.11.2014, 16:01 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
Celkem: 357 (zobrazuje se 131-140)<< předchozí 1,.,9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19,.,36 další >>