Zobrazit přihlášovací formulář

Únorová Mateřídouška právě vyšla: Zábavný komiks, populární únikovka i zvířecí rekordy

  • Publikováno:
Únorová Mateřídouška právě vyšla: Zábavný komiks, populární únikovka i zvířecí rekordy

Nové číslo populárního časopisu Mateřídouška s komiksovými příběhy psohlavého hrdiny Dogmana, spousta nových zvířecích rekordů, zajímavosti o sochách z ledu, ale i receptem na sušenky, pokusy, návodem na tvoření, vtípky, luštěním a spoustou bezva čtení a skvělé zábavy je právě v prodeji. Objednejte si ho on-line až domů, poštovné platíme my.

Je tu únor a s ním i nové číslo nejoblíbenějšího časopisu školáků Mateřídouška, který v prosinci oslavil už 75. narozeniny! A i tentokrát je doslova nabitý zajímavostmi. Snad se i tentokrát strefila do vkusu vašich dětí.

Fascinující svět zvířecích rekordů

Co myslíte, které zvíře je nejsilnější na světě? Slon, který kácí vzrostlé stromy, nebo tygr, který uloví a unese antilopu? Samá voda. Vyhrála by úplně jiná zvířata. Slon je sice silnější než tygr, ale je mnohem větší. Přihlédneme tedy k jejich velikosti a budeme počítat, kolikanásobně by každé zvíře uneslo svou vlastní váhu. Nejsilnějším tvorem na Zemi se rázem stává asi tak centimetr dlouhý rohatý chrobák, který žije i u nás. Poradí si totiž s nákladem 1141krát těžším, než je on sám. Stejně silný člověk by pro srovnání zvedl lokomotivu. Jaká další zvířata se umístila mezi osmičkou nejsilnějších?

 

Komiksový hrdina Dogman

Kreslené příběhy psohlavého hrdiny Dogmana, které u nás vyšly už ve čtyřech dílech, mají všechno, co má správný komiks mít: akci, nadsázku, souboj dobra a zla, padouchy i nevinná koťata. Aktuální vydání Mateřídoušky své čtenáře seznámí nejen s hlavními hrdiny tohoto zábavného komiksu, ale sám jeho autor, Dav Pilkey, děti naučí, jak si mazaného pesocajta nakreslit. Když byl Dav malý kluk, na velký úspěch by u něj sázel asi jen málokdo. Ve škole měl potíže se čtením, protože byl dyslektik a ještě k tomu byl hyperaktivní. Při hodinách rušil tak, že větší část školní docházky prožil na chodbě, kam ho pravidelně vykazovali ze třídy. Čas, který tam strávil, se stal ale základem jeho úspěchu. Jak se nudil, začal si vymýšlet příběhy a kreslit je jako komiksy. Časem se ukázalo, že má Dav opravdový talent.

Jak se dělají soch z ledu? 

Marian Maršálek dokáže z ledu vytvořit neuvěřitelné věci. Mateřídouška ve svém aktuálním vydání ledosochaře Mariana pořádně vyzpovídala. Marian už vytesal třeba slavný Titanic, ledního medvěda, žraloky, roboty z Hvězdných válek nebo dokonce i pana Tau. A jak takové ledové sochy vznikají? Děti se z vyprávění Mariana mimo jiné dozvědí, že led pro sochání se speciálně vyrábí, je čirý a dodává se v kostkách, které váží okolo 120 kilogramů. Také to, že při sochání z ledu se běžně používá elektrická řetězová pila, dláta a škrabky a že je to někdy tak titěrná práce, že se člověk musí obrnit trpělivostí. Jak se Marianovi povedl tři metry vysoký a barevný mamut Manny z Doby ledové?

Pro každého něco...

V únorové Mateřídoušce samozřejmě nechybí ani další díl oblíbeného seriálu Cesta kolem světa - tentokrát s dětmi zavítáme do Velké Británie. Upečeme si sušenky, které se hodí nejen k čaji o páté, oslavíme Valentýna, jak jinak než parádním tvořením. Nechybí ani populární únikovka, kterou si děti z Mateřídoušky jednoduše vytrhnou a složí do knížečky. Zabaví se nad stránkami luštění, zasoutěží si o knihy Dogmana a pobaví se nad veselými komiksy. Vyzkouší si pokus se živočišným uhlím a určitě se od srdce zasmějí nad novými vtípky. Dozvědí se víc o malování na kamínky a nakonec se hezky protáhnou při domácím tělocviku.

Únorové vydání Mateřídoušky kupujte na stáncích nebo s dopravou zdarma na www.ikiosek.cz/materidouska. Zde naleznete i aktuální nabídku na předplatné s DÁRKEM.

Články mohou komentovat pouze přihlášení uživatelé

Komentáře k článku

Kategorie